Бяла техника - климатици, сушилни, съдомиялни, перални, хладилници!

  • 367 357
  • 2 670
  •   1
Отговори
# 2 310
  • Пловдив
  • Мнения: 2 877
Вероятно количеството дрехи е било голямо.

# 2 311
  • София
  • Мнения: 3 720
Има различни програми-може да се нагласи на програма гардероб, при която излизат напълно подсушени дрехите.

# 2 312
  • Русе
  • Мнения: 7 086
Вероятно количеството дрехи е било голямо.
Не. Ето, оня ден сушилнята беше наполовина празна. И никога не ми е бела много пълна. Никога не суша всички дрехи, които вадя от пералнята. Съобразявам се с етикетите.

# 2 313
  • Пловдив
  • Мнения: 2 877
Нямам представа каква може да е причината. При мен не се изсушават добре, ако съм прекалила с количеството дрехи.  Peace

# 2 314
  • Русе
  • Мнения: 7 086
Причината да са мокри дрехите е, че сушилнята работи много кратко. Това пропуснах да напиша днес, тъй като бях ангажирана с друго, това ми убегна. Ползвам винаги една и съща програма. Понякога ги суши дълго, понякога за 30-40 минути е приключила и само ги върти, за да не се мачкат. Вчера дрехите ги извадих сухи. Снощи преди да си легна пуснах сушилня с чаршафи, тази вечер като се прибрах чаршафите са доста влажни, а в контейнера почти няма вода.
Та, каква може да е причината понякога сушилнята да работи дълго и да изсушава дрехите, а понякога както писах изключително кратко?

# 2 315
  • София
  • Мнения: 12 006
Скрит текст:
Причината да са мокри дрехите е, че сушилнята работи много кратко. Това пропуснах да напиша днес, тъй като бях ангажирана с друго, това ми убегна. Ползвам винаги една и съща програма. Понякога ги суши дълго, понякога за 30-40 минути е приключила и само ги върти, за да не се мачкат. Вчера дрехите ги извадих сухи. Снощи преди да си легна пуснах сушилня с чаршафи, тази вечер като се прибрах чаршафите са доста влажни, а в контейнера почти няма вода.

Та, каква може да е причината понякога сушилнята да работи дълго и да изсушава дрехите, а понякога както писах изключително кратко?
При мен такава разлика идва от самите програми - едни са дълги, други по-къси, отделно имам бутон, който ми удължава времето, ако иксам. При някои марки този бутон е "+", при някой е "слънце". Отделно някои модели имат сензор за влага и ако този сензор отчита правилно намаля първоначалното време според това колко влажни са дрехите. Виж при теб как е и дали няма проблем там, щом 2-та филтъра и контейнера за вода са чисти. Казвам два, но ако е самопочистваща не знам колко са, май 1.

# 2 316
  • Мнения: 13 209
На каква програма ги сушиш? Вероятно това, че ползваш винаги една програма да е проблема.
Сменяй ги според прането.
Чаршафи би трябвало на програма за прибиране в гардероба да са напълно сухи. Добавям и едно плюсче, ако слагам и хавлии. Блузи, дънки и подобни суша на синтетика, за да не се свиват, също на програма за прибиране в гардероб.

# 2 317
  • Русе
  • Мнения: 7 086
Нямам програма за прибиране в гардероб. Сушилнята е по-стар модел. Използвам програма за памук, нормално сушене, плюса го пускам при сушене на халати.
Дрехите са всеки път еднакво влажни, когато излизат от пералнята, тъй като я ползвам винаги на 1000 оборота.

# 2 318
  • Мнения: 48 072
Може би чаршафите стават на топка, така не се изсушават добре и сензора се обърква. Сгъвай ги и от време на време отваряй и ги отплитай и разбърквай
Ползвай топки- вълнени, че не шумят
Сменяй програмите, макар че и аз ползвам една и съща, но и прането ми е еднотипно-смесено винаги  Laughing

# 2 319
  • София
  • Мнения: 12 006
Нямам програма за прибиране в гардероб. Сушилнята е по-стар модел. Използвам програма за памук, нормално сушене, плюса го пускам при сушене на халати.
Дрехите са всеки път еднакво влажни, когато излизат от пералнята, тъй като я ползвам винаги на 1000 оборота.
Зависи колко стар е модела. Чувала съм, че някои по-стари, купени ВУ имали някакъв филтър, който само на сервиз можело да се достигне до него и след като се почисти се оправят. Не знам конкретни подробности за марка и година на модела.

# 2 320
  • Мнения: 9 052
Като параметри сушилнята е добра,но като цена е нискоценови клас,за това не мога да дам мнение за качество.По добре е от комбиниран уред пералня-сушилня,но ако имаш възможност потърси уреди 2 употреба и най-вече Миле.Струват около 400-450лв,но като качество са несъизмерими.Уредите,които се предлагат са отремонтирани,с гаранция и т.н.

По-старите уреди са по-неикономи4ни и по-шумни, Миле вкл.  Само да отбележа Simple Smile Но наистина работи супер .

# 2 321
  • ГО
  • Мнения: 3 955
Сушилнята ми, Уърпул, от вчера прави някакъв проблем.

Онази вечер я пуснах да суши, но се напълнил резервоарът й и спряла. Вчера сутринта видях, че прането е мокро, извадих го, излях й водата, изчистих филтъра и я заредих с друго пране. Тръгна, въртя, въртя, докато си прецени колко време й остава, изписа 1:30 часа, но веднага след това спря да върти за секунда, тръгна и вече на дисплея пишеше 3 мин. След тези 3 мин. спира и все едно си е приключила, а дефакто не е. Пробвах безброй пъти, с различни пранета - все същото. Изключвах я от контакта, цяла нощ я оставих да си "почива", но тази сутрин пак същата работа. В гаранция е още, да викам ли техник или има чалъм да я подкарам да суши?

# 2 322
  • София
  • Мнения: 12 006
Долния филтър /не на вратата, а този на решетката/ чистен ли е скоро, ако не е самопочистващ? Знаеш ли къде ти е сензора за влага, да не би той да прави тези магарии? Ако не е нещо от тези двете извикай сервиз, щом е гаранционна.

# 2 323
  • ГО
  • Мнения: 3 955
Малко снимки какво и как прави

Скрит текст:



След края светва индикаторът, че е пълен резервоарът.
Празен е.
Нищо не мига, не изписва код на грешка.

# 2 324
  • София
  • Мнения: 12 006
E как да не изписва грешка, като на последната снимка се вижда коя е грешката. Виж в книжката каво значи. Аз съм с друга марка и няма как да ти помогна.

Общи условия

Активация на акаунт