За шофьорите - 0% алкохол, 30 километра/час в градовете - Вашето мнение???

  • 10 369
  • 102
  •   1
Отговори
  • Мнения: 674
http://dnes.dir.bg/2009/12/07/news5502348.html
Предвижда се ограничение от 0% алкохол и 30 км/ч в градовете.
Аз съм за километрите но за алкохола не съм убедена.
Какво е вашето мнение???

# 1
  • София
  • Мнения: 3 064
ЗА с две ръце!!! Ама глобите трябва да са истински, а не да взимат рушвети, от шофьори каращи с 40 например.
Това е основния проблем.

# 2
  • София
  • Мнения: 12 554
Само да уточня, че става въпрос за ЗОНИ в градовете, където скоростта да е 30 км/ч.

# 3
  • Мнения: 2 161
Аз останах учудена,когато в една тема се оказа,че много жени пият и после шофират.Една бира,две бири,две чаши вино...и оправданието беше,че в дълъг интервал от време ги пиели питиетата.Радвам се на прочетеното,заради такива патки и още по-големи.

# 4
  • Мнения: 4 764
http://dnes.dir.bg/2009/12/07/news5502348.html
Предвижда се ограничение от 0% алкохол и 30 км/ч в градовете.
Аз съм за километрите но за алкохола не съм убедена.
Какво е вашето мнение???

Няма значение - каквото и да е, няма да се спазва - само полицаите по-лесно ще прибират рушвети. А, и тези, които възстановяват точки, ще намажат сигурно...

И сега ограничението е 50 в населените места, но кой го спазва?

30 за целия град е неуместно и нереалистично, според мен.

# 5
  • Мнения: 1 417
Съгласна съм. То решението е много просто, но трябва да е за всички -  глобите да са като в Гърция, който е голям тарикат нека си плаща WinkПоне в бюджета някой лев може да остане. След Кулата почти всички карат с ограничението, значи можело Wink

# 6
  • Мнения: 4 916
Каквито и ограничения да слагат, като няма кой да контролира контролиращите, ползата от файдата изчезва.

# 7
  • Мнения: 4 806
Какво да кажем? Ако сегашните ограничения се спазваха (контролираха и санкционираха),
от тези не би имало смисъл. А и от тях смисълът ще е същият. Просто проблемът е другаде.

# 8
  • Мнения: 4 585
А после някой ще трябва да контролира контролилащите контролиращите.
За нулев алкохол съм, камери, и държавата да не дреме, а да си събира данъците.
Да се вържат всички институции, държавни и общински и на държавните служители да се дава процент от събраната глоба. Като искаш място в гробищен парк, да ти излезе примерно неправилното паркиране лятос на морето. Плащаш и двете, получанаш място.

# 9
  • Мнения: 674
Аз също съм за големи глоби и ограничения.
Но минимума за алкохол да е 0.2% както се предвиждаше.
Все пак човек е на гости или коктейл да може поне едно наздраве да каже от кумова срама.
 Peace

# 10
  • Мнения: 4 916
...Като искаш място в гробищен парк, да ти излезе примерно неправилното паркиране лятос на морето. Плащаш и двете, получанаш място.


Ще ти излезе само ако не си дал пари на ръка на човечето, което събира таксата на паркирането или пише фишовете. Давам прост пример със синята зона в София - позната, която работи там, даваше по 4-5 лв. на ръка за цял ден на тези с талоните, дето викат скобите и паяците. Познай дали си е сложила и един талон и дали са й вдигнали колата поне веднъж. Същото важи и за фишове, актове и каквото се сетиш - пишат ти ги само ако не си бутнал на ръка.

# 11
  • Мнения: 2 161
Мариянка,какво ще ти стане да пиеш минерална вода в чаша с висок стол?Нищо.

# 12
  • София
  • Мнения: 12 554
Аз също съм за големи глоби и ограничения.
Но минимума за алкохол да е 0.2% както се предвиждаше.
Все пак човек е на гости или коктейл да може поне едно наздраве да каже от кумова срама.
 Peace

Който иска да пие от кумова срама, ще пътува с такси  Wink

# 13
  • София
  • Мнения: 3 064
Аз също съм за големи глоби и ограничения.
Но минимума за алкохол да е 0.2% както се предвиждаше.
Все пак човек е на гости или коктейл да може поне едно наздраве да каже от кумова срама.
 Peace

Ами, аз на гости не ходя с кола, ако искам да си пийна.
Има начини. А тия 0.2 промила, а не процента, както си написала, само заблуждават и човек наистина не знае колко може да изпие без да ги надвиши. Затова нека да е 0!

# 14
  • Мнения: 11 747
Аз не съм от пиещите, да не ме разберете погрешно, защото не само с кола, ами изобщо не пия..., но това няма ли да значи, че и на сутринта след вечерно пиене няма да може да се кара? Знам, че макар и малко дава отражение пробата дори след 12 часа.

Общи условия

Активация на акаунт