забременяване в училищна възраст !

  • 4 056
  • 38
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 15
кажете си честното мнение за  preggo в ранна възраст..моля всеки разгледал анкетата да гласува newsm10 newsm11 smile3502 smile3518................ newsm07 newsm30 stork-boy stork-girl 1stroller luvbed smile3504 Misc Baby Bottle Misc Baby Bottle newsm32 pacifier 1crib

# 1
  • Мнения: 305
Не одобрявам имам малка дъщеричка и не би ми се искало да и се случи това.Сина си го родих на 19 г не мисля че ми е било време  Thinking... но на 19г вижданията са ми били други. Wink

# 2
  • Мнения: 1 879
Както се казва - случва се и в най-добрите семейства. Не знам как е сега, но аз когато бях в гимназията, забременелите ученички прекъсваха - сякаш бременността им е заразна, а това е по-лошо и от самия медицински факт на бременността. Много се надявам сега да не е така, но нещо не ми се вярва. Който знае, да пише.

Между другото не знам как постепенно се е наложило мнението, че забременяване до 18-годишна възраст е опасно и вредно за физиката на самото момиче. Само преди век повечето българки са ражадали първото си дете доста по-рано и това е било така векове наред. Според мен всичко зависи от състоянието и развитието на самото момиче.

# 3
  • Мнения: 281
Много съм против. Нито бъдещата майка, татко, а още по-малко техните родители са готови за това от каквато и да е страна (финансова, начин на мислене, ...). Имам дъщеря на 14 години и син на 25. Много бих искала да стана баба, но детето да е на сина ми, а не на дъщеря ми. Убедена съм, че една бременност ще е опасна и вредна за дъщеря ми. Едно дете ще я състари принудително. Все пак като родител имаш отговорност не само за себе си и своите постъпки, но и за детето си.

# 4
  • Мнения: 2 356
  Анкетата не е особено разнообразна откъм отговори.
  Не е нещото, за което мечтая, но ако се случи категорично бих я подкрепила.

# 5
  • Мнения: X
Училищната възраст е доста разтегливо понятие. Едно е да забременееш на 13, а съвсем друго - в 13-ти клас ( доскоро имаше такъв). Peace

# 6
  • Мнения: 372
Мнението ми е, че човек не е готов психически в ученическа възраст да бъде родител. Има си време за всичко. Ученическите години са, за да се учи, за купони, приятели, израстване. Иначе горките деца после. Не знам с кой отговор да отговоря в анкетата,  звучат ми несериозно и някак по детински.
Предполагам, че не става въпрос за края на последната година, въпреки че за мен и на 19 е рано. Но тук аз разбирам под училищна възраст, много по-рано от 12 клас.

# 7
  • Мнения: 1 879
Скъпа desi_to , включвам се пак, за да те помоля да уточниш малко темата си. Какво те накара на твоята възраст (осми клас - поразгледах другите ти постинги, не те познавам иначе) да се интересуваш от мнението ни по този въпрос?

# 8
  • Мнения: 2 133
Ами мнението ми е да се учи и спортува от страна на учениците!
Има време за деца!

# 9
  • Мнения: 15
Скъпа desi_to , включвам се пак, за да те помоля да уточниш малко темата си. Какво те накара на твоята възраст (осми клас - поразгледах другите ти постинги, не те познавам иначе) да се интересуваш от мнението ни по този въпрос?


ako si misli6 4e pitam za6to az s1m bremenna ..ne e vqrno smile3521 prosto tezi slu4ei mnogo za4estiha..vse 4uvam..tazi e na 15 i e bremenna onazi na 12 drugata na 17 i napravo s1m potresena... smile3502 smile3518

# 10
  • Мнения: 2 133
Скъпа desi_to , включвам се пак, за да те помоля да уточниш малко темата си. Какво те накара на твоята възраст (осми клас - поразгледах другите ти постинги, не те познавам иначе) да се интересуваш от мнението ни по този въпрос?


ako si misli6 4e pitam za6to az s1m bremenna ..ne e vqrno smile3521 prosto tezi slu4ei mnogo za4estiha..vse 4uvam..tazi e na 15 i e bremenna onazi na 12 drugata na 17 i napravo s1m potresena... smile3502 smile3518
Деси, това е много сериозно!Но аз не съм чувала за бременни ученички за нашето даскало!Още повече за 12 годишни- дъщеря ми април ще стане на толкова!

# 11
  • Мнения: 1 879
ako si misli6 4e pitam za6to az s1m bremenna ..ne e vqrno smile3521 prosto tezi slu4ei mnogo za4estiha..vse 4uvam..tazi e na 15 i e bremenna onazi na 12 drugata na 17 i napravo s1m potresena... smile3502 smile3518

Не тръгвам да мисля каквото и да било, преди да имам достатъчно информация, върху която да разсъждавам  Simple Smile Попитах те, защото ми се струва, че въпросът ти е интересно да се обсъжда в контекст, а не принципно - принципно е ясно, че само някои етнически групи ще изразят одобрение. Ако не възразяваш, че толкова се намесвам в темата ти - ето предложение за контекст: митовете в ученическа възраст около забременяването - това са всички неща, които подрастващите си мислят, че са "истина", пък те се оказват или полуистина, или направо невярна информация, която в крайна сметка носи риска от забременяване в тази възраст. Винаги е имало подобни митове - едни се развенчават, други се появяват. Та на мен като родител ми е интересно какви са сегашните митове, че да предпазя децата си от тях. Предполагам, че и на другите съфорумки би им била интересна подобна гледна точка, защото засяга наистина здравето на децата ни. Но ако много отплесвам твоя интерес, моля те, извини ме и отхвърли предложението ми.

# 12
  • Мнения: 15
ako si misli6 4e pitam za6to az s1m bremenna ..ne e vqrno smile3521 prosto tezi slu4ei mnogo za4estiha..vse 4uvam..tazi e na 15 i e bremenna onazi na 12 drugata na 17 i napravo s1m potresena... smile3502 smile3518

Не тръгвам да мисля каквото и да било, преди да имам достатъчно информация, върху която да разсъждавам  Simple Smile Попитах те, защото ми се струва, че въпросът ти е интересно да се обсъжда в контекст, а не принципно - принципно е ясно, че само някои етнически групи ще изразят одобрение. Ако не възразяваш, че толкова се намесвам в темата ти - ето предложение за контекст: митовете в ученическа възраст около забременяването - това са всички неща, които подрастващите си мислят, че са "истина", пък те се оказват или полуистина, или направо невярна информация, която в крайна сметка носи риска от забременяване в тази възраст. Винаги е имало подобни митове - едни се развенчават, други се появяват. Та на мен като родител ми е интересно какви са сегашните митове, че да предпазя децата си от тях. Предполагам, че и на другите съфорумки би им била интересна подобна гледна точка, защото засяга наистина здравето на децата ни. Но ако много отплесвам твоя интерес, моля те, извини ме и отхвърли предложението ми.



аз тази тема съм я направила за да може всеки да изкаже мнението си и ако иска да пита нещо и никое мнение няма да бъде не зачетено или отхвърлено , но не можах да разбера какво имаш предвид малко се обърках newsm12

# 13
  • Мнения: 15
Скъпа desi_to , включвам се пак, за да те помоля да уточниш малко темата си. Какво те накара на твоята възраст (осми клас - поразгледах другите ти постинги, не те познавам иначе) да се интересуваш от мнението ни по този въпрос?


ako si misli6 4e pitam za6to az s1m bremenna ..ne e vqrno smile3521 prosto tezi slu4ei mnogo za4estiha..vse 4uvam..tazi e na 15 i e bremenna onazi na 12 drugata na 17 i napravo s1m potresena... smile3502 smile3518
Деси, това е много сериозно!Но аз не съм чувала за бременни ученички за нашето даскало!Още повече за 12 годишни- дъщеря ми април ще стане на толкова!


аз не говоря конкретно за моето училище...просто имам познати..и така...най - лошия случей който знам и не е клюка аз лично познавах момичето..не знам как е започнало всичко но в момента тя е на 16 скоро 17 и до колкото знам в момента от нея е бременна с третото си дете в шестия месец и това аз просто не мога да го проумея и на всичкото отгоре бащата е наркоман... smile3515 newsm11

# 14
  • София
  • Мнения: 1 508
аз тази тема съм я направила за да може всеки да изкаже мнението си и ако иска да пита нещо и никое мнение няма да бъде не зачетено или отхвърлено , но не можах да разбера какво имаш предвид малко се обърках newsm12

Белмекенска има предвид митове от типа "Не можеш да забременееш, ако го правиш по време на мензис" или "Не можеш да забременееш, ако момчето не свърши вътре" и други от сорта. Тези неща не са верни, но много ученички вярват в това. Ако има и други теории за "сигурни" средства и стратегии против забремяване, ще ни бъде интересно да научим за тях, за да знаем, от какво още да предпазваме децата си.

# 15
  • Мнения: 1 879
... не можах да разбера какво имаш предвид малко се обърках newsm12

Едно време имаше момичета, които бяха убедени, че при първия полов акт, не може да се забременее. Това е мит, защото няма никакво основание да се мисли така, но едно време нямаше достатъчно публична информация (книги, брошури, предавания) по въпросите на секса и кое-как е и как става се научаваше предимно от приятелки и приятели. Надявам се съвременните момичета да не вярват на подобни измислици, но пък нямам идея какви хрумки измислят сегашните тийнове.

# 16
  • Мнения: 15
аз тази тема съм я направила за да може всеки да изкаже мнението си и ако иска да пита нещо и никое мнение няма да бъде не зачетено или отхвърлено , но не можах да разбера какво имаш предвид малко се обърках newsm12

Белмекенска има предвид митове от типа "Не можеш да забременееш, ако го правиш по време на мензис" или "Не можеш да забременееш, ако момчето не свърши вътре" и други от сорта. Тези неща не са верни, но много ученички вярват в това. Ако има и други теории за "сигурни" средства и стратегии против забремяване, ще ни бъде интересно да научим за тях, за да знаем, от какво още да предпазваме децата си.

вярно е че има хора които вярват на тези глупости но проблема е че няма кой да им обясни че това не е така ...не може да го научат от улицата..ако примерно както ти каза че вярвали че ако момчето несвърши вътре няма да забременеят това естествено не е така пак може да се забременее понеже по време на полов акт може да се отдели една капка сперма и пак може да се забременее но това вие го знаете..въпроса е че за да го научат и вашите деца трябва някой да им го обясни..вярно е че примерно ще е много неудобно баща да обяснява на 14 годишната си дъщеря за секса но трябва иначе ще станете баби и дядовци на по 35 години... newsm62 smile3505

# 17
  • Мнения: X
Десито, защо не принесеш душевните си терзания в някой форум, подходящ за твоята възраст? Аз се сещам за един, май teen problem се казваше или нещо подобно... Peace

# 18
  • Мнения: 348
Форумът съвсем ясно се казва "бг-мамма" и момичето иска мнението на мамите.
Ако всички майки се дразнеха от такива неща...

А може и да е пуснало паралелна тема другаде.

Аз гласувах.
Като майка бих се постарала дъщеря ми да няма такава дилема поне до завършване на средно образование. А после ... зависи от конкретната ситуация. Но ако някак все пак се слуич, бих помагала за отглеждането на детето, докато си стъпи / стъпят на краката.

# 19
  • София
  • Мнения: 7 242
Дано не се случва - не би трябвало деца да раждат и отглеждат деца. Но за мен е много по-страшно, когато родителят използвайки авторитета си, налага мнението си в такава ситуация (често крайно и жестоко). Иначе ми се струва, че младите са  информирани добре относно рисковете, но както е присъщо на възрастта им, смятат, че на тях това няма да се случи.

# 20
  • Стара Загора
  • Мнения: 5 558
Въобще не одобрявам. Naughty

# 21
  • Мнения: 1 732
Не съм гласувала, защото отговорът ми е комбинация между ужасно, глупост, и т.н., но в същото време ще помагам и подкрепям дъщеря си, ако се случи нещо подобно.

# 22
  • София
  • Мнения: 6 477
Да страховито е, особено при мисълта, че имам дъщеря. Ясно е, че ще се говори...вече говорим на достъпно ниво за нея. Надявам се да не е толкова омаяна от някой хубостник, че да се забремени рано...Но както и да звучи - бих настоявала за аборт...не скачайте, помислете ако ви се случи какво ще направите....А за ползата от ранно раждане - няма такива, поне до 15-16 годишна възраст нито физическото, нито психическото развитие е на ниво за безпроблемно износване и раждане....А и преди век както прочетох по-горе, че жените раждали едва ли не на 12... - настъпването на полова зрелост е била към 14-15 годишна възраст...сега е около 12 и отдолу...

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 26 499
Ученичка пита за съвет лекаря-Докторе,как да се предпазя да не забременея Embarassedлимонада!-Преди или след Blush...-Вместо! Shocked newsm78

# 24
  • София
  • Мнения: 7 242
Но както и да звучи - бих настоявала за аборт...не скачайте, помислете ако ви се случи какво ще направите....
Но ако след години се окаже, че не може да има деца? Дори и да не е по вина на аборта. Помисли как би се чувствала! Или как ще приеме аборта - като лека лекарска интервенция, забравена още на следващия ден или с години ще се взира в детските лица и ще се пита: "Ами ако тогава бях взела друго решение? Не съм против аборта и може би в такава ранна възраст е по-доброто решение, но никога не бих посаветвала за това. Единствено бих го приела като решение. И не мисля, че в днешно време едно бебе дори и в такава възраст, е чак такъв проблем, особено ако родителите помагат. Стига да има желание, не би попречило на нищо и не значи непремено край на амбициите, ученето, кариерата...

# 25
  • Мнения: 13 378
Въобще не искам да разсъждавам по темата. Плюх си в пазвата да не ме стигне. Да си разсъждаваме хипотетично – как като знаеш ли ако те стигне какво  и как.

# 26
  • София
  • Мнения: 6 477
Плюя си в пазвата, но ако не дай боже се случи на 13-14 годишна възрастна дъщеря ми - е, не, благодаря съм да гледам още едно бебе вместо майка....А ако 13 годишната пикла ми се чуди какво решение би взела просто ще й кажа, че по-мъдро е да се пита как да не е стигала до тези последици! Колкото до по-късното имане или нямане на деца - това вече е лек мит и то от соца против абортите, че по-късно не можело да се забременява. Дете са ражда съзнателно и с отговорност, а не просто на 13-14 години...опааа---станала грешка...да, стават грешки, нормално. Но се мисли кое е най-доброто за детето-майка и за нероденото и в повечето случаи нежелано дете...Та в този ред на мисли от сега съм започнала с превенцията - анатомия и физиология в понятна форма с последващо усложняване на нещата, за да е наясно с "градските легенди" и тяхното неприлагане.

# 27
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Щом се води полов живот, то бременността вече е вероятност. Каквито и предпазни средства да се взимат, вероятността е доста голяма.
Още не ми е пораснало момичето и не мога да бъда категорична, но съм сигурна, че първо ще направя всичко възможно да е добре информирана и после, ако все пак се случи - ще й помогна да вземе някакво решение.

# 28
  • Мнения: 24 467
Деси, не знам на каква възраст си, но е добре, че се вълнуваш предварително /дано е предварително/.
За мен, като жена, това е едно от лошите неща, които могат да се случат на една ученичка. Също така не от детето зависи родителите да му обърнат внимание своевременно и тук вече следва да се намеси и училището, а не да абдикира за пореден път. Часовете по полова просвета би следвало да почват още в ІV клас, ако не и по- рано. А литература по въпросите има толкова много, аз я предпочитам пред форуми и съвети на близки и приятелки, бих насочила една дъщеря и на там.  
От твоята анкета ти отговарям с "В наше време това е неприемливо", като по- мек вариант.
Лично аз не бих препоръчала на дъщеря /ако имах такава/ да става майка поне преди 22-24 годишна възраст, минимум. Не и преди да е приключила с образованието си и да е станала самостоятелна, сиреч да се издържа вече сама.

# 29
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
гласувах с втора опция Peace
имам дъщеря и определено не бих искала докато е ученичка да и се случи подобно нещо  Naughty

# 30
  • Мнения: 445
Аз не гласувах.Обаче си помислих,колко добре би било да вмъкнат в учебната програма час по сексуално възпитание.Полезно ще е,пък и ще е интересно за децата.И в тези часове да се образоват от начини за предпазване от забременяване до грижи за новородено и дете в бебешка възраст.Защото на 14 години идея си нямат каква е цената на няколко минутното удоволствие и не знаят,че цвета на очилата е розов само за момента,после става като тези с които гледаме слънчевото затъмнение/че и формата им грозна дори/.

# 31
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Моя отговор го няма.
Не  е мечта, но не е и прокоба. Познавам щастливи мами родили първото си дете на около 18. Сега са щастливи и успели във всяко отношение, включително в личен план и с още поне едно дете от същия татко.

ПС Това за 14те години, до някаква /немалка!/ степен зависи от родителя -  както какво ще се случва и с какви мотиви, така и как ще се пази детето.

ППС Подкрепям, че наличието на полов живот прави бременността вероятна. и продължението: Ако майката не обясни това или би подкрепила аборт... никакви анкети няма да помогнат на никой.

# 32
  • София
  • Мнения: 1 508
ППС Подкрепям, че наличието на полов живот прави бременността вероятна. и продължението: Ако майката не обясни това или би подкрепила аборт... никакви анкети няма да помогнат на никой.

Дъщеря ми е още малка, но вече е скокнала в пубертета с двата крака. Обяснила съм й подробно и за секса, и за предпазните средства, и за аборта. Със или без анкета, оказа се, че тя е противничка на аборта и едва ли ще успея да я убедя в противното. Остава ми само да се надявам, че ще прояви същата отговорност, преди да се наложи да прави какъвто и да е избор.

Иначе сега забременяването в училищна възраст е страшно относително понятие. Това лято първоначално бях шокирана от една новина, че ученичка тръгнала да ражда на матурите, но след това си направих простата сметка, че сега децата завършват училище на 19-20 години, което съвсем не е чак толкова невръстна възраст и не малко от моите съученички са родили по-млади от това, нищо, че вече бяха завършили училище.

# 33
  • Мнения: 1
А някой наясно ли е какво казва закона ако все пак се случи това и момичето/+родители/ решат да запазят бебето? Прекъсва? Частна ученичка? Вечерно училище? Shocked Може ли да прекъсне примерно за една учебна година и да продължи после?

# 34
  • София
  • Мнения: 16 106
Не знам какво казва закона. Но при тая борба за ученици и делегиран бюджет едва ли ще я отстранят. Може би трябва да се говори с директора на у-щето.
Дъщеря на моя позната роди през август, преди това си завърши учебната година.
От 15.09 си тръгна в следващия клас. Бебето го гледаше прабаба му, бабите млади и работеха.
Друга завърши като частна ученичка 11 и 12 кл., при нея нямаше кой да помага и сама си гледа детето. Даже е споделяла, че с изпите се завършвало по-лесно. И двете си взеха матурите, до сега са заедно с бащите на бебетата.

# 35
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
При всичките предпазни средства в наши дни се чудя, ако не е желано, как успяват да забременяват?
Хубаво е, освен в училище и в семейството да се провежда някакво сескуално обучение.
Девойките няма да останат незабременени, няма нужда да бързат. 

# 36
  • Стара Загора
  • Мнения: 5 558
При всичките предпазни средства в наши дни се чудя, ако не е желано, как успяват да забременяват?
Хубаво е, освен в училище и в семейството да се провежда някакво сескуално обучение.
Девойките няма да останат незабременени, няма нужда да бързат. 

Ще се изненадаш колко е ниска сексуалната култура на девойките.

# 37
  • София
  • Мнения: 504
Сексуалната култура е ниска и при по-възрастни девойки, не само при най-младите. Една от жените, с които си разхождахме децата в парка/40-годишна/ - първото дете е заченато случайно и заради него се женят, второто, 15 г. по-късно, също случайно. Е, това култура ли е? Иначе, нямам нищо против жената.

# 38
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Summer beauty, не се засягай, но репликата ти много ми прилича на " И за какво ти беше да си отличничка, като сега имаш 3 деца!?"

Много свободно цитирана реплика на бивша съученичка към явно по-учена, но пък достатъчно "глупава" за да не спре на стандартните две Simple Smile дама след години...

Нито защо са се оженили можеш да знаеш /може да е съвпадение, катализатор, тяхна си работа.../, нито какво им е "случайното" /може да не е точно изненада/, нито 15те години имаш право да коментираш...

Извинявай ако съм остра Simple Smile

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт