От Аптамил към Нутрилон

  • 4 655
  • 16
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 292
Ние минахме от Нутрилон към Аптамил на 21 дни. Не знам дали от това, но същата вечер получихме ужасни колики. Които минаха вече.
Изобщо не съм забелязала да се напомпва бебето, въпреки че много хора и на мен са ми казвали същото. Родихме се 2600, сега е на 8 месеца - 8022 (и 72 см). Нормално си се развива. Въпреки че, според свекито ми е слабичко, но тя обичала дебели бебета  Joy
Разбира се педиатърката ме посъветва да не гледам препоръчаните дози от кутията. Колкото и се пиеше през 3 часа- толкова, не съм я насилвала и редовно бяхме под "нормата " за милилитрите на хранене.
Смяната на млека също не се отразява толкова добре. Децата родени с по-ниско  тегло наддават повече в началото. Но до годинка детето трябва да е 3 максимум 4 пъти рожденното тегло.

# 16
  • Мнения: 50
Категорично ще кажа много поздрави на Блонди, изглежда се има за голяма специалистка. Но скъпа моя, не си наясно изобщо с калории и прочие, а даваш съвети като безумна - имаш към 20 000 мнения. Изглежда по цял ден се занимаваш да пишеш некомпетентни мнения във форумите. Първо ккал в 100 мл. майчина кърма  са 70, а в любимият ти Аптамил са 74. Тези на пръв поглед няколко ккал обаче, като се комбинират и с по-голямо количество мляко /което не винаги може точно да се изчисли/, тогава наистина можеш да получиш ефекта на "напомпеното" бебе. Това т.нар хиперпластично затлъстяване, по никакъв  начин не може да се компенсира в по-голяма възраст.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт