Гърция-23

  • 73 699
  • 747
  •   1
Отговори
# 720
  • Λάρισα
  • Мнения: 45
det, много благодаря  Hug

В българския превод на акта за раждане са сбъркали името на баща ми, затова искам да си го преведа тук и да си нямам главоболия (което никога не е изключено). Още веднъж едно голямо благодаря  Hug   bouquet

# 721
  • Мнения: 1 372
Това че ще го преведеш в Гърция не означава че няма да има грешки, но поне превода ще е валиден в Гърция /за разлика от този който е направен в България/

# 722
  • Λάρισα
  • Мнения: 45
stroumfaki, разбира се, че няма гаранция - мисълта ми през цялото време беше, че така или иначе вероятността да не ми признаят българския превод е голяма; така че нямаше смисъл да се занимавам да оправям грешки и да правя нов превод в България. По-добре тук, че поне от към валидност да си вържа гащите, а не да се притеснявам дали ще ми мине номерът.

Последна редакция: пн, 29 мар 2010, 16:33 от lammah

# 723
  • Plovdiv - Thessaloniki
  • Мнения: 32
Xeй, момичета, как се стягате за Великден? Ще правите ли магерица? Аз лично сам решила да замеся бг козунак Simple Smile За втори път съм за Пасха в Гърция, но за първи аз организирам празненството, ще се събираме семейно, ще има и луканка, донесена от наште  Laughing Разкажете ако имате време какво ще приготвите, нещо типично гръцко, за да не изпусна да го сложа на трапезата - освен яйцата, цуреки, курабии, магерица и агнешкото? Много слънчево настроение от мен!     newsm08 newsm08   bouquet

# 724
  • Мнения: 90
Много ми е интересно какво е цуреки и магерица:? hug:

# 725
  • Мнения: 2 149
 Joy Цуреки е козунак.Магерица е ястие,което се приготвя за събота вечер след църква(не че аз сядам да ям в 12 в полунощ),но скъпия не пропуска LaughingПриготвя се от агнешки дроб,марули и гъст сос от яйца,лимон и малко брашно.Аз не съм фен,добре,че свеки всяка година се грижи за това Wink
Ние на Великден сме канени на гости,ще въртим агнето на двора.В къщи няма да приготвям нищо,само яйцата ще бояисам в четвъртък и сме ок LaughingСвекърва ми прави страхотни козунаци и курабийки,та ще хапваме от нейните Wink

# 726
  • Мнения: 90
ee супер,ние с баща ми ще сме самички,мъжа ми ще остане в Атина за празниците,та тази година няма да си давам толкова зор за готвенето,весело изкарване ви пожелавам Hug Hug Hug

# 727
  • Мнения: 1 372
Аз миналата година правих козунаци, боядисвах яйца и готвих - събирахме се по семейно у нас. Тази година съм си в България и мама ще направи всичко. Аз ще участвам само за боядисването на яйца. Свеки сигурно ще прати някой козунак, но аз нейните не ги харествам особено щото им спестява захарта, а аз обичам да са много сладки.  Това с магерицата и аз  не съм му фен, но пък за сметка на това на дробсърмата съми и голям почитател и на печеното агнешко.

# 728
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
У дома магирицата я прави мъжа ми. Става много вкусна. Аз боядисвам яйцата и правя козунаците. Обикновено взимаме агнешки пържолки, които мятаме във фурната, а ако сме на Халкидики на скарата. Тази година ще сме си в Солун. Ще имаме гости от България Laughing.
Ние сме поделили празниците- Коледа в София, Великден тук Wink.

# 729
  • В подножието на планината
  • Мнения: 813
  Ние ще си празнуваме по български . Понеже няма как да метна пълненото агне в пещта , ще се задоволим с печено  агнешко бутче и ориз с дреболийки . Grinning Козунакът и яйцата ще купя. Смятам да използвам почивните дни около празниците за почивка и няма да се престаравам с приготовления .

# 730
  • Мнения: 1 372
  Ние ще си празнуваме по български . Понеже няма как да метна пълненото агне в пещта , ще се задоволим с печено  агнешко бутче и ориз с дреболийки . Grinning Козунакът и яйцата ще купя. Смятам да използвам почивните дни около празниците за почивка и няма да се престаравам с приготовления .
добър избор! Особено ако през другото време работиш!

# 731
  • загубено
  • Мнения: 6 549
Моят дребният от сега е започнал да пита кога ще стане утре
за да започваме яйцата Joy
Голям кеф му е,оставям го да твори на воля.
Той доволен,аз чистя после.
Козунаците ще са от фурната,агнешкото с приятели на двор.
Дано има хубаво време само.

# 732
  • Мнения: 17
Здравейте! Мислим по Великденските празници да отидем до Солун. Някой знае ли дали в петък и събота ще работят магазините - гледам в календара, че събота е посочена като официален почивен ден в Гърция?

# 733
  • Мнения: 7
Работно време за Великден:

29.03(понеделник)-01.04.2010(четвъртък) - 09.00-21.00

02.04.2010 (петък) – 13.00-19.00

03.04.2010(събота)09.00-15.00, в Атина 09.00-16.00

04.04 (неделя) и 05.04.2010(понеделник) - ЗАТВОРЕНО

06.04 – нормално раб.време

# 734
  • Мнения: 1 825
Здравейте мами от Гърция, а и не само  Hug

Да ви питам, какво е флауни?  Thinking Blush

Общи условия

Активация на акаунт