Мъфини, малки кексчета и още нещо...... - 3 тема

  • 135 102
  • 738
  •   1
Отговори
# 690
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
Изглеждат страхотно Crazy
Давай рецептата Hug
На сладките,нали?! Laughing  Ето я. Само че аз не съм слагала орехи защото нямах.

# 691
  • Мнения: 1 798
Мерсиии  bouquet Hug

# 692
# 693
  • Мнения: 26
Може би въпросът ми е глупав,но ще се осмеля да попитам!  Wink Може ли да се пекат мъфини във формички за крем карамел.Живея в малък град и никъде няма форми за мъфини.  Sad

# 694
  • Мнения: 22 867
Може би въпросът ми е глупав,но ще се осмеля да попитам!  Wink Може ли да се пекат мъфини във формички за крем карамел.Живея в малък град и никъде няма форми за мъфини.  Sad

Може, да, просто ги намасли, може и с брашно да поръсиш.

# 695
  • Мнения: 1 777
Може би въпросът ми е глупав,но ще се осмеля да попитам!  Wink Може ли да се пекат мъфини във формички за крем карамел.Живея в малък град и никъде няма форми за мъфини.  Sad
Могат в купички за крем карамел ,дуралексови чашки или в краен случай в кексова форма или най-обикновена тавичка.

# 696
  • Мнения: 26
Благодаря за отговорите!   bouquet

# 697
  • Мнения: 610
Ябълкови мъфини по рецепта на Pety



Много са вкуснички  Heart Eyes Pety, благодаря.   bouquet

# 698
  • Мнения: 1 777
Близначе радвам се ,че са ви харесали. Simple Smile

# 699
  • Мнения: 3 219
1 яйце.,1 ч.ч натрошено сирене,2 ч,ч,брашно,1 ч.ч.кисело мляко,1 ч.л.хлебна сода,1 бакпулвер,1/2 ч.ч.олио.
всичко се смесва на ръка,пекът се на 180 градуса при загрята фурна за 20  минути,за 12 мъфина.много лесни и вкусни. Peace Peace
радвам се че мойте мъфини се харесаха  bouquet  bouquet


Превъзходни!!!! Тази вечер ги направих, ползвах по-големи чаши за дозиране, излязаха ми 12 мъфина, които напълних до горе+още 2 отделно във алуминиеви формичик. Просто чудесни, благодаря за рецептата!

# 700
  • Мнения: 1 209
Едно питане , момичета.

Имам хариени подложки за печене на мъфини - не от твърдите, а от тези тъкните по 200  и по 400 броя.

Ако направя кексово тесто и го налея в тях , слагайки ги в загрята фурна, дали ще се спльокат?

БЕЗ формичка, а направо в тях, имам предвид.

# 701
  • Мнения: 1 234
harmony_broken , пробвай да ги сложиш в чашки, или за крем карамел, дуралексови, каквито имаш под ръка. Пробвала съм и без чашки, но ефекта е че се разтваря хартията, и дори има риск да излезе от кошничката, ако е по-течна сместта.

# 702
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 731
Сложи ги хартиените в чашки поне дуралексови или за крем карамел. Аз вчера направих един пандишпанов кекс в формата за мъфини, защото нямах никакви продукти за мъфини само яйца, брашно и захар   и съжалих че не си го изпекох в кексовата форма.

# 703
  • Мнения: 1 209
Помислих си го, но хариените ми формички са от малките 4/2 см.,а дуралексовите са огромни, идеята ми е да се сервират с хартийките направо после.


оф как го обясних и аз.  Mr. Green

# 704
  • Мнения: 121
harmony_broken, хартийките трябва да се сложат във формички, които им съответстват по размер. Иначе резултатът не е хубав Rolling Eyes

Аз пак правих пудинговите мъфини на labrex. Но имах само пълнозърнесто брашно и нямах масло и затова сложих зехтин. Въпреки това станаха страхотни Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт