А какво готвите с консервирана риба тон?

  • 12 173
  • 69
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 2 061

Мерси, не изглежда трудно. А откъде се купуват ориза за суши и нори-то, каквото и да е това?  Embarassed

Блонди, в ХИТ имаше щанд продукти за азиатска кухня. Там има нори - това са листата от водорасли, в които се увива сушито.

Иначе се включвам с разновидност на салатата - риба тон, червена маринована чушка, царевица. Може и без зелена салата, а може и със. А най-често си я хапвам натюр с припечени филийки, натрити с чесън   chef

# 46
  • Мнения: 6 713
Салата на Червеновинце с боб, риба тон, царевица и червен лук! Много добра е.

П.С. Ето и рецептата:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=268348.msg8726931#msg8726931

Последна редакция: нд, 29 ное 2009, 20:09 от Лурдес

# 47
  • Мнения: 2 617
Салатата, която мъжът ми измисли веднъж на принципа "ще ядем, каквото има вкъщи".

Смесват се малки консерви риба тон, царевица и грах (в съотношение 1:1:1), залива се с лимонов сок и зехтин (ако рибата е в зехтин, не се добавя мазнина). Може да се сложат и пресни домати през лятото, много освежават салатата. И соеви кълнове сме слагали.

# 48
  • Мнения: 3 642
аз я правя само на салата
но като ви изчетох май ще пробвам и други варианти

приготвяте ли суши с риба тон?

# 49
  • София
  • Мнения: 86
Моята салатка - риба тон, кисели краставички, червен лук, царевичка, червен боб, маслинки, чер пипер, лимон, зехтинче, ако е в собствен сос, копър.
Има интересни предложения, ще пробвам! Hug

# 50
  • Мнения: 61
Аз правя спагети с риба тон.
Рибата не е мазна, което за мен е важно.

# 51
  • Мнения: 175
Спагети :1п.спагети,2 майонези,4-5 сварени и настъргани яйца,маслини,настърган кашкавал и разбира се риба тон ,аз слагам на това количество 2 кутий.Всичко разбърквам и посипвам с настъргания кашкавал.

# 52
  • Мнения: 2 741
 Ние си откраднахме от едно заведение рецептата за  салата с риба тон.

 Фусили ( макарони на спиралки)
 Майонеза
 Сварен грах
 Кисели краставички
 Риба тон в собствен сос ( изцеждам соса)
 Парченца ананас от консерва ( когато нямам не ги слагам, става също вкусно и без тях, а и много хора не обичат да смесват вкусовете)

 Сол, черен пипер, лимонов сок - на вкус

Последна редакция: ср, 08 дек 2010, 11:19 от simpatiuh4e

# 53
  • Мнения: 3 838
Пастета от риба тон и сирене крема е страхотен, аз изпичам гъби, само посолени и запечени и пълня с пастета.
Подобно на предната салата, то каква салата, става си за лека вечеря - кромид лук нарязан на много дребно, аз го намачквам и със сол, половин пакет панделки/паста/, 1 риба тон, майонеза, сол, лимон, черен пипер.

# 54
  • Мнения: 3 838
Ровех си в един блог и точно по темата, но някой с френски да даде едно рамо, за корите по-специално
http://djouza.over-blog.com/article-35795666.html

# 55
  • Мнения: 497
Аз правя салата с домати по следния начин:
1 консерва риба тон смесвам с половин прясна краставица, нарязяна на дребни кубчета, 1-2 скилидки чесън-счукани, малко копър и лимонов сок. След това един домат (голям) го разрязвам на четири и отстранявам меката част-целта е да стане като изрязано динено парче-кората. Оформям по малко от горната смес с рибата върху домата и поднасям в голяма чиния наредените парчета, като между тях слагам дълги парчета краставица, а в средата на чинията половин лимон. Стои красиво и става и за  гости, а и е много вкусно. Любима салата на сина ми.

# 56
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
евхен, корите са малсука -тунизийска е рецептата! малсуката е  пореста кора от грис или брашно , вода и сол и се прави на едно издуто като са4а! на обърната паница от  глина прили4а по форма! маже се с 4етка и много бързо се снема ,колкото да се  стегне! зна4и рецептата е  картофено пюре от три картофа, тук си белят предварително  и  се варят! магданоз и кориандър пресни , надребнени  по една голяма връзка, кимион смлян, сол, зехтин, по едно яйце за всеки брик, топено сирене (тук са каренца или триъгълници) ,може и стърган кашкавал! една кутия  тон , хариса(лютиво пиперково пюре)! технологията е два вида, единият- обърква се пюрето, тон, подправките и се слага на листа в средатан покрива се с топеното сирене   и се 4уква яйцето ,завива се на плик и се пържи в зехтина! другият е -слагам пюрето с подправките, после тон по лъжица, после кашкавала или топеното сирене и 4уквам яйцето, на плик и се пържи!
малсуката може да се пробва да се  обърне  един тиган и да се загрее дъното му ,ако е на газ котлона и да се обмазва това дъно , само от едната страна  колкота да стегне  тестото ,се  маже и пе4е!тестото е като рядка каша!
отделно с тон се рпави пе4ена салата, пиперки, домати , лук ,4есън и после се смила с робота и се овкусява с каперси, тон, маслини ,зехтин сол и малко сварени яйца!
 на пицата  слагат тон , над доматеното пюре!
зелена  салата с надребнено резене, маслини, каперси, тон и домати на ситно без семките, зехтин и сол и малко лимон!
краставици, домати, репи4ки на много финни ламели , каперси, малко лук  и тон отгоре, няколко сварени яйца и бон апети!

# 57
  • Мнения: 441
аз я правя само на салата
но като ви изчетох май ще пробвам и други варианти

приготвяте ли суши с риба тон?

Не трябва ли риба тон за суши да е прясна и сурова?

# 58
  • Мнения: 3 838
Марси, благодаря за инфото!
Аз ще си я запазя тази рецепта и ще пробвам с фини точени кори. Междувременно на нещо подобно, банички с риба тон и картофи, попаднах и в един български сайт
http://www.menumag.bg/recepta/banichki-s-riba-ton-i-kartofi

# 59
  • Мнения: 2 149
Аз риба тон използвам в различни салати
1.марули,домати,краставица,копър,риба тон,зехтин,лимон
2. риба тон,царевица,марули,майонеза
3. риба тон,салатен боб,марули,зехтин,оцет

Общи условия

Активация на акаунт