Да споделя,че да ми улекне...

  • 2 916
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 529
Моето бебче беше седалище, не веднъж съм писала тук... Нито един лекар, макар че в последните 2 месеца ме следяха двама лекари, не ми е и споменавал за постъпване в болница или за каквито и да е проблеми. Обясниха ми рисковете на нормалното раждане при седалище и тъй като има риск за бебчо (луксации и др., а има и за майката, но бебчо е важният за мен), а аз не исках и косъм от главицата му да рискувам, се готвех за секцио. Чакахме да се обърне до последно почти, дори ме провериха и на операционнта маса, но все пак към края на 9-ти месец просто си избрах една дата седмица преди термина и отидох да ме оперират преди да е започнала родилна дейност от само себе си...

Упражнения, които за съжаление не ми помогнаха, но на други са:
1. Лягаш на някаква възглавница с вдигнати например на облегалката на дивана крака и с глава отпусната надолу и седиш така няколко минути
2. Пълзиш по няколко минути 2-3 пъти на ден

Забравих да спомена, че родих на 28 години и това е първото ми забременяване в живота въобще Grinning

# 16
  • Мнения: 503
Напълно подкрепям вси4ки майки, които са писали преди мен: Няма смисъл да влизаш в болница! Влезеш ли, сигурно е, 4е ще те накарат да родиш секцио. А има време бебето да се обърне. На моя приятелка й бяха казали, 4е трябва да ражда секцио, защото бебето й е с дупето надолу, но я бяха посъветвали да из4ака да й по4нат контракциите и тогава да иде в болницата (4увала съм и друг път, 4е го препоръ4ват, това било най-добре - да си по4не раждането, пък ако трябва, да се прави секцио). И тя отиде с контракции и се оказа, 4е бебето се е обърнало! И си роди естествено, и се възстанови бързо.
Успех и леко раждане! Laughing

# 17
  • Мнения: 2 609
Цитат на: petty

Между другото, и аз родих в Шумен, болницата е голяма мизерия! Close
Къде ходиш на консултация? Аз ходех в старата поликлиника, при д-р Германов и д-р Кузманова (при нея и родих) и съм доволна.

Аз ходя при Георгиева в Раб.болница.М/у другото изобщо не съм доволна от нея(както съм писала и преди),но немога да я сменя,защото са в комбина с моята лична и тя не ми дава направление за друг доктор Imp .А бе изобщо мафия!!!
Във вторник мисля да отида и при друг лекар(Георгиев от 1ЧАГ),от когото имам по-добри впечатления,пък дано той да е на друго мнение Wink
Благодаря на всички за милите думи и за успокоението Grinning  Grinning  Grinning
Дано всичко да мине добре!

# 18
  • Мнения: 3 569
A защо не искаш да раждаш секцио ?!

# 19
  • Мнения: 1 975
Цитат на: Margarita
Хъм, моето бебе се обърна в края на осми-началото на девети месец. За пръв път чувам такава глупост да пращат в болница заради седалищно предлежание! Освен това знам, че бебето може и в последния момент да се обърне, така че изобщо не се притеснявай!

Поздрави и леко бременеене!



и аз съм чувала че повечето бебета се обръщат в последният момент! така че има надежда!

# 20
  • Мнения: 1 517
Цитат на: buubinka
Аз ходя при Георгиева в Раб.болница.М/у другото изобщо не съм доволна от нея(както съм писала и преди),но немога да я сменя,защото са в комбина с моята лична и тя не ми дава направление за друг доктор Imp .А бе изобщо мафия!!!
Във вторник мисля да отида и при друг лекар(Георгиев от 1ЧАГ),от когото имам по-добри впечатления,пък дано той да е на друго мнение Wink
Благодаря на всички за милите думи и за успокоението Grinning  Grinning  Grinning
Дано всичко да мине добре!


Георгиева не я знам, но при Георгиев съм ходила 2 пъти, втория път като бременна, но не ми направи много добро впечатление, много-много не ми обърна внимание. Между другото и на мен личния лекар ми беше дал направление за една гинеколожка в новата поликлиника, но аз не отидох при нея, а свекърва ми ме уреди някак при Германов. Там имат най-съвременни апарати и обръщат повече внимание. Но ти направи както намираш за най-добре.
Успех и леко раждане! Grinning

# 21
  • София
  • Мнения: 2 190
Цитат на: buubinka
но немога да я сменя,защото са в комбина с моята лична и тя не ми дава направление за друг доктор


Как така GP-то ти дава направление само за определен лекар? На мен винаги ми дават направление за съответния вид специалист / в случая - гинеколог/ без да се упоменава име. Пациентът има право сам да избере къде и при кого да отиде - сигурна съм в това! Стига да има съответният кабинет договор с НЗОК. Иначе - и без направление можеш навсякъде, като си плащаш!
 
А по темата - и аз съм на мнение, че не трябва да се притесняваш от сега. Още мноооого вода ще изтече до раждането и бебо може сам да си се обърне. Желая ти го от все сърце!

# 22
  • Мнения: 2 609
Цитат на: Sunny bunny
Цитат на: buubinka
но немога да я сменя,защото са в комбина с моята лична и тя не ми дава направление за друг доктор


Как така GP-то ти дава направление само за определен лекар?

Просто защото веднъж ми е дала направление и сега съм диспансеризирана при тази лекарка,друго за гинеколог не иска да ми даде(пък и веднъж и бях намекнала,че искам да я сменя-и затова)
При нас дават направления много трудно,аз и затова понякога ходя и на часно,но не ми утърва всеки път Embarassed

# 23
Ей, аз родих на 37г. - на това му викам възрастна първескиня, а ти къде се буташ? Относно болницата ако имаш притеснения по-добре постой малко там, отколкото да се обвиняваш после. Но мисля, че мамите са прави, че има време да се обърне бебчо. Wink

# 24
  • Мнения: 3 569
Баба ми пък е родила вуйчо ми на 40, така че ...Simple Smile

# 25
  • Мнения: 1 289
Имам чувството, че докторите нещо са изперкали съвсем. Родих през март първото си дете на 34 години и в болницата ми казаха, че възрастта ми не е показател за секцио. Ако на 28 си късна първескиня, какво да кажем ние от компанията дето сме родили над 30. Уф Sign Exclamation
А иначе моята бебка се обърна също късно едва 2 седмици преди раждането, но аз я износих почти до термина си. Ако нямаш някакви здравословни проблеми и няма риск за бебчо не виждам смисъл да влизаш в болница.

# 26
  • Мнения: 4 242
Цитат на: buubinka
Да Белинда и аз това се чудя,като вляза в болница  -какво? Shocked  Най-много съвсем да се"побъркам" Imp


В крайна сметка ако влезеш в болница за цял месец ще се изнервиш и ще се наслушаш на много глупости, което ще те подтисне ужасно Imp  ( и аз с първото дете лежах в родилно за наблюдение преди раждането, но се изписах след първите 4 дни Embarassed  ) . Пробвай да се пазиш повече и ходи по често на консултации, но опитай да избегенеш болницата. Желая ти от сърце всичко да е наред и бебо да си дойде на мястото. Имаш време! Laughing

Общи условия

Активация на акаунт