За АМ, съня, глада и още нещо...

  • 1 734
  • 19
  •   1
Отговори
  • Бургас
  • Мнения: 890
Моята бебка е на 1 месец и 5 дни. За този кратък период от нашия съвместен живот по стечение на обстоятелствата вече успях да сменя няколко марки АМ.
1.В родилното беба беше захранена с Хумана. След изписването ни продължих да използвам Хумана. Резултата - запек и силни колики още на 6 дни.
2.По съвет на пециатър преминах на Нан Сензитив. В един момент Нан Сензитив се оказа дефицитна стока и го смених с Нан 1 - проблема със запека си остана, дори се засили. Коликите продължиха.
3.След дълго четене по форумите и по препоръка от приятелки започнах да й давам Лактана Био. Резултата - бебка акаше два пъти дневно, по едно и също време. Акото й беше жълто, нито рядко, нито гъсто, с мириз на риба. Коликите чувствително намаляха. До тук добре, но като че ли количеството храна не й стигаше. Увеличих дозата, но тя продължаваше да се държи по същия начин - все беше превъзбудена, трудно заспиваше, сънят й беше нервен и повърхностен (след будуване от около 2 часа спеше по около 40 минути и пак се будеше). За пръв път се сблъсках с проблема "повръщащо бебе". След хранене и оригване от устата й се стичаше вадичка от пресечено мляко. По някога повръщаше малко количество при оригване... Смених и това мляко.
4.Отново по съвет на педиатър - Аптамил Комфор 1. Резултата - спокойно бебе. Събуждаше се без рев, беше спокойна, започна да ми се усмихва, да прави опити за гукане. Вече акаше веднъж дневно, цвета беше зелен, миризмата - кисела. Нямаше признаци на колики. Първите няколко дни дори не повръщаше, но го ядеше трудно - бавно, с големи паузи, играеше си с биберона. След 4 дни с това АМ като че ли бебка получи киселини - започна да преглъща трудно, да плези езиче..и отново започна да повръща - с много силна миризма на кисело... Педиатъра - сменете млякото с Фризолак.
5.От вчера сме на Фризолак 1 - рев, болки в корема, повръща на фонтан.
Мисля на своя глава да започна Аптамил 1. Моля за вашите съвети   bouquet

# 1
  • Мнения: 15
Здравей. като чета какво си написала все едно чета за моя син. Той сега е на 9 месеца, но по същият начин на нас педиатъра ни изписа НАН от който той се запече иму се усилиха коликите. Аз на своя глава го смених с Лактана Био и резултата беше мевероятен, много добре му подейства, но аз само го дохранвах по малко а иначе си го кърмех. За повръщането изобщо не се притеснявай- моят повръщаше докато не започна да стои седнал - т.е. на 6мес. моят съвет е да си храниш детенцето с Аптамил щом му е понесло добре, защото те докторите само знаят да изписват НАН и Фризолак, не сменяй толкова често млеката защото и за бебенцето не е добре.Храни си го с Аптамила то е досто добро Peace

# 2
  • Мнения: 1 519
На колко време го сменяш?  Цвета на акато е зелено на моменти от коликите и миризмата е особенна. За повръщането,може да яде твърде бързо, или от напъването от коликите. Ако не е на фонтан няма страшно. Може да и идва в повече, особенно щом казваш че си увеличила дозата...тук някъде преди време прочетох една мама /мисля Блонди беше  bouquet/ беше написала "за да у стига трябва да остава по малко в шишето"

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 890
Благодаря за бързите отговори.  Hug
Сменям ги горе-долу през седмица.  ooooh!

При хранене с Лактана забелязвали ли сте бебето да става нервно и да не спи или е въпрос на нервна система?!

# 4
  • Мнения: 1 875
Не съм забелязала подобно нещо.
Бебето ти е прекалено мъничко, тепърва ще проявява характер и тип нервна система.

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 890
Не съм забелязала подобно нещо.
Бебето ти е прекалено мъничко, тепърва ще проявява характер и тип нервна система.


От всичките храни Лактана й допада най-много, хапва си я с апетит, но след това не иска, т.е. не може да заспи (явно нещо я ободрява) и след времето на бодърстване става крива, плаче и заспиването става още по-трудно. Затова си мислех, да не би съдържащите се в нея прОбиотици да действат по този начин.  Thinking

# 6
  • Мнения: 15
Не съм забелязала подобно нещо.
Бебето ти е прекалено мъничко, тепърва ще проявява характер и тип нервна система.


От всичките храни Лактана й допада най-много, хапва си я с апетит, но след това не иска, т.е. не може да заспи (явно нещо я ободрява) и след времето на бодърстване става крива, плаче и заспиването става още по-трудно. Затова си мислех, да не би съдържащите се в нея прОбиотици да действат по този начин.  Thinking
Няма връзка между пробиотиците и бидърстването според мен. Моят син си беше голямо мрънкало, но не мисля че е било от Лактаната. Той и сега си пие от нея но 2-та, просто го обожава и аз много се радвам. Не се притеснявай, бебоците минават през различни периоди, така е!

# 7
  • Мнения: 15 379
Бебето е ужасно малко, а ти си сменила толкова много млека...
Ако имаш някакви притеснения относно изхожданията, повръщането и пр. е най-добре да се консултираш с педиатъра на детето и с детски гастроентеролог.
Но трябва да приключиш с тази постоянна смяна на млеката.

Последна редакция: пн, 14 дек 2009, 23:56 от Vivi

# 8
  • София
  • Мнения: 9 517
Бебето е ужасно малко, а ти си сменила толкова много млека...
Ако имаш някакви притеснения относно изхожданията, повръщането и пр. е най-добре да се консултираш с педиатъра на детето и с детски гастроентеролог.
Но трябва да приключиш с тази постоянна смяна на млеката.

Подкрепям с две ръце - спри да сменяш млеката.

# 9
  • Мнения: 31 181
Подкрепям дамите по-горе, заведи детето на лекар и той да реши, не прави нищо на своя глава.

# 10
  • Мнения: 27 524
Много смени, много нещо  Crazy На бебето му трябва време за да се нагоди към някое ново мляко и да си изгради режим, време, което ти не му оставяш  Hug
Нан запича много, да, Фризолак също.

За пръв път се сблъсках с проблема "повръщащо бебе". След хранене и оригване от устата й се стичаше вадичка от пресечено мляко. По някога повръщаше малко количество при оригване... Смених и това мляко.

Това не е проблем, нито повръщащо бебе. Това е съвсем нормално и всички бебета са така  Peace

но го ядеше трудно - бавно, с големи паузи, играеше си с биберона. След 4 дни с това АМ като че ли бебка получи киселини

Бавно, с големи паузи и игра с биберона означава, че храниш бебе, което не е гладно.
Това с киселините как го разбра  Laughing

От вчера сме на Фризолак 1 - рев, болки в корема, повръща на фонтан.
Мисля на своя глава да започна Аптамил 1. Моля за вашите съвети   bouquet

Фризолак е кофти мляко, не бих го давала  Confused
Започни Аптамил, но наистина трябва да спреш да тези смени, да храниш на поискване и при глад, не под строг режим и да се успокоиш - коликите, малкото връщане, зелено ако, жълто ако, акане по 2 или дори по 8 пъти на ден - това са все нормални неща за тази възраст. Успех  Simple Smile

# 11
# 12
  • Мнения: 1 473
Честата смяна на млеката само е влошила положението с храненето и най-вероятно е засилило коликите.
Спри се на едно АМ и остави бебето да свикне с него.
На кутията на АМ би трябвало да пише, че е необходим период на свикване и са възможни реакции като колики.
Има капки срещу колики, които се слагат в млякото и облекчават болките.
Това с повръщането, не е проблем, нормално е, ще видиш че до месец два, бебето ти няма да връща мляко.
За запека, ако 3 дни бебето не се изхожда, може да се говори за запек.
Има си начини да се преодолее този проблем.
Аз бих помислила и за друг педиатър, който да даде мнение за бебето и неговото хранене.
За съня - той индивидуален, както много други неща.
Има бебета, спят добре и часове наред, други са ревливи, заспиват за кратко и така.
Не се изнервяй, нервността се предава и на бебето.


# 13
  • Мнения: 158
Здравейте Simple Smile
и при нас положението е почти същото Sadсега се на ХИП ХА1 и той горе доло ни пооправи,почнахме да акаме по често:(доктора ни каза че ни трябва време да свикнем с храната за да може и бебчо да се успокой:)докато не свикнем ще ми е много притеснено:(аз мога да посъветвам млякото да е ХА:)каточели от него е по добре поне при нас:)

# 14
  • Мнения: 1 512
Господи за един месец колко млека си сменила.Спри се на едно мляко и остави време бебчо да свикне с него.Коликите са неизбежен проблем при кърмачетата.Малко са "щастливите"мами които не се оплакват от колики.С тези темпове на смяна на млеката ще си докараш още по зверски колики и съответно неспокойно бече.Това че се храни бавно,с паузи и си играе с биберона означава че не е гладно.Повръща защото е погълнало повече от необходимото количество мляко. И моята дъщеря е повръщала на фонтан 2 пъти след като я бях хранила през интервал от 1,5-2,0 мислеики си че е гладна.Научи се да разпознаваш рева на бебето си - дали плаче от глад или колики.И въобще как разбра,че има киселини newsm78. А относно запека - може да не се изходи два дни и пак да не става въпрос за запек.За запек се говори тогава когато акото е твърдо и при изхождане бебе плаче и се напъва така,че лицето му почервенява. Така че успокой се,спри да сменяш млеката,спри се на едно мляко,не се вманиачавяй толкова в цвета на акото,гледай в акото да няка кръв или слуз,а не дали е жълто или зелено.Ще отмине и този период.

Общи условия

Активация на акаунт