Телефони 112 и 150, кога изобщо идват и на какви повиквания?!

  • 7 369
  • 90
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 647
при логичен отказ да почна да бълвам змии и гущери не го разбирам.


Ами сигурно има логика и в отказа да дойдат по Великден за баба ми, която е инвалид 100 процента и си умираше..., обаче аз лично не схващам логиката.  Peace

# 61
  • София
  • Мнения: 221
Извинявай, ама дете с 39 градуса наистина не е работа на Бърза помощ.

и защо  моят син  два пъти е правил температурен  гърч като бебе,  викала съм ги и при малка температура  и си идват.

# 62
  • Варна
  • Мнения: 513
ДЪщеря ми направи гърч при температура 38,5 гр.
Още ли смятате, че температурата не е спешен случай?
Кой гарантира как ще реагира организма на детето при конкретния вирус?
Кой носи отговорност?
 newsm78

# 63
  • Мнения: 6 624
ДЪщеря ми направи гърч при температура 38,5 гр.
Още ли смятате, че температурата не е спешен случай?
Кой гарантира как ще реагира организма на детето при конкретния вирус?
Кой носи отговорност?
 newsm78
Какъв е извода за всяко дете с Т линейка?
при логичен отказ да почна да бълвам змии и гущери не го разбирам.


Ами сигурно има логика и в отказа да дойдат по Великден за баба ми, която е инвалид 100 процента и си умираше..., обаче аз лично не схващам логиката.  Peace
Поста е насочен към Т , а не за случая с баба ти за който си права .

# 64
  • Мнения: 4 785
при логичен отказ да почна да бълвам змии и гущери не го разбирам.


Ами сигурно има логика и в отказа да дойдат по Великден за баба ми, която е инвалид 100 процента и си умираше..., обаче аз лично не схващам логиката.  Peace

Този пост е насочен само към температурата, не съм казала, че бърза помощ не трябва никъде да ходи. Нито ги защитавам...ако трябва да се изкажа относно случая с баба ти - и аз ще започна да бълвам змии и гущери, но срещу тях. Дано хвана разликата  Peace

# 65
  • София
  • Мнения: 6 370
дори и при температурен гърч, "линейката" какво да направи? те докато дойдат, гърчът е преминал. би трябвало педиатърът да е обяснил какво се прави при температурен гърч. също така, какво се прави при висока температура.

# 66
  • Мнения: 647
Поста е насочен към Т , а не за случая с баба ти за който си права .

Постът е следният: Телефони 112 и 150, кога изобщо идват и на какви повиквания, изобщо не е само за температурата, просто след снощи не се стърпях и го написах, предишният път, когато не дойдоха за баба ми, изобщо не ми беше до форуми, обикаляхме седмици по болниците, нямах време за нищо.  Peace

# 67
  • Мнения: 1 437
Поста е насочен към Т , а не за случая с баба ти за който си права .

Постът е следният: Телефони 112 и 150, кога изобщо идват и на какви повиквания, изобщо не е само за температурата, просто след снощи не се стърпях и го написах, предишният път, когато не дойдоха за баба ми, изобщо не ми беше до форуми, обикаляхме седмици по болниците, нямах време за нищо.  Peace
При повикване на 112 Бърза помощ дойдоха за около 4-5 мунути. Полицията е дошла малко след това/ние с детето вече бяхме на път за болницата/

# 68
  • Мнения: 4 308
Аз пък съм викала за температура Бърза помощ. Не спадаше от панадола и нурофена. Диспечерката не беше особено любезна, но дойдоха за около двайсет минути. Лекарят беше много внимателно прегледа малкия за менингит, херпангина, преслуша го, назначи лечени и ми обясни какво да правя и ни посъветва на сутринта да заведа детето при педиатъра. Това се разви точно в Пловдив, защото личната ни лекарка е от друг град, временно бяхме там.

# 69
  • Мнения: 50
За мен докторите от бърза помощ са най-големите некадърници, а самата "бърза" помощ е нещо абсолютно ненужно за тези, които разполагаме с автомобили. Мой близък възрастен човек получи инсулт. Обадих се на 112 - сигурно 5 мин. ме разпитваха какви му били симптомите, все едно, че ще го излекуват по тел. Оттам след 15 мин. ми звъннаха от самата бърза помощ, за да ми кажат, че от 112 им били предали и започнаха да ме разпитват и те коя страна му се била парализирала.... Оттам започна едно звънене от моя страна през 10 мин, защото линейка така и не дойде. Най-накрая г-жата ми каза, че и да се обадя още 100 пъти резултата щял да бъде същия, поради това, че линейки имало, но за 2милионния град на смяна през нощта има 5 или 6 доктора и нито един от тях не е свободен в момента! Логично се запитах за какво ли ми е техния доктор, като ще натоварят човека и ще го закарат до някоя болница, където ще го лекуват..... единствената причина да ни трябва линейка беше, че болният е огромен мъж, който се беше отпуснал и не можехме да вгиднем. Не зная защо се заблудихме, че някой ще ни помогне или ще го качи на носилка, явно съм гледала много филми. И така, 1 час след първото ми обаждане линейката пристигна, докторът му премери кръвното и заяви "хайде, качвайте го да го караме" . Онемях!!!!!! А той "е,какво, да не мислиш, че аз ще го мъкна тоя" Шофьорът на линейката също отказа дори след предложените пари, защото бил опериран.......... После се чудя от какъв зор вобще трябваше да звъня на 112, а не събудих още в началото съседите, които помогнаха да влачим човека в одеало и не си го качих на моята кола.... но явно както казах и преди - гледала съм много филми....

С оглед на разказа ми призовавам всеки, на който не дай Боже му се случи нещо да предприеме всичко друго преди да се обърне към 112 или 150.

# 70
  • София
  • Мнения: 221
дори и при температурен гърч, "линейката" какво да направи? те докато дойдат, гърчът е преминал. би трябвало педиатърът да е обяснил какво се прави при температурен гърч. също така, какво се прави при висока температура.


Чукай на дърво да не ти се случва, тогава  всичките  ти знания и съвети от участъковия се изпаряват.

# 71
  • Мнения: 647
После се чудя от какъв зор вобще трябваше да звъня на 112, а не събудих още в началото съседите, които помогнаха да влачим човека в одеало и не си го качих на моята кола.... но явно както казах и преди - гледала съм много филми....

На мен поне в случая с баба ми ми казаха в прав текст, че като дойде линейката от 6-150 трябва да си намеря хора да я качат. И аз като теб събудих в 2ч. съседите и в едно одеало едва я свалиха по стълбите, направо беше ужасно.  Sad

# 72
  • София
  • Мнения: 15 486
   Това никъде го няма, да викаш съседи да носят. И сина като падна от прозореца, трябваше да обиколя съседите ,да намеря наколко мъже да го свалят със стол до линейката.А той пищеше от болки.

# 73
  • Мнения: 4 586
За мен докторите от бърза помощ са най-големите некадърници, а самата "бърза" помощ е нещо абсолютно ненужно за тези, които разполагаме с автомобили.
Изобщо не съм съгласен. Те са подложени на най-екстремно натоварване, стрес и безсъние, а са най-ниско платени.
Въобще не мога да сравнявам благоденстващо джипи с жената, която пие старо кафе и пуши Арда до входа на БНМП, и очите и са зачервени. Постой една вечер слид 22.00ч като почнат да водят окървавени, пияни, луди и наркомани, до 6 ч сутринта, а?
Може би в различните градове е различно, но три пъти са спасявали живота на майка ми, веднъж на детето ми. Събирали са 6 завеждащи отделения и 6 дежурни лекари от 6 отделения в1 ч. за малкото Вълче.

# 74
  • София
  • Мнения: 13 216
Мен ме подразни това, че дават репортажи как 112 ходят да свалят котета от дърветата, а като им се обадиш за дете с висока температура, не било спешен случай! Просто не разбирам логиката!

Абе стига с тия котета, бре.. вече трети или четвърти път се споменават. Освен това по мой спомен котето го свали Гражданска защита  Laughing Телефон 112 е координационен ако не е станало ясно вече. Те се обаждат на когото трябва и пращат когото трябва. В случая с теб Бърза помощ (но този случай наистина не е спешен) и Гражданска защита в случая с котето. Така че... не давай за пример това коте  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт