Бяла техника - климатици, сушилни, съдомиялни, перални, хладилници!

  • 366 983
  • 2 670
  •   1
Отговори
# 1 980
  • Мнения: 13 191
Привет! Мерси за темата! На път съм да си купя пералня със сушилня (в комбинация, защото нямам място за отделни), кои са най-добри като вариант до 1300 лв. Склонен съм и на втора употреба от Германия например, но удачен ли е този вариант. Благодаря!  Simple Smile
Не.

# 1 981
  • Мнения: 93
Привет! Мерси за темата! На път съм да си купя пералня със сушилня (в комбинация, защото нямам място за отделни), кои са най-добри като вариант до 1300 лв. Склонен съм и на втора употреба от Германия например, но удачен ли е този вариант. Благодаря!  Simple Smile
Не.
А Miele втора употреба не е ли ОК?

# 1 982
  • Мнения: 13 191
Нямат грешка Miele, комбинираните уреди не препоръчвам.

# 1 983
  • Русе
  • Мнения: 7 058
Здравейте!
Моля за помощ! Praynig
Роднини ми донесоха от Германия сушилня Gorenje D62320. Търсих в нета, но никъде не открих ръководство за ползване на български или руски език.
Никога до сега не съм имала такава машина и я гледам като "теле в железница", още повече, че всичко по нея е на немски език.
Слагам и снимка, някой ако може да ми преведе програмите и да ми каже как да я ползвам, може на ЛС, за да не пълним темата.
Благодаря!
Скрит текст:

И още един въпрос - понеже мъжа ми ходи да я вземе в понеделник, оня ден като ходихме в тях, видях, че има още една сушилня AEG. Дали не е сгрешил като е взел Горенье-то newsm78

# 1 984
  • Мнения: 104
Е и ние мъжете сме хора. случва се и да грешим.

# 1 985
  • Мнения: 15
viki_1974 има даже и тема за този модел сушилня!
Виж това
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=625764.0

# 1 986
  • Русе
  • Мнения: 7 058
viki_1974 има даже и тема за този модел сушилня!
Виж това
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=625764.0
Благодаря!
Темата обаче е от преди 3 години и линка, който е даден, препраща в страницата на Горенье, където вече няма такъв модел сушилни. Разглеждах я преди 2 дни.

# 1 987
  • по морето
  • Мнения: 188
http://www.myownersmanuals.com/preview/gorenje/d62320-brochure/173281

Това излиза за този модел.

http://www.tehcomservis.com/forum/topic.php?forum=5&topic=2413

а тук може да пишете на хора които са доста навътре в материята.

# 1 988
  • Русе
  • Мнения: 7 058
Благодаря!

# 1 989
  • София
  • Мнения: 553
Здравейте HugЧестита Коледа santa2можете ли да ми препоръчате сушилня около 1000лв. Благодаря предварително   bouquet

# 1 990
  • Мнения: 15
cveti-моя приятелка преди дни си купи от Технополис Whirpool за около 850-900 лв.клас АА+ Дълго разпитваше за отзиви от нея и я купи.Първо на външен вид е много хубава и второ бързо суши и е тиха.Знам,че е с компресор,което било за предпочитане!

# 1 991
  • Мнения: 104
Все пак добре е да се уточни типа на сушилнята.
Разбира се термопомпената е най-икономична в разхода на енергия, като разликата е в пъти.
В този случай е добре  сушилнята да бъде в отопляемо помощение тъй като от температурата зависи ефективността на термопомпата.   

# 1 992
  • София
  • Мнения: 553
Здравейте HugЧестита Коледа santa2можете ли да ми препоръчате сушилня около 1000лв. Благодаря предварително   bouquet
как се водят сушилните,който не са свързани с канал Rolling Eyes Blush

# 1 993
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 688
Здравейте HugЧестита Коледа santa2можете ли да ми препоръчате сушилня около 1000лв. Благодаря предварително   bouquet
как се водят сушилните,който не са свързани с канал Rolling Eyes Blush
Сушилните са 2 вида. На вентилационен принцип - свързва се към комин или отдушник /почти не се намират у нас/ и на кондензен принцип - свързва се към канал или си събира конденза в контейнер, зависи как ти е удобно. При мен не е удобно да я включа в канал и за това си я ползвам, като си изливам контейнера, след употреба.

# 1 994
  • Мнения: 104
Класификацията може да бъде по няколко признака.
Наистина важен е начина по който се отвежда водата - чрез вентиация/за комин/ или кондензен тип при който изтеглената от дрехите влага се конденизра в специален охладител и с помпа се отвежда до контейнер или направо в канал.
Не по-малко важно е и как е реалирано сушенето.При обикновенните сушилни топлината за изсушаването на дрехите се получава от нагреватели, а при термопомпените от хладилна машина, като последната консумира 3-4 пъти по-малко енергия.Макар и приблизително 2 пъти разлика в цената, икономията на енергия е твърде съществена, което при редовна експлоатация може да се окаже и по-евтиното решение.     

Общи условия

Активация на акаунт