обява....с цел ЗАПОЗНАНСТВО

  • 5 981
  • 63
  •   1
Отговори
  • Мнения: 125
Няма да задавам въпрос по принцип , защото не провеждам социологическо проучване. Нямам желание да събирам просто идеи , търся работещ вариант. Аз съм на почти 35 години. Не съм омъжена, нямам гадже, нямам деца. Предполагам, че не съм единствената в това положение тук. Бях срамежливо и стеснително дете, което разбира се се отрази и на живота ми по-късно. Като млада не успях да създам познанства, които да бъдат дълготрайни. През годините създавах разни приятелства и не мога да кажа, че съм човек без нито един приятел. Но...винаги има "НО". Случва се така, че си допадаме с някой - обикновенно колежка и се виждаме на хапване, кафе и др. подобни социални мероприятия. Пробелмът е, че сме винаги само аз и тя. Оставаме си една затворена група от двама човека. И така няколко групи от мен и някоя приятелка. Няма други общи приятели, няма компания , няма нищо.
Ето идват празници - всички знаят, че съм сама, че няма с кого да празнувам, разпитват ме как и къде ще посрещна празниците, но никога не ме канят, защото се събират най-често по семейно и аз някак си не се връзвам в атмосферата. Може би това звучи малко като обвинение, че не се вписвам в компанията. Наясно съм, че аз съм тази , която трябва да променя нещо.
И ето търся възможности  -  има ли хора тук в подобно положение и какво можем  да направим  реално за разнообразим или да променим живота си? Мен лично не ме задоволява да имам просто  "penfriends". омръзнало ми е да стоя пред компютъра и да водя безмислени разговори , търся хора с които да споделям част от свободното си време. Има много начини да си запълвам свободното време, но аз имам нужда от общуване. Ходя на работа така, че денят ми е запълнен. Просто имам свободно време след работа и през почивните дни. Понякога ходя на йога, сега започвам курс по английски език, когато беше топло ходех да тичам навън, обичам да пътувам. Имам си и други хобита, но те само ми напомнят, че това е начин да си запълвам времето без наистина да го прекарвам с нещо, което ми доставя удоволствие.
 Аз съм от Пловдив. Възможно е мястото на тази тема да не е тук, но искрено се надявам модераторите да не я преместят в подфорума " по градове".

# 1
  • София
  • Мнения: 888
Това е много тъжно:(Ела да празнуваш у нас - ние сме другата крайност - с две деца,голяма рода, приятели. Като се съберат всички става едно крещене,суматоха, викане,смехове,борби......на моменти ми иде да избягам Rolling EyesЕла да видиш какво е да не може да празнуваш сам...

# 2
  • Мнения: 197
Арманяк, според мен е добре да си търсиш "компания по интереси", запиши се на някакъв курс ( по език, танци, някакъв спорт, бойни изкуства, каквото там те влече)... Така ще имаш шанс да се запознаеш с хора, с които да си допаднете... Пловдив не е малък град, все ще си намериш подходяща компания, успех!

# 3
  • Мнения: 125
Това е много тъжноSadЕла да празнуваш у нас - ние сме другата крайност - с две деца,голяма рода, приятели. Като се съберат всички става едно крещене,суматоха, викане,смехове,борби......на моменти ми иде да избягам Rolling EyesЕла да видиш какво е да не може да празнуваш сам...

Благодаря ти ембрион, ето това се казва мила покана, тази година вече реших да ходя на екскурзия по време на празниците за да не стоя сама в къщи, но темата е принципна , не конкретно за тези празници, така, че някой ден да не те изненадам Simple Smile

Арманяк, според мен е добре да си търсиш "компания по интереси", запиши се на някакъв курс ( по език, танци, някакъв спорт, бойни изкуства, каквото там те влече)... Така ще имаш шанс да се запознаеш с хора, с които да си допаднете... Пловдив не е малък град, все ще си намериш подходяща компания, успех!

вече казах, че съм се записала на езиков курс, че ходя на йога и  други неща, не се затварям да стоя в къщи.

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 292
Арманяк , и от мен имаш покана  Hug и то не само за празниците  Peace

# 5
  • Мнения: 2 448
До колкото разбирам , ти познанства имаш, не водиш затворен живот, просто не успяваш да попаднеш на хора на твоята вълна. За това се иска късмет и то го желая от сърце, не е нужно да се чувстваш виновна или да се опитваш да се променяш.  Hug

# 6
  • Мнения: 125
да точно така, просто когато бях млада не успях да създам познанства които да останат в сегашно време, а тези които създам сега, не са толквоа близки

# 7
  • Мнения: 592
Понякога хората си създават много високи критерии вътрешно - без да го осъзнават! Казват че жена която си иска /каквото и да е/нищо не може да я спре и си го постига рано или късно - случвало ли ти се е това? Защото, ако е така, определено излъчването ти ще говори, че не си подходящата и нищо не искаш! "Изцапай се" малко!  Peace

# 8
  • Мнения: 1 290
да точно така, просто когато бях млада не успях да създам познанства които да останат в сегашно време, а тези които създам сега, не са толквоа близки
Я намерих си дружка  Mr. Green От мен също покана   bouquet

# 9
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
Аз викам да заформим един купон на пловдивските самотни форумки. Моят мъж често е в командировки,  в събота и неделя пък иска да си почива....така, че и аз се пиша самотна.  Идва и Коледа - имаме си и повод! 8 дек. пък е още по-близо...На който му е скучно да пише  Peace

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 292
 
 И аз съм "за"   bouquet

Цитат
На който му е скучно да пише 

 То за писането...пишем , ама въпросът  не е само в това  Thinking

# 11
  • Мнения: 7 914
Арманяк,
сред многото хора не означава, че ще ти бъде весело Rolling Eyes

Според мен не толкова познанства ти липсват, колкото  ти пречи празнотата в къщи Peace А нея с много  или малко други жени няма как да я запълниш. За съжаление  лек против нея не мога да ти дам, но мога да ти кажа, че в момента, в който се почувстваш добре в самотата си и отхвърлянето й не ти е самоцел... се случват чудеса Peace

# 12
  • Мнения: 1 290

 И аз съм "за"   bouquet

Цитат
На който му е скучно да пише 

 То за писането...пишем , ама въпросът  не е само в това  Thinking
Абе какво писане,да се съберем и да ходим на парти  Mr. Green newsm18 dance

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 292
   ,Арманяк .Tristania ,Wild_rabbit


Само кажете  кога и къде .... newsm74 Tada dance  bigdance2

# 14
  • Мнения: 1 290

 Само кажи кога и къде .... newsm74 Tada dance  bigdance2
Кажете си предпочитанията,аз съм за клубове и барове  Flutter  Laughing На кой къде му се купонясва?  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт