От Аптамил към Нутрилон

  • 4 650
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 93
Здравейте!Давам на детето си Аптамил от както се е родил,по стечение на обстоятелствата-(нямах и кърма)Наскоро минахме на Аптамил 2.Но днес бяхме при специалист и ми каза да намаля храната и да премина на по-евтино и не чак толкова хранително мляко,защото бебока ми е качил доста.Роди се 2,150кг,а сега е 7.350кг.Наистина е мноого,ама не е дебел и на мен все ми се иска да расте  Embarassed .Тя ме посъветва да мина на Нутрилон 2.
какво бихте ми препоръчали?какво ви е мнението за Нутрилон2?!?!?!?Няма значение евтино или не.Искам мляко,което да не го помпа вече толкова!
Благодаря ви предварително.

# 1
  • Мнения: 1 001
Синът ми пие Нутрилон. Все още му давам 1-ца, но следващата кутия ще  е 2-ка. По-рядко е млякото и наистина лично аз не съм видяла "напомпано" бебе, което е на Нутрилон или Фризолак. Обяснявам си го с това, че са по-редки млека. Малко по-гъсти са от кърмата, която имах, а тя не беше от "най-гъстите".  Wink
Синът ми в момента е към 7.200кг., но кг не са мерило. Както има възрастни с еднакви обиколки на ралични кг. така и бебетата не са на еднакви кг. въпреки, че видимо са еднакви на бой. Зависи и от костната структура. Поне така мисля аз. Ти си прецени дали да му сменяш млякото, те педиатрите с тези таблици се побъркват понякога.  ooooh!

# 2
  • Мнения: 3 621
zozo, децата родени с по-ниско тегло в първите месеци си "наваксват". Сина ми е роден 2600 гр. На 6 м. беше 7430 гр., а в момента на 10 м е 8850 гр. След 6-тия месец децата не качват както в началото.
Незнам доколко е редно да сменяш млякото след като детето ти го приема добре. Детето ти може да откаже Нутрилона или изобщо да не иска АМ, все пак 6 м. е свикнал с Аптамила. Може да направиш консултация и с друг педиатър, но лично аз си мисля, че на килограми детето ти си е абсолютно добре.

# 3
  • Мнения: 27 524
Но днес бяхме при специалист и ми каза да намаля храната и да премина на по-евтино и не чак толкова хранително мляко,защото бебока ми е качил доста.

Е_а ти и специалиста  Joy Дано поне не си плащала за подобни малоумни съвети  Laughing

Аптамил не е по-хранителен от другите млека. Евтиното е отделен въпрос  Wink Бебето ти качва нормално и не е дебело, нито има нужда от някакви диети. Нутрилон не е диетично мляко, а съвсем нормално. Аптамил е много по-хубаво мляко от Нутрилон. Не бих го сменила.
На "специалиста" много поздрави и гледай да не го посещаваш повече  Mr. Green

# 4
  • Мнения: 529
Аз давах на моето дете Нутрилон ,нез наех,че е по-рядко и един вид все едно е второ качество. Confused

# 5
  • Мнения: 1 001
Аз давах на моето дете Нутрилон ,нез наех,че е по-рядко и един вид все едно е второ качество. Confused

Еее, недей така!  Peace
Не мисля в никакъв случай, че е второ качество. Аз самата си храня детето с това. За "по-рядкото" го казах даже в положителен смисъл. Синът ми отказваше гъсти млека.  Peace Все пак бебета имат различни вкусове и трябва да има различни млека.  Peace

# 6
  • Мнения: 1 424
Според мен си продължавай да му даваш Аптамила-а. Детенце си е съвсем добре, не мисля, че е дебело и както е казала Блонди, няма нужда от диети Peace

# 7
  • Мнения: 15 379
Поредното безумие ooooh!...
Безмислено е да сменяш млякото, бебето е с идеално тегло.
Аптамил (а и което и да е АМ) не помпа бебетата!!!

# 8
  • Мнения: 351
Но каква е това педи?! Аптамил-а е добро мляко, остани си на него. Не си длъжна да я слушаш, |аз съм за Аптамил-а.
Но ти си решаваш.

# 9
  • София
  • Мнения: 2 734
От тук http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=116208.0,калориите в 100 мл. Аптамил са 74,а в 100 мл. Нутрилон 70.Гледам 2-рите номера на млеката.Няколко калории в повече или по-малко са абсолютно без значение,нито ще успеят да "напомпат" Laughing
Детето си е съвсем нормално на тегло за възрастта си,незнам лекарят откъде е видял "напомпването".няма никакъв смисъл да се минава към друго мляко,при положение,че детето ти приема настоящото добре.Родените с по-ниско тегло деца винаги наддават с по-бързи темпове,все пак имат да наваксват.Освен това след 6-ти месец бебетата стават по-активни и не качват по толкова много.
А относно хранителността на млеката,всички се правят по общи стандарти,хранителните в-ва в различните марки са общо взето еднакви,със съвсем малки отклонения.Безсмислено е да се говори за 1-во и 2-ро качество млека.

# 10
  • София
  • Мнения: 2 132
zozo, детето ти наддава съвсем нормално. Дъщеря ми е 67см и 7500г. Щом детето харесва млякото, не повръща и няма поблеми с изхождането не сменяй млякото. Аптамил е хубаво мляко. И наистина недей да слушаш тази специалистка поне за храненето занапред.

# 11
  • Мнения: 171
Не приемай всичко  казано от педиатъра за чиста монета.От мой те newsm78стигнах до извода,че различно се усвояват АМ от децата-това зависи от белтъка в млякото.Аптамила се води за едно от най добре усвояваните АМ, независимо ,че състава е сходен....Ако той добре се понася от бебчо, не прави експерименти.

# 12
  • Germany
  • Мнения: 7 971
Ние сме на Нутрилон и бебчо преди месец беше 7,600. До дете си е, не е свързано с марката мляко!

# 13
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 781
Поредното безумие ooooh!...
Безмислено е да сменяш млякото, бебето е с идеално тегло.
Аптамил (а и което и да е АМ) не помпа бебетата!!!
Peace

# 14
  • Razgrad
  • Мнения: 282
аптамил,по добре макар че ние се запекохме и после минахме на фризовом.

Общи условия

Активация на акаунт