Раждане: отказ да се подпише "Информирано съгласие"

  • 8 172
  • 110
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9
Познавате ли родилки, които НЕ са подписали документа "Информирано съгласие"? Как е протекло раждането? Какво е било отношението на болничния персонал?

# 1
  • Мнения: 320
Aма дайте да прочета какво е това "Информирано съгласие"... аз до скоро не знаех ,че има такова нещо Tired

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Aма дайте да прочета какво е това "Информирано съгласие"... аз до скоро не знаех ,че има такова нещо Tired

И аз незнаех като съм го подписала,ама пред свършен факт.......

# 3
  • Мнения: 1 335
Току що прочетох това: http://nenanasilieto.wordpress.com/
Иначе познавам - инструкторка по йога за бременни, но тя е раждала в Майчин дом, а третото си дете вкъщи.

Аз лично смятам, че това в България води до повече усложнения, отколкото позитиви. Ако искаш напълно естествено раждане - раждай вкъщи. Отидеш ли в болница си по техните правила. Лекарят тук си знае : бъркай за разкритие, родилката с колани за запис на тонове, система с окситоцин, епизиотомия; после бебето го виждаш само за здравей и следващата среща е след 6 часа. Не вярвам лекар в Бг да реши да рискува оставяйки родилка да прави "каквото си иска".

# 4
  • Варна
  • Мнения: 17 967
И на мен не ми е ясно какво е това "Информирано съгласие", което явно съм подписвала два пъти. ooooh!

# 5
  • Временно
  • Мнения: 788
Току що попаднах на това в друга тема.Така изглежда бланката с информираното съгласие -  http://mayadob.hit.bg/informirano-tina_2009.pdf

# 6
  • Мнения: 9
@Rhiana

Тази инструкторка по йога подписала ли е "Информирано съгласие" в Майчин дом или не? Когато е раждала вкъщи, присъствали ли са медицински лица?

# 7
  • Мнения: 55
Подписва се между другите документи, въобще не го виждаш даже.
Rhiana е абсолютно права. Аз успях само да си гушна бебето веднага и след 20 мин да му дам да суче! Повече не го дадох нищо да му направят. Всичко останало по техните правила.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 17 967
С кое не трябва да сме съгласни? newsm78

# 9
  • BG
  • Мнения: 1 900
Не помня какво съм подписвала.

# 10
  • Мнения: 1 224
С кое не трябва да сме съгласни? newsm78
По-скоро въпросъте е кое му е "информираното" на такова съгласие...

# 11
  • Мнения: 9
@ samuraika Това е друг въпрос Simple Smile

# 12
  • Мнения: 1 053
Аз не помня да съм подписвала такъв документ  Rolling Eyes

# 13
  • Мнения: 9
За тези, които не си спомнят какво са подписвали, предлагам следния въпрос: спомняте ли си да сте отказали да подпишете някой от документите, които в болницата са поискали от вас да подпишете?

# 14
  • Мнения: 1 335
Тази инструкторка по йога подписала ли е "Информирано съгласие" в Майчин дом или не? Когато е раждала вкъщи, присъствали ли са медицински лица?
Не са присъствали медицински лица на домашното раждане.
http://www.natalyoga.net/shared.html
@samuraika , нищо не му е информираното, бързо ти подмятат разни документи и никой не те чака да си четеш, а пък дори да те чакат в процеса на контракции не е много лесно да се съсредоточиш Simple Smile

Ако искаш активно раждане в България, първо трябва да си намериш лекар, който подкрепя подобна идея или да си родиш у дома. Но да учиш лекарите как да си вършат работата и да се бунтуваш срещу правилата е чиста лудост и поемаш голям риск. Като искаш в болница спазваш правилата, които има тази болница. Просто момента на раждане не е момент да се водят битки и спорове с персонала, нищо добро няма да излезе.

Последна редакция: пн, 23 ное 2009, 15:19 от Rhiana

Общи условия

Активация на акаунт