По колко перални седмично пускате????

  • 12 864
  • 210
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 5 577
Аз кухненски рула не съм ползвала никога, удобни ли са?  Rolling Eyes А икономични ли са?

# 31
  • Мнения: 5 710
ние сме двама възрастни, максимум 2 перални седмично.

# 32
  • Мнения: 22 474
Аз кухненски рула не съм ползвала никога, удобни ли са?  Rolling Eyes А икономични ли са?

Удобни са, виж за икономични....не мисля...)

# 33
  • Мнения: 4 785
Не ми е неудобно...ще ти кажа и защо - когато се налага я пускам, вярно 1 час, ма я пускам. В момента, в който остана сама (разбирай без майка ми) ще се науча да я пускам от раз. Няма да си нося дрехите при нея - бъди убедена в което  Laughing

Лятото оставам сама - да, хотелът ми пере дрехите....до тази година. Прала съм всичко, ама ВСИЧКО на ръка! Е и това не го можех, и това не го правих, но дойде време и го направих... За всичко си има време, няма да се бутам предварително  Mr. Green Аз и сега пера всичко мое, което не е за пералня - бельо, блузи...

# 34
  • Бургас
  • Мнения: 1 411
Гласувах за 4 - 5 седмично. Двама възрастни и детето - на 12 години. 2 цветни, 2 бели и една със спално бельо. Отделно препирам на ръка двете бели ризи, защото малката са с униформа и всеки ден смъква риза и бюстие от безшевен плат. Намерих магазин, където зареждат прах от Турция и си вземам Ариел - 6 кг. Омекотителят ми е 2л.
За на ръка ползвам течен гел на персил, че по-лесно се разтваря.

# 35
  • София
  • Мнения: 1 251
Откакто се сдобих преди около два месеца с пералнята на Whirlpool за 9 кг. пране се родих да ви кажа честно и вече пера 3-4 пъти в седмицата. Ние сме двама възрастни и две деца - една фръцла на десет, която непрекъснато хвърля нещо за пране и вечно нацупен тийнейджър на 16, който също мята пране като ламя. Simple Smile. Още повече тази има отложен старт, пере и с топла и студена вода и дава икономия.

# 36
# 37
  • Мнения: 5 710
Аз кухненски рула не съм ползвала никога, удобни ли са?  Rolling Eyes А икономични ли са?

Не разбрах много връзката, но използвам да. Удобни са много.
Има различни видове, изцяло от хартия, както и такива с някакви текстилни нишки вътре.
Аз ти препоръчвам тези от хартия, особено ако трябва да почистваш керамичен плот или стъкло.
Иначе, бърша с тях, подлагам си когато беля картоф примерно, включително ги използвам понякога и за салфетки при хранене. За икономичност - зависи от къде купуваш, не знам как е при вас, но тук има широк избор от евтини до много скъпи.

# 38
  • Мнения: 15
Еййй така като почнете.... Tired

Не е нормално двайсет годишно момиче да не може да пусне пералнята.
Ама на  момче му е разрешено ,дори цял живот да не се научава да пере.
 Crossing Arms

# 39
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Най малко по 1-2 Peace

# 40
  • Германия
  • Мнения: 240
Еййй така като почнете.... Tired

Не е нормално двайсет годишно момиче да не може да пусне пералнята.
Ама на  момче му е разрешено ,дори цял живот да не се научава да пере.
 Crossing Arms

Даам, на мъжете всичко им е разрешено  Crossing Arms
И аз  докато живеех при майка ми само тя пускаше пералнята. Преди да се изнеса ми се е налагало само веднъж да я пусна...е справих се с копчетата, но забравих да сложа прах за пране  Laughing

# 41
  • Мнения: 1 844
Ние сме двама и перем най-често в събота и неделя,събират се по 4 перални-три за дрехи и една за спално бельо и кърпи.

# 42
  • Мнения: 13 512
Откакто се сдобих преди около два месеца с пералнята на Whirlpool за 9 кг. пране се родих да ви кажа честно и вече пера 3-4 пъти в седмицата. Ние сме двама възрастни и две деца - една фръцла на десет, която непрекъснато хвърля нещо за пране и вечно нацупен тийнейджър на 16, който също мята пране като ламя. Simple Smile. Още повече тази има отложен старт, пере и с топла и студена вода и дава икономия.
а как се гладят 9 килограма пране? Аз всеки ден пера , понякога и по две перални се налага да пускам. Ами то само чаршафите ми всяка седмица  са за 2 перални от 4 легла.

# 43
  • Мнения: 1 763
Всеки ден пускам пералня. Лятото е добре, защото дрехите са тънки и по-малко обемни, но зимата постоянно съм затрупана с дрехи за пране. Не мога да пускам повече от една пералня на ден, защото няма къде да ги простирам. А все не мога да отделя пари за сушилня, много ме е яд на себе си, че толкова дълго отлагам така необходима покупка.

По другите въпроси- докато живеех с родителите си,  не бях пускала пералня. На 18 се изнесох, но живеех в студентско общежитие и перях на ръка. На 21 отидох на студентска бргада в САЩ и там за пръв път пуснх пералня.

А дрехите изобщо не ги деля, нито по цветове, нито пускам отделно детските. На ръка нищо не пера, имам си принципи. И не гладя.

# 44
  • Мнения: 22 474
chudo, все едно е дали няма да научиш дъщеря си, или сина си да пусне пералня.
Ама като гледам е разпространено до към 20-25г и жена да не може....така че...)

monda, аз лично гладя само дрехи, които наистина имат нужда от гладене. Зимно време на пуловери и дънки какво да им гладиш...

Общи условия

Активация на акаунт