По колко перални седмично пускате????

  • 12 870
  • 210
  •   1
Отговори
# 90
  • Бургас
  • Мнения: 1 411
Азаф, ако уредите ти са висок клас, сметката е ниска заради това. Важна е инвестицията в такива уреди, защото после се връща при ползването. А и вие май не готвехте много, чела съм те в други теми, ако не се лъжа.  newsm78

# 91
  • Варна
  • Мнения: 5 193
Гласувах за "всеки ден", а понякога и две-три перални на ден  Tired
Излизаме по два пъти на ден, и двата пъти го преобличам малкия,защото все се спъва и бърше асфалта, отделно вкъщи...., нашите дрехи...
Ако не простирам, то събирам дрехи от простира....
Гладенето е другата ми досада, преди гладех всичко, сега на малкия отбирам, някои дрехи нямат нужда...

# 92
# 93
  • Мнения: 4 965
Азаф, ако уредите ти са висок клас, сметката е ниска заради това. Важна е инвестицията в такива уреди, защото после се връща при ползването. А и вие май не готвехте много, чела съм те в други теми, ако не се лъжа.  newsm78

Да, АА са - моето мнение е същото, че е по-добре да дадеш повече пари при покупка на уредите, отколкото после да плащаш разходи по тях с години.
И аз съм не-готвещата, но успешно топля храна в микровелето и зареждам хлебопекарната, а мъжът ми готви често. . Не вярвам печката специално да вдига или сваля толкова разхода. Peace

# 94
# 95
  • Мнения: 1 560
В най-общия случай пускам 4 перални - бяло, цветно, на малката и чаршафи. Не ми тежи, лошото е, че така и не си купих сушилня (то не е късно, но мястото което съм й измислила още ми трябва) и имам проблем с простирането - простирам на остъклена северна тераса, а живея близо до морето и няма съхнене зимата.
Иначе не ми тежи прането, добре че има перални. А благодарение на ергенската организация на мъжа ми имам и 2 коша за пране - за цветно и за бяло (малката също си има малко нейно кошче). Само изсипвам коша в пералнята.

Azaf, аз такава сметка за ток не съм виждала от години, макар че всички електроуреди вкъщи са нови и са клас А.

# 96
  • Мнения: 4 965
...

Azaf, аз такава сметка за ток не съм виждала от години, макар че всички електроуреди вкъщи са нови и са клас А.

...
Винаги е била такава, но не ползваме ток за отопление (на ТЕЦ сме) и сме с нови електромери (т.е. не са развалени, сигурна съм). Mr. Green

# 97
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Различно.
Днес ще са три- една с дрехи на бебето, една с чаршафи и една с кърпи.
Онзи ден пуснах две- бяла и черна.
Значи, за три дена дотук- 5 броя.
До неделя ще пусна още минимум две цветни и една- две бебешки.
Равносметка- между 7 и 10.  Rolling Eyes Мноооооооого бе...

Иначе сортирам прането на : цветно, бяло, черно, кърпи/ хавлии, чаршафи, бебешко.

# 98
  • Мнения: 2 047
По 1 седмично.  Само пълен капацитет 5кг пускам. Обичам природата и изпълнявам дълга си към нея.  Една събота - само спално бельо и кърпи.
Другата събота само дънки, анцузи, чорапи.

# 99
  • Мнения: 46 573
...

Azaf, аз такава сметка за ток не съм виждала от години, макар че всички електроуреди вкъщи са нови и са клас А.

...
Винаги е била такава, но не ползваме ток за отопление (на ТЕЦ сме) и сме с нови електромери (т.е. не са развалени, сигурна съм). Mr. Green

Ние сега пускаме пералня през ден, готвим всеки ден, изключително много държим на домашната храна, миялна всеки ден. На ТЕЦ сме и имаме газов котлон, другото е на ток. Сметката ни през летните месеци без климатик е 20-21 лв., с климатик скача с около 5 лв., зимата със сушилнята е 30-35 лв.
Живяли сме в много апартаменти и сравнявайли показанията на електромерите, харчим приблизително еднакво, т.е. не е проблема в него.

Пропуснах да кажа - електроуредите ни са от всякакъв клас, но крушките навсякъде са енергоспестяващи, до преди месец имахме и обикновени, сега чакам да видя ще има ли ефект като сменихме всичките  Laughing

# 100
  • Мнения: 863
Гласувах с 4-5 просто защото ако са повече не могат да съхнат качествено,иначе ако имам къде да ги простирам,щяха да са  7-8 седмично ooooh!

# 101
  • Мнения: 5 577
и нашия ток е 30-35 лв, последния месец 28 лв.
сушилня нямам, но по цял ден съм в къщи, работят печки, миялна, аспиратор, пералня, 2 комп. телевизори. али бали. климатик пускам много рядко.

# 102
  • Мнения: 7 947
Нито една в момента, пера на ръка  Laughing
Пренесохме се и още не ни е монтирана пералнята.
Но от година вече насам съм пускала не повече от 2 до 3 перални седмично, по една за бяло, цветно и детско пране, основно събота и неделя.

# 103
  • Мнения: 46 573
viliko, при нас само чаршафите и 3-те хавлии за къпане + 2 за глава пълнят една пералня, това значи, че само 2 реално стават за седмица  Shocked

# 104
  • Мнения: 7 947
Аз не пера веднага, когато нещо оставя в коша. Значи чаршафите ни са един долен и две калъфки за възглавници, защото спим с олекотени юрганчета, които не пера всяка седмица. Тоест един чаршаф и две калъфки не ми пълнеха пералнята, спокойно оставаше място и за друго бяло. Кърпите за глава - моя не ползва, има качулка на халата, малкия също - тоест оставам само аз - една кърпа. На малкия пера на куп, когато се събере за пералня. В общи линии всеки от нас има достатъчно дрехи и бельо, така че да не се налага пране веднага и това ми позволява да пера по-рядко.

Общи условия

Активация на акаунт