Разделно хранене- част 40

  • 36 091
  • 755
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 678
здравейте момичета,

алекс твоето присъствие определено прави темата много уютна  Hug. аз наистина влизам все по-рядко и то първо, защото не ми остава много време, второ, защото съм на "бременни" вълнения  Laughing и трето, защото не съм много разделна - не мога да преборя апетита, особено до обяд  ooooh!, но както каза Dundy Sladurska тук сме да споделяме и да се подкрепяме, та въпреки че не съм от разделните, поне ще влизам, защото компанията е приятна.
между другото да се похваля, че успях да откажа мъжо от месото - поне до Коледа  Peace. от 2 години сме в битка "за" или "против" и аз упорито не го ядях, а той упорито ми се караше. но сега се обърнаха нещата - започна да спортува редовно и спря месо и колбаси и вече има резултат. даже се чувства страхотно. много съм горда  Grinning

антоан къде се изгуби?

P.S. алексче работата ми е мениджър финансиране в автомобилен вносител.

# 46
  • Мнения: 786
Ето ме и мен,завърнала се от Вега тест.Доста доволна от резултата,защото от 244 храни -има само 5-10 от които ще ми е трудно да се лиша,но не и невъзможно.Оказа се ,че организма ми не преработва мазнини и трябва да използвам  олио само то гроздови семена или соя.Голяма част от храните към които имам непоносимост з неги използвам и затова аз лично съм много доволна от реултатите.Като минат постите ще направя 6 месечен курс по техния режим на хранене ипак ще докладвам.Обясниха ми,че има вероятност след този курс поносимостта към някой продукти да се възстанови.
Тъкмо си бях купила овесени трици,но се оказа че овеса ми е от забранените и ще ям само пшенини.
Повечко зеленчуци и ще живеем 100 години Grinning

# 47
  • Мнения: 0
Привет и от мен моми4ета PeaceСлед една седмица без комп, се завръщам между вас LaughingИмам още 3 дни от диетата и приклю4вам, ама 4естно да ви кажа, такава каша ми е в главата, какво и как да комбирам, 4еее... ooooh!Просто не знам как да го запо4на това РХ, има много неща от 90-дневната, които са в пълна противоположност с РХ и които съм правила до сега, и излиза 4е тук не може newsm78.Напр. във въглехидр. на обяд си ядях макарони със захар, а ве4ер кекс, който си приготвях без яйца, и най интересното което е , 4е през въглех. ден винаги съм сваляла по 300-400 гр., а на протеиновия винаги ка4вам с толкова, 4е и пове4е Rolling EyesАко някой ми го обясни.....браво!!!А тук 4ета, 4е сладкото не е позволено!!!!!Другото което е,от 3 месеца не съм кусвала хляб, а тук е разрешено newsm78,също така , там не се разрешава смесването на 2 вида протеини, 2 вида белтъ4. и т.н., а тук виждам 4е не е проблем...Другото, там колкото ядеш на обяд,ва4ерта на половина коли4ество, тук важи ли и това правило???Там можеш във въгл. да си хапнеш малко 4ерно шоколад4е ??Малко множко станаха въпрос4етата, ама....извинете ме, много неща ме объркват Thinking На следващия пост...пак ще задавам въпроси,защото има много разли4ия в това което съм правила до сега , и това което трябва да правя от тук нататък, много ви моля да ми дадете отговори Praynig И сега от мен: мим4е, 4естито ти рожби4ка и от мен, да ви радва с много усмивки и положителни емоции  bouquet На вси4ки лека и спокойна ве4ер Hug Hug

# 48
  • Мнения: 786
Светла 64,всяка диета си има своята особеност и е нормално в една да се "тъпчиш" ,в следващата да гладуваш.Аз като още прясна от Вега теста и обясненията на изследващата ще споделя какво тя ми обясни за това,че от едно качваш ,а от друго / нелогично? / сваляш.Този тест ти определя поносимосста към храните,т.е кои храни организма ти ги усвоява и кои не.Оттам и кои ти се лепват и кои не.И аз си мислих,че банана си е плодче и си хапвам на воля,но се оказа че не трябва да го ям newsm78.,защото организма не ми го преработва.
Извинявам се,ако мислите че е отклонение от темата.Ще се редактирам ако трябва.
В РХ общо взето почти всичко е разрешено,но трябва да го комбинираш  подходящо.Хапваш шоколад,но после нищо повече докато не се преработи.А за количеството поне доколкото аз знам няма някакви строги ограничения.
Но нека и другите да споделят.Аз не претендирам за много компетентна.
Може би сега си объркана между различните режими и ти е каша в главата,но постепенно ще научиш и "разделните" комбинации и ще видиш че не е толкова сложно,но се живее по-леко и здравословно.
Успех  bouquet

# 49
  • Мнения: 0
Добър ден на вси4ки моми4ета HugВяраВики , благодаря ти много за отговора  love001, но ще ми трябват явно още много разяснения по темата докато вляза в крак с нещата newsm12 .Просто се у4удвам, 4е никой не е писал друг , къде са останалите  newsm78, и Алекс друг ден е на линия, днес се губи някъде Thinking,искам да 4уя и нейното мнение като по-старша newsm51....къде сиииии...4акам да ми кажеш заглавията на още 2 книжки за Разд.хранене, да ги поръ4вам и по-бързо да ми ги пращат, 4е да ми се поизясняват нещата малко по малко.Доколкото разбрах, желателно е на обяд да се хапват въглехидрати, а ве4ер протеини....така ли ????Другото което ме бърка, 4е  да сега ориза и картофите съм ги консумирала като варива, а тук са към въглехидратите....нали не бъркам newsm78, това озна4ава ли, 4е на обяд мога да хапвам ориз със спанак, с домати,с зелен4уци, картофи варени или пе4ени със салати, пица(тя нали е въглехидр.), само кекс(нищо друго,както до сега) ???? Ве4ер например кашкавал пане,сирене със салата, пил.,тел.пържоли(филе) риба на скара, кюфтета...сега за друго не се сещам, като го измисля ,ще питам. А, искам да попитам въобще ли не мога да хапна мусака и сърми4ки smile3518, толкова ги оби4ам, пък и моя мъж, и той ги готви много 4есто #Cussing outИ сега някой ако ми отговори по-подробни4ко....ще съм му мнооооого благодарна  love001За сега това...после пак newsm03

# 50
  • Мнения: 1 380
Само минавам да кажа, че 3-ти лекар ми потвърди, че бебето няма никаква "киста"... Peace Peace Peace
Още нещо, пак ще е момиче.....
Мъжа ми да го мисли- 3 жени, ще му дойде в повече....
Не стига, че Кал е конта, ама и ако и сестра и е такава...поне красиви ги правим..... hahaha hahaha hahaha

# 51
  • Мнения: 1 359
Хей, момичета здравейте  Hug

Много се изгубих напоследък, Blush  но нямам време и главата да си вдигна, големи задачи са ме налегнали, как ще се справям незнам.... newsm78
Обещах ви да дам подробен отчет за моята поредна лудория- режима на Търмънд- съжелявам, задаето го правих. Свалих един килограм, но далеч не съм убедена че е от него. Определено този тип диети ми влияят зле- после съм като откачена от синджир и наваксвам всичко от което съм се лишила. Днес по традиция си лунувам и продължавам да съм си на разделно. Този режим (на Търмънд) беше последния, който спазвам. С него окончателно се затвърдиха разбиранията ми, че ограничава ли се човек от нещо после задължително се изтърва в един момент. От всички мои налудничеви диети, които съм правила разделното хранене е най- добрия начин да влезеш в синхрон с тялото си. Ще ме приемете пак, нали? Praynig Wink
Добре дошли на всички нови момичета- желая ви успех и много заредени с енергия дни на разделно хранене!  bouquet
Ще хвърлям по едно око, но докато не посвърша със задачките не ме чакайте...  Laughing
Алексче- страхотно оформление на новата темичка, както винаги- блестяща!   bouquet
Поздрави на всички момичета, в средата на седмицата сме вече унили малко, но дано има хубаво слънчице през уикенда да отпочинем малко...
Целувки на всички  Heart Eyes

# 52
  • Мнения: 2 999
здравейте сладурки   bouquet

Сладкишче радвам се за добрите новини  Hug а бебо, каквото и да е да е живо и здраво, а мъжлето ти да го мисли с три красиви жени в къщата  Joy
Kristaline радвам се че си разбрала, че тайната е в умереното хранене и най-вече - важното е какъвто и режив да избереш да се чувстваш добре с него, защото лишенията, както сама каза винаги в крайна сметка влияят лошо на настроението, мотивацията и резултата на финала. Именно затова РХ не е диета, а стил на живот, ако човек се чувства добре с него - страхотно, ако не - то човек спокойно може да избере друг тип на хранене  Peace
svetla64   точно така - сутрин плодове до 12 часа на обяд въглехидрати със безскорбиални зеленчуци. Тук на обед е местото и на варивата, като леща, боб, нахут и т.н, защото за тях е необходимо повече време да се преработят. В тях по естествен начин се съдържат въглехидрати и протеини. Могат да се консумират със зеленчуци. Може и филийка хляб пълнозърнест, но лично на мен тази комбинация не ми понася, затова и боба не го правя със запръжка с брашно, а пасирам малко от боба, за да се сгъсти.Вечер протеина - не слагай хляб, галета или яйца в кюфтетата. Само с вода и подправки.  Peace Кашкавала, ако с висока масленост може да се комбинира с въглехидрат  Peace Желтъка е мазнина, може да се комбинира с въглехидрат и протеин. Цялото яйце само със зеленчуци без скорбиала  Peace Мусаката не е разделна - ама изобщо  hahaha сърмите са разделни ако са с ориз и зеленчуци - постни. Или ако ги правиш с месо, то те трябва да са пълнени с кайма и без скорбиални зеленчуци, праз лук, стар лук, гъби и т.н. Имай предвид, че готовата кайма не е за купуване, взимай месо и ги карай да го мелят пред теб, тъй като в готовите кайми слагат соя.Надявам се да съм ти била от полза.  Peace
ВяраВики браво че си доволна от Вега теста, но лично аз преди да се насоча към направата на подебен тест разучих въпроса доста подборно и узнах, че резултата от Вега теста е доста несигурен и в зависимост от това, което си яла дори през последните 24 часа. Според специалисти най-добра точност за непоносимост към храни, напитки и подбравки ти дава кръвния тест. Такъв се прави на две места в София. Изследването е скъпо 600лв, но резултата е гарантиран. Аз направих този тест май месец и благодарение на него с 100% точност разбрах какво мога да преработя и какво не. И е вярно. Защото при мен непоносимостта към определена храна се изразява в подуване на цялото тяло и обрива прилича на алергия, което буквално ме вкарва в болница на системи. Така че направих този кръвен тест плюс тест за алергии. Благодарение на тях - сега живота изглежда прекрасен и нямам проблем с алергиите. Peace
tansu   поздравления за резултата, който си постигнала с половинката  Hug А за теб - важното е да се чувстваш добре  Peace
Алексчелипсваш ни мило   bouquet сутринта си изпих кафето без теб  Hug
хубава вечер от мен и извинете за дългия пост  Blush

# 53
  • Мнения: 0
Dundy Sladurska , благодаря ти за из4ерпателното обяснение  bouquet

# 54
  • Мнения: 786
Привет отново Stop
Светле,мусаката може да я правиш със тиквички,вместо с картофи.Разбера се не е същоно ,но ще свикнеш.Аз и на супа топчета слагам вместо фиде или ориз - тиквички и гъби ,а моркова го рендосвам за да стане по-гъста.А за сърмичките са ти казали,по същия начин и за пълнените чушки.Тях може да ги пълнеш  и с леща или боб.
Дунди ,съгласна съм с теб и за двата теста.Даже за кръвния четох ,че този който изследва 300 храни е 1300 лв.Ти какъв си направи за 600 и къде?
Да си призная как не устоях на един "неразделен" тиквеник. Понеже съм и на пости и след салатката,нещо ми беше много голо на корема та си викам....ще те ям.И сега ми е тежко,ама то затова си е приказката - г.з глава затрива.Ще ме извините че така завършвам,но това е истината.
Лека и спокойна вечер на всички Stop

# 55
  • ES
  • Мнения: 2 172
Здравейте моми4ета,

СладкиШ4е, страхотна новина, видя ли 4е вси4ко е наред. Хайде да ви е 4естита втората мома, Ще си Щастлива майка, а таткото не го съжалявай, той си ги е правил.  Laughing

Светла64, Дунди правилно ти е обяснила. И варивата са си варива, но и те съдържат въглехидрат. В БГ правехме мусака с един вид гъби рижики им викаха, тук им викат сетас и гледам сега им е сезона. Те са то4но рижавки и пускат зелен сок, там където са отрязани. По_твърди са от пе4урките и добре заместват месото.

Сладурска, дали във всяка кайма слагат соев протеин, тука май не слагат, аз я ям с голямо доверие. 4е малко са местата дето я мелят тук.

И аз съм 4увала за този вега тест, не знаех, 4е така се нари4а. Но го прави една колежка 300? беШе и не толкова за отслабване (не 4е нямаШе нужда горката и тя като мен), но имаШе 4ести стомаШни неразположения. Направиха й хранителен режим за 3 или 6 месеца, в които трябваШе да яде най_обЩо казано месо със салата.

Моми4ета, има л в БГ то4ени кори за баница пълнозърнести?

Поздрави на вси4ки¡

# 56
  • Мнения: 2 999
Ехооо сладурки   bouquet
svetla64 надявам се да съм ти била полезна  Peace за мусаката, можеш да я правиш с тиквички, както каза ВяраВики и отгоре да я полееш със няколко жълтъка и кашкавал с висока масленост, но в този случай, каймата трябва да е постна - телешка, за да не ти стане много мазна. Обещавам ти че ще влюбиш в тази рецепта  Peace Heart Eyes
ВяраВики да, знам го този за 1300лв. - но ми се стори излишно да ми пращат изследванията в чужбина и да ми връщат резултата след горе-долу 2 седмици. а, същия резултат и добро качество получих в Бодимед лабораторията. Много мои приятели са го правили този тест там и бяха доволни. Сега като го направих и аз се пресъединявам към позитивите за него - струва 600 и освен това све два дена резултата е в ръката ти. Peace Скъп е вярно, но лично за мен всяка стотинка си струваше  Flutter
gery_to абсолютно съм сигурна, че на готовата кайма слагат винаги соев протеин и консерванти  Peace Съветвам те като купуваш другия път да прочетеш вниателно съдържанието, което стои на опаковката, ако няма написано соев протеин, а само месо, то тогава спокойно купувай  Peace

лека нощ и сладки сънища   bouquet

# 57
  • ES
  • Мнения: 2 172
Въй, въй, въй, вярно, сега станах, 4етох по етикета, ами има соев протеин, тц, тц, тц тюх. Но това е само за диетата, на другите дето не са на диета не пре4и, нали. Сега трябва да обяснявам, 4е съм по_специална и готова кайма не ям.  Flushed

# 58
  • Мнения: 0
ВяраВики,gery_to ,Dundy Sladurska ,благодаря ви моми4ета за съветите, много са ценни  love001  love001От мен лека и спокойна ве4ер smile3524

# 59
  • Мнения: 861
Привет!

Не ми се пише много, защото моят нов режим не дава никакви резултати. То аз не очаквам чудеса за една седмица, ама направо ми се струва, че качвам  Sad. както и да е. Дънди, моля те разкажи повече за този тест, защото аз също наблюдавам у себе си непоносимост към някои храни - мисля към тестени. Надувам се, но не е обрив, а по-скоро задържане на много вода, което е съпроводено даже с болка по тялото. Едно такова похапване вечер на сандвич, пица, някаква калорична кусотия ми докарава по 3 кг на следващия ден  Tired. Та, след този тест, който си направила, става ясно кои храни трябва да избягваш, предполагам. Това значи ли, че ако консумираш всички останали ще отслабнеш или поддържаш добра форма, т.е. има ли някакъв препоръчан режим?

Общи условия

Активация на акаунт