Мъфини, малки кексчета и още нещо...... - 3 тема

  • 135 153
  • 738
  •   1
Отговори
# 675
  • Варна
  • Мнения: 1 179
Днешните ми мъфини:

По рецептата на Лабрекс за нежни пудингови мъфини, с добавка от есенция ром и кокосови стърготини в тестото. Глазурата е от разтопен шоколад и кокосови стърготини. На 3-4 места в самите мъфини инжектирах по малко от шоколадовия сос. Станаха невероятни!

Петушка63, много апетитни изглеждат мъфинките ти  Peace. Тази рецепта и аз мисля да я пробваям скоро.

Момичета, от къде си купувате шоколадов чипс? Пробвах предния път да сложа в мъфинките парченце шоколад, но падна на дъното. Мисля, че с чипс ще е по-добре.

# 676
  • Мнения: 610
Много апетитни мъфинки сте показали момичета .   chef   bouquet

Анелиз- шоколадов чипс аз съм купувала от Пикадили и Хит.

# 677
  • Мнения: 1 777
Момичета, от къде си купувате шоколадов чипс? Пробвах предния път да сложа в мъфинките парченце шоколад, но падна на дъното. Мисля, че с чипс ще е по-добре.

Анелиз няма значение дали ще сложиш шоколадов чипс или парченца шоколад,сместа ти е била по-рядка и затова ти са паднали на дъното.

# 678
  • Мнения: 4 916
...
Момичета, от къде си купувате шоколадов чипс? Пробвах предния път да сложа в мъфинките парченце шоколад, но падна на дъното. Мисля, че с чипс ще е по-добре.


В големите вериги има шоколадов чипс. Аз обаче си слагам парченца шоколад, то е същото.
Както казва Пети, сигурно сместта ти е била рядка, не би трябвало да падат на дъното.

# 679
  • Варна
  • Мнения: 1 179
Благодаря, момичета   bouquet

# 680
  • в обкръжаващия ме хаос
  • Мнения: 346
Здравейте, приемате ли нови попълнения във вкусната темичка. Реших и аз да се науча да правя мъфинки за децата. Сигурно е коментирано, но аз тепърва ще започвам да чета, а пък и нямам търпение да науча, може ли да се печат направо в хартиените фрмички или трябва да имам от специалните тавички? За плодовите мъфинчета може ли да се използват замразени плодове - боровинки, малини? Благодаря за отговорте   bouquet

# 681
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 732
Лурдес само веднъж съм правила едни мъфини със замразени боровинки.Размразих ги и отцедих водата и тогава ги разбърках с брашнената смес.

В тавичка си сложи хартиените капсулките, аз така правя.

# 682
  • Мнения: 66
Аз направо си пускам замръзени вишни и боровинки.До
сега съм нямала проблеми

# 683
  • в обкръжаващия ме хаос
  • Мнения: 346
 tanya_p и  jijomimi, благодаря ви   bouquet Супер, че може със замразени плодове, защото си харесах точно рецепти с боровинки и малини. Сега ще тр да си купя от хартиените капсулки и скоро ще се похваля.  Hug

# 684
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Май само тук не съм ги плеснала още Embarassed, ама точно тук им е мястото - мъфини по рецептата на Сладка Хапка за шоколадов сладкиш с майонеза:




# 685
  • Мнения: 121
Мариета, много са красиви!!!

# 686
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
От мен днес два вида мъфини - сладки и солени.
Солените - със саламче и кисели краставички.Щях да слагам и лютеница,но се оказа че е свършила.



Сладките по късно,защото сега се пекат.

Последна редакция: пн, 08 фев 2010, 18:16 от •◊ Ясмина ◊•

# 687
  • Мнения: 1 798


Цитат
Сладките по късно,защото сега се пекат.
Тъкмо ще са готови докато дойда Whistling



# 688
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160

Цитат
Сладките по късно,защото сега се пекат.
Тъкмо ще са готови докато дойда Whistling
Ами идвай защото вече са готови Mr. Green даже може и да свършат докат' се наканиш Crazy

Честно да си кажа,това са ми първите сладки мъфини които наистина са вкусни,просто страхотни.И преди
това съм правила сладки,но...не са ми ставали толкова меки,стояха едни ....хлебни такива Crazy неприятни за устата Joy
То затова и правех винаги солени де,защото винаги ми се получаваха Mr. Green
Ето ги мъфините с ягоди - винаги ми падат на дъното,но това не ме притеснява хич Mr. Green

# 689
  • Мнения: 1 798
Изглеждат страхотно Crazy
Давай рецептата Hug

Общи условия

Активация на акаунт