забременяване в училищна възраст !

  • 4 060
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 879
... не можах да разбера какво имаш предвид малко се обърках newsm12

Едно време имаше момичета, които бяха убедени, че при първия полов акт, не може да се забременее. Това е мит, защото няма никакво основание да се мисли така, но едно време нямаше достатъчно публична информация (книги, брошури, предавания) по въпросите на секса и кое-как е и как става се научаваше предимно от приятелки и приятели. Надявам се съвременните момичета да не вярват на подобни измислици, но пък нямам идея какви хрумки измислят сегашните тийнове.

# 16
  • Мнения: 15
аз тази тема съм я направила за да може всеки да изкаже мнението си и ако иска да пита нещо и никое мнение няма да бъде не зачетено или отхвърлено , но не можах да разбера какво имаш предвид малко се обърках newsm12

Белмекенска има предвид митове от типа "Не можеш да забременееш, ако го правиш по време на мензис" или "Не можеш да забременееш, ако момчето не свърши вътре" и други от сорта. Тези неща не са верни, но много ученички вярват в това. Ако има и други теории за "сигурни" средства и стратегии против забремяване, ще ни бъде интересно да научим за тях, за да знаем, от какво още да предпазваме децата си.

вярно е че има хора които вярват на тези глупости но проблема е че няма кой да им обясни че това не е така ...не може да го научат от улицата..ако примерно както ти каза че вярвали че ако момчето несвърши вътре няма да забременеят това естествено не е така пак може да се забременее понеже по време на полов акт може да се отдели една капка сперма и пак може да се забременее но това вие го знаете..въпроса е че за да го научат и вашите деца трябва някой да им го обясни..вярно е че примерно ще е много неудобно баща да обяснява на 14 годишната си дъщеря за секса но трябва иначе ще станете баби и дядовци на по 35 години... newsm62 smile3505

# 17
  • Мнения: X
Десито, защо не принесеш душевните си терзания в някой форум, подходящ за твоята възраст? Аз се сещам за един, май teen problem се казваше или нещо подобно... Peace

# 18
  • Мнения: 348
Форумът съвсем ясно се казва "бг-мамма" и момичето иска мнението на мамите.
Ако всички майки се дразнеха от такива неща...

А може и да е пуснало паралелна тема другаде.

Аз гласувах.
Като майка бих се постарала дъщеря ми да няма такава дилема поне до завършване на средно образование. А после ... зависи от конкретната ситуация. Но ако някак все пак се слуич, бих помагала за отглеждането на детето, докато си стъпи / стъпят на краката.

# 19
  • София
  • Мнения: 7 242
Дано не се случва - не би трябвало деца да раждат и отглеждат деца. Но за мен е много по-страшно, когато родителят използвайки авторитета си, налага мнението си в такава ситуация (често крайно и жестоко). Иначе ми се струва, че младите са  информирани добре относно рисковете, но както е присъщо на възрастта им, смятат, че на тях това няма да се случи.

# 20
  • Стара Загора
  • Мнения: 5 563
Въобще не одобрявам. Naughty

# 21
  • Мнения: 1 743
Не съм гласувала, защото отговорът ми е комбинация между ужасно, глупост, и т.н., но в същото време ще помагам и подкрепям дъщеря си, ако се случи нещо подобно.

# 22
  • София
  • Мнения: 6 477
Да страховито е, особено при мисълта, че имам дъщеря. Ясно е, че ще се говори...вече говорим на достъпно ниво за нея. Надявам се да не е толкова омаяна от някой хубостник, че да се забремени рано...Но както и да звучи - бих настоявала за аборт...не скачайте, помислете ако ви се случи какво ще направите....А за ползата от ранно раждане - няма такива, поне до 15-16 годишна възраст нито физическото, нито психическото развитие е на ниво за безпроблемно износване и раждане....А и преди век както прочетох по-горе, че жените раждали едва ли не на 12... - настъпването на полова зрелост е била към 14-15 годишна възраст...сега е около 12 и отдолу...

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 26 580
Ученичка пита за съвет лекаря-Докторе,как да се предпазя да не забременея Embarassedлимонада!-Преди или след Blush...-Вместо! Shocked newsm78

# 24
  • София
  • Мнения: 7 242
Но както и да звучи - бих настоявала за аборт...не скачайте, помислете ако ви се случи какво ще направите....
Но ако след години се окаже, че не може да има деца? Дори и да не е по вина на аборта. Помисли как би се чувствала! Или как ще приеме аборта - като лека лекарска интервенция, забравена още на следващия ден или с години ще се взира в детските лица и ще се пита: "Ами ако тогава бях взела друго решение? Не съм против аборта и може би в такава ранна възраст е по-доброто решение, но никога не бих посаветвала за това. Единствено бих го приела като решение. И не мисля, че в днешно време едно бебе дори и в такава възраст, е чак такъв проблем, особено ако родителите помагат. Стига да има желание, не би попречило на нищо и не значи непремено край на амбициите, ученето, кариерата...

# 25
  • Мнения: 13 452
Въобще не искам да разсъждавам по темата. Плюх си в пазвата да не ме стигне. Да си разсъждаваме хипотетично – как като знаеш ли ако те стигне какво  и как.

# 26
  • София
  • Мнения: 6 477
Плюя си в пазвата, но ако не дай боже се случи на 13-14 годишна възрастна дъщеря ми - е, не, благодаря съм да гледам още едно бебе вместо майка....А ако 13 годишната пикла ми се чуди какво решение би взела просто ще й кажа, че по-мъдро е да се пита как да не е стигала до тези последици! Колкото до по-късното имане или нямане на деца - това вече е лек мит и то от соца против абортите, че по-късно не можело да се забременява. Дете са ражда съзнателно и с отговорност, а не просто на 13-14 години...опааа---станала грешка...да, стават грешки, нормално. Но се мисли кое е най-доброто за детето-майка и за нероденото и в повечето случаи нежелано дете...Та в този ред на мисли от сега съм започнала с превенцията - анатомия и физиология в понятна форма с последващо усложняване на нещата, за да е наясно с "градските легенди" и тяхното неприлагане.

# 27
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Щом се води полов живот, то бременността вече е вероятност. Каквито и предпазни средства да се взимат, вероятността е доста голяма.
Още не ми е пораснало момичето и не мога да бъда категорична, но съм сигурна, че първо ще направя всичко възможно да е добре информирана и после, ако все пак се случи - ще й помогна да вземе някакво решение.

# 28
  • Мнения: 24 467
Деси, не знам на каква възраст си, но е добре, че се вълнуваш предварително /дано е предварително/.
За мен, като жена, това е едно от лошите неща, които могат да се случат на една ученичка. Също така не от детето зависи родителите да му обърнат внимание своевременно и тук вече следва да се намеси и училището, а не да абдикира за пореден път. Часовете по полова просвета би следвало да почват още в ІV клас, ако не и по- рано. А литература по въпросите има толкова много, аз я предпочитам пред форуми и съвети на близки и приятелки, бих насочила една дъщеря и на там.  
От твоята анкета ти отговарям с "В наше време това е неприемливо", като по- мек вариант.
Лично аз не бих препоръчала на дъщеря /ако имах такава/ да става майка поне преди 22-24 годишна възраст, минимум. Не и преди да е приключила с образованието си и да е станала самостоятелна, сиреч да се издържа вече сама.

# 29
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
гласувах с втора опция Peace
имам дъщеря и определено не бих искала докато е ученичка да и се случи подобно нещо  Naughty

Общи условия

Активация на акаунт