За АМ, съня, глада и още нещо...

  • 1 735
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Бургас
  • Мнения: 890
Благодаря ви за съветите.
Всички сте прави, не трябва да сменям толкова често млеката, но нали уж педиатрите са за това - да ги слушаме - и аз правя точно това. Те казват "Сменяй, не го понася" - аз изпълнявам. Само веднъж си позволих да сменя АМ без да се консултирам с лекар.
Това за киселините отново не е мое решение  Crossing Arms - педиатърката реши така, когато на домашна визита след дълго мляскане и опити за преглъщане беба повърна пред нея и миризмата беше кисела - "Ауууу" - възкликна тя - "Как няма да е неспокойно бебето, ми то има киселини..."  newsm78 И аз се зачудих как разбра, но тя е медицинското лице, а аз просто искам най-доброто за детето си. Както и да е, вече не ни е лекуващ лекар  Wink

# 16
  • София
  • Мнения: 2 734
Леле,поредната малоумщина от педиатър Rolling Eyes Съдържимото на стомаха е киселинно,така се разгражда храната.Върнатото от бебетата винаги е пресечено и мирише кисело.Изобще не значи,че имат киселини!
А да се препоръчва смяна на млека на всеки няколко дни от медицинско лице и то на толкова малко бебе е истинско безобразие!!!Сега е Декември,време в което се сменят личните лекари, с най-добри чувства те съветвам да я смениш,тя повече вреди на детето ти,отколкото да му помага.Най-малкото,което може да се получи от такива смени са колики и повръщаници,но може да се стигне и до много по-серизоните лактозна непоносимост и алергия към белтъка на кравето мляко,съвсем сериозно...
Правило е при новородените да се прибягва до смяна на АМ само в наистина краен случай.Трябва минимум седмица - две,за да се убедиш наистина,че някое мляко понася или не на детето ти.Цвета на акито няма никакво значение,нито аромата му.Следи се за жилки слуз или кръв,те сочат за евентуални проблеми.В адаптираните млека има добавено желязо,от което е нормално акитата да зеленеят или да са по-тъмнички.Връщането след всяко хранене също е нещо съвсем нормално,за проблем може да се говори само когато повърнатото излетява на фонтан и се приземява на 1-2 педи разстояние от устата,освен това петното от повръщане трябва да е по-голямо от дланта на ръката ти,за да прецениш,че малкото е върнало по - голямата част от порцията си.
Аз също те съветвам да се успокоиш,да спреш да изследваш под микроскоп наличното във всеки памперс,да се придържаш само към 1 марка мляко и отново - помисли за смяна на педката,явно безумните идеи идват от нея!

# 17
  • варна
  • Мнения: 1 395
 Бебето може да има киселини и рефлукс , и без да повръща на фонтан. Особено пък ако педиатър е казал това, вероятно има основание. А е доста вредно да има киселини, обикновено следват хрема и кашлица ,защото лигавицата се раздразва.
  
Цитат
след дълго мляскане и опити за преглъщане беба повърна пред нея и миризмата беше кисела
- по това е съдила педиатърката и мисля, че е права. Виждала съм при моето дете същото -как преглъща, преглъща и повръща.
 Ако ще сменяш  мляко пак, вземи Аптамил АР -мисля, че проблемите ти ще изчезнат.
 

# 18
  • Мнения: 1 534
Ние бяхме на Аптамил АР ,почт го махнахме вече, сме на Милуил + 1л аптамил АР. Разбирам че и вашето дете е с рефлукс но предполагам,че ви го изписал специалист нали? Такива млека само със консултация!!  На нашето дете му изписаха Фризовом ,не му понесе и Аптамила АР беше нашето спасение, но разликата м/у това както повръщаше моето дете и детето на авторката е голяма.
Никъде не прочетох, че повръща на фонтан , повече от 3 пъти на ден. А въпросната лекарка е некомпетентна, като е имала съмнения за киселини, рефлукс или такъв вид дискомфорт при бебето не е трябвало да кара хората да изредят всичкото мляко в магазинната мрежа а да даде направление за специалист.

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 890
В момента й давам Лактана Био, поне според мен го приема добре. Вече имаме и нова лична лекарка (дано и тази да не измисли някое безумие).  Crossing Arms

Общи условия

Активация на акаунт