Кукър рецепти и програми.

  • 613 345
  • 1 344
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 2 214
Торта Зебра
Взех две рецепти и направих една :Sick:
Едната е от тук
http://gotovim-doma.ru/view.php?r=296
Другата е от приятелка, която я взела май от бг-мама Laughing
Ето какво направих.
За блата
8 яйца разделяте белтъците отделно със 1 1/2 ч.ч захар ги разбивате на пяна.
Жълтъците и тях ги разбивате и внимтелно смесвате яйцата заедно, като им добавяте 1 пакетче бакплувър и 1 ванилия.
Тази смес я разделяте на 2 части в едната част добавяте 1ч.ч чаша брашно а в другата слагате 1 1/2 ч.ч орехи и 3-4 с.л какао
След което в намазнена търджерка разпределяте сместа по този начин.(снимките не са мои, тук показано в тавичка но ние нали ще го правим в кукъра)



Пекох на програма Rinse-free, като го оставих още 30 мин след свършването на програмата
Сиропираме със (правилото за сиропиране знаете, едно от двете трябва да е студено, или блата или сиропа)
2 ч.ч вода или сок от компот
2 ч.ч захар.
След като постои около 30 мин, може да го залеете с глазура.
Шоколад (70-80 г) начупвате ги на парченца и на водна баня до като се разтопи, ако го правите със черен шоколад добавете 1с.л пудра захар. След като се разтопи шоколада добавете 3-4 с.л мляко добре го разбъркайте, добавете 10 гр краве масло  и пак бъркайте до като се разтопи.
Бон Апети!

# 166
  • Мнения: 2 214
Рибени кюфтета
Рецептата  я срещнах на гуд кук, на всички хареса резултата.
С тази рецепта може да пробутате на детето си тъй полезната риба без да разбере че кюфтетата са рибени.
Може да използвате всякаква риба.
Моята беше замразена бяла риба, която сложих в кукъра на затопляне до като направя кайма от:
1 морков
1 кромид
2-3 средни картофа
2 с.л майонеза (или подквасена сметана)
2 яйца
Всичко това го меля в комбайна на блендера.
Добавям филето от риба (ако при вас не е филе, отделете месото от кокалите)
след като всичко стане с гладка консистенция добавете 100 грама настърган кашкавал.
1ч.л сода, сол на вкус, може да сложите любимите ви подправки за риба.
Брашно толкова за да стане като гъсто кексово тесто,

 оформяйте кюфтетата с мокри ръце.
Може да ги изпържете в кукъра на програма Quick (който е със Саньо), също така може да се направят и на пара.
Аз в новата "Олла" имам програма "грил" на  нея ги пържих.
Бон апети!

# 167
  • Мнения: 198
Прясно зеле с домати


Всички продукти в тенджерката и на програма готвене за 1 час.
Резултат:лесно,бързо,вкусно Simple Smile

# 168
  • Мнения: 2 214
Както и обещай ето и от мен една
Всичко прЕсно и вкусно
Рецептата я нарових от гук кук още когато нямах кукър и успешно си я правих във фурната в енската тънджера.
Сега естествено че става много по вкусно.
Месо около 200-250 гр,  аз най често правя със телешко (нали уж се храним здравословно) правила съм и със пилешко и със свинско, с пилешко не става толкова наситен вкуса а със свинско лично за мен е малко тежко.
Нарежете го на Ваш  вкус.
Ще ви трябва и
Прясно зеле -половин зелка средна
2 моркова
1 глава кромид
1-2 чушки пресни (най добре става със червени)
_________________________________________________________
Всичко това го нарязвам на едро на Бьорнер
Което естествено не е задължително да е точно на Бьорнер
4-5 доматчета чери
2-3 пресни картофа
Слагате 1-2 супени лъжици зехтин отдолу и редите месото

после кромида,морковите

после  картофите (нарежете ги на по едричко,)  чушките и доматите
 1-2 глави чесън (най добре да е пресен),

върху чесъна зелето.

Всеки ред го солите, върху зелето сложих малко зеленчукова подправка.
Включвате печене за 20 мин и след това на Слоу 2.5-3 часа
За красота на рецептата ще сложа снимки от гуд кука.

Последна редакция: чт, 17 юни 2010, 09:50 от г-жа Стихийно бедствие

# 169
  • Мнения: 198
Благодаря,г-жа Стихийно бедствие ,тък съм,ама в тези жеги,почти не се готви у дома.Днес беше по хладно и направих в Ричито една грис халва.На програма за пържене за около 20 мин.Стана супер,без да изцапам печката Heart Eyes
Ето снимка:


# 170
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Ооо, Мия, идеята за грис халва е супер, не се бях сещала, че ще стане супер в Морфито. Hug 

# 171
  • Мнения: 58
Момичета, два пъти правя сирене по шопски в Морфито и толкова бързо свършва, че не успявам да снимам.
Редя филии изкиснато сирене (ок. 1 пръст дебели), печена чушка, луканка, кашкавал, маслини, резени домат, между тях по малко чубрица, отгоре малко олио и чуквам 2 яйца. Пека ок. 25-30 мин и направо е убийствено!

Също така, спагетите ми станаха любими, защото иначе цапах една камара съдове, а сега само запържвам каймата, лука и каквото там друго трябва, добавям доматеното пюре, спагетите и заливам с вода. Слагам да се вари докато омекне на вкус, хвърлям някоя шепа настърган кашкавал и хем бързо, хем вкусно.

Утре смятам да пробвам и спагети с шунка и сметана, предполагам че по тая методика ще стане.

# 172
  • Стара Загора
  • Мнения: 484
Момичета, два пъти правя сирене по шопски в Морфито и толкова бързо свършва, че не успявам да снимам.
Редя филии изкиснато сирене (ок. 1 пръст дебели), печена чушка, луканка, кашкавал, маслини, резени домат, между тях по малко чубрица, отгоре малко олио и чуквам 2 яйца. Пека ок. 25-30 мин и направо е убийствено!

Също така, спагетите ми станаха любими, защото иначе цапах една камара съдове, а сега само запържвам каймата, лука и каквото там друго трябва, добавям доматеното пюре, спагетите и заливам с вода. Слагам да се вари докато омекне на вкус, хвърлям някоя шепа настърган кашкавал и хем бързо, хем вкусно.

Утре смятам да пробвам и спагети с шунка и сметана, предполагам че по тая методика ще стане.
Това за спагетите е много хубава идея. Сиренето по шопски дали ще стане с моя, защото е само с нагревател отдолу.

# 173
  • Мнения: 58
Спагетите наистина са едно от най-чудесните неща в кукъра. Тези с бял сос също станаха вкусни. Запържих малко гъби и шунка, после цопнах спагетите и водата и включих на програма "Паста". По някое време добавих една малка готварска сметана, а съвсем в края- и настърган кашкавал. С прясно смлян черен пипер станаха прекрасни.
Забравих в предния пост да похваля и лазанята - хем става много по-лесно и бързо, хем по-здравословно, хем не цапам 3 -4 съда. По принцип като правя лазаня приготвям два соса (Болонезе и бешамел), после натапям корите в гореща подсолена вода и редя....Вкусно, ама сложно. В кукъра само наредих корите (без накисване), а между тях - парчета кайма и накълцан лук, доматено пюре, сметана, кашкавал и подправки - и пуснах да се пече. Стана доста вкусно, предвид опростената рецепта. А като нямах една камара тигани за миене и печка за забърсване, ми стана хептен благо!

# 174
  • Мнения: X
Свинско със сини сливи и сос от бренди (от книжката на Морфито)

Няколко пържолки (6 бр. моето беше свинско филе, защото само това консумираме)  се посоляват и им се слага черен пипер на вкус. На програма "Fry" се запържват с 1 с.л. олио за 8 мин. докато порозовеят (обръщат се периодично). След което отново на програма "Fry" при затворен капак се задушават за 19 мин. Аз сложих и малко водичка заедно с малко ром (в рецептата е бренди но нямах). Три минути преди края на програмата се слагат лук нарязан на дребно (по рецепта 12 малки лукчета, но аз сложих 2 глави), сини сливи (по рецепта свежи, без костилки 10 броя, но аз сложих повечко и сушени, предварително накиснати в топла вода, защото вкуса на сушените по ми харесва), гъби ( по рецепта 50 гр, но аз отново сложих повечко), бренди ( по рецепта 90 мл., но аз сложих 120 мл. ром и малко вода). След като свърши програмата "Fry" кукъра се пуска на програма "Re-heat" за 25 мин.

По рецепта пише соса да се пасира, но аз си оставих сливите и гъбките така. Облизахме си пръстите. Не успях да снимам.

# 175
  • София
  • Мнения: 135
въпрос : на програма fry  на морфито дали могат да се пържат картофи например? Т.е. ако сложа повече олио дали ще може да се ползва и като фритюрник newsm78

# 176
  • Мнения: 58
Аз пържих бухти, така че може би и за картофи ще става. Видя ми се обаче малко по-слабо пърженето, отколкото в тиган.

# 177
  • Мнения: 28
Може да се пържи всичко-пробвах тиквички, картофи,месо.Станаха си супер-и не  пръска.

# 178
  • Мнения: 58
А не ти ли се струва, че температурата е по-слаба, отколкото на тиган/ фритюрник? Всъщност, аз пробвах на програмата за месо, нямам наблюдение ако пържиш на Риба или Зеленчуци дали има ли разлика.

# 179
  • Мнения: 28
Според мойте наблюдения-първо вдига висока температура и после намаля и затова може би на 20минута рестартирам и пускам наново.
Вече включвам за пържене на риба-мисля,че е най-висока температурата и там пържа всичко,а за зеленчуците по-скоро с вода ги задушавам.
Все пак не може да се сравнява с фритюрника,но върши същата работа.

Общи условия

Активация на акаунт