За шофьорите - 0% алкохол, 30 километра/час в градовете - Вашето мнение???

  • 10 370
  • 102
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 276
•ºtreisyº•,хайде да ме обясниш преди да си легнеш,иначе и аз няма да мога да спа поне 2дни! Laughing JoyИ ти какво си мислиш,че само пияните шофьори катастрофират ли?!В този ред на мисли,който може си го може! Peace

# 91
  • Мнения: 23 126
Mena805,и аз няма да мога да спА, защото се 'тепам' по главата и се чудя как може да има хора,които разсъждават като теб???!!! ooooh!

Последна редакция: чт, 10 дек 2009, 23:12 от ДесиХ3

# 92
  • Мнения: 276
ДесиХ3,ами има.Свят като цвят...И хайде по-спокойно,не е нужно да се самонараняваш,само защото нечие мнение не съвпада с твоето! JoyНали това е идеята на форума -всеки може да изкаже мнение,дори и то да не се хареса на някой.

# 93
  • Мнения: 4 769
•ºtreisyº•,хайде да ме обясниш преди да си легнеш,иначе и аз няма да мога да спа поне 2дни! Laughing JoyИ ти какво си мислиш,че само пияните шофьори катастрофират ли?!В този ред на мисли,който може си го може! Peace

Алкохолът забавя рефлексите и изкривява представата за реалността. Действа върху тялото ти и няма значение какво си можел преди това. Същото е с хероина например.

Нали не обмисляш сериозно примерно да се натаралянкаш и да седнеш да работиш на струг - макар че не само пияните стругари си режат пръстите.

Всъщност даже не вярвам, че сериозно го мислиш това за алкохола и шофирането. Simple Smile

# 94
  • Мнения: 5 710
за алкохола съм съгласна, но за 30 - те километра не. всеки, който разбира от коли би казал, че тази скорост е пагубна за автомобилите.

Точно така! Ще си разбием колите! #Cussing outА за допустимато съдържание на алкохол в кръвта съм твърдо против!Който може да шофира ще го прави и с 1 промил,който не може-и с 0 промила пак може да бутне някоя баба....И извън темата-всики щофьорки да проверят докога са валидни шоф, им книжки.Наскоро ме спряха полицаи и се оказа,че от 2 седмици карам без книжка!Аз съм се заблудила от срока на личната карта. EmbarassedДобре,че имам хубава усмивка,както беше казала една друга съфорумка и ми се размина глобата от 300 лв! newsm47

 
•ºtreisyº•,хайде да ме обясниш преди да си легнеш,иначе и аз няма да мога да спа поне 2дни! Laughing JoyИ ти какво си мислиш,че само пияните шофьори катастрофират ли?!В този ред на мисли,който може си го може! Peace



а в момента с колко промила си?   Rolling Eyes

аз си карам новата кола в зони 30 и повярвайте нищо й няма, ама съвсем нищичко.

# 95
  • Мнения: 2 478
Чудесно! Дано сега някои да контролира отговорно дали се спазват ограниченията.

# 96
  • Мнения: 276
10c's Cafè&Lounge,0 промила.Сега ако щях да карам,можех да врътна едно питие на бързо.... beerТо иначе не е интересно.... Joy Joy Joy

# 97
  • Мнения: 5 710
10c's Cafè&Lounge,0 промила.Сега ако щях да карам,можех да врътна едно питие на бързо.... beerТо иначе не е интересно.... Joy Joy Joy

Навярно си намираш и нещо забавно в твърденията и затова преположих, че си леко на градус ..
Аз обаче не. Намирам ги опасни и цинични, и ако бях на мястото на някой контролен орган ( може и психиатричен) бих ти конфискувала патента до живот  Mr. Green  Така ще можеш да ' си можеш' от стъклото на някое такси, а аз бих била по-спокойна, че един опасен за движението субект е елиминиран.

# 98
  • Мнения: 4 785
То който си го може, си го може...принципно погледнато, ама айде обясни ми едно и също ли е да пиеш литър вода и литър водка? Аз чудесно ходя на супер висок ток на литър портокалов сок и въпреки че си го мога, някак си след определено количество алкохол....преставам да мога. Обясних го възможно най-просто, че може би да схванеш какво се има предвид под "можене" в определено състояние Stop

# 99
  • Мнения: 276
•ºtreisyº•,никой не ти говори за литър водка или някаккъв друг концентрат! Joy С такова количество и най-можещия няма да може. Joy
10c's Cafè&Lounge,на бодлива крава господ рога не дава! hahahaСъжалявам,но ще имаш още доста безсънни нощи-нямам намерение скоро да се разделям с ПАТЕНТА си.... Joy rotfImbo

# 100
  • Мнения: 4 785
Добре - каквото там количество е нужно за един промил

Една алкохолна единица се състои от 8 грама алкохол, която отговаря на 0,25 промила алкохол в кръвта и се съдържа приблизително в 150 мл вино, 250 мл бира и 30 мл концентриран алкохол..... Стойностите на алкохол в кръвта, над които е наказуемо шофирането на моторно превозно средство, се достигат при консумация на 2 алкохолни единици, а при хора с по-малко телесно тегло - дори и от по-малко количество изпит концентрат.
- - това ще рече, че за един промил са нужни 120 мл. концентрат..., който едва ли забавя реакциите, предвид, че си е до можене!  Outta Joint


Алкохолната проба с дрегер на Максим Стависки е отчела наличие на алкохол в кръвта му над допустимото ниво. 1,1 промила съдържание на алкохол в кръвта на фигуриста, сочи резултатът от химическата проба, съобщи прокурор Огнян Стоянов. 

Виновникът за зловещата катастрофа в Бургас - с 1,5 промила алкохол в кръвта

Жена загина в катастрофа - шофьора бил с 0.84 промила алкохол в кръвта

Но не ми се пише повече по темата - очевидно е, че горните примери просто си го могат!

# 101
  • Мнения: 2
Абсолютно съм за въвеждането на закон забраняващ шофирането при употреба на алкохол,а пък за ограничението в скоростта да не говорим ! Мен,ако питате и това е недостатъчно трябват много ,ама много по "драконовски " мерки да се предприемат,за да се спре тази война !!! Само човек,който не е загубил свой близък по този начин може да е на мнение,че пиенето не вреди и видите ли то си е до можене. А повярвайте ми да загубиш близък по такъв нелеп начин заради нечие НЕМОЖЕНЕ е огромна трагедия,която никога не можеш да преживееш. Мога да пиша много по темата тъй като това ми е болното място,но не искам да ви натоварвам с разказите си !
И само за последно - Вчера загина жена бременна в 8-ия месец..... В Пловдив бе блъснато 6 годишно дете ! Спрете се бе хорааааааааааааааа !!!!!

# 102
  • Мнения: 24 467
Абсолютно съм за въвеждането на закон забраняващ шофирането при употреба на алкохол,а пък за ограничението в скоростта да не говорим ! ...
Че то си ги има тези закони откакто, горе- долу, има автомобили. Нулева стафка е трудно да се въведе за алкохола, причините бяха изтъкнати и тук. Може, разбира се, да се установи около 0, но не мисля, че пълната липса е гаранция. За алкохол и превишена скорост- задължително отнемане СУМПС, а при повторно нарушение от същия вид съм за отнемане на МПС.

Общи условия

Активация на акаунт