как е добре да спи бебчо, в каква поза?

  • 4 101
  • 39
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 435
Знам, че при сън бебето трябва да се поставя настрани, и страните да се редуват. НИе сме на 3м, и когато я поставя на една страна, след 5ин се е обърнала по-гръб. Някои мои приятелки казват, че задължително трябва да спи на една страна. А вашите бебчета как спят?

# 1
  • Мнения: 1 796
Малката от 2-3 седмици не иска да спи на една страна и си спи по гръб.

# 2
  • Мнения: 1 001
В началото спеше основно на едната си страна. После започна да спи на едната и на другата си страна. След това спеше по гръб. Сега основно спи по корем. Това за 7 мес.  Laughing Не съм го "натискала" да спи в определена поза - той си знае как му е удобно. Аз например не мога да спя по гръб или по корем (това ми се случва рядко), но това не значи, че той не би трябвало да го прави.  Peace

# 3
  • Мнения: 718
А в последно време, се говори, че е най-безопасно бебето да спи по гръб. Преди години в САЩ са смятали, че трябва да спят по корем  Rolling Eyes Ако държиш бебето ти да спи на страна, вземи такава възглавничка http://www.babyreflux.co.uk/products/BEBECAL-Baby-Back-and-Side- … p-Positioner.html Продават подобни из бебешките магазини.

# 4
  • Мнения: 5 435
Според мен, бебето си спи както му е удобно, но нали всеки казва различно, и затова ви питам и за вашите бебоци.

# 5
  • Мнения: 170
Когато беше 2 кг спеше както го сложа, но след това както си иска.Аз не налагам нищо.Оставила съм детето да ме води из цяло в цялото и отглеждане.Както си иска да спи.Иначе съм я пробвала по корем-това за нея е поза за игра но не и за спане.Не е било да си отпусне главата когато е по корем.Други бебета спят така>както бебето иска така да спи.Все пак не е на 10 дни на 3 месеца е.

# 6
  • Мнения: 567
В началото я слагах да спи настрани, но някъде към 3-я месец започна да си спи както й е удобно  Laughing

# 7
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Само около месец спеше както го сложа! После вече си се извърташе по гръб,като главичката му е на една страна  Peace
Както му е удобно на бебето - така!Представям си мен да ме задължат да спя надясно,ако искам да спя по гръб  Crazy

# 8
  • Мнения: 1 053
Ема от доста време спи в невероятни пози.Бебето спи както му е удобно,не го мисли,остави я да си спинка както иска  Wink

# 9
  • Мнения: 5 393
Знам, че при сън бебето трябва да се поставя настрани, и страните да се редуват. НИе сме на 3м, и когато я поставя на една страна, след 5ин се е обърнала по-гръб. Някои мои приятелки казват, че задължително трябва да спи на една страна. А вашите бебчета как спят?

Няма такова нещо, да е задължително да спи настрани. След като вече може да се обръща само, остави бебето да спи както му е удобно. В много страни даже се отрича спането настрани и се препоръчва точно спането по гръб още от нвородено.

# 10
  • София
  • Мнения: 368
Първите 2 - 3 месеца я слагах да спи настрани, редувах лява и дясна страна, после започна да спи и на страни и по гръб, като стана на 7 месеца спеше само по корем, сега спи най - вече по корем или както тя си реши, че и е удобно.  Simple Smile

# 11
  • Мнения: 1 740
Докато не можеше да се обръща спеше така както го сложа, а след като почна да се обръща спи както му е удобно.

# 12
  • Мнения: 959
Слага се да спи последоветално ту, на едната страна, ту на другата ... и така, докато бебето, започне само да се извърта. Тогава вече,  няма правила ...

# 13
  • Кърджали
  • Мнения: 10 267
Може би само първите два - три дена съм я слагала да спи настрани. После - по гръб. Не съм се притеснявала, защото виждам как като повърне дори и малко, всичко си и изтича от устичката. Ако реши че и се спи по корем, няма да и преча.

# 14
  • София
  • Мнения: 599
Първите седмици и аз я слагах да спи настрани като редувах страните. След това, когато вече можеше да си върти главата сама изобщо не съм се вълнувала как спи.

Общи условия

Активация на акаунт