А какво готвите с консервирана риба тон?

  • 12 171
  • 69
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 3 642
аз я правя само на салата
но като ви изчетох май ще пробвам и други варианти

приготвяте ли суши с риба тон?

Не трябва ли риба тон за суши да е прясна и сурова?
да  Simple Smile
темата е за риба тон в консерва, но все пак реших да попитам

# 61
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Макаронена салата с риба тон
1/2 пакет макарони (най-добре спиралки или охлюви, но става с всякакви, дори с кускус)
2 консерви риба тон на парченца
1 консерва царевица
3-4 кисели краставички
подправки

Макароните се сваряват, измиват и изцеждат. Прибавят се рибата, царевицата и краставичките, нарязани на ситно. Аз я овкусявам със сол, черен пипер, оцет и олио. Може и с майонеза, но става малко тежичка.

Детски рибен пастет

2 консерви риба тон
1/2 пакетче разтопено масло (50 гр.)
2 сварени моркова
1/4 гл. сварен лук (може и суров, ако детето е по-голямо)
сол, бял пипер (или черен, ако детето яде), няколко капки оцет или лимонов сок
Всичко се смесва и пасира. Оставя се за 1-2 часа в хладилник да стегне.

# 62
  • Germany
  • Мнения: 1 581
И аз приготвям сос за спагети - задушавам праз, добавям готварска сметана, добавям и една кутия топено сирене (с подправки, натурално, каквото обичате), като се разтопи добавям една консерва риба тон и размесвам със спагетите. Точни мерки не пиша, защото ги правя на око, но е много, много вкусно  Flutter

# 63
  • Мнения: 3 642
И аз приготвям сос за спагети - задушавам праз, добавям готварска сметана, добавям и една кутия топено сирене (с подправки, натурално, каквото обичате), като се разтопи добавям една консерва риба тон и размесвам със спагетите. Точни мерки не пиша, защото ги правя на око, но е много, много вкусно  Flutter
каква сметана ползваш?

# 64
  • Мнения: 6
Аз правя кисело зеле с риба тон, знам, че звучи ужасно, но е страхотно ястие. Попаднах на рецептата в един сайт за културисти, там едно момче я препоръчваше като много добра и диетична:
в дълбок тиган с малко зехтин се задушава нарязаното кисело зеле с червен пипер, един дафинов лист и едно бахарче, и малко водичка. Щом омекне зелето се прибавя една консерва риба тон филе. Задушава се още малко и........ изненада, прилича на свинско със зеле.
Много е вкусно!

# 65
  • Germany
  • Мнения: 1 581
И аз приготвям сос за спагети - задушавам праз, добавям готварска сметана, добавям и една кутия топено сирене (с подправки, натурално, каквото обичате), като се разтопи добавям една консерва риба тон и размесвам със спагетите. Точни мерки не пиша, защото ги правя на око, но е много, много вкусно  Flutter
каква сметана ползваш?
Готварска, да е подходяща за термична обработка  Peace

# 66
  • София
  • Мнения: 2 481
Правя "Разкошна салата", по рецептата на О!Шипка:

Сварени макарони
консервирана царевица
домат
риба тон
по няколко малки кубчета синьо сирене
кетчупено-майонезен сос

Всичко разпределям на око в купички- отдолу царевицата, над тях макароните, доматите, рибата тон, синьото сирене и накрая розовия сос. Много я обичам тази салата, но не съм я вкусвала от няколко месеца по разбираеми причини  Mr. Green

# 67
# 68
  • Мнения: 180
Последната ми любима салата за сезона е от нахут, риба тон, домат, лук, зехтин, лимон и сол. В случай, че нахутът е в консерва става за 10 мин цялото приготовление с все сервирането  Laughing

# 69
  • София
  • Мнения: 5
Моята салатка - риба тон, кисели краставички, червен лук, царевичка, червен боб, маслинки, чер пипер, лимон, зехтинче, ако е в собствен сос, копър.
Има интересни предложения, ще пробвам! Hug

 thumbsup  Същата салата често присъства на масата у дома, като единствената разлика е в това, че не слагам лук, а нарязан на ситно праз. Много е вкусно!

Общи условия

Активация на акаунт