За и против кърменето над 2/3 години и формата на гърдите

  • 18 252
  • 515
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8 242
Честно казано не ми се иска да чуя изречението-"мамо дай ми цица бързо!", но ако все пак се стигне до там ще го преживея, смятам да кърмя докато на бебко му се иска....
Той не го казва точно така.. но смисълт е горе-долу същия  Laughing
"Мамо, дай ми да цокам, няма цял ден да те чакам"  Mr. Green - това беше последния път като казах, "момент, след малко" (приготвях закуската, а той пристига сънен  Crazy)..

Определено вече може и без да суче - ако ме няма е изкарвал и дни и нощи - но наоколо ли съм..  ooooh!

Последна редакция: пт, 20 ное 2009, 16:39 от Бу

# 1
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239

"Мамо, дай ми да цокам, няма цял ден да те чакам"  Mr. Green - това беше последния път като казах, "момент, след малко" (приготвях закуската, а той пристига сънен  Crazy)..

Определено вече може и без да суче - ако ме няма е изкарвал и дни и нощи - но наоколо ли съм..  ooooh!
Действително ли синът ти е на 3 г. 5 м.?
Не е нужно да ми отговаряш, но....нали сама разбираш, че това не е нормално #Crazy

# 2
  • Мнения: 9 481
Действително ли синът ти е на 3 г. 5 м.?
Не е нужно да ми отговаряш, но....нали сама разбираш, че това не е нормално #Crazy


Кое не "нормално" и защо? Да е на 3г. и 5мес. ли? Joy

# 3
  • Мнения: 54

"Мамо, дай ми да цокам, няма цял ден да те чакам"  Mr. Green - това беше последния път като казах, "момент, след малко" (приготвях закуската, а той пристига сънен  Crazy)..

Определено вече може и без да суче - ако ме няма е изкарвал и дни и нощи - но наоколо ли съм..  ooooh!
Действително ли синът ти е на 3 г. 5 м.?
Не е нужно да ми отговаряш, но....нали сама разбираш, че това не е нормално #Crazy

О, мили момичета, да не разваляме хубавата тема с това какво е нормално и какво не, нека да не си определяме граници една на друга, всеки сам си решава и тази тема е да си кажем какво мислим и правим, без да си лепим етикети за това...

а докога ще кърмя - времето ще покаже какъв ще е нашия случай точно...знам само, че няма да го отбия, защото вече е голям, а ще е нещо като споразумение между нас двамата....

# 4
  • Мнения: 8 242

"Мамо, дай ми да цокам, няма цял ден да те чакам"  Mr. Green - това беше последния път като казах, "момент, след малко" (приготвях закуската, а той пристига сънен  Crazy)..

Определено вече може и без да суче - ако ме няма е изкарвал и дни и нощи - но наоколо ли съм..  ooooh!
Действително ли синът ти е на 3 г. 5 м.?
Не е нужно да ми отговаряш, но....нали сама разбираш, че това не е нормално #Crazy

Почти на 3г. и 6м. е .. за мен си е най-нормалното нещо на света Simple Smile ..

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 23 672

"Мамо, дай ми да цокам, няма цял ден да те чакам"  Mr. Green - това беше последния път като казах, "момент, след малко" (приготвях закуската, а той пристига сънен  Crazy)..

Определено вече може и без да суче - ако ме няма е изкарвал и дни и нощи - но наоколо ли съм..  ooooh!
Действително ли синът ти е на 3 г. 5 м.?
Не е нужно да ми отговаряш, но....нали сама разбираш, че това не е нормално #Crazy

Хахахах, видя ли duhi_puhi, ти си НЕНОРМАЛНА. Най-накрая някой да ти го каже в очите.  И неморална, това от мен. То и аз съм от тоя тип, предполагам съм още по-неморална и ненормална, защото кърмя двама, в тандем. И големия е над 3г. Обаче знаете ли - това не ме притеснява. На никой извън тесния ми семеен кръг не му е работа да ме оценява и преценява дали кърмя, по колко и как.

# 6
  • Мнения: 1 422
Не е нужно да ми отговаряш, но....нали сама разбираш, че това не е нормално #Crazy

Нормално е много широко понятие. За мен например не е нормално една жена да повиши глас на мъжа си или да приеме той да й повиши глас по какъвто и да било повод. Но доста хора се смятат напълно нормални като го правят. Свободни са  Laughing.

# 7
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Ще си оценявам и преценявам както и каквото си искам. Форумът е свободна зона за това. МОЕТО мнение си е мое и пак аз преценявам дали да си го запазя за себе си или не. Момчета (и не само, но в случая...) на такава възраст, ЗА МЕН не е нормално да сучат от майките си, и като бъдеща тъща си го казвам  Mr. Green Whistling

# 8
  • Мнения: 1 422
.............. и като бъдеща тъща си го казвам  Mr. Green Whistling

Супер си!!!! Тренираш от тъща от ден днешен  Embarassed. Не би ми хрумнало да имам мнение по семейството на мъжа на дъщеря си, хайде пък кой кога и колко го бил кърмил..... Ако майка ми си позволеше такова нещо, щеше да получи много конкретен отговор от мен, какъвто получи баща ми някога по едно много умерено негово мнение за постъпка на мъжа ми - това е моят мъж, аз съм го избрала, гордея се с това и съм щастлива с него. Ти нямаш думата по въпроса  Laughing.
Скъпа, спокойно!

# 9
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
.............. и като бъдеща тъща си го казвам  Mr. Green Whistling

Супер си!!!! Тренираш от тъща от ден днешен  Embarassed. Не би ми хрумнало да имам мнение по семейството на мъжа на дъщеря си, хайде пък кой кога и колко го бил кърмил..... Ако майка ми си позволеше такова нещо, щеше да получи много конкретен отговор от мен, какъвто получи баща ми някога по едно много умерено негово мнение за постъпка на мъжа ми - това е моят мъж, аз съм го избрала, гордея се с това и съм щастлива с него. Ти нямаш думата по въпроса  Laughing.
Скъпа, спокойно!
Просто бях убедена, че лафът с тъщата ще свърши работа  hahaha Joy

Момичета, не ми се впрягайте чак толкова, не е моя работа, разбира се (и слава Богу). Кърмете си спокойно до училищна възраст, щом сте на мнение, че това е от полза за вашето дете.

Последна редакция: пт, 20 ное 2009, 12:43 от 'Кафе с мед'

# 10
  • Мнения: 1 422
Просто бях убедена, че това лафът с тъщата ще свърши работа  hahaha Joy

Именно - много те харесах  Laughing

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 23 672
Да, от полза му е. Расте уверено, спокойно, самостоятелно дете. Все още не съм казала в детската градина, че го кърмя, и ми казват колко бил възпитан и колко добре се адпатирал. Под добре се адаптира имат предивид, че не е плакал. На третия ден само, след като установи, че не е посещение за разнообразие, ами за постоянно, на 4тия ден каза - "ааа, аз съм голям и не плача, то тук е хубаво" и влезе сам. Предполагам, ако им бях казала, че кърмя можеше и да възникнат проблеми, защото повечето хора мислят, като 'Кафе с мед'. Въобще ходи с удоволствие на градина, но сутрин и вечер иска да го накърмя.

От друга страна, АЗ искам да кърмя до около 3г, обаче ТОЙ не иска да се откаже от кърменето. Аз не искам да го притискам и насилвам за нещо, което не е готов.

# 12
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Браво, браво, това със сигурност е в резултат на кърменето. Гледай да удържиш поне до пубертета, че да има и високи бележки в училище, а и дисциплината да не си развали.

# 13
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 418
Янтра, не е мястото тук (а и не е моя работа), но ми се струва, че щом ти самата вече искаш да отбиваш, е време да започнеш малко по малко. Иначе рискуваш накрая "раздялата" да стане с лоши чувства.

На мен кърменето ми стана непоносимо към 4-я месец на бременността и направих всичко възможно да отбия Калина. Не знам дали беше готова, съпротивлява се яростно, но вече го надрасна и двете сме доволни. Grinning

Ако искаш, пробвай да го разсейваш по малко сутрин и вечер, постепенно може и да се получи... Peace Peace Peace

Бу
, извинявай, последен спам и приключвам... Embarassed

# 14
  • Мнения: 9 481
Ще си оценявам и преценявам както и каквото си искам. Форумът е свободна зона за това. МОЕТО мнение си е мое и пак аз преценявам дали да си го запазя за себе си или не. Момчета (и не само, но в случая...) на такава възраст, ЗА МЕН не е нормално да сучат от майките си, и като бъдеща тъща си го казвам  Mr. Green Whistling

Сбърканото мислене  е в твоята глава Wink

Общи условия

Активация на акаунт