Да обиколиш Европа с кола

  • 118 465
  • 659
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 2 037
Тодоричка, съвсем умишлено няма да го направя, за да не подведа някой. Последно четох м.май 2010, като правихме на следващата ни кола. Отиди в някой застрахователен офис, който предлага услугата на много компании и чети общите условия. Обърни внимание, че на Акса предлагат различни наши застрахователи при различни условия.
Отделно асистънс предлагаха само Алианц преди време, сега не знам, може да има нещо ново. Обикновено е в Каското.
Успех с пътуването.

Спокойна, той е към Акса, супер. Остана и общите условия да са ви достатъчно "богати" на възможности.  Simple Smile

# 196
  • София
  • Мнения: 4 578


Спокойна, той е към Акса, супер. Остана и общите условия да са ви достатъчно "богати" на възможности.  Simple Smile

Ето условията, виждат ми се достатъчни, а ние, понеже и застраховките са ни там, ще платим по-малко за 15 дни. http://www.allianz.bg/site/index.php?page=assistance_foreign

# 197
  • Мнения: 2 037
Спокойна, сменили сте асистиращата компания? Или аз нещо имам грешен спомен от 2009-та година?

# 198
  • Мнения: 592
Може ли и аз да попитам по-опитните....
Бихте ли дали съвет къде може да се нощува по средата на пътя- Пловдив- Венеция.
Както и къде е добре да се резервира хотел в Щутгарт и Виена- в самия град , или околностите.
Обмислям обиколка из Европа, но някои дестинации са ми напълно непознати и не знам какво да търся.
Да не говорим, че за първи път ще излизаме с колата извън България.
Затова ще изчета цялата тема.  bouquet
Sorry za latinicata, no s tova razpolagam v momenta. V Stuttgart predlagam Mercure Citi ceneter ili Ibis - ot dveta strani sa na edna gradinka, na 2 spirki s "metroto"im ot centara i sa s ponosimi ceni. Vav Viena zavisi mnogo - za kolko vreme i kade iskate da hodite. Vij pak Accor i Ibis, kakto i Eurohotel, stiga da mojete da se spraviate s gradskia transport.

# 199
  • Варна
  • Мнения: 3 359
Сребърна паричка, и ние спахме в този хотел 2009 година. Имат невероятно удобни легла и възглавници.  Simple Smile Прекрасни за уморени туристи! Ние ползвахме трамвая. Впрочем е много близо до една бирария "Сантиметър", широко дискутирана в темата за Виена, поне когато аз я четох, но въобще не ни впечатли.
Хотелът през venere.com беше около 37 евро дори, паркинг ползвахме платен, защото колата беше пълна с багаж. А кварталът е малко особен, но за една нощ е супер!



Вярно, че доста пакистанци / индийци се разхождаха из квартала, но нашата кола си седя на улицата пред хотела и нямаше проблем. Спирката на У-бана е буквално на 100 м от хотела.

# 200
  • Мнения: 13
Изрових темата и реших да се включа с надеждата, че ще намеря малко актуална информация.
Ние плануваме да пътуваме с колата от Варна до Париж(основен град) и Хамбург(също основен град).
Мислим да пренощуваме някъде близо до сръбската граница( не сме решили още дали през Калотина или Връшка чука), втория ден да пътуваме до Любляна или Грац за втора нощувка, следва шофиране до около Метц и след това да пристигнем по обяд в Париж за около седмица. След Париж ще посетим Люксембург и после пътуваме до Хамбург. За обратния маршрут - от Хамбург до Варна все още не сме мислили. Моля, всеки който е пътувал наскоро и може да даде някаква "прясна" Wink информация и всичко, което може да е полезно, нека да го сподели.

# 201
  • Мнения: 384
Здравей!
Направихме подобна екскурзия през изминалото лято.Беше невероятно!
Мога да ти дам много подробна информация, но в следващите 10 дни ще бъда адски заета.Дано не ти е спешно.
Предлагам в събота да ми напомниш на ЛС и ще започна да ти пиша-имам всичко запазено-километри, разходи, хотели, забележителности.
С удоволствие бих съпреживяла с  теб отново емоцията!  bouquet

# 202
  • Варна
  • Мнения: 3 943
Здравей!
Направихме подобна екскурзия през изминалото лято.Беше невероятно!
Мога да ти дам много подробна информация, но в следващите 10 дни ще бъда адски заета.Дано не ти е спешно.
Предлагам в събота да ми напомниш на ЛС и ще започна да ти пиша-имам всичко запазено-километри, разходи, хотели, забележителности.
С удоволствие бих съпреживяла с  теб отново емоцията!  bouquet

ААааааааааааааааааа не само нА лични,и ние искаме да четем Simple SmileSimple SmileSimple Smile

# 203
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
Здравей!
Направихме подобна екскурзия през изминалото лято.Беше невероятно!
Мога да ти дам много подробна информация, но в следващите 10 дни ще бъда адски заета.Дано не ти е спешно.

Здравейте, ние тръгваме на подобна обиколка на 14 юли. През Сърбия, Словения,Италия, Швейцария, Франция, Люксембург, Германия, Австрия, Унгария.

Моля ако не е проблем да пуснете инфо на лични, сигурна съм, че има какво да научим!  bouquet

# 204
  • Варна
  • Мнения: 480
Здравей!
Направихме подобна екскурзия през изминалото лято.Беше невероятно!
Мога да ти дам много подробна информация, но в следващите 10 дни ще бъда адски заета.Дано не ти е спешно.
Предлагам в събота да ми напомниш на ЛС и ще започна да ти пиша-имам всичко запазено-километри, разходи, хотели, забележителности.
С удоволствие бих съпреживяла с  теб отново емоцията!  bouquet

ААааааааааааааааааа не само нА лични,и ние искаме да четем Simple SmileSimple SmileSimple Smile

Чакаме всичко подробно,ще ни бъде полезно на всички

# 205
  • Мнения: 13
Мами, нямам вече търпение да тръгваме.
Дано всичко бъде наред и да ни е безаварийно пътуването из Европата:).
Ще чакам да ми изпратиш ценната информация,за която ти благодаря предварително Hug

# 206
  • Варна
  • Мнения: 10 553
И мен ме вълнува темата !
Присъединявам се към молбата и на другите, Мами, моля те пиши тук !

# 207
  • Мнения: 592
Изрових темата и реших да се включа с надеждата, че ще намеря малко актуална информация.
Ние плануваме да пътуваме с колата от Варна до Париж(основен град) и Хамбург(също основен град).
Мислим да пренощуваме някъде близо до сръбската граница( не сме решили още дали през Калотина или Връшка чука), втория ден да пътуваме до Любляна или Грац за втора нощувка, следва шофиране до около Метц и след това да пристигнем по обяд в Париж за около седмица. След Париж ще посетим Люксембург и после пътуваме до Хамбург. За обратния маршрут - от Хамбург до Варна все още не сме мислили. Моля, всеки който е пътувал наскоро и може да даде някаква "прясна" Wink информация и всичко, което може да е полезно, нека да го сподели.
Всичко зависи дали сте с деца или на "меден месец".  Аз лично с децата стигнах за ден /светъл/ до Любляна от София. Ако сте без деца, можете малко по-бързичко да карате, за да можете поне в свястна държава да спите. Любляна е много красив град, на крепостта отгоре можете да се качите и ще видите 1/5 от Словения, ако е ясно... След нея посока Австрия е езерото Блед. То и друго има след него - Бохинското, още по-хубаво, но това не е за изпускане. Все си мисля, че може да минете първо през Люксембург и после Париж, защото някак си не ми се връзва до Париж, пък после обратно в Люксембург. Особено щом и Метц предвиждате, то си е след Люксембург. В Люксембург ви препоръчвам Катедралата на херцогинята, стария град, и много още неща, там е малко като приказка. Има една много цветна статуя "а ла Дали" - ако не се снимате там, не можете да докажете че сте били там  Laughing И да знаете стигнете ли след 19 ч. в почивни дни - гладни сте останали. Нищо не работи. Париж... поне един месец ви трябва, там е ясно.. Нагоре минете поне през Кьолн да видите Кьолнската катедрала. После по кой път ще хванете не се знае, зависи от навигацията - там е като нервните разклонения на мозъка. Мюнстер е доста интересен град, ако минавате от там. Особено ако сте почитатели на историята Хитлер, там има музей с цяла зала за него. /да не се засегнете/ И въобще много от интересните неща са по вътрешните пътища, не на магистралите, но в Хамбург знам, че първо мъжете ходят сами  Wink заради червените фенери на Санкт Паули и после с жените, но както и да е. Определено на връщане ви препоръчвам да дремнете в Прага - много красив и доста крадлив град. Дано второто не го разберете. И безаварийна най-вече ви пожелавам!!!

# 208
  • Мнения: 13
Нашия "меден месец" мина преди няколко години  и за това сега ще пътуваме с детето(6-годишно) Grinning
Както вече писах ние ще тръгнем от Варна и искаме да преспим някъде до границата преди Сърбия.
Не сме взели крайно решение през кое ГКПП да минем,но за сега маи по клоним към Връшка чука.
От прочетената информация виждаме,че не е много натоварено там, минава се бързо,а и спестяваме около 85км. В тази връзка ще съм благодарна на всички, които могат да ми посочат изгодни и сносни места за преспиване близко до границата.
Любляна и езерата ще ги оставим за следващия път, а сега сме се насочили към Грац.Така решихме за да можем да си разпределим пътя и стигнем по-бързо до Париж.
За Люксембург непременно ще гледаме да се щракнем с въпросната статуя"а ла Дали"и да видим Катедралата на херцогинята.
Кьолнската катедрала преди няколко години я изкачих и останах впечатлена от величието и.
Приемам всякакви други съвети за различни забележителности и не само.
За Хамбург какво друго препоръчвате да се види,освен червените фенери:))Мъжът ми за сега ще се задоволи с червените фенери от Амстердам,  а тези от Ст. Паули ще ги остави за друг път Wink
За връщането после ще му мислим откъде да минем,но и ние искаме да посетим Прага ,а също и Будапеща.
Благодаря за пожеланието!

# 209
  • Германия
  • Мнения: 8 099
В Хамбург освен Ст. Паули има "Mini Wunderland" -http://www.miniatur-wunderland.de/ Предполагам, че щом сте с дете, за него ще е интересно /моите едва ги изкарах оттам/. Пристанището е интересно; в Кьолн а предполагам и в Хамбург има разходки с корабче по реката- аз съм им фен, защото си седиш и разглеждаш и ..ти разказват кое какво що. Мързеливо, но...си е приятно; или в 2-етажните автобуси, сщо е вариант да не трамбоваш пеша из града и да видиш доста. В Германия имат подобни на нашенската *синя зона* така че, ще е добре да видите каква лепенка ви трябва /според катализатор на колата/ . Горивото е добре да заредите до горе преди да влезете в Немско, особено преди празници вдигат цените на поразия  Twisted Evil

За преспиване преди границата със Сърбия- дали да не питаш във видинската тема, все някой ще знае хотелче Thinking в Кулата не може да няма. Или резервен вариант Лом и оттам до границата са няма и 100на км.

Общи условия

Активация на акаунт