Телефони 112 и 150, кога изобщо идват и на какви повиквания?!

  • 7 366
  • 90
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 647
ако наистина си била толкова разтревожена...в таксито и в спешното - това направи ли го?

Бях на ръба да тръгна към спешното, но се въздържах заради бременността, просто ме е страх да не лепна някой вирус.  Peace А и първо изчаках да видя ще подейства ли Нурофена и дали малкия ще е отпаднал, добре че се почувства по-добре и реших, че ще чакам до сутринта. Днес личната лекарка ми каза, че не е на работа, утре да го заведем да го види.  Crazy
Навремето спешната помощ задължително ходеше при малки деца с температура, сега вече анархията е пълна. Все пак би следвало да е ясно кои случаи са спешни и кои - не, още повече когато има обявена грипна епидемия.  Peace

# 16
  • София
  • Мнения: 44 229
е, явно не е било спешен случай....можеше да изчакаш 30 мин дали ще подейства нурофена и тогава да ги викаш...още в началото....а ако беше  наистина притеснена за детето си не вярвам това "да не лепнеш някой вирус" да те спре да го заведеш на лекар.....

както и да е - намери си спешен център за твое спокойствие.

# 17
  • Мнения: 4 586
Безпокойте 112, само когато проблемът е комплексен. Примерто пожар, трябва пожарна, но и лекарски екип. Катастрофирал автобус - трябва лекарски екип, но и пожарникари, да режат окривени железа. Буйстващ психично болен - трябва лекарски екип, но и полиция.

# 18
  • Мнения: 375
Аз сьм звьняла на бьрза помощ преди 3г.Детето ми е Аутист и цял ден не беше спрял да реве.Личната ми отказа да дойде през деня ,защото имала много работа и  каза да се обадя и да изльжа ,че детето прави гьрч и те щели да дойдат веднага.Не посмях да изльжа ,казах си всичко както е.Беше 23ч. и дойдоха за 20 мин.

# 19
  • Italia
  • Мнения: 1 059
Нормално е лекарката да не си вдига телефона през деня - Ако не е на смяна, не е длъжна, или ти работиш извън работно време?
И още нещо - Представи си, че три майки от Пловдив се обадите в два през нощта и ви пратят линейките с персонала, а в същото време стане тежка катастрофа или някой получи инфаркт? Линейките и персонала са заети да видят дали "нурофена ще подейства".
Много филми гледате, честно  ooooh!

# 20
  • Мнения: 163
Може би не разбирам логиката на някой от вас или съм по-голяма паника от всички взети на куп, но защо нападате жената, че е звъняла в Бърза помощ и се отнасяте с такава насмешка към това - аз бих направила същото. Все пак става въпрос за детето ти и не мисля,че винаги родителите са в състояние да проявявт здрав разум и трезва преценка, когато се притесни, поне аз не мога. Може би с времето ще се науча.  Thinking Дай да чакме едно дете да направи гърч, та тогава да тръгнем да го спасяваме, звучи абсурдно. Радвам се, че детенцето се е подобрило. Hug

# 21
  • Мнения: 9 814
В Бърза помощ има педиатри, които се отзовават с предимство при обаждания за болни деца.
Високата Т хич не е безобидна, ако детето получи гърч?

# 22
  • Мнения: 809
Моето наблюдение на ефективността на телефон 112, е че дойдоха, но преди това се заформи безумен спор откъде е повикването, и че посоченият от нас адрес е във Варна, а не в София. Обаждането беше от мобилен телефон. Твърдяха, че се обаждаме от Варна, и много трудно ги убедихме, че сме в София. ooooh!
Но иначе екипът на Бърза помощ дойде доста бързо.

# 23
  • София
  • Мнения: 44 229
дам, дай да звъним за 37,1 на бърза помощ...че да не направи гърч евентуално, ако малко се покачи.... ако детето прави гърч това поже и на доста ниска Т да стане...ако не прави надали и на 40 градуса ще направи.....
на мен пък това ми звучи абсурдно...
освен това - никой не  е казал да не се вика лекар като си притеснен - просто не е за Бърза помощ положението....
marinchence детето ти гледам е на 10 месеца... може би не е боледувало до сега...разбираемо е да си паника....но когато попорасне и минете през няколко болести....ще видиш, че света не свършва като вдигне Т....

# 24
  • Мнения: 647
Мен ме подразни това, че дават репортажи как 112 ходят да свалят котета от дърветата, а като им се обадиш за дете с висока температура, не било спешен случай! Просто не разбирам логиката!

# 25
  • Мнения: X
Ако личната лекарка не е длъжна да вдига телефона си,Бърза помощ не им е работа да се занимават с една никаква температура.
Има градове ,в които няма частна Бърза помощ.
Естествено,че ще ги потърся,най-малкото трябва да ми дадат някакви наставления по телефона.
И моля ви,деца,не се разболявайте през нощта и в почивните дни! Praynig

# 26
  • Мнения: 4 586
Ами почваш да разсъжданаш, вместо да сде паникьосваш, абстрахираш се от мисълта, че е твоето. Все едно никога не си го виждала. Не си задаваш въпроса защо не е потърсена лекардса помощ през деня. Извикваш едно такси и отивате в центъра за БНМП. На връщане минавате покрай денонощната аптека. Това, ако нямаш лично МПС. Гърч не се прави при 39. Сърфираш в BG-Mamma, и виждаш какво се прави. Под душа, кърпи с оцет покрай тестисите, мокри чорапчета, накиснати превръзки покрай китките на ръцете. Аз защо ги знам тия неща?
Една безсънна нощ на родители. Като мине всичко, пускаш тема. Или ще те подкрепят, или ще ти начукат канчето, зависи как тръгне темата първите страници.

# 27
  • София
  • Мнения: 44 229
да, това с котката на дървото е друго на въпрос....и повече ми прилича на плоска реклама, от колкото че действително биха дошли ако котето ти се качи на някое дърво....

# 28
  • Мнения: 1 437
Мен ме подразни това, че дават репортажи как 112 ходят да свалят котета от дърветата, а като им се обадиш за дете с висока температура, не било спешен случай! Просто не разбирам логиката!
Котките ги сваля пожарната , а не бърза помощ. Спешната помощ е за наистина спешни случай. Иначе телефон 112 работи ефективно- за съжаление го изпитахме на гърба си. Confused

# 29
  • Мнения: 6 624
Ако за всяко дете с Т 39 летяха линейки ......
Има си лекарства за смъкване на Т има си ги и бабините методи с мокри кърпи с оцет ,които действат перфектно .Ако смяташ ,че са длъжни да дойдат за му дадат Нурофена или Хексалгина/май това действаше най-бързо при висока Т/   не си права.

Общи условия

Активация на акаунт