По колко перални седмично пускате????

  • 12 849
  • 210
  •   1
Отговори
  • Мнения: 471
Писна ми от това пране.....
всеки божи ден, много рядко пропускам....
Имам чувството, че най се цапаме в квартала....
Като си говорим навън, покрай децата - всеки казва 2-3 перални седмично, или пера само в събота две перални - бяло и цветно....

Как става този номер newsm78 newsm78 newsm78 newsm78
Всеки ден сменям хавлиите в банята и кухнята (нещо не ми се струва хигиенично цяла седмица да си бършеш краката в една хавлия.... или други части на тялото Crazy )
Всяка седмица сменям чаршафите - и така 2 комплекта от двете спални(, отделно малкия много се цапа нали е  бебе.... и ризи панталони.....

Все мъкна прах за пране и омекотител с килограми ( въобще не се занимавам с малки кутии)

Последна редакция: нд, 06 дек 2009, 18:35 от Alizarina

# 1
  • Мнения: 15
Всеки ден върви пералнята. Wink

Наскоро слушах една ,която разправяше ,че пускала пералнята само веднъж седмично.За мен това е мизерно...Както къпането само в неделя. Whistling

# 2
  • Мнения: 183
Средно пускам по 3 перални на седмица. Тук обаче, не включвам дрехите на детето, който не ги пера аз. Ако ги перях и тях стават към 6.

# 3
  • Мнения: 471
Уф то наистина има хора които се къпят в неделя само.... Crazy

# 4
  • СВИЩОВ
  • Мнения: 556
Гласувах - 4-5,но в интерес на истината не знам.
Случвало ми се е с дни да не пускам,а после по 3 перални
на ден да пера. Случвало ми се е и всеки ден да пера.
Просто много зависи колко се цапа малкия,дали мъжът ми е
 на работа (работи на смени) и т.н.
Аз също купувам прахове и омекотител с килограми.

# 5
  • Мнения: 4 965
Споко, не си само ти.
Аз въртя минимум 4-5 перални в седмицата: в неделя винаги една със спално бельо /зимата и 2, поради обема на олекотените завивки/ и 1 с домашните дрехи /общо взето, стоим с тях само в събота и неделя и по 1-2 ч. дневно през седмицата, но сменяме поне 1-2 чифта на седмица/; в делничните дни пера горе-долу 2 или 3 пъти - всяка вечер обирам кърпите в банята /хем всеки си има по 2 индивидуални - едната за ръце и лице и другата за тяло/, всяка вечер сменяме бельото си, децата - тениските и блузките, половинката тениски или ризи /или и двете/, аз хвърлям поне блузата. Една пералня в седмицата най-често пълним с панталони и дънки...
Прахове и омекотители купуваме адски много - по минимум 2 кг. от вид и то концентрати /прах за бяло, праз за цветно и прах за черно пране + поне 2 вида омекотители/.

# 6
  • София
  • Мнения: 4 884
Аз също пера много,хем сме само двама вкъщи-по 4 перални седмично.Дреха втори път не обличам,освен някои панталони,евентуално.Но все пак си мисля,че да сменяш хавлиите всеки ден и чаршафи 2 пъти седмично е малко прекалено,лично мнение.Кърпите сменям 1 път седмично,чаршафи-веднъж на седмица,10 дни.При исловие,че се къпем всеки ден и си сменяме пижамите на 3-4 дни,не виждам смисъл от по-често подменяне.Но определно и аз понякога имам чувството,че сме обществена пералня.

# 7
  • Мнения: 471
чаршафите - всяка седмица или 10 дни както казваш, (двусмислено съм написала- имаме две легла за това два комплекта- мъжо хърка и е екстрадиран  Blush)
Но хавлиите всеки ден (не говоря за хапати за баня) а обикновенни хавлии- за лице, ръце , крка и т.н

# 8
  • София
  • Мнения: 1 735
През ден-два.3-4 седмично.Детето ти е още малко,като проходи ще видиш какво чудо е. LaughingВсяко излизане и всички дрехи са изцапани.Мен не ми тежи.Гладенето вече ми омръзна след това ooooh!.

# 9
  • Мнения: 22 452
Въртя 3-4перални в седмицата, но понякога и повече.
Случвало се е на ден да пускам по 2-3перални.

# 10
  • Германия
  • Мнения: 240
Еми ето ви една, която пуска по една пералня седмично, че даже понякога и по-рядко- пускам само като видя, че броят на чистите чорапи и бельо застрашително намалява  Mr. Green Ама аз живея сама, а и имам предостатъчно дрехи да ги менкам с месеци..за това по чорапите се водя  Laughing

# 11
  • Мнения: 11 569
Ние сме си двамцата само-отговорих с 2-3 пъти седмично.

# 12
  • Мнения: 22 452
Flocke, аз бельо пера на ръка....))) моето си де...))) абсурд да пусна пералня, защото бельото свършва....)

# 13
  • Германия
  • Мнения: 240
Mirama, моят балатум обаче отделя непоносима миризма, която се просмуква особено в мокри тъкани, така че абсурд да оставя нещо да съхне в стаята ми..за това пералня и после сушилня- иначе не става  Tired Абе тя мойта не е за разказване, че ще се хванете за главата  Mr. Green

# 14
  • Мнения: 3 371
всеки ден, събота и неделя поне по 3 перални още.

не знам защо имаме толкова пране, но пера много.

# 15
  • Мнения: 4 965
Всъщност, прането с нищо не ми тежи и не ме натоварва. Обикновено зареждам и пускам пералнята привечер и тя се извърта за 1-2 ч. После само местя дрехите в сушилнята и я оставям - гледам телевизия, спя и т.н. Сутринта я дърпам от кабела, а тя отдавна е спряла. По някое време през деня /ако съм вкъщи/ или вечерта /ако съм на работа/ само изваждам сухите дрехи и ги прибирам по местата им.
Дразни ме единствено, че трябва да следя да не ми свършат праховете и омекотителите и да поръчам поне 1-2 пранета по-рано на половинката /той е отговорник по въпроса, но пазарува от магазин до офиса му и трябва да намери ден, в който да се накани да посети въпросния магазин, заедно с още дузина колежки, които също са фенки на препаратите там. Laughing

# 16
  • Мнения: 202
Първо честит имен ден на всички именяци, да ви е живо и здраво името.
И сега по темата пускам  от 3 до 4 перални всяка седмица , като от време на време и на ръка пера някои дребни неща на детето.

# 17
  • Мнения: 1 890
Ох! Нямам идея, имам чувството че само това правя-пера, събирам пране и гладя. С две девойки на по 20+ и аз, които вечер хвърляме всичко за пране , от глава до пети , да не говорим , че понякога се преобличат по два пъти дневно+ мъж, не е истина какви количества ми се събират. Предполагам, че и при другите с по две деца /то мойте не са деца де  Wink/ е така. Лятото не е проблем, но зимата ми иде да литна hahaha
ПП.Гласувах за 10

# 18
  • Мнения: 22 452
Фаена, а тези девойки на по 20+ не могат ли да си пуснат пералнята, прострат, приберат и изгладят дрехите???

# 19
  • out of space
  • Мнения: 8 573
5-6 зависи....Не ми тежи никак.

# 20
  • Мнения: 4 965
Фаена, а тези девойки на по 20+ не могат ли да си пуснат пералнята, прострат, приберат и изгладят дрехите???

И аз това се замислих.
 Peace

# 21
  • Мнения: 1 890
Фаена, а тези девойки на по 20+ не могат ли да си пуснат пералнята, прострат, приберат и изгладят дрехите???
Пералнята май не могат да я пускат, много им е сложна електрониката Wink Mr. Green. Понякога прибират и  отскоро си гладят , щото изтрещях, но основно грижата е моя.

# 22
  • Мнения: 4 785
Аз съм на 22 и гледам пералнята като совалка  Laughing Пускам я с упътване, дооооста дълго време ми отнема. Вкъщи винаги я пуска майка, в милото ..... ми не бързаме за никъде, чета си указанието по 1 час  Mr. Green Като се наложи да я пускам аз съм сигурна, че ще се науча доста бързо, сега не бързам за никъде!

# 23
  • Мнения: 2 133
По три на седмица!

# 24
  • Мнения: 5 577
У нас прането е следното - бяло /60/, черно и синьо/ 40/, бяло /60/, червено /40/. Може би 4-5 на седмица. И аз постоянно сменям всичко, но на малката нещата напр. са малки, и не се трупат много.
Отделно, не винаги струпваме достатъчно синьо и червено, а не става да ги пусна заедно /абе пускала съм, не се смесват цветовете, ама не е желателно/. Вие как делите прането?

# 25
  • в провинцията
  • Мнения: 249
У дома пералня пускаме или аз, или дъщерята (12 г.). Таткото не може да се оправи с копчетата Grinning Само простира и прибира.

# 26
  • Мнения: 2 175
Хехе..и аз съм от тези дето пускат пералнята 1 път седмично..
Понякога - 2 пъти- заради чаршафите и ако останат някакво дрехи на гаджето..
Иначе сме само аз и синът ми - и той половината време е при баба си, та там остават половината му дрехи..
Аз съм икономична.. Sunglasses
Направо ме изумявате с това сменяне на кърпите всеки ден.. Shocked
Аз ги сменям на 4-5 дена.. newsm78

# 27
  • Мнения: 22 452
•ºtreisyº•, добре де, сори че зачеквам темата....ама не ти ли е странно, или поне неудобно на 22г да не можеш да си пуснеш пералнята?

Вергилия, аз купувам едни кърпички, уловители на цветове, има навсякъде по магазините за перилни препарати. Има немски и турски (поне при нас де), но съм по-доволна от турските. )
Пускала съм дънки, заедно със светла дреха (направих си експеримент) и нямаше никакъв проблем.

# 28
  • Мнения: 5 577

Направо ме изумявате с това сменяне на кърпите всеки ден.. Shocked
Аз ги сменям на 4-5 дена.. newsm78

Е то аз напр. съм си в къщи, мия си ръцете по 1000 пъти на ден, и лицето на малката и ръцете, тъкмо лази навсякъде, и даже и по 2 на ден трябва да се сменят, прогизват.  ooooh!



Вергилия, аз купувам едни кърпички, уловители на цветове, има навсякъде по магазините за перилни препарати. Има немски и турски (поне при нас де), но съм по-доволна от турските. )
Пускала съм дънки, заедно със светла дреха (направих си експеримент) и нямаше никакъв проблем.


На мен до сега не са ми се смесвали цветове, никога -  а съм пускала и бяло и черно заедно.
Е днес на малката едни бели гуменки, обикновени, ги пуснах в черната пералня на 40, нищо им няма, бели излязоха като нови.

# 29
  • Мнения: 2 175

Направо ме изумявате с това сменяне на кърпите всеки ден.. Shocked
Аз ги сменям на 4-5 дена.. newsm78

Е то аз напр. съм си в къщи, мия си ръцете по 1000 пъти на ден, и лицето на малката и ръцете, тъкмо лази навсякъде, и даже и по 2 на ден трябва да се сменят, прогизват.  ooooh!

Може, аз ползвам повече хартия на руло в кухнята.. newsm78

# 30
  • Мнения: 5 577
Аз кухненски рула не съм ползвала никога, удобни ли са?  Rolling Eyes А икономични ли са?

# 31
  • Мнения: 5 710
ние сме двама възрастни, максимум 2 перални седмично.

# 32
  • Мнения: 22 452
Аз кухненски рула не съм ползвала никога, удобни ли са?  Rolling Eyes А икономични ли са?

Удобни са, виж за икономични....не мисля...)

# 33
  • Мнения: 4 785
Не ми е неудобно...ще ти кажа и защо - когато се налага я пускам, вярно 1 час, ма я пускам. В момента, в който остана сама (разбирай без майка ми) ще се науча да я пускам от раз. Няма да си нося дрехите при нея - бъди убедена в което  Laughing

Лятото оставам сама - да, хотелът ми пере дрехите....до тази година. Прала съм всичко, ама ВСИЧКО на ръка! Е и това не го можех, и това не го правих, но дойде време и го направих... За всичко си има време, няма да се бутам предварително  Mr. Green Аз и сега пера всичко мое, което не е за пералня - бельо, блузи...

# 34
  • Бургас
  • Мнения: 1 411
Гласувах за 4 - 5 седмично. Двама възрастни и детето - на 12 години. 2 цветни, 2 бели и една със спално бельо. Отделно препирам на ръка двете бели ризи, защото малката са с униформа и всеки ден смъква риза и бюстие от безшевен плат. Намерих магазин, където зареждат прах от Турция и си вземам Ариел - 6 кг. Омекотителят ми е 2л.
За на ръка ползвам течен гел на персил, че по-лесно се разтваря.

# 35
  • София
  • Мнения: 1 247
Откакто се сдобих преди около два месеца с пералнята на Whirlpool за 9 кг. пране се родих да ви кажа честно и вече пера 3-4 пъти в седмицата. Ние сме двама възрастни и две деца - една фръцла на десет, която непрекъснато хвърля нещо за пране и вечно нацупен тийнейджър на 16, който също мята пране като ламя. Simple Smile. Още повече тази има отложен старт, пере и с топла и студена вода и дава икономия.

# 36
# 37
  • Мнения: 5 710
Аз кухненски рула не съм ползвала никога, удобни ли са?  Rolling Eyes А икономични ли са?

Не разбрах много връзката, но използвам да. Удобни са много.
Има различни видове, изцяло от хартия, както и такива с някакви текстилни нишки вътре.
Аз ти препоръчвам тези от хартия, особено ако трябва да почистваш керамичен плот или стъкло.
Иначе, бърша с тях, подлагам си когато беля картоф примерно, включително ги използвам понякога и за салфетки при хранене. За икономичност - зависи от къде купуваш, не знам как е при вас, но тук има широк избор от евтини до много скъпи.

# 38
  • Мнения: 15
Еййй така като почнете.... Tired

Не е нормално двайсет годишно момиче да не може да пусне пералнята.
Ама на  момче му е разрешено ,дори цял живот да не се научава да пере.
 Crossing Arms

# 39
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Най малко по 1-2 Peace

# 40
  • Германия
  • Мнения: 240
Еййй така като почнете.... Tired

Не е нормално двайсет годишно момиче да не може да пусне пералнята.
Ама на  момче му е разрешено ,дори цял живот да не се научава да пере.
 Crossing Arms

Даам, на мъжете всичко им е разрешено  Crossing Arms
И аз  докато живеех при майка ми само тя пускаше пералнята. Преди да се изнеса ми се е налагало само веднъж да я пусна...е справих се с копчетата, но забравих да сложа прах за пране  Laughing

# 41
  • Мнения: 1 844
Ние сме двама и перем най-често в събота и неделя,събират се по 4 перални-три за дрехи и една за спално бельо и кърпи.

# 42
  • Мнения: 13 512
Откакто се сдобих преди около два месеца с пералнята на Whirlpool за 9 кг. пране се родих да ви кажа честно и вече пера 3-4 пъти в седмицата. Ние сме двама възрастни и две деца - една фръцла на десет, която непрекъснато хвърля нещо за пране и вечно нацупен тийнейджър на 16, който също мята пране като ламя. Simple Smile. Още повече тази има отложен старт, пере и с топла и студена вода и дава икономия.
а как се гладят 9 килограма пране? Аз всеки ден пера , понякога и по две перални се налага да пускам. Ами то само чаршафите ми всяка седмица  са за 2 перални от 4 легла.

# 43
  • Мнения: 1 763
Всеки ден пускам пералня. Лятото е добре, защото дрехите са тънки и по-малко обемни, но зимата постоянно съм затрупана с дрехи за пране. Не мога да пускам повече от една пералня на ден, защото няма къде да ги простирам. А все не мога да отделя пари за сушилня, много ме е яд на себе си, че толкова дълго отлагам така необходима покупка.

По другите въпроси- докато живеех с родителите си,  не бях пускала пералня. На 18 се изнесох, но живеех в студентско общежитие и перях на ръка. На 21 отидох на студентска бргада в САЩ и там за пръв път пуснх пералня.

А дрехите изобщо не ги деля, нито по цветове, нито пускам отделно детските. На ръка нищо не пера, имам си принципи. И не гладя.

# 44
  • Мнения: 22 452
chudo, все едно е дали няма да научиш дъщеря си, или сина си да пусне пералня.
Ама като гледам е разпространено до към 20-25г и жена да не може....така че...)

monda, аз лично гладя само дрехи, които наистина имат нужда от гладене. Зимно време на пуловери и дънки какво да им гладиш...

# 45
  • Мнения: 4 785
Тебе майка ти нали те е научила? Какво ми береш грижа на мен и на моята? Stop На майка ми не й е приоритет да ме научи как да пускам пералня...с това и съвсем сама ще се справя, справям се с далеч по-сложни техники  Laughing Тя на много други неща ме е научила, далеч по-ценни за мен от това да мога да пера гащите на милУтУ и да му пържа филийки за закуска...

# 46
  • Мнения: 22 452
Тебе майка ти нали те е научила? Какво ми береш грижа на мен и на моята? Stop На майка ми не й е приоритет да ме научи как да пускам пералня...с това и съвсем сама ще се справя, справям се с далеч по-сложни техники  Laughing Тя на много други неща ме е научила, далеч по-ценни за мен от това да мога да пера гащите на милУтУ и да му пържа филийки за закуска...

А да съм се обърнала персонално към теб? За да ми държиш подобен тон?
Не, не ти бера грижата изобщо....и дано поне да се оправяш достатъчно добре с по-сложни техники....при все, че пералнята те затруднява.... Simple Smile

# 47
  • Мнения: 1 844
Между другото и аз се научих да пускам пералня на 21,когато заживях с мъжа си. LaughingПък сега да ме видите-истински спец съм.
То човек като му дойде на главата бързо се учи. LaughingИ с чистенето беше така,и с готвенето и с гладенето... baby_neutral

# 48
  • Мнения: 305
4-5 на седмица понякога и повече зависи колко се цапат децата.

# 49
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 588
На мен до сега не са ми се смесвали цветове, никога -  а съм пускала и бяло и черно заедно.
Е днес на малката едни бели гуменки, обикновени, ги пуснах в черната пералня на 40, нищо им няма, бели излязоха като нови.

На 40 градуса винаги ми се смесват цветовете, дори и с цветоулавящи кърпички. Rolling Eyes
Преминах на 30 - нещата са поносими.
По темата - гласувах с 4-5 перални седмично.

# 50
  • casa dolce casa
  • Мнения: 172
 4-5, понякога и повече. Ние сме четрима, а пералнята ми е с капацитет 8 кг.

# 51
  • Мнения: 720
Всеки ден пера. Ако пропусна един или два дни, след това трябва да наваксвам.  Rolling Eyes Само чаршафите и хавлиите са ми две перални седмично. Нашите с мъжо дрехи пера отделно от тези на детето, независимо дали са се събрали за пълна пералня. Изобщо мразя да имам по кошовете мръсни дрехи, все ми се струва, че точно тази блуза може да ми потрябва утре.  Crazy
Живот и здраве като се роди бебето ще увелича количеството.   Laughing

# 52
  • София
  • Мнения: 23 098
Трейси, споко - аз до 25-тата си година не знаех как да си пусна пералнята  Peace То пък голям келепир като можеш и въртиш всеки ден, както правя сега  Grinning

# 53
  • Мнения: 5 710
•ºtreisyº•, всъщност темата не е дали можем да пускаме пералня, а по колко пъти я пускаме седмично:)
таргета сме ей такива като майка ти, които  и със затворени очи сигурно можем да улучим правилната програма.

# 54
  • Мнения: 4 785
Тебе майка ти нали те е научила? Какво ми береш грижа на мен и на моята? Stop На майка ми не й е приоритет да ме научи как да пускам пералня...с това и съвсем сама ще се справя, справям се с далеч по-сложни техники  Laughing Тя на много други неща ме е научила, далеч по-ценни за мен от това да мога да пера гащите на милУтУ и да му пържа филийки за закуска...

А да съм се обърнала персонално към теб? За да ми държиш подобен тон?
Не, не ти бера грижата изобщо....и дано поне да се оправяш достатъчно добре с по-сложни техники....при все, че пералнята те затруднява.... Simple Smile

Естествено, че се обръщаш и към мен  Wink Просто на някои хора не им е висша цел да се научат да пускат пералня на 20 години. Та по този повод не знам какво е това чудене и маене, като че не знам какво се е случило - като създам окончателно свое семейство и това ще стане, за това е излишно да береш грижата "О Боже, та как е възможно  wash smile3544" А пералнята естествено, че ме затруднява - все пак съм я пускала два пъти, сакън да знам коя програма за кое е наизуст. Ако пусках по 2 на ден сигурно щях да съм Master of washing machine!

•ºtreisyº•, всъщност темата не е дали можем да пускаме пералня, а по колко пъти я пускаме седмичноSimple Smile
таргета сме ей такива като майка ти, които  и със затворени очи сигурно можем да улучим правилната програма.


Извинете, че се намесих в темата Praynig
Та ако можех да пускам пералня - това щеше да е 2 пъти седмично вкъщи и един път при приятеля ми...но това е в сферата на фантастиката, разбрахте защо.

Трейси, споко - аз до 25-тата си година не знаех как да си пусна пералнята  Peace То пък голям келепир като можеш и въртиш всеки ден, както правя сега  Grinning

Точно това се опитах да кажа, защото се възмутиха как 20 годишните дъщери на една потребителка не можели, после как аз не мога - ми ей така....не ми се налага и не мога, но пък съм вътрешно убедена, че в момента, в който почне да ми се налага няма да гледам цял живот упътването коя програма за какво е. И не мисля, че е голямо прегрешение да не можеш да пускаш пералня, но да не се отклонявам, темата е за друго  Peace

Последна редакция: нд, 06 дек 2009, 22:38 от •ºtreisyº•

# 55
  • Мнения: 676
Ами различно. Не знам колко точно. Може би 2-3 седмично.
Прането не ми е проблем.
Най-големия ми проблем идва от това, че гладя абсолютно всичко.  ooooh!
И понякога ми се струпват планини от дрехи, за които едва намирам време.  Crossing Arms Thinking

Ако ми кажете как става този номер да не се гладят дрехите, ще съм ви благодарна до гроб!  Praynig


# 56
  • casa dolce casa
  • Мнения: 172
:

Ако ми кажете как става този номер да не се гладят дрехите, ще съм ви благодарна до гроб!  Praynig



Сушилня. Гладенето го сведох до минимум.

# 57
  • Мнения: 5 710
ами зависи какви са дрехите. аз не знам къде е ютията... основната причина е мързел, разбира се.
първо сме доста спортни и кежуъл  като стил, нямаме поводи за официалност и изгладеност, но и не съм забелязала да сме смачкани.  
второ, простирам с повишено внимание, гледам да изпъна примерно дънките добре.
чаршафите ми ги сполетя чудо, жената, която се грижи за нас, без да сме я молили (!) реши да глади и напоследък ги взима да ги глади у тях и после ги връща, та спим като бели хора.

# 58
  • София
  • Мнения: 23 098
При мен и без сушилня дрехите в повечето случаи не се нуждаят от гладене. Не знам как се получава този номер, но идеално ме устройва  Grinning

# 59
  • Мнения: 4 965
...

Ако ми кажете как става този номер да не се гладят дрехите, ще съм ви благодарна до гроб!  Praynig




Мииии, да. Сушилня.
Пералня с функция "Лесно гладене". Немачкаеми материи.
Или и трите.
От поне 15 г. не съм гладила, като изключим разни бодита, докато бяха бебета децата ми.
Мъжът ми понякога си глади ризи или панталони, но той се носи предимно спортно и нуждата отпада.
Чаршафите до скоро ни ги гладеше жената, която ни помага за домакинството, но сега сме с нова сушилня и тя си ги вади изгладени.

# 60
  • Мнения: 187
 гласувах с 4-5,но понякога са и пове4е

# 61
  • София
  • Мнения: 1 524
Чакай да започнеш да учиш дребното да пишка в гърне  ooooh! ooooh! ooooh! последната седмица направо ми се оттели (брей така ли се пише това чудо) вола.
Поръсвам виртуално със злато този, който е измислил сушилнята.
Затова гласувах с над 10 на седмица.
Иначе пускам по 5 горе-долу.

# 62
  • Мнения: 494
Отдавна съм им изтървала бройката. Определено са от 10 нагоре. ooooh!

# 63
  • София
  • Мнения: 3 064


А дрехите изобщо не ги деля, нито по цветове, нито пускам отделно детските. На ръка нищо не пера, имам си принципи. И не гладя.

И аз така. И нямам фалове, освен 1-2. Една червена ризка бяха подарили на детето, и аз, патката, я пуснах, та после имахме много розови неща Laughing

По темата - 4-5 пускам на седмица. Детето е във фаза, в която се мърля невъобразимо навън и просто няма начин да се облече дреха повече от веднъж. Нашите не ги сменяме всеки ден - пуловери, дънки, могат да се носят повече.

# 64
  • Бургас
  • Мнения: 1 470
Много повече от 10 Whistling

# 65
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Пера и гладя почти всеки ден.
Стигала съм до 4-5 перални на ден.

# 66
  • Мнения: 6 713
Средно по 4-5. Някой път може и повече да са...

# 67
  • Мнения: 46 535
Чакай да започнеш да учиш дребното да пишка в гърне  ooooh! ooooh! ooooh! последната седмица направо ми се оттели (брей така ли се пише това чудо) вола ...

Въобще не съм я учила, оставих я да узрее, и за дневния, и за нощния памперс, просто един ден чуваш "Вече ще пишкам в тоалетната"  Grinning няма фалове, няма нищо, всичко става от раз  Party

... как аз не мога - ми ей така....не ми се налага и не мога, но пък съм вътрешно убедена, че в момента, в който почне да ми се налага няма да гледам цял живот упътването коя програма за какво е ...

Аз съм много, ама много скарана с техниката  Joy
Печката я ползва мъжа ми - знае си й програмите, къде да врътне, какво да направи, ако ми остави нещо за печене, по 100 пъти звъня да питам кое точно трябва да е, като започна да описвам картинките, направо ми иде да падна  Joy за миялната - същата работа ooooh! пералнята и сушилнята - показал ми е едно врътване и не пробвам друго, ама вълна, памук, деликатни, няма значение за мен  Crossing Arms един единствен път (не знам кой ме би през ръцете), реших да врътна на друга посока и се оказа, че съм ги пуснала на високи градуси, а човекът си беше сложил чисто новите черни маратонки  hahaha е, така и не ги поноси черни, но и сиви му отиват  Joy Joy Joy да подчертая, че пералня пускам от 10 години, но явно има още много да уча  Blush

# 68
  • Мнения: 686
Пера всеки ден.Пропусна ли ден,ще се наложи да наваксвам.Положението е плачевно,нямам и сушилня,та като идиот мъкна дрехи на простора,не мога да насмогна.Лятото беше супер,съхнат лесно,но сега  Rolling Eyes.Малкото ми дете много се цапа,на ден е чист късмет ако минем само с един комплект дрехи.

# 69
  • Мнения: 81
Пера сам в неделя, всичкото пране наведнъж. Понякога и по рядко. Просто не ми се налага по често. Имаме много дрехи, хавлии и няколко чифта спални комплекти. Верно, по много се насъбира, но къде ще му излезе края ако го правя всеки ден......

# 70
  • Мнения: 1 800
Не съм ги броила, но ми е зле  ве4е от постоянно пълните кошове за пране и камарите не вгънати дрехи Rolling Eyes

# 71
  • Мнения: 1 567
Писна ми от това пране.....


и на мен така. Но по-скоро ми писна от  1ironing

През седмицата почти не пускам, но за сметка на това събота и неделя въртя средно около 5-6 перални. Имам чувството, че пералнята ще започне да пуши... hahaha hahaha hahaha
Прах за пране и омекотител - купувам само в големи количества bowuu bowuu.

# 72
  • Мнения: 5 577
Аз не ползвам омекотител от месеци, и съответно глася почти всичко /защото е леко набръчкано/. Ползвам ехо савекс парфюм, и за да не ми отива аромата на праха не слагам друго.  Embarassed

# 73
  • Мнения: 284
Всеки ден пера.Но ми писва от сгъването на дрехи,прибиране в гардероби ,гладенето  ooooh!.

# 74
  • Razgrad
  • Мнения: 282
Аз пускам 4 или 5 перални,зависи де от много работи.винаги мога да намеря какво да пусна да пера! Simple Smile

# 75
  • Мнения: 676
Сори за офф-а, но съм чувала, че тези сушилни са супер неикономични. Вярно ли е това изобщо?
Иначе ако обещавате, че със сушилня няма да гладя изобщо, хуквам веднага към магазина  Crazy Joy

# 76
  • Мнения: 4 965
Либи, не знам дали са икономични или не са. Сметката ни за ток със сушилнята е с около 10 лв. повече, но ми спестява време и усилия за много повече пари. Друго, освен допълнително ток, не харчи. Peace

# 77
  • Мнения: 6 301
Аз не забелязвам някаква промяна в сметката за ток, значи не е нещо драстично, щом не се впечатлявам.

# 78
  • Мнения: 800
Аз също искам сушилня, защото откакто сменихме дограмата не мога да суша по радиаторите - иначе се обзавеждаме с мухъл по външните стени. Иначе, за протокола, пера поне по 1 пералня на ден, без изключение. Много рядко пропускам ден. С две малки хлапета, които се цапат непрекъснато нямам друг избор. Наскоро ме посъветваха да поизтупам калта и да облече панталона пак, аз бях ей така Shocked Дреха втори път не се облича в къщи, якетата също на няколко дена се перат - като се пуснат по два пъти на пързалка и стават на прасета.

# 79
  • София
  • Мнения: 1 247
Откакто се сдобих преди около два месеца с пералнята на Whirlpool за 9 кг. пране се родих да ви кажа честно и вече пера 3-4 пъти в седмицата. Ние сме двама възрастни и две деца - една фръцла на десет, която непрекъснато хвърля нещо за пране и вечно нацупен тийнейджър на 16, който също мята пране като ламя. Simple Smile. Още повече тази има отложен старт, пере и с топла и студена вода и дава икономия.
а как се гладят 9 килограма пране? Аз всеки ден пера , понякога и по две перални се налага да пускам. Ами то само чаршафите ми всяка седмица  са за 2 перални от 4 легла.

А кой е казал, че гладя? Мразя да гладя и почти не го правя.  (embarrassed)

# 80
  • Мнения: 1 195
Всеки ден пускам пералня че в повечето случай и по две, а понякога - когато отказвахме памперсите и по три  Crazy

dora7109  завидях ти за пералнята Wink
Иначе и аз мразяяяяя да гладя и такова упражнение правя в много екстремни ситуации Whistling Crossing Arms

# 81
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Пералнята ми е за 7.5 кг. и я пускам над 10 пъти седмично.
Сама съм, с две малки деца, но пера всяко нещо което е било облечено или ползвано, дори и за малко.
Отоплявам се с електрически радиатори и суша дрехите върху тях, иначе не мога да смогна.
Вече не гладя , но много съжалявам за това, защото почти всички дрехи са памучни и определено имат нужда. Обаче спестените часове си заслужават неизгладените гащи на децата Grinning

# 82
  • Мнения: 1 322
Всеки ден.

# 83
  • Мнения: 1 384
5 перални на седмица, респективно толкова сушилни. Сметката ни за ток една и съща лятото и зимата. Да спомена, че се топлим на газ. Лятото уж за икономия се старая на не ползвам сушилнята и разлика никаква.
Не се налага да гладиш ако гивадиш дрехите още топли от сушилнята.Оставиш ли ги вътре, гладенето не ти се разминава.

# 84
  • Мнения: 172
 седмично не съм засичала но със сигурност надвишават 10. Малкият доста се цапа когато хапва, но те неговите дрехи са половин пералня дневно, но половинкатааааа- той не може два пъти да облече една и съща дреха, а това означава поне три чифта дрехи дневно- когато се прибере на обяд облича домашни дрехи, съответно сутрешните са за пране, със следобедните стават три ката...няма да коментирам изтъняващите якета които също се перат след едно обличане  ooooh! - за два месеца и вече са без вата или там каквото друго им слагат  Tired 
 Спалното бельо пера веднъж седмично, халатите също. Хавлиите за ръце и дупета всеки ден или през ден. Имам сушилня...иначе не знам как бих насмогнала да ги суша. Не гладя- не обичам, никога не съм обичала. Дрехите на дребното ги гладех докато стане на два три месеца и после спрях....мисля си че в сушилнята минават през достатъчно висока температура, а колкото до видът им, когато ги обличаме ако има нужда от гладене- гладя мои и на дребчо, таткото сам си глади  Mr. Green

# 85
  • Мнения: 4 965
Между другото, старата ми пералня беше 8 кг., а сегашната е 5 кг. и тези 3 кг. са ми голяма мъка /това са си още поне 2 перални допълнително в седмицата/. Но тази ми пести място и преглътнах неудобството.
Между другото, с всички перални, сушилни + още всяка вечер 2 или 3 телевизора, комп, печка и микровълнова, нощно време и крушка в детската + хладилник, фризер, вентилатор в банята, абсорбатор в кухнята и още куп уреди с ежедневно потребление /вечер през седмицата и 48 ч. през уикендите/ плащаме около 50 лв. сметка за ток /независимо от сезона/. Peace

# 86
  • Мнения: 720
Събота и неделя бях при майка ми и баща ми и не пусках пералня. Е днес пуснах три, а за утре имам поне още две.  Rolling Eyes И това при положение, че мъжо е командировка.  ooooh!

# 87
  • Мнения: 176
и аз всеки ден, понякога по 2

# 88
  • Пловдив
  • Мнения: 857
Всеки ден по две перални, а почивните дни по три.

# 89
  • Мнения: 2 467
Гласувах с опция всеки ден,т.к пускам поне 6 пъти пералнята.Вкъщи сме двама възрастни и 6год.дете.Зимата сменям спалното бельо на 5-6 дни,а лятото на 4-5 дни.Дрехите на детето се сменят всеки ден,а пижамката след всяко къпане-през ден.Бельо,чорапи всеки ден се сменят естествено.Цапам много кухненски кърпи,като прибавим и хавлиите.Старая се да пера нощем на забавен старт.Сушенето е проблем през зимата.Гладя всичко,обикновено през почивните дни.Отнема ми около 3 часа.

# 90
  • Бургас
  • Мнения: 1 411
Азаф, ако уредите ти са висок клас, сметката е ниска заради това. Важна е инвестицията в такива уреди, защото после се връща при ползването. А и вие май не готвехте много, чела съм те в други теми, ако не се лъжа.  newsm78

# 91
  • Варна
  • Мнения: 5 193
Гласувах за "всеки ден", а понякога и две-три перални на ден  Tired
Излизаме по два пъти на ден, и двата пъти го преобличам малкия,защото все се спъва и бърше асфалта, отделно вкъщи...., нашите дрехи...
Ако не простирам, то събирам дрехи от простира....
Гладенето е другата ми досада, преди гладех всичко, сега на малкия отбирам, някои дрехи нямат нужда...

# 92
# 93
  • Мнения: 4 965
Азаф, ако уредите ти са висок клас, сметката е ниска заради това. Важна е инвестицията в такива уреди, защото после се връща при ползването. А и вие май не готвехте много, чела съм те в други теми, ако не се лъжа.  newsm78

Да, АА са - моето мнение е същото, че е по-добре да дадеш повече пари при покупка на уредите, отколкото после да плащаш разходи по тях с години.
И аз съм не-готвещата, но успешно топля храна в микровелето и зареждам хлебопекарната, а мъжът ми готви често. . Не вярвам печката специално да вдига или сваля толкова разхода. Peace

# 94
# 95
  • Мнения: 1 559
В най-общия случай пускам 4 перални - бяло, цветно, на малката и чаршафи. Не ми тежи, лошото е, че така и не си купих сушилня (то не е късно, но мястото което съм й измислила още ми трябва) и имам проблем с простирането - простирам на остъклена северна тераса, а живея близо до морето и няма съхнене зимата.
Иначе не ми тежи прането, добре че има перални. А благодарение на ергенската организация на мъжа ми имам и 2 коша за пране - за цветно и за бяло (малката също си има малко нейно кошче). Само изсипвам коша в пералнята.

Azaf, аз такава сметка за ток не съм виждала от години, макар че всички електроуреди вкъщи са нови и са клас А.

# 96
  • Мнения: 4 965
...

Azaf, аз такава сметка за ток не съм виждала от години, макар че всички електроуреди вкъщи са нови и са клас А.

...
Винаги е била такава, но не ползваме ток за отопление (на ТЕЦ сме) и сме с нови електромери (т.е. не са развалени, сигурна съм). Mr. Green

# 97
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Различно.
Днес ще са три- една с дрехи на бебето, една с чаршафи и една с кърпи.
Онзи ден пуснах две- бяла и черна.
Значи, за три дена дотук- 5 броя.
До неделя ще пусна още минимум две цветни и една- две бебешки.
Равносметка- между 7 и 10.  Rolling Eyes Мноооооооого бе...

Иначе сортирам прането на : цветно, бяло, черно, кърпи/ хавлии, чаршафи, бебешко.

# 98
  • Мнения: 2 032
По 1 седмично.  Само пълен капацитет 5кг пускам. Обичам природата и изпълнявам дълга си към нея.  Една събота - само спално бельо и кърпи.
Другата събота само дънки, анцузи, чорапи.

# 99
  • Мнения: 46 535
...

Azaf, аз такава сметка за ток не съм виждала от години, макар че всички електроуреди вкъщи са нови и са клас А.

...
Винаги е била такава, но не ползваме ток за отопление (на ТЕЦ сме) и сме с нови електромери (т.е. не са развалени, сигурна съм). Mr. Green

Ние сега пускаме пералня през ден, готвим всеки ден, изключително много държим на домашната храна, миялна всеки ден. На ТЕЦ сме и имаме газов котлон, другото е на ток. Сметката ни през летните месеци без климатик е 20-21 лв., с климатик скача с около 5 лв., зимата със сушилнята е 30-35 лв.
Живяли сме в много апартаменти и сравнявайли показанията на електромерите, харчим приблизително еднакво, т.е. не е проблема в него.

Пропуснах да кажа - електроуредите ни са от всякакъв клас, но крушките навсякъде са енергоспестяващи, до преди месец имахме и обикновени, сега чакам да видя ще има ли ефект като сменихме всичките  Laughing

# 100
  • Мнения: 863
Гласувах с 4-5 просто защото ако са повече не могат да съхнат качествено,иначе ако имам къде да ги простирам,щяха да са  7-8 седмично ooooh!

# 101
  • Мнения: 5 577
и нашия ток е 30-35 лв, последния месец 28 лв.
сушилня нямам, но по цял ден съм в къщи, работят печки, миялна, аспиратор, пералня, 2 комп. телевизори. али бали. климатик пускам много рядко.

# 102
  • Мнения: 7 947
Нито една в момента, пера на ръка  Laughing
Пренесохме се и още не ни е монтирана пералнята.
Но от година вече насам съм пускала не повече от 2 до 3 перални седмично, по една за бяло, цветно и детско пране, основно събота и неделя.

# 103
  • Мнения: 46 535
viliko, при нас само чаршафите и 3-те хавлии за къпане + 2 за глава пълнят една пералня, това значи, че само 2 реално стават за седмица  Shocked

# 104
  • Мнения: 7 947
Аз не пера веднага, когато нещо оставя в коша. Значи чаршафите ни са един долен и две калъфки за възглавници, защото спим с олекотени юрганчета, които не пера всяка седмица. Тоест един чаршаф и две калъфки не ми пълнеха пералнята, спокойно оставаше място и за друго бяло. Кърпите за глава - моя не ползва, има качулка на халата, малкия също - тоест оставам само аз - една кърпа. На малкия пера на куп, когато се събере за пералня. В общи линии всеки от нас има достатъчно дрехи и бельо, така че да не се налага пране веднага и това ми позволява да пера по-рядко.

# 105
  • София
  • Мнения: 278
Уффф, мислех си че аз съм луда  Whistling
Пускам по 5, понякога и 6 седмично - една цветно, една бяло, една спално бельо и кърпи и две детски дрехи. Обаче със сушилнята се родих! Само чаршафите простирам навън през зимата, че ме мързи да ги гладя  Embarassed и тях.

# 106
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 730
7  и повече перални на седмица пускам, омекотител не ползвам. Прах в големи опаковки купувам, 6кг ми е пералнята.

# 107
  • Мнения: 1 296
 Party успокоих се, че не съм само аз така с постоянното пране.

# 108
  • там от където съм
  • Мнения: 1 073
На седмица пера средно около 4-5 пъти.

# 109
  • Stara Zagora, Bulgaria
  • Мнения: 175
...

Ако ми кажете как става този номер да не се гладят дрехите, ще съм ви благодарна до гроб!  Praynig




Мииии, да. Сушилня.
Пералня с функция "Лесно гладене". Немачкаеми материи.
Или и трите.
От поне 15 г. не съм гладила, като изключим разни бодита, докато бяха бебета децата ми.
Мъжът ми понякога си глади ризи или панталони, но той се носи предимно спортно и нуждата отпада.
Чаршафите до скоро ни ги гладеше жената, която ни помага за домакинството, но сега сме с нова сушилня и тя си ги вади изгладени.

 Може ли да споделиш каква  програма на сушилнята използваш за сушенето на чаршафи,при която излизат изгладени?  Embarassed

Последна редакция: вт, 08 дек 2009, 17:47 от mama MISHKA

# 110
  • Мнения: 4 965
mama MISHKA, вкъщи ги пера на програма "Лесно гладене" в пералнята, а после в сушилнята включвам на синтетика + 140 минути + допълнително задаване на "Фини тъкани" (не знам точно това на колко градуса означава, че е).
В къщата имаме сушилня с функция "Гладене". Peace

# 111
  • София
  • Мнения: 1 247

dora7109  завидях ти за пералнята Wink


Аз и сама си завиждам понякога. Още не мога да и се нарадвам, а и не съм разучила изцяло възможностите и. Но в момента тази пералня е на много изгодна промоция в Техномаркет - същата схема по която я купихме и ние. Връщаш каквато и да е стара пералня и си взимаш тази с 20% отстъпка. Спестихме мисля над 200 лв. Има и 6 години гаранция ако я монтират от сервиза.

# 112
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
О, не знам...не ги броя...
Когато има нужда пускам, а когато се налага, случвало ми се е и по 3 пъти на ден...

# 113
  • Мнения: 148
Всеки ден по пералня,еври дей ис холидей Peace

# 114
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Няма го точно моя отговор, а той е 6-7.
Затова отговорих, че пера всеки ден.
Общо взето често се пере и в нашия дом.

# 115
  • Мнения: 1 233
Уф то наистина има хора които се къпят в неделя само.... Crazy
Shocked

# 116
  • Мнения: 85
Над 10 защото пералнята ми е за 3 кг. а имам малко дете и мърляв мъж Laughing Laughing Laughing

# 117
  • Мнения: 96
Различно.Зависи какъв номер ще ми погоди малката,ако реши ,че днес е ден за напикаване то 2 перални са нейни.Като ми стовари мъжлето дрехи и чаршафи от камиона там са поне 3 перални.Каката хвърля от горе до долу дрехи всеки ден и като прибавим моите и на леглата завивките и става.......Лятото добре ,но зимата е просто  #2gunfire

# 118
  • Мнения: 1 259
Средно-3... но лятото около 5..., а ако имам бебе... сигурно ще е всеки ден...! Пера доста разделно-хавлии, спално бельо, долно бельо, цветни блузки, дебели блузи, дънки(панталони) и т.н. Като например хавлиите се събират за 2 седмици(т.е. не пускам всяка седмица от тях).

# 119
  • Мнения: 6 022
3-4 лятото добре,по леки и тънки дрехи и бързо съхнат но сега направо ми е мъка,замислям се за сушилня

# 120
# 121
  • София
  • Мнения: 1 481
Пускам пералня всеки ден, понякога и по 2 на ден, абсолютна досада. Следващата ми пералня ще е с 11-килограмов казан.

# 122
  • Мнения: 32
Добре, момичета, какво толкова перете всеки ден? Съжелявам, но не разбирам. Аз пускам 1-2 перални седмично. Дрехи сменяме всеки ден,  не вярвам някоя от вас да има само една блуза и да трябва всеки ден да я пере. То тогава и пералня няма да пусне, защото за пералня  трябва да се съберат няколко кг дрехи. Чаршафите и покривките ние ги носим на химическо чистене, не ги пера вкъщи. Просто не виждам как ВСЕКИ ден имате толкова много мръсни дрехи за пране. Вие по 10 пъти ли се преобличате на ден? Rolling Eyes

# 123
  • София
  • Мнения: 278
Добре, момичета, какво толкова перете всеки ден? Съжелявам, но не разбирам. Аз пускам 1-2 перални седмично. Дрехи сменяме всеки ден,  не вярвам някоя от вас да има само една блуза и да трябва всеки ден да я пере. То тогава и пералня няма да пусне, защото за пералня  трябва да се съберат няколко кг дрехи. Чаршафите и покривките ние ги носим на химическо чистене, не ги пера вкъщи. Просто не виждам как ВСЕКИ ден имате толкова много мръсни дрехи за пране. Вие по 10 пъти ли се преобличате на ден? Rolling Eyes

Сама казваш, че чаршафи и покривки не переш вкъщи. Една - по-малко, ако нямаш деца - още една две Simple Smile сметките излизат съвсем точно.

А с какво пълня пералнята - тениски и бельо се сменят всеки ден, домашни дрехи - поне два пъти седмично - ето ти за мен и мъжът ми - 14 тениски + 4 анцунга(или домашни панталони) + 4 домашни блузи. Дънки, панталони и блузи за навън..... даже се чудя как ги събирам в две перални - обикновенно са натъпкани!

# 124
  • Мнения: 471
Добре, момичета, какво толкова перете всеки ден? Съжелявам, но не разбирам. Аз пускам 1-2 перални седмично. Дрехи сменяме всеки ден,  не вярвам някоя от вас да има само една блуза и да трябва всеки ден да я пере. То тогава и пералня няма да пусне, защото за пералня  трябва да се съберат няколко кг дрехи. Чаршафите и покривките ние ги носим на химическо чистене, не ги пера вкъщи. Просто не виждам как ВСЕКИ ден имате толкова много мръсни дрехи за пране. Вие по 10 пъти ли се преобличате на ден? Rolling Eyes

Ами чаршафи, хавлии ( от банята от кухнята ) няма цяла седмица да си бърша д*то в една хавлийка, на малкия хавлийка за дупе и ей такива.....ю

Е да може да переш и един път седмично ама по 10 перални Simple Smile

# 125
  • Мнения: 158
и аз пускам всеки ден. много рядко пропускам без пране. а когато сменям чаршафите пускам по 2-3 за един ден. не ме мързи да просирам, но като доиде време да събирам и да намествам дрехите......................доста ме помързява Embarassed

# 126
  • Мнения: 375
Аз пускам всеки ден, понякога и по две перални.Сутрин като излезе детето навьн после всичко отива за пране и мойте дрехи сьщо.Слетобяд пак излизаме и сьщата работа.Вкьщи сьщо се маже и то се сьбира.Лятото е по добре,защото няма якета и дебели блузи тогава мога и през ден да пускам .

# 127
  • Мнения: 7 947
Абе вие като излезете в кал като прасетата ли се въргаляте?

# 128
  • Мнения: 1 559
...

Azaf, аз такава сметка за ток не съм виждала от години, макар че всички електроуреди вкъщи са нови и са клас А.

...
Винаги е била такава, но не ползваме ток за отопление (на ТЕЦ сме) и сме с нови електромери (т.е. не са развалени, сигурна съм). Mr. Green

Ние сега пускаме пералня през ден, готвим всеки ден, изключително много държим на домашната храна, миялна всеки ден. На ТЕЦ сме и имаме газов котлон, другото е на ток. Сметката ни през летните месеци без климатик е 20-21 лв., с климатик скача с около 5 лв., зимата със сушилнята е 30-35 лв.
Живяли сме в много апартаменти и сравнявайли показанията на електромерите, харчим приблизително еднакво, т.е. не е проблема в него.

Пропуснах да кажа - електроуредите ни са от всякакъв клас, но крушките навсякъде са енергоспестяващи, до преди месец имахме и обикновени, сега чакам да видя ще
има ли ефект като сменихме всичките  Laughing

Последната сметка я платих преди малко - 124 лв. предната беше 143. Бойлерът се пуска всяка вечер, чиниите се мият в съдомиялна само на нощна тарифа, двама човека сме с бебе, топлим се с климатици, готвя основно аламинути, защото нямам време. Лаптопът е включен денонощно. С два телевизора сме, но се случва изключително рядко двата да са включени. Обаче сега се сетих, че имаме 60 л. аквариум и предполагам, че той е големия консуматор.

# 129
  • Мнения: 375
Veliko,мойто дете наистина се вьргаля като прасе.Така и мен ме прави на нищо.Страшна работа е дори и лицето си маже с кал .

# 130
  • Мнения: 7 947
Veliko,мойто дете наистина се вьргаля като прасе.Така и мен ме прави на нищо.Страшна работа е дори и лицето си маже с кал .
Е, това обяснява нещата  Laughing
Не зная, но аз наистина повече от 3 перални, 4 ако слагам пердета или одеала и тн, не съм пускала.

# 131
  • UK
  • Мнения: 1 918
Две сме вкъщи, две перални пускаме, евентуално на две седмици още една с вълнени или деликатни тъкани, или някои други неща, които се перат отделно. Доскоро и много неща перях на ръка, ама съм се минавала, вече всичко пускам в пералня и не ми пука. Когато вкъщи сме и четиримата, пералня се пуска поне 3-4 пъти седмично.

# 132
  • Мнения: 304
Вкъщи сме само двама и 1-2 перални обикновено са ни достатъчни. Предполагам, че с малки деца вкъщи нещата са доста по-различни.

# 133
  • Мнения: 616
Чаршафите и покривките ние ги носим на химическо чистене, не ги пера вкъщи.
Почни да ги переш у вас, за разнообразие  Peace Добави и малък герой (може и повече от един), който се учи да ползва лъжица; мъж, който се учи да бъде градинар, или в другото време - колоездач; добави и опитите на онзи малкия герой да качва стълбището сам, макар и по колене... Не, не се преобличам повече от 2 пъти в деня (веднъж сутрин след ставане, и после преди излизане), но ми се случва и повече от една на ден да пускам  Crazy за щастие - не всеки ден!

# 134
  • София
  • Мнения: 478
Пускам пералня почти всеки ден, а още нямаме деца, не ми се мисли като се появят какво ще стане  Laughing По мои лични наблюдения по другите хора и преди да прочета тази тема си мислех, че всички хора са така newsm78 Ами то толкова пране се събира - дрехи за навън, за в нас, за спорт, бельо, хавлии, чаршафите ги пера на 3-4 дни и все им идва ред, и кухненски кърпи много цапам. Отделно, че винаги пера разделно хавлии, кухненски кърпи, чаршафи, одеала, фини тъкани, вълна, цветно, бяло.... абе въобще не мога да се оплача от липса на пране Laughing и все има още какво да се пере  Laughing

# 135
  • Мнения: 1 167
Три членно семейство сме и в нас не се пропуска ден. Случвало се е и по три перални на ден. Като се има впредвид, че повечето ми блузи си ги пера на ръка. Ако тая пералня имаше крака щеше да избяга. Mr. Green

# 136
  • Мнения: 8
Над 10 перални в седмицата.Всеки ден x1 а понякога и x2 + събота и неделя x5-6.

# 137
  • Стара Загора
  • Мнения: 5 550
Около 3-4 перални.

# 138
  • София
  • Мнения: 604
по 3-4

# 139
  • София
  • Мнения: 216
През три-четири дни по една наша и една на дребсън, една с чаршафи и хавлии седмично.

# 140
  • Мнения: 1 311
Седмично - на всяко по една с дрехите им + една с чаршафите и хавлийките им. Дотук 3. Наши - една с чаршафи и хавлии, една за бельо и тениски, една с дънки и черни неща. Значи 6.

Веднъж месечно - пердета, ама те са си 2 или 3 отделни перални. Отделно пуловери поне 2 на месец.
Кажи речи значи поне по 7 на седмица.

# 141
  • Мнения: 668
Различно, но горе долу 3-4 пъти в седмицата.

# 142
  • Мнения: 803
A на ръка, ръчно де Laughing перете ли?

# 143
  • Мнения: 4 965
Аз на ръка по едно време си перях само тънките чорапи, чорапогащите и дантеленото бельо. После открих функцията "фино пране" и поне 4-5 г. не съм прала нищо на ръка.
Е, на вилата понякога пера на ръка, ако се наложи, защото не ми се събират дрехи за 1-2 дни за пералнята, ако ходим за уикенда /пералнята ми там е за около 10 кг./.

# 144
  • Балчик-Сливен
  • Мнения: 1 058
И аз с опцията 6-7 седмично.Както казваше една съседка-много сме мръсни,затова често перем  Joy

# 145
  • Мнения: 1 167
На ръка си пера само блузите, тъй като в пералнята на каквато и да е програма да ги пусна, се раздърпват и завалват. А аз много си пазя дрехите и умирам от яд ако някои мой пуловер не става за носене след това  ooooh!
На майка ми така и е писнало от пускането на пералня по n-та пъти на седмица, че всеки път казва: тцтцтц тоя кош за пране никога няма да го видя празен...Само ние пускаме толкова често пералня.
Ама като ви гледам отговорите се поуспокоих  Laughing не сме били единствените дето често се цапат  Mr. Green

# 146
  • Мнения: 137
Родих се, откакто си купихме пералня за 8 кг. пране. Пускам я 2 пъти седмично -- веднъж бяло и веднъж цветно.

# 147
  • Мнения: 1 890
A на ръка, ръчно де Laughing перете ли?
hahaha Цъ, и за ръчно пране има машинки Flutter

# 148
  • Мнения: 26
Между 4 и 6 перални на седмица,понякога и повече.Днес например пуснах 3,чаршафи,бельо и черни дрехи.След ден два цветно една пералня следва да се пере и пак спално бельо....край няма прането.

# 149
  • Мнения: 212
Средно 4 перални седмично,но много зависи,през зимата се пускат повече.

# 150
  • Мнения: 5 577
Тази сутрин мъжа ми ми направи забележка, че бая пране имало  Shocked ,а вчера прах 2 перални - цветна и бяла.  Shocked Кво правим не знам

# 151
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
С две деца е така.
И ние преди да имаме дете пускахме по 2-3 перални седмично.
Я ме виж сега- благодарение на тази тема си дадох сметка, че пускам 10- ина на седмица.  Tired

# 152
  • Мнения: 185
Flocke, аз бельо пера на ръка....))) моето си де...))) абсурд да пусна пералня, защото бельото свършва....)

За да се скапе бельото в пералнята или бельото е некачествено или пералнята. Или операторът зад пералнята.

Аз дълго време живеех с убеждението, че бельо се пере на ръка. Но само защото в студентските си години перях на Перла О5 с БГ прах и носех бикини от 5 лв.

Настоящата ми пералня има програма за фини тъкани, както повечето добри перални в днешно време. Бельото ми е съвсем друг клас и при зареждането подбирам само мое и на мъжа ми бельо, вкл. чорапогащници 20 дена, бодита и т.н. На 30 градуса с половин центрофуга.... бельото ни е в перфектен вид.

Аз лично вярвам, че правилното боравене с пералня и тъкани гарантира по-добро изпиране от третирането на ръка. Та каквато и да  тази ръка  Wink

# 153
  • Мнения: 9
 Laughing  здравейте,много ми хареса заглавието във форума та реших да погледна коментарите па да напиша и аз едно коментарче.
 newsm78  все съм се чудела дали има и други като мен.в къщи прането не свършва започнах да си мисля че нещо не правя както трябва та да пера толкова много ноооооо........... тук срещам много сродни души   bouquet
явно наистина с 2 деца няма как да стане така че да нямаш за пране,4 членно семейство сме няма как пускам по минимум 2 перални на ден/в повечето случаи са над 3   Wink Wink  /

# 154
  • Мнения: 25
Явно и ние сме големи мърлячи Embarassed Embarassed EmbarassedВсеки ден пускам по 2 перални!

# 155
  • Seattle-USA
  • Мнения: 192
Колко са ви големи пералните?
Ако са големи доста се съкращава колко се върти Wink

# 156
  • Мнения: 668
Аз пък се чудя  Thinking - тези които пускате по две перални на ден всички ли разполагате със сушилня, защото иначе къде ги събирате толкова дрехи да съхнат да не говорим зимата ?

# 157
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 730
Аз имам два таванни простора на терасата, и два сгъваеми.
Две перални  на ден пускам само събота и неделя. В стаята за една вечер ми се суши един сушилник.

# 158
  • Мнения: 7 947
Аз имам два таванни простора на терасата, и два сгъваеми.
Две перални  на ден пускам само събота и неделя. В стаята за една вечер ми се суши един сушилник.

В парна баня ли живеете  Joy
Как един сушилник се суши за една вечер?
Да не говорим, че по-отвратително няма от това да ми съхнат дрехите в стаята...

# 159
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 730
Сушат се имам една свободна стая, по скоро зимата не я отоплявам. 
Аз пък на терасата внимавам да ми я навътре сгъваемата сушилка, че тия над нас си тупат разни неща и редовно имам косми до парапета.
 Или сутрин като излизаме мятам някъде  чаршафите и вечерта са сухи, не е топло в стаята климатика е намален на минимум, когато няма никой.

# 160
  • Мнения: 276
Здравейте и от мен.
Пералнята у дома е най-добрата ми приятелка CrazyПера ако не всеки ден,то ще е през ден.
Сушенето ми е големия проблем.Но и ние ползваме една стая която не отопляваме зимата и там съм сложила сушилката.На терасата простирам дрехи които не са ми спешни.Защото в това време могат да висят с дни.Една позната има влагоуловител и си суши дрехите в банята с него.Каза че зимата изсъхвали за 8 часа.Предстои ми закупуването на такъв електроуред така че ще я видим тая работа. Crazy

# 161
  • Мнения: 240
3-4 на седмица пускам.Суша прането  на тересата, слагам сушката пред климатика, тогава съхне бързо.

# 162
  • Брюксел / София
  • Мнения: 2 500
3ма сме: пера 3-4 перални на седмица, по-често са 3. На ръка не съм прала почти никога: всичко минава през пералнята. Пералнята ни е с вместимост 5-6кг.

# 163
  • Мнения: 1 311
Аз пък се чудя  Thinking - тези които пускате по две перални на ден всички ли разполагате със сушилня, защото иначе къде ги събирате толкова дрехи да съхнат да не говорим зимата ?

Ами аз имам сушилня. Без нея не знам как щях да се оправям.

# 164
  • Мнения: 4 413
3-ма с малката перем 3-4 перални.Не гладя,защото сушилнята се справя добре.Остава проблема с подреждането.

# 165
  • Мнения: 289
със сушилня е различно  може и по- малко , переш , сушиш за 1 час и пак обличаш  Peace пускам 3 пъти на бебо и на нас на 30 и 40 градуса

# 166
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
Всеки ден по една пералня. Не знам кога комшийката ще слезе, защото при центрофуга така вибрира, че не е за приказка... newsm62

# 167
  • Мнения: 7
Вече само по един път на седмица. Имаме пералня на Уърпул с по-голям капацитет за пране - 9 кг. Събирам прането цяла седмица накрая всичко вкарвам и съм ок. Е, понякога не мога да я запълня цялата, но пък пералнята е супер хитра и се настройва според това колко пране съм сложила. Смисъл че пести вода перилен препарат.

# 168
  • Мнения: 4 292
Почти всеки ден, рядко се случва да пропусна. И по две на ден съм пускала, но не обичам, понеже нямам сушилня и ми е проблем простирането.

# 169
  • София
  • Мнения: 1 524
Е, не мога да не се оплача: днес 5 перални  #Crazy #Crazy Sick

Така е като взех да махам зимата памперса, кой ли ми е виновен....

# 170
  • Мнения: 689
Много актуална за мен тема. С пералня с капацитет до 7 кг съм и пак всеки ден пера - двама възрастни сме с две деца, едното е бебе.

# 171
  • Мнения: 89
По 4-5 седмично.Но в това време адски ме изнервя съхненето, а и този вятър- дрехите хвърчат през терасата, ужас направо. Close

# 172
  • Мнения: 485
Всеки ден пускам пералня.

# 173
  • Мнения: 9 448
Почти всеки ден пускам пералня.Рядко има ден,в който да пропусна.

# 174
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Всеки ден пускам бебешка пералня и почти винаги по една наша.Не ми е проблем-пералнята пере.

# 175
  • Мнения: 3 066
Около 5 седмично- 2 бели перални,1 аз спално бельо и кърпи,една черна и една червена или цветна !#ма сме,с дете на 18 месеца,сушим на балкона,или на сушилник до радиаторите на парното,което гори 22 часа в денонощие и всичко изсъхва за нула време!

# 176
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
1

# 177
  • Мнения: 311
3 перални с капацитет 7 килограма - 2 цветни (спалното бельо е цветно) и 1 бяла

# 178
  • Мнения: X
Всеки ден пускам бебешка пералня и почти винаги по една наша.
По същият начин съм и аз.
Не мога да повярвам как някой пускат само по веднъж седмично.

# 179
  • Мнения: 87
Откакто се е родила малката имам чувството, че пера нон-стоп, като си направя сметка, сигурно около 10 перални седмично! Добре, че имам сушилня, че незнам иначе какво простиране щеше да ме чака! Crazy

# 180
  • Stuck in a moment
  • Мнения: 1 313
Всеки ден сменям хавлиите в банята и кухнята (нещо не ми се струва хигиенично цяла седмица да си бършеш краката в една хавлия.... или други части на тялото Crazy )

Гласувах с опция "3-4", но не всеки път е еднакво.
А това за хавлиите ми е малко прекалено, но всеки си знае.

# 181
  • София
  • Мнения: 7 194
Май е нещо от типа "всеки ден". Защото ако 2-3 дни пропусна, в събота и неделя примерно пускам по няколко перални.
Пълна досада.

# 182
  • Мнения: 4 595
всеки ден ми се налага

# 183
  • Мнения: 59
Гласувах за 4-5, но понякога и повече съм пускала седмично, понякога по-малко, но втория вариант е изключителна рядкост.Няма как трябва да сме чисти.

# 184
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
Елена Ди, не всички сме с 2 ревящи гърла. Някой са щастливо единични.

# 185
  • Мнения: 49
Гласувах за 3-4, но понякога се налага в събота и неделя да пускам по два пъти пералнята. Спално бельо сменям веднъж седмично, както и хавлии и кърпи.

# 186
  • Мнения: 2 319
Най-малко 3 перални пускам.Даже някой път ми се е случвало 3 перални за 1 ден да изпера  ooooh!

# 187
  • София
  • Мнения: 10 337
Поне 7, макар и да не са пускани всеки ден. Често и повече, но никога не ми е хрумвало да ги броя точно.

# 188
  • Мнения: 50
...
Имам чувството, че най се цапаме в квартала....

И в друга тема споделих мнението си, или по-скоро отвръщението си от хигиенните навици на Бай Ганьо; респективно, че само изцапани дрехи подлежат на пране. Като си го представя нагледно направо почучавам позиви за

# 189
  • Мнения: 113
Пера само в неделя, само тогава не съм на работа и пускам 4-5 перални подред ooooh!

# 190
  • Мнения: 23
Реших да не пренебрегвам интелктуалния потенциал на темата и се вклювих и аз . С един виц:
Мъж и жена се разбрали като искат секс да казват , че ще перат.
Веднъж мъжът бил много мераклия и почнал да увещава жена си да перат , но жената имала някакви грижи и отсвирила.
На следващия ден , обаче и се приискало и започнала:
-Мъжо  ,хайде да перем.
-Е аз вече препрах на ръка.

Инче смятам че темата е задълбочена и честотата на пране говори доста за харектера на човек, аз примерно от 5 години зареждал пералня. Ама то и не гладя , бе мани мани

# 191
  • Мнения: 2 018
Най-малко 7. Няма ден без пране и зимата вече се чудя къде да суша и простирам.

# 192
  • Мнения: 471
...
Имам чувството, че най се цапаме в квартала....

И в друга тема споделих мнението си, или по-скоро отвръщението си от хигиенните навици на Бай Ганьо; респективно, че само изцапани дрехи подлежат на пране. Като си го представя нагледно направо почучавам позиви за

Извинявай , но на пране не подлежат само дрехи с явни петна и лекета.
Изключениев правят на малкия дрехите които още след 1-я час са нацапани.

И стига с този остър тон и реплики.
Да българи сме и малко или много сме и Бай Ганю!

Ех все има някой крив във тоя форум.........

Весели празници!

# 193
  • София
  • Мнения: 9 863
Поне по една пералня на ден,а веднъж в седмицата,когато пера и чаршафите,пускам две перални дневно.Средно по 9 перални седмично. CrazyОт тази зима съм със сушилня и нямам проблеми. Grinning

# 194
  • France
  • Мнения: 726
Поне 10. Но, повечето пускания са на кратката програма.

# 195
  • Мнения: 7
Секс върху работеща пералня е мечтата на 27 процента от италианците, сочи анкета на римското Радио 105, цитирана от АФП. Други 20 процента обичат да се отдават на страсти в гаража, а 18 на сто - в автомобила. В първата десетка на необичайните места за секс са също кабинката с душ, стълбището в сграда, съблекалнята в гимнастически салон и чакалнята пред зъболекарски кабинет.  Изследването е проведено с участието на 50 сексолози и 2000 двойки.

# 196
  • София
  • Мнения: 169
според мен доста зависи от това за колко човека се пуска тази пералня...прочетох някакви изказвания напред в темата, че е мизерно само 1 път в седмицата да се пуска пералня. Ами аз пускам 2 пъти в седмицата (2-ма възрастни сме) и си ходим чисти... Rolling Eyes

# 197
  • Мнения: 539
Много е относително,но съм отбелязала 2,3.Не ми е писнало прането,а гладенето което следва.

# 198
  • Мнения: 8 999
Нашето семейство е четиричленно. Всеки ден пускам пералня, а в събота и неделя - по две /тогава е ред да се сменят чаршафите и те ми се явяват като "екстра пране", иначе и редовната пералня с дрехи и бельо си е едно на ръка/.
През лятото на морето пускам пералня през ден - все пак съм на почивка!
На ръка нищо не пера, ако на някоя дреха й е писано да се скапе от пране, заминава на боклука. Палта и сака нося на химическо чистене.
НЕ гладя. Ако трябваше и да гладя купчините с дрехи, денят нямаше да ми стигне само прането да оправя.

# 199
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
Една.

# 200
  • Мнения: 7 947
Че пералня през ден - почивка ли е  Joy
Аз направо се чудя къде простирате, къде съхнат тия дрехи?

# 201
  • София
  • Мнения: 169
Че пералня през ден - почивка ли е  Joy
Аз направо се чудя къде простирате, къде съхнат тия дрехи?

особено в този студ поне 2 дена съхнат и то ако са близо до радиатора....

# 202
  • Мнения: 8 999
Простирам на сушилка до радиатора в хола. Като дойде ред да просна поредната пералня, вчерашното пране вече е изсъхнало. НЕПРЕКЪСНАТО имам проснати дрехи, което страшно ме дразни, разваля ми интериорчето. Дори и през лятото рядко простирам навън, защото я ще завали, я ще духне вятър и ще напраши дрехите, абе не си е работа. За сушилня нямам място, освен ако не намеря някоя с дълбочина 45 см., каквато е пералнята ми, за да я монтирам отгоре.

Че пералня през ден - почивка ли е  Joy
Аз направо се чудя къде простирате, къде съхнат тия дрехи?
Почивка си е, я! Като живеем по два-три месеца на морето през лятото, няма мръсни да ходим. Все трябва да се пере. И да се чисти, мдам. И да се пазарува, че и чат-пат да се готви.

# 203
  • Мнения: 7 947
Не бих държала дрехи вътре, влага, миризма и тн, пък почвика с пране и чистене - не ми говори  Stop

# 204
  • Мнения: 1 763
Че пералня през ден - почивка ли е  Joy
Аз направо се чудя къде простирате, къде съхнат тия дрехи?

особено в този студ поне 2 дена съхнат и то ако са близо до радиатора....

Ох, доскоро ми беше голям ужас това простиране през зимата, из цялата къща висяха мокри дрехи. За Коледа най-после успях да си купя сушилня и не мога да опиша колко съм доволна. Сега пускам и по две перални на ден, когато трябва да се перат чаршафи или якета.

# 205
  • Мнения: 1 213
Много рядко ми се случва да имам ден без пералня...но се случва Laughing.Дрехите съхнат до каминана така ни се  овлажнява и въздуха Peace.

# 206
  • Мнения: 167
непрекъснато върти пералнята, непрекъснато сме заринати с дрехи за гладене и непрекъснато двата коша - нашият и на децата, са препълнени
хайде обяснете ми.....
това е омагьосан кръг

# 207
  • Балчик
  • Мнения: 741
непрекъснато върти пералнята, непрекъснато сме заринати с дрехи за гладене и непрекъснато двата коша - нашият и на децата, са препълнени
хайде обяснете ми.....
това е омагьосан кръг
по-  точно не бих го казала , и аз така се чувствам

# 208
  • Мнения: 2 131
Откакто се сдобихме с 10-килограмова пералня - около 4-5 пъти я пускам седмично.

# 209
  • Мнения: 19
Минимум пускам 4-5 перални на седмица. Тричленно семейство сме. Всичко е относително, зависи. Понякога минават два дни да не пусна пералня, а после пускам по три перални за деня. Простирането не ме тревожи, вадя от сушилнята и прибирам в гардеробите. И все пак всичко е доста относително, зависи за колко души става въпрос, зависи и пералнята колко кг пране събира.... Щото е ясно, че една пералня с капацитет 4 кг ще се пусне два пъти, докато пералня с капацитет 8 кг само един път. Абе общо взето, всеки да си пере дрехите когато и както му е удобно!  Peace

# 210
  • Мнения: 2 172
4-членно семейство сме,но нямам някакви правила.Понякога пускам пералня през ден-два,понякога трупам всичко и чак през уикенда ги пера на 3 пъти примерно  Laughing Имаме страшно много дрехи,така че няма опасност да останем без такива за седмицата  Laughing

Имам и сушилня  Peace

Общи условия

Активация на акаунт