Торта Добуш

  • 130 203
  • 604
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 2 126
Опитах я - каамелизираните орехи отгоре придават много приятен вкус.Пробвайте:) Ако бях сложила и някоя хубава плътна сметана вместо тази Sick,всичко щеше да е съвършено Crazy

# 496
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
didinka76 , свекърва ми прави бисквитена торта с този крем Wink.

Дес, важното е, че е била вкусна и карамелизираните орехи са били чудесна идея Hug.

# 497
  • Мнения: 1 111
аз,въпреки,че се "точех" да направя Добуш тортата, направих една друга - Династия /от сайта на Йоли/, но се включвам да кажа за крокана /карамела/, който направих, тъй като видях,че и тук се обсъжда....беше с орехи. Ползвах захар "Захира", от която не съм доволна....първо, тя не се разтопи изобщо, а стана някак си на буци, не се стигна въобще до карамелизиране...Въпреки това сложих ядките, обърках...е,направих си някакъв крокан все пак,т.е. получи се нещо като сладки орехи...
Та мисълта ми беше,че ако правите крокан или карамел - не ползвайте "Захира" Peace

# 498
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
tuly, благодаря ти за предупреждението Hug.

# 499
  • софия
  • Мнения: 100
Леле момичета,докато прочета  тези 34 страници какво слюноотделяне  беше  Grinning,
та мисля да взема и аз да я направя в събота за проба,че този месец имам двама рожденика

# 500
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
Сисак, дано е успешна пробата  Hug.Много вкусна торта е това, а след като си прочела и темата- значи всичко ти е ясно Hug.Слагаш доза и половина крем, изчакваш около 12 часа и дегустираш Wink.Успех Hug!

# 501
  • Мнения: 131
привет,реших да направя тортата за рд на съпругът ми в петък и имам едно въпросче,посочените продукти на първа страница са за една доза крем,какво още се добавя в повече за доза и половина крем към тези продукти Rolling Eyes

# 502
  • Мнения: 264
Аелис Огромни благодарности!!! Бих те разцелувала ако те видя на живо. Това е тората на баба ми, която толкова обичам. За съжаление жената почина когато бях в 6 ти клас и не остави рецептата. Майка ми твърдеше че я "знае" - грънци!!! Веднага ще си я направя.

# 503
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
kremi7 , просто разделяш продуктите за крема на две и добавяш към продуктите за една доза - така се получава доза и половина.То беше хубаво направо да напиша точно колко са продуктите за доза и половина крем, но все не ми остава време Rolling Eyes.

иглика333 , явно на много баби това е любимата рецепта за торта Hug.Радвам се, че съм ти била от полза Hug.

# 504
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Стигнах до 8ма страница и повече не мога Simple Smile. Искам да направя тортата, но 1/2ч.л. сода не е ли малко за толкова брашно? Още нещо - мога ли да сложа пакетче бакпулвер вместо сода? Често ми се е случвало да не ми се получават нещата със сода и не ми се иска да рискувам точно с торта.

# 505
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
Solar Wind, добре си е содата, не е малко - ако е повече много ще бухнат блатовете и ще станат по- шуплести, а номера е да са по- тънки и твърдички, като голяма бисквита, после омекват от крема и става супер.Бакпулвера по принцип е сода с лимонтозу, но тъй като никога не съм заменяла содата с бакпулвер при правенето на тази торта - не мога да те ориентирам колко да сложиш newsm78.Ако някой е пробвал - дано сподели.Моят съвет е да пробваш със содата, няма как да не ти се получи, тук не се цели голямо бухване, както при кексовете, може би при тях си срещнала проблема със содата newsm78.Пробвай както си е по рецептата, с доза и половина крем, няма как да не ти се получи.Успех  bouquet  !

# 506
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Благодаря за отговора!  bouquet
Щом не се цели да се надигат блатовете предполагам ще се справя и със содата   Rolling Eyes:.
Солените кексове със сода не мога да ги докарам и ползвам бакпулвер, та затова питах дали не мога да я заменя.

# 507
  • Мнения: 6
Момичета, изчетох ви до някъде и веднага започнах тортата... е, преди малко я завърших и сега е оставена да стане много много вкусна на хладно. Едвам опазих крема от дегустаторски атаки по няколко пъти...
Баба ми правеше подобна торта, но кремът не беше същият, а с канела и по-течен.
Остава ми само да я браня 12 часа  smile3540 и после ще споделя  Hug

# 508
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
c.v.e.t.i., дано да ви хареса тортата Hug.

Solar Wind , соленият кекс трябва да си е порест, бухнал, затова може би бакпупвера ти върши по- добра работа за него.

# 509
  • Мнения: 6
Аелис, прекрасна беше торатата! Не успях да я снимам даже, остана само една празна тава  Mr. Green
Следващия път мисля да я направя с две дози крем, но само едно пакетче масло и с 1 шепа филирани бадеми вътре. Страхотна вкусотия  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт