По колко перални седмично пускате????

  • 12 866
  • 210
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 4 785
Тебе майка ти нали те е научила? Какво ми береш грижа на мен и на моята? Stop На майка ми не й е приоритет да ме научи как да пускам пералня...с това и съвсем сама ще се справя, справям се с далеч по-сложни техники  Laughing Тя на много други неща ме е научила, далеч по-ценни за мен от това да мога да пера гащите на милУтУ и да му пържа филийки за закуска...

# 46
  • Мнения: 22 474
Тебе майка ти нали те е научила? Какво ми береш грижа на мен и на моята? Stop На майка ми не й е приоритет да ме научи как да пускам пералня...с това и съвсем сама ще се справя, справям се с далеч по-сложни техники  Laughing Тя на много други неща ме е научила, далеч по-ценни за мен от това да мога да пера гащите на милУтУ и да му пържа филийки за закуска...

А да съм се обърнала персонално към теб? За да ми държиш подобен тон?
Не, не ти бера грижата изобщо....и дано поне да се оправяш достатъчно добре с по-сложни техники....при все, че пералнята те затруднява.... Simple Smile

# 47
  • Мнения: 1 844
Между другото и аз се научих да пускам пералня на 21,когато заживях с мъжа си. LaughingПък сега да ме видите-истински спец съм.
То човек като му дойде на главата бързо се учи. LaughingИ с чистенето беше така,и с готвенето и с гладенето... baby_neutral

# 48
  • Мнения: 305
4-5 на седмица понякога и повече зависи колко се цапат децата.

# 49
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 608
На мен до сега не са ми се смесвали цветове, никога -  а съм пускала и бяло и черно заедно.
Е днес на малката едни бели гуменки, обикновени, ги пуснах в черната пералня на 40, нищо им няма, бели излязоха като нови.

На 40 градуса винаги ми се смесват цветовете, дори и с цветоулавящи кърпички. Rolling Eyes
Преминах на 30 - нещата са поносими.
По темата - гласувах с 4-5 перални седмично.

# 50
  • casa dolce casa
  • Мнения: 172
 4-5, понякога и повече. Ние сме четрима, а пералнята ми е с капацитет 8 кг.

# 51
  • Мнения: 720
Всеки ден пера. Ако пропусна един или два дни, след това трябва да наваксвам.  Rolling Eyes Само чаршафите и хавлиите са ми две перални седмично. Нашите с мъжо дрехи пера отделно от тези на детето, независимо дали са се събрали за пълна пералня. Изобщо мразя да имам по кошовете мръсни дрехи, все ми се струва, че точно тази блуза може да ми потрябва утре.  Crazy
Живот и здраве като се роди бебето ще увелича количеството.   Laughing

# 52
  • София
  • Мнения: 23 109
Трейси, споко - аз до 25-тата си година не знаех как да си пусна пералнята  Peace То пък голям келепир като можеш и въртиш всеки ден, както правя сега  Grinning

# 53
  • Мнения: 5 710
•ºtreisyº•, всъщност темата не е дали можем да пускаме пералня, а по колко пъти я пускаме седмично:)
таргета сме ей такива като майка ти, които  и със затворени очи сигурно можем да улучим правилната програма.

# 54
  • Мнения: 4 785
Тебе майка ти нали те е научила? Какво ми береш грижа на мен и на моята? Stop На майка ми не й е приоритет да ме научи как да пускам пералня...с това и съвсем сама ще се справя, справям се с далеч по-сложни техники  Laughing Тя на много други неща ме е научила, далеч по-ценни за мен от това да мога да пера гащите на милУтУ и да му пържа филийки за закуска...

А да съм се обърнала персонално към теб? За да ми държиш подобен тон?
Не, не ти бера грижата изобщо....и дано поне да се оправяш достатъчно добре с по-сложни техники....при все, че пералнята те затруднява.... Simple Smile

Естествено, че се обръщаш и към мен  Wink Просто на някои хора не им е висша цел да се научат да пускат пералня на 20 години. Та по този повод не знам какво е това чудене и маене, като че не знам какво се е случило - като създам окончателно свое семейство и това ще стане, за това е излишно да береш грижата "О Боже, та как е възможно  wash smile3544" А пералнята естествено, че ме затруднява - все пак съм я пускала два пъти, сакън да знам коя програма за кое е наизуст. Ако пусках по 2 на ден сигурно щях да съм Master of washing machine!

•ºtreisyº•, всъщност темата не е дали можем да пускаме пералня, а по колко пъти я пускаме седмичноSimple Smile
таргета сме ей такива като майка ти, които  и със затворени очи сигурно можем да улучим правилната програма.


Извинете, че се намесих в темата Praynig
Та ако можех да пускам пералня - това щеше да е 2 пъти седмично вкъщи и един път при приятеля ми...но това е в сферата на фантастиката, разбрахте защо.

Трейси, споко - аз до 25-тата си година не знаех как да си пусна пералнята  Peace То пък голям келепир като можеш и въртиш всеки ден, както правя сега  Grinning

Точно това се опитах да кажа, защото се възмутиха как 20 годишните дъщери на една потребителка не можели, после как аз не мога - ми ей така....не ми се налага и не мога, но пък съм вътрешно убедена, че в момента, в който почне да ми се налага няма да гледам цял живот упътването коя програма за какво е. И не мисля, че е голямо прегрешение да не можеш да пускаш пералня, но да не се отклонявам, темата е за друго  Peace

Последна редакция: нд, 06 дек 2009, 22:38 от •ºtreisyº•

# 55
  • Мнения: 676
Ами различно. Не знам колко точно. Може би 2-3 седмично.
Прането не ми е проблем.
Най-големия ми проблем идва от това, че гладя абсолютно всичко.  ooooh!
И понякога ми се струпват планини от дрехи, за които едва намирам време.  Crossing Arms Thinking

Ако ми кажете как става този номер да не се гладят дрехите, ще съм ви благодарна до гроб!  Praynig


# 56
  • casa dolce casa
  • Мнения: 172
:

Ако ми кажете как става този номер да не се гладят дрехите, ще съм ви благодарна до гроб!  Praynig



Сушилня. Гладенето го сведох до минимум.

# 57
  • Мнения: 5 710
ами зависи какви са дрехите. аз не знам къде е ютията... основната причина е мързел, разбира се.
първо сме доста спортни и кежуъл  като стил, нямаме поводи за официалност и изгладеност, но и не съм забелязала да сме смачкани.  
второ, простирам с повишено внимание, гледам да изпъна примерно дънките добре.
чаршафите ми ги сполетя чудо, жената, която се грижи за нас, без да сме я молили (!) реши да глади и напоследък ги взима да ги глади у тях и после ги връща, та спим като бели хора.

# 58
  • София
  • Мнения: 23 109
При мен и без сушилня дрехите в повечето случаи не се нуждаят от гладене. Не знам как се получава този номер, но идеално ме устройва  Grinning

# 59
  • Мнения: 4 965
...

Ако ми кажете как става този номер да не се гладят дрехите, ще съм ви благодарна до гроб!  Praynig




Мииии, да. Сушилня.
Пералня с функция "Лесно гладене". Немачкаеми материи.
Или и трите.
От поне 15 г. не съм гладила, като изключим разни бодита, докато бяха бебета децата ми.
Мъжът ми понякога си глади ризи или панталони, но той се носи предимно спортно и нуждата отпада.
Чаршафите до скоро ни ги гладеше жената, която ни помага за домакинството, но сега сме с нова сушилня и тя си ги вади изгладени.

Общи условия

Активация на акаунт