Нова година!

  • 5 800
  • 35
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 615
Провокирана от настроението , което обхваща всички около мен и наближаващите празненства, реших да питам вас- как мислите да прекарате предстоящите празници? Аз лично съм много объркана- вече разведена, с две деца...нямам много алтернативи, да не кажа, че изобщо нямам. Усещам, че дори да прекарам само с децата, това ще си остане незабравима Нова година и въпреки всичко ми липсва онова усещане...да съм сред хора, да съм с приятели, да танцуваме, да се веселим...Та споделете, ако искате разбира се, как вие прекарвате тези хубави дни от годината, как преодолявате самотата, какво сте организирали...Иска ми се да не е носталгична тема, а по-скоро да има надежда, че и без половинка е възможно да усетиш настроението на празника...Благодаря предварително на тези, които ще се включат, аз наистина съм в очакване на свежи идеи Hug

# 1
  • Мнения: 6 441
Жабанка, с деца няма как да не е весело!   Laughing
Празник ще има, стига да го пожелаете!  Hug
Идеи точно за Нова година ли искаш или за Коледа?
Защото за НГ такива почти нямам...

# 2
  • София
  • Мнения: 615
Коледа със сигурност ще е в къщи, аз така съм си свикнала- за мен това си е домашен празник, по-скоро питах за Нова година, хем ми се иска да е  с компания, хем с деца...хем другите са по двойки, а аз не съм...не знам, объркана съм и затова пуснах темата...

# 3
  • Мнения: 3 611
Не само на Коледа, ами и на Нова година ще сме си самички с детето в къщи. Няма кого да поканим (може би баща му, за Коледа), няма и къде да отидем - тъй че ще си празнуваме самички в къщи. Малко ми е тъжно, досега все сме си били БГ за празниците...

# 4
  • Мнения: 187
Иска ми се да не е носталгична тема, а по-скоро да има надежда, че и без половинка е възможно да усетиш настроението на празника...Благодаря предварително на тези, които ще се включат, аз наистина съм в очакване на свежи идеи Hug

Не знам, не съм мислила още по този въпрос.  newsm78
Но то и с него, когато живеехме заедно, новогодишните празници за мен бяха самотни - все по тях започваше  да се кара и да ме ядосва. Така че май без него ще е по-весело.  newsm78

# 5
  • Мнения: 2 175
Нямам никакви планове още - нито Коледни, нито Новогодишни..
Дори незнам Малчо дали ще бъде с мен или с БНД, още не сме го уточнили..
Ако остана сам - ще се присъединя към някоя приятелкска празнуваща група, или ще поканя някои в къщи.. newsm78

# 6
  • Мнения: 800
Добър ви ден дами Heart Eyes
И аз още не съм се замисляла- къде? В Чирпан при мама или в София при "благоверния".Даже не зная детето къде щее.При мен или при баща си.
Лек и хубав ден

# 7
  • Мнения: 910
Ох, като наближат празници и трески ме тресат. Хич не ги обичам, точно защото незнам къде ще са децата. Много ме е яд като ми ги вземе точно за бъдни вечер и коледа. Всички грижи/почти/за мен, а на празници аз сама, той с децата. А, за Нова година ми ги връща, той да си празнува спокойно. Никакви планове нямам, до последно
незнам какво ще ми се сервира

# 8
  • София
  • Мнения: 615
значи явно аз много рано съм се замислила по темата...но понеже всички около мен направиха вече резервации, а и не мога да се похваля че всички са ме канили с тях...явно не им е удобно те да са по двойки, а аз сама..притеснявам се от самотата на празниците (верно е,че с децата няма да съм самотна, но друго си е да си имаш близък човек, с който да споделиш тези моменти), затова се замислих аз къде ще съм и дали ще успея да се повеселя въпреки многобройните си проблеми....не знам, напоследък наистина се чувствам доста самотна, заобиколена съм с хора, колеги, приятели, но вечер като се прибера....тогава ми е най-трудно Confused

# 9
  • София
  • Мнения: 6 477
Е, аз до някъде нямам този проблем...при положение, че най-вероятно ще съм дежурна на работа до към 5-6 вечерта на 31 декември мисля, че може и да не дочакам новата година будна....А и много ми е дотегнала тази еуфория, че на всяка цена трябва да се ходи някъде и не знам какво си да се прави...Аз си мечтая за почивка и малко тишина...така че ще ми е лесно Wink

# 10
  • Мнения: 101
значи явно аз много рано съм се замислила по темата...но понеже всички около мен направиха вече резервации, а и не мога да се похваля че всички са ме канили с тях...явно не им е удобно те да са по двойки, а аз сама..притеснявам се от самотата на празниците (верно е,че с децата няма да съм самотна, но друго си е да си имаш близък човек, с който да споделиш тези моменти), затова се замислих аз къде ще съм и дали ще успея да се повеселя въпреки многобройните си проблеми....не знам, напоследък наистина се чувствам доста самотна, заобиколена съм с хора, колеги, приятели, но вечер като се прибера....тогава ми е най-трудно Confused
Вземи децата и ела в къщи, и ние ще сме сами. Така ще беде по-весело, сериозно говоря.

# 11
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
 Аз имам голямо семейство и празниците никога не са били проблем, винаги е имало с кого да празнуваме и Коледа и нова година!  Grinning За тази година още не съм мислила, рано ми е.

# 12
  • Italia
  • Мнения: 1 059
И двата празника смятам да ги изкарам вкъщи с децата. Мислех за новата година да я посрещнем в ресторант с майка ми и децата, с единствената идея да спестя приготовленията покрай празника, но се отказах. Извън града не ми се ходи, кола нямам, а да се мъкнем по автобуси не е работа  ooooh!

# 13
  • Мнения: 1 507
На Коледа ще сме вкъщи с нашите, по традиция, приятно и уютно. Мирише на мандарини, разопаковат се подаръци и всички се усмихваме. За нас това е много специален ден, в който сме истинско семейство - аз, малката и родителите ми и никой няма чувството, че някой липсва или че нечие отсътвие нарушава хармонията. Говоря за БНД, разбира се. Преди две години изпрати подаръци на дъщеря ни, но миналата не, тя му гостува сравнително скоро и явно беше преценил, че няма смисъл да влиза в излишни преразходи.
На Нова година ще съм с приятели, най-вероятно извън града. Нашите винаги имат гости, разпъват едни невероятни трапези, вдигат наздравици и се забавляват, та не ми тежи мисълта, че съм оставила детето. Тя се превръща в център на внимание и обикновено се оказва така, че после има повече истории за разказване от мен Simple Smile

# 14
  • София
  • Мнения: 615
значи явно аз много рано съм се замислила по темата...но понеже всички около мен направиха вече резервации, а и не мога да се похваля че всички са ме канили с тях...явно не им е удобно те да са по двойки, а аз сама..притеснявам се от самотата на празниците (верно е,че с децата няма да съм самотна, но друго си е да си имаш близък човек, с който да споделиш тези моменти), затова се замислих аз къде ще съм и дали ще успея да се повеселя въпреки многобройните си проблеми....не знам, напоследък наистина се чувствам доста самотна, заобиколена съм с хора, колеги, приятели, но вечер като се прибера....тогава ми е най-трудно Confused
Вземи децата и ела в къщи, и ние ще сме сами. Така ще беде по-весело, сериозно говоря.
ех,Лаленце, само да не беше толкова далеч като нищо можех да се възползвам... Hug

Общи условия

Активация на акаунт