забременяване в училищна възраст !

  • 4 050
  • 38
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 445
Аз не гласувах.Обаче си помислих,колко добре би било да вмъкнат в учебната програма час по сексуално възпитание.Полезно ще е,пък и ще е интересно за децата.И в тези часове да се образоват от начини за предпазване от забременяване до грижи за новородено и дете в бебешка възраст.Защото на 14 години идея си нямат каква е цената на няколко минутното удоволствие и не знаят,че цвета на очилата е розов само за момента,после става като тези с които гледаме слънчевото затъмнение/че и формата им грозна дори/.

# 31
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Моя отговор го няма.
Не  е мечта, но не е и прокоба. Познавам щастливи мами родили първото си дете на около 18. Сега са щастливи и успели във всяко отношение, включително в личен план и с още поне едно дете от същия татко.

ПС Това за 14те години, до някаква /немалка!/ степен зависи от родителя -  както какво ще се случва и с какви мотиви, така и как ще се пази детето.

ППС Подкрепям, че наличието на полов живот прави бременността вероятна. и продължението: Ако майката не обясни това или би подкрепила аборт... никакви анкети няма да помогнат на никой.

# 32
  • София
  • Мнения: 1 508
ППС Подкрепям, че наличието на полов живот прави бременността вероятна. и продължението: Ако майката не обясни това или би подкрепила аборт... никакви анкети няма да помогнат на никой.

Дъщеря ми е още малка, но вече е скокнала в пубертета с двата крака. Обяснила съм й подробно и за секса, и за предпазните средства, и за аборта. Със или без анкета, оказа се, че тя е противничка на аборта и едва ли ще успея да я убедя в противното. Остава ми само да се надявам, че ще прояви същата отговорност, преди да се наложи да прави какъвто и да е избор.

Иначе сега забременяването в училищна възраст е страшно относително понятие. Това лято първоначално бях шокирана от една новина, че ученичка тръгнала да ражда на матурите, но след това си направих простата сметка, че сега децата завършват училище на 19-20 години, което съвсем не е чак толкова невръстна възраст и не малко от моите съученички са родили по-млади от това, нищо, че вече бяха завършили училище.

# 33
  • Мнения: 1
А някой наясно ли е какво казва закона ако все пак се случи това и момичето/+родители/ решат да запазят бебето? Прекъсва? Частна ученичка? Вечерно училище? Shocked Може ли да прекъсне примерно за една учебна година и да продължи после?

# 34
  • София
  • Мнения: 16 042
Не знам какво казва закона. Но при тая борба за ученици и делегиран бюджет едва ли ще я отстранят. Може би трябва да се говори с директора на у-щето.
Дъщеря на моя позната роди през август, преди това си завърши учебната година.
От 15.09 си тръгна в следващия клас. Бебето го гледаше прабаба му, бабите млади и работеха.
Друга завърши като частна ученичка 11 и 12 кл., при нея нямаше кой да помага и сама си гледа детето. Даже е споделяла, че с изпите се завършвало по-лесно. И двете си взеха матурите, до сега са заедно с бащите на бебетата.

# 35
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
При всичките предпазни средства в наши дни се чудя, ако не е желано, как успяват да забременяват?
Хубаво е, освен в училище и в семейството да се провежда някакво сескуално обучение.
Девойките няма да останат незабременени, няма нужда да бързат. 

# 36
  • Стара Загора
  • Мнения: 5 548
При всичките предпазни средства в наши дни се чудя, ако не е желано, как успяват да забременяват?
Хубаво е, освен в училище и в семейството да се провежда някакво сескуално обучение.
Девойките няма да останат незабременени, няма нужда да бързат. 

Ще се изненадаш колко е ниска сексуалната култура на девойките.

# 37
  • София
  • Мнения: 493
Сексуалната култура е ниска и при по-възрастни девойки, не само при най-младите. Една от жените, с които си разхождахме децата в парка/40-годишна/ - първото дете е заченато случайно и заради него се женят, второто, 15 г. по-късно, също случайно. Е, това култура ли е? Иначе, нямам нищо против жената.

# 38
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Summer beauty, не се засягай, но репликата ти много ми прилича на " И за какво ти беше да си отличничка, като сега имаш 3 деца!?"

Много свободно цитирана реплика на бивша съученичка към явно по-учена, но пък достатъчно "глупава" за да не спре на стандартните две Simple Smile дама след години...

Нито защо са се оженили можеш да знаеш /може да е съвпадение, катализатор, тяхна си работа.../, нито какво им е "случайното" /може да не е точно изненада/, нито 15те години имаш право да коментираш...

Извинявай ако съм остра Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт