Отговори
# 15
  • Мнения: 3 161
.....Не сте го превеждали или не сте го знаели или не е било удобно да го споменавате в тезите , които защитавате......

Цитат
Всичко това го имало на агитационни табла в тези училища за бъдещи майки и с гордост вече пишели "Ето сега можеш да накърмиш детето си навън, сега вече разходката става още по-приятно изживяване и т.н."

Не виждам нищо неудобно - тук се  пише за страните, за които има информация. Така че много ти благодаря за усилията да ни образоваш за ситуацията в Квебек - най-после и те са в час, присъединили са се към цивилизования свят явно. И благодаря за идеята, ще се погрижим и тук да сложат агитационни табла, че кърменето навън се препоръчва!   Laughing

# 16
  • Мнения: 398
В сряда вечерта съм на пренаталаен курс и ще питам сестрата, която го води дали тази забрана е била неписана или със закон, че и на мен ми е интересно. Тука имам купища книги и брошури за бъдещи майки, но никъде не си признават тоя грях, което не значи, че не го е имало.  Laughing Но сега в Квебек много се агитира за кърменето и от всякъде са въвели модерна система в отглеждане на деца. Но аз си мисля, че може наистина да не се е  гладало добре на кърменето, но не преди 4 години, а по-скоро по-далеч във времето - 60 и 70-те години. Тогава католическата църква доста се е месила  в живота на хората, включително и в семейния.

# 17
  • Мнения: 503
На мен ли4но много-много не ми се вярва, пък и аз в Монреал живея, като мама Кенга. Нямам ли4ен опит, но имам и 2 приятелки, които родиха юли месец, и двете са ходили на курсове и за подготовка за раждане, и за кърмене, и такова нещо не са им казвали.  newsm78 Може би твоята приятелка да си опресни информацията, или езика, на който са й говорили, 4е току-виж се оказало, 4е нещо не е разбрала. Това го казвам съвсем доборнамерено, не искам да предизвиквам спорове.  Naughty
Тук познавам няколко жени, които кърмят в момента, кърмят навсякъде, по всяко време. В търговските центрове има места за кърмене и преповиване на бебето, и наистина пове4ето майки използват пелена, с която покриват бебето по време на кърмене. Но 4есто срещана гледка е кърмеща майка в парка, в заведение, на летището. Последно минлата седмица в супермаркета видях семейство с бебе - бащата бута коли4ка с продукти, майката ходи след него с бебе на гърдата. На никой не му е направило впе4атление и никой не се е заглеждал.
Всъщност, това е разликата между Канада и БГ. Тук, дори да е имало такъв закон, за тези 4 год. нещата така са се променили, все едно никога кърменето на обществени места не е било забранено. А в БГ уж е разрешено кърменето и никой нищо не може да ти каже,  но погледите на минаващите покрай теб са пове4е от красноре4иви. Така 4е, моля, не гледайте само законите, а и отношението на хората към кърменето.

# 18
  • Мнения: 3 146
На мен ли4но много-много не ми се вярва, пък и аз в Монреал живея, като мама Кенга. Нямам ли4ен опит, но имам и 2 приятелки, които родиха юли месец, и двете са ходили на курсове и за подготовка за раждане, и за кърмене, и такова нещо не са им казвали.  newsm78 Може би твоята приятелка да си опресни информацията, или езика, на който са й говорили, 4е току-виж се оказало, 4е нещо не е разбрала. Това го казвам съвсем доборнамерено, не искам да предизвиквам спорове.  Naughty
Тук познавам няколко жени, които кърмят в момента, кърмят навсякъде, по всяко време. В търговските центрове има места за кърмене и преповиване на бебето, и наистина пове4ето майки използват пелена, с която покриват бебето по време на кърмене. Но 4есто срещана гледка е кърмеща майка в парка, в заведение, на летището. Последно минлата седмица в супермаркета видях семейство с бебе - бащата бута коли4ка с продукти, майката ходи след него с бебе на гърдата. На никой не му е направило впе4атление и никой не се е заглеждал.
Всъщност, това е разликата между Канада и БГ. Тук, дори да е имало такъв закон, за тези 4 год. нещата така са се променили, все едно никога кърменето на обществени места не е било забранено. А в БГ уж е разрешено кърменето и никой нищо не може да ти каже,  но погледите на минаващите покрай теб са пове4е от красноре4иви. Така 4е, моля, не гледайте само законите, а и отношението на хората към кърменето.

Никой не говори за момента как е - то е ясно.А съветът ти приятелката ми да си опресни не знам си какво и дали е разбрала или не какво й говорят - как трябва да го тълкувам това според теб? Добре, че Пупон ще ходи в сряда и може да каже как са били нещата преди 4 год. Та не разбрах какво казваш точно с постинга си....

# 19
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Мен тук ме подковаха, че е мое право да кърмя навсякъде и по всяко време  newsm78 не съм чела законите, но не съм имала и проблеми  Mr. Green С тази нагласа изкарах и почивката си в БГ.

Гледайте какъв Канадски сайт за кърменето намерих: http://www.infactcanada.ca/
А песента в началото е страхотна чуйте я  Party и мъж ми в момента си я тананика!!!!!!!!! Laughing

Your right to breastfeed anywhere, anytime is protected by the Canadian Charter of Rights and Freedoms.

Забравих да кажа  Flutter Тук са забранени рекламите за адаптирани млека. Даже и в училището за родители, което посещавах, нямат право да коментират изкуствено хранене пред аудиторията. Ако искаш информация имаш среща на 4 очи със специалист. На мен ми се стори малко като дискриминация спрямо майките, които не искат да кърмят  Confused

Последна редакция: вт, 27 сеп 2005, 02:08 от м_е_р_и

# 20
  • Мнения: 1 216
кенга, приятелката ти нещо е недоразбрала Simple Smile
Ето официалният отговор:

Получих следния отговор на Вашия въпрос от Dr. Perle
Feldman, завеждащ Клиника по кърмене в Монреал.

Имaше инциденти, при които жени са били карани да прекратят кърменето на територията на частна собственост. Последният, който се е опитал да стори това, просто е получил голяма глоба от Комисията по човешките права в Квебек.

Когато се опитаха да спрат жена да кърми в Westmount square /търговски център/ през 1994 г, 100 жени се събраха да кърмят вътре в нейна защита и в знак на протест.

Обществото в Квебек е много отворено и подкрепящо кърменето и личните свободи на хората въобще.

Regards,
Marilyn Sanders

*********************************************
Marilyn Sanders
National Coordinator
Breastfeeding Committee for Canada
www.breastfeedingcanada.ca
*********************************************

Последна редакция: ср, 28 сеп 2005, 06:16 от BrunetteObsession

# 21
  • Мнения: 6 243
Мамо Кенга, спокойна бъди  Grinning, вече можеш, ако решиш, да кърмиш публично и в Канада. Само внимавай с някои неща в Джорджия Wink, че ония южняци са големи консерви, току-виж забраната още е в сила Laughing

# 22
  • Мнения: 503
Така, както 4ета, ми се струва, 4е наистина приятелката ти има какво да си опресни, вероятно езика. И това е нормално, все пак, колкото и време да е тук 4овек, това са си 4ужди езици. Просто се е полу4ило така, 4е, без да иска, разпространява неправилна информация.
А с постинга си исках да кажа, 4е дори тук да  е имало такъв закон, какъвто се оказва, 4е е нямало, кърменето тук се приема много по-добре, отколкото в България, макар 4е там никога не е имало закони, които да забраняват кърменето на обществени места.
Толкова от мен.   bouquet

# 23
  • Мнения: 398
Аз днес говорих със сестрата от програмата ОЛО по въпроса. Та той - понеже е мъж - ми каза, че не е имало забрана да се кърми на обществени места, но да, хората са се притеснявали при вида на кърмеща жена, защото не са били свикнали. Това неудобство дори продължавало и днес при по-възрастните. Бабите на днешните бебоци не са кърмили никога, а техните майки - от време на време. 75 на сто от днешните родилки тук пък почват да кърмят, но се отказват много лесно - при първата трудност. Затова  разработват още програми - даже ми показа разни папки - и щели да им се предлагат повече консулатции.

Общи условия

Активация на акаунт