За шофьорите - 0% алкохол, 30 километра/час в градовете - Вашето мнение???

  • 10 595
  • 102
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 13 226
След сряда ще ви кажа дали отчита ментов бонбон  Wink
Имаме дрегер в работата  Grinning
Пробвала съм на 100 гр, концентрат. Показа ми под 0,5  Wink

# 61
  • София
  • Мнения: 11 127
Ограниченията за алкохол подкрепям, но 30км/ч. е прекалено просто ...

# 62
  • Мнения: 1 192
Аз доколкото знам точно заради подобни незначителни отклонения при приемане на обикновени храни или лекарствени вещества са въведени допустимите досега 0.5 промила алкохол. Преди години пак беше 0.

# 63
  • Мнения: 5 710
Аз също съм за големи глоби и ограничения.
Но минимума за алкохол да е 0.2% както се предвиждаше.
Все пак човек е на гости или коктейл да може поне едно наздраве да каже от кумова срама.
 Peace

До нас един така изпил една две бири  и на минимума. Обаче мъгла и тъмнина, уби 2 момичета на по 18години.
Сещай се, тази бира накъде накланя везните в момента.
30 км/ч зони е едно, а за цял град правило е друго. Зони 30  се правят около училища, болници, разни такива места, задължително са придружени с 'легнали полицаи' и разни мигащи табелки, така че не, нямам нищо против.

# 64
  • Sofia
  • Мнения: 4 106
за алкохола съм съгласна, но за 30 - те километра не. всеки, който разбира от коли би казал, че тази скорост е пагубна за автомобилите.

# 65
  • София
  • Мнения: 12 622
за алкохола съм съгласна, но за 30 - те километра не. всеки, който разбира от коли би казал, че тази скорост е пагубна за автомобилите.
Не е много по- ниска от 40те км/ч ограничение, които важат днес в повечето квартали. Wink пагубно е да летиш из квартала без да намаляваш преди следващата пряка, от която може да излиза друг автомобил или пешеходец.

# 66
  • София
  • Мнения: 61
Твърдо против! С тези промени само увеличават корупцията сред пътна полиция. Отново тези закони ще важат с пълна сила за мен и теб, а за някои други - не!
ДОПУСТИМО СЪДЪРЖАНИЕ НА АЛКОХОЛ В ЕВРОПА И КЪДЕ Е БЪЛГАРИЯ

0.0 промила - Унгария, Русия, Словакия, Турция, Хърватска, Румъния, Естония, Чехия

0.2 промила - Полша, Швейцария

0.4 промила - Литва

0.5 промила - Австрия, Белгия, България, Босна и Херцеговина, Германия, Гърция, Дания, Испания, Италия, Кипър (турска зона), Македония, Сърбия

0.8 промила - Англия, Ирландия, Люксембург, Малта

0.9 промила - Кипър (гръцка зона)

С обикновени ябълки, преседяли в щайги 1-2 месеца, изядени в количество 4-5 броя на гладно, резултатът може да е 0.2-0.3 промила, вкл. по кръвна проба. С пресни ябълки - около 0.1. Съвсем истински алкохол. А не съм чул някой да е направил катастрофа от ябълки. Даваме ги и на малките деца. Същото важи и за други плодове, да не вземете да откажете ябълките сега. В страните, където нормата е под 0.5 има допълнителни правила, кога и защо показанието се взема предвид. И те не са случайни - никой досега не е отменил законите на природата в който и да е парламент.
Апарати за установяване на наркотици - колкото и да е тъжно, засега няма. Има опити в някои страни, с безумно скъпи устройства и с несигурни резултати. Там си трябва кръвна проба и скъпо изследване. Химията толкова може към днешна дата.
Пак в някои страни, никой не те кара да духаш в апарата, ами ти чертаят една тебеширена линия на пътя. Добър метод.
И най-накрая, и сега глобите са си хубави. Само да ги налагаха.

# 67
  • Мнения: 4 785
Именно подходът е изцяло грешен! Увеличават глобите, защото така ще ни стреснат и ще започнем да караме по правилник. Дрън, дрън! И сега щяхме да караме по правилник, ако знаех, че ще ме глобят със сегашните по-малки глоби 100%, че 100% ще ми вземат книжката като пия....а ние какво - знаем, че ще минем с 20лв. Еми и сега знаем, най-много и "такса почерпка в КАТ" да стане 30лв. - и? Увеличаване на глобите, намаляване на промили и скорост съвсем няма да доведат до нужните резултати. Ама иначе какво да направят да се преборят с корупцията долу. И за да не се каже, че хептен не законотворят - ей на недомислици и глупости.

# 68
  • Мнения: 1 879
Да вземат да приемат закон, задължителен за населените места - дупките да не се поправят докато не станат 30 см. - това е най-сигурната гаранция за скоростта. Така с един закон няколко заека - спестевяне на общински бюджет, спестяване на корупционни практики, ниска скорост. Това разбира се е черен хумор, но който кара кола с индикатор на скоростта за период от време, да си каже колко пъти средната му скорост е била над 25 км/ч , ако е карал само в града.

# 69
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 969
Само да уточня, че става въпрос за ЗОНИ в градовете, където скоростта да е 30 км/ч.

При нас е така. Където живея една от основните улици е по=натоварена. Преди да са карали с 40 км, но кмета не се успокои докато не направи легнали полицаи на всеки 20 метра. След това стана 30 км, както в целия град. Няма наоколо училища.

За алкохола съм ЗА. Смятам, че е голям проблем у нас.    

# 70
  • Мнения: 1 959
Не виждам никакъв смисъл от коментираните промени.
Поредното наливане от пусто в празно.

Най-големият ни проблем са катаджиите.
Прости, корумпирани, некомпетентни.

Всичко друго си го има и по света и у нас.
Англичните и пият, и се друсат повече от нас.
И пътищата им са по-хубави.
Но не се трепят като нас по улиците.
И катаджии нямат зад всеки храст.

Наскоро превеждах на едно момче, което заради неплатена глоба
за превишена скорост, искаха да го вкарват в затвора.
Глоби за неправилно паркиране се слагат дори,
ако колата ти е пракирана пред къщата, но нямаш съответното разрешение.
За алкохол-отнема се книжката и т.нат.

И не, англичаните не са по съвестни и възпитани. Никак даже.
Наскоро на работа дори вървеше мейл как да се прецака системата-
да си платиш глобата, но да не ти вземат точки.

Но въпросната система все пак работи, защото тези, които са в нея
не са и чували за "И 'ся ко шъ праим"...

# 71
  • Мнения: 2 550
Добре дошло за сладурчетата, които си почесват пакетите и стоят зад храстите.
Тарифата им ще стане 40-50лв, а до сега скромно го караха с 20лв.

# 72
  • Мнения: 1 455
Абсолютно против съм.
Да ми налагат такива глоби ако знам, че наистина ще има контрол. Да, обаче се получава точно обратното...органите на реда, не служат на теб, а ти служиш на тях...пак ще храниме корумпираните ченгета. Tired

# 73
  • welcome to the Jungle
  • Мнения: 979
А известно ли ви е, че към днешно време, Правилника за прилагане на Закона за движение по пътищата определя следното:

ДВИЖЕНИЕ В ЖИЛИЩНА ЗОНА

       Чл.122. Жилищната зона е обособена, специално устроена територия в населено
място, която е обозначена като такава на входовете и изходите й с пътни знаци и където
действат специални правила за движение.
       Чл.123. В жилищната зона действат следните специални правила:
1. пешеходците могат да използват за движение, а децата за игра пътя по цялата му
широчина, без ненужно да пречат на движението на превозните средства;
2. водачите на пътни превозни средства са длъжни да се движат със скорост, не по-голяма
от 20 км/ч
, като не поставят в опасност пешеходците и не създават препятствия за тяхното
движение;


Т.е. тук се готви УВЕЛИЧЕНИЕ  Crossing Arms.
Тези 30 км/ч, доколкото разбирам, се отнасят за такъв тип зони, а не за допустима максимална градска скорост.

Относно 0 промила алкохол... Thinking, мисля че не е редно. Аз лично не близвам алкохол, когато ми се налага да шофирам, но Буталото го е казал, ниски концентрации в кръвта могат да се постигнат и от различни храни, напитки, лекарства и т.н. А тогава какви спекулации ще настанат - и от страна на КАТ и от страна на Застрахователни компании - не е истина  Crossing Arms


Истината е, че колкото и да си играят със законите, уважаемите г-да управляващи първо трябва да стегнат редиците на "Контролния орган". Пари на катаджия НИКОГА не съм давала и смятам, че промените трябва да стартират първо в системата и тогава сред водачите, а всички  с униформа, които са готови да напрваят "жест" от рода на "Ай да почерпиш  #Cussing out мен и колегата" да пътуват към бюрата по труда (че в затвора няма кой да ги покани)...
Иначе си преливаме от пусто в празно.

# 74
  • Мнения: 1 192
Ако се направят полегнали полицаи, няма да се налага да контролират поне скоростта, но пък правите полицаи ще загубят важно перо от приходната си част  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт