По колко перални седмично пускате????

  • 12 869
  • 210
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 965
Всъщност, прането с нищо не ми тежи и не ме натоварва. Обикновено зареждам и пускам пералнята привечер и тя се извърта за 1-2 ч. После само местя дрехите в сушилнята и я оставям - гледам телевизия, спя и т.н. Сутринта я дърпам от кабела, а тя отдавна е спряла. По някое време през деня /ако съм вкъщи/ или вечерта /ако съм на работа/ само изваждам сухите дрехи и ги прибирам по местата им.
Дразни ме единствено, че трябва да следя да не ми свършат праховете и омекотителите и да поръчам поне 1-2 пранета по-рано на половинката /той е отговорник по въпроса, но пазарува от магазин до офиса му и трябва да намери ден, в който да се накани да посети въпросния магазин, заедно с още дузина колежки, които също са фенки на препаратите там. Laughing

# 16
  • Мнения: 202
Първо честит имен ден на всички именяци, да ви е живо и здраво името.
И сега по темата пускам  от 3 до 4 перални всяка седмица , като от време на време и на ръка пера някои дребни неща на детето.

# 17
  • Мнения: 1 890
Ох! Нямам идея, имам чувството че само това правя-пера, събирам пране и гладя. С две девойки на по 20+ и аз, които вечер хвърляме всичко за пране , от глава до пети , да не говорим , че понякога се преобличат по два пъти дневно+ мъж, не е истина какви количества ми се събират. Предполагам, че и при другите с по две деца /то мойте не са деца де  Wink/ е така. Лятото не е проблем, но зимата ми иде да литна hahaha
ПП.Гласувах за 10

# 18
  • Мнения: 22 480
Фаена, а тези девойки на по 20+ не могат ли да си пуснат пералнята, прострат, приберат и изгладят дрехите???

# 19
  • out of space
  • Мнения: 8 574
5-6 зависи....Не ми тежи никак.

# 20
  • Мнения: 4 965
Фаена, а тези девойки на по 20+ не могат ли да си пуснат пералнята, прострат, приберат и изгладят дрехите???

И аз това се замислих.
 Peace

# 21
  • Мнения: 1 890
Фаена, а тези девойки на по 20+ не могат ли да си пуснат пералнята, прострат, приберат и изгладят дрехите???
Пералнята май не могат да я пускат, много им е сложна електрониката Wink Mr. Green. Понякога прибират и  отскоро си гладят , щото изтрещях, но основно грижата е моя.

# 22
  • Мнения: 4 785
Аз съм на 22 и гледам пералнята като совалка  Laughing Пускам я с упътване, дооооста дълго време ми отнема. Вкъщи винаги я пуска майка, в милото ..... ми не бързаме за никъде, чета си указанието по 1 час  Mr. Green Като се наложи да я пускам аз съм сигурна, че ще се науча доста бързо, сега не бързам за никъде!

# 23
  • Мнения: 2 134
По три на седмица!

# 24
  • Мнения: 5 577
У нас прането е следното - бяло /60/, черно и синьо/ 40/, бяло /60/, червено /40/. Може би 4-5 на седмица. И аз постоянно сменям всичко, но на малката нещата напр. са малки, и не се трупат много.
Отделно, не винаги струпваме достатъчно синьо и червено, а не става да ги пусна заедно /абе пускала съм, не се смесват цветовете, ама не е желателно/. Вие как делите прането?

# 25
  • в провинцията
  • Мнения: 249
У дома пералня пускаме или аз, или дъщерята (12 г.). Таткото не може да се оправи с копчетата Grinning Само простира и прибира.

# 26
  • Мнения: 2 175
Хехе..и аз съм от тези дето пускат пералнята 1 път седмично..
Понякога - 2 пъти- заради чаршафите и ако останат някакво дрехи на гаджето..
Иначе сме само аз и синът ми - и той половината време е при баба си, та там остават половината му дрехи..
Аз съм икономична.. Sunglasses
Направо ме изумявате с това сменяне на кърпите всеки ден.. Shocked
Аз ги сменям на 4-5 дена.. newsm78

# 27
  • Мнения: 22 480
•ºtreisyº•, добре де, сори че зачеквам темата....ама не ти ли е странно, или поне неудобно на 22г да не можеш да си пуснеш пералнята?

Вергилия, аз купувам едни кърпички, уловители на цветове, има навсякъде по магазините за перилни препарати. Има немски и турски (поне при нас де), но съм по-доволна от турските. )
Пускала съм дънки, заедно със светла дреха (направих си експеримент) и нямаше никакъв проблем.

# 28
  • Мнения: 5 577

Направо ме изумявате с това сменяне на кърпите всеки ден.. Shocked
Аз ги сменям на 4-5 дена.. newsm78

Е то аз напр. съм си в къщи, мия си ръцете по 1000 пъти на ден, и лицето на малката и ръцете, тъкмо лази навсякъде, и даже и по 2 на ден трябва да се сменят, прогизват.  ooooh!



Вергилия, аз купувам едни кърпички, уловители на цветове, има навсякъде по магазините за перилни препарати. Има немски и турски (поне при нас де), но съм по-доволна от турските. )
Пускала съм дънки, заедно със светла дреха (направих си експеримент) и нямаше никакъв проблем.


На мен до сега не са ми се смесвали цветове, никога -  а съм пускала и бяло и черно заедно.
Е днес на малката едни бели гуменки, обикновени, ги пуснах в черната пералня на 40, нищо им няма, бели излязоха като нови.

# 29
  • Мнения: 2 175

Направо ме изумявате с това сменяне на кърпите всеки ден.. Shocked
Аз ги сменям на 4-5 дена.. newsm78

Е то аз напр. съм си в къщи, мия си ръцете по 1000 пъти на ден, и лицето на малката и ръцете, тъкмо лази навсякъде, и даже и по 2 на ден трябва да се сменят, прогизват.  ooooh!

Може, аз ползвам повече хартия на руло в кухнята.. newsm78

Общи условия

Активация на акаунт