Какво е вашето мнение за предизвикване на раждане?

  • 1 904
  • 37
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 072
всички, дето сте раждали и ви е боляло ужасяващо много: откъде знаете колко щеше да ви боли , ако не е било предизвикано???
по темата: първото ми беше предизвикано: общо 3 часа.     да, болеше ме. точно колкото и втория път с нормалното раждане. но по принцип ако няма причина да го предизвикват съм против.
леко раждане!

# 31
  • Мнения: 5 183
Аз съм на мнение, 4е бебето и природата си знаяат кога му е времето.
ЗА предизвикано раждане съм само в слу4аите, когато има някакъв проблем. Моето раждане го предизвикаха седмица преди термина, поради прееклампсия /не знам в България така ли му казват на това състояние/. Беше станало опасно за мен и бебето да стои пове4е в мен и ставаше все по-зле, та затова...
И въпреки 4е се роди по-рано, повярваите ми никак не беше малък - 3750, 55 см. Едри4ко бебе, но... килата не са показател за това 4е е достатъ4но "готово" да се роди. Имахме си проблеми. Беше в кувьоз...
Абе...медицината е напреднала доста и Слава Богу. Хубаво е 4е може да се ражда и предизвикано, НО тогава, когато е наистина наложително. Ина4е, не виждам смисъл  Naughty...особено ако при4ината е САМО да не станело много едро Shocked или защото лекаря искал да му е удобно на него - грехота и аман от такива "лекари"  #Crazy Sick

# 32
  • Мнения: 3 663
Първото ми раждане беше предизвикано (макар и по медицински показания), но следващия път живот и здраве пак така искам да родя
на мен в деня преди предизвикването ми сложиха хапче на шийката (за съжаление в момента не се сещам името), което изглажда шийката и я прави по-еластична
никаква гаранция няма, че разкъсванията ще са по-малко или повече
на мен ми хареса всичко да е планирано, да не търча посред нощ с контракции към болницата, освен това следят разкритието, малко вероятно да изпуснат момента за упойката и въобще...предпочитам така
естествено лекар трябва да прецени момента, така че да е в границите на разумното, да не е твърде рано

# 33
  • Мнения: 2 672
как така след като нямаш показания ще иска да предизвиква раждане?не е нормално това!!!

# 34
  • Sofia
  • Мнения: 4 394
Аз имах повече от 50% изглаждане на шийката на матката, редовни контракции (не много болезненеи) и толкова много исках да раждам вече, че моят лекар нямаше друг избор  Grinning Това стана 2 дни преди термина. Сложиха ми таблетка в 21.00, родих в 3:45. Ползвах епидурална упойка. Не знам дали болките бяха по-силни, разкъсванията по-големи, но аз бях толкова щастлива, че се радвах на всичко. Сега раждането е като прекрасен сън (беше преди 9-10 дни) и не съжалявам за нищо!!! Разбира се и лекарят ми е много добър и аз му имам пълно доверие!!!
Все пак предизвикването трябва да стане, когато имаш някаква готовност.

# 35
  • Мнения: 5 183
Ползвах епидурална упойка. Не знам дали болките бяха по-силни, разкъсванията по-големи, но аз бях толкова щастлива, че се радвах на всичко.
В крайна сметка всеки има свободата да решава сам за себе си... Но, АниК, ти казваш 4е си била с епидурална. Аз също съм била и смея да твърдя 4е ние раждалите с епидурална нямаме право изобщо да се изказваме компетентно на тема болка, защото много ни е спестено...

# 36
  • Мнения: 66
всички, дето сте раждали и ви е боляло ужасяващо много: откъде знаете колко щеше да ви боли , ако не е било предизвикано???
по темата: първото ми беше предизвикано: общо 3 часа.     да, болеше ме. точно колкото и втория път с нормалното раждане. но по принцип ако няма причина да го предизвикват съм против.
леко раждане!

Ти си била щастливка, разлика има, и то огромна.  Със окситосин контракциите са 10 пъти по-силни, което, казано по-просто озна4ава 10 пъти по-болезнени!  (това може да се провери на страницата на американската асоциация на педиатрите!).

Всеки знае 4е естествено раждане е най-добре.  Няма какво да се караме и да се обиждаме и да подценяваме мнението (или опита) на другите.  Оба4е ако бебето закъснява, или размера му може да предизвика един куп усложнения, 4есто лекарите са на мнение 4е е по-добре да не се 4ака.  защо?  Защотото се появяват усложнения и 4акането може да се окаже и по-вредно или фатално за бебето.  Например, моята сестра е преносена с 3 седмици (за да се 4ака естественото), и какво - като се е родила, пъпната и връв била по4ти изгнила. Без малко да загубят детето за нищо. Ина4е вси4ко друго си е било и е нормално.   

(разбира се, никой не одобрява раждане с 2 седмици по-рано защотото лекарят щял да ходи на по4ивка)

# 37
  • Мнения: 2 028
изчакай си термина!!!! на мен ми го предизвикаха, но преносвах 4 дни

Общи условия

Активация на акаунт