Мухъл върху детската количка!

  • 2 700
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 111
Здравейте! Детската количка беше прибрана на село в стая с много влага за около месец. Върху плата има мухъл, синя е с бели кантове по ръбовете. Опитах с четка и прах за пране да изпера мухъла, но той не помръдна. Разглобих количката и успях да отделя плата, изпрах го в пералня на 60 градуса, пак си стои. Моля за идеи, как да го третирам, количката е почти нова.

# 1
  • София
  • Мнения: 8 280
Препатите сигурно ще я избелят, аз обувки съм прала изчистиха се.
Дано някой да даде разумен съвет

# 2
  • у нас
  • Мнения: 5 715
Да го изчеткаш на ръка пробва ли, със прах за пране?

# 3
  • София
  • Мнения: 8 280
http://getitbg.com/product/3174/mellerud-preparat-za-premahvane- … -hlor-500-ml.html
Действа в дълбочина. Отстранява мухъл, гъбички, водорасли, мъх, петна, бактерии и спори от тапети, мазилки, зидарии, фуги, плочки, дърво, камък, пластмаса и текстил. Особено подходящ за дневни, спални  и детски помещения.

# 4
  • Мнения: 4 111
Sinara, точно това написах, че съм направила без резултат.

Desem, благодаря, скъпичко е това, а ми се искаше някой да сподели как се е справил с подобен проблем.

# 5
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
задължително пери след това !

# 6
  • у нас
  • Мнения: 5 715
къде ли съм чела  Crazy Преди време и аз имах такъв проблем върху стара количка. Но като изчетках под душа всичко се изчисти.  Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 145
Ето какво намерих в една книжка :петната от мухъл се изтриват с кърпа,след което се чистят с разтвор от спирт и вода в съотношение 1:1.Върху светла памучна материя се премахват със сок от лук,като се натрива няколко пъти,а след това се изпира с гореща вода.

# 8
  • Мнения: 4 111
Etna, ще опитам със спирт, дано стане.

Sinara, четках под душа с топла вода и прах за пране с все сили (и подходяща четка), очаквах да падне, но не... Развих болтовете да сваля плата и в пералнята не се изпра.  Sad

# 9
  • Мнения: 15 379
Ох, много е вероятно да не пребориш петното... Много си го третирала и със сигурност вече е фиксирано завинаги.
Съжалявам Sad.

Общи условия

Активация на акаунт