Може ли идеи за предучилищна

  • 5 415
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 214
През септември 2010г., дъщеря ми ще бъде на 5г. и 2м. и сме решили да я запишем в предучиличен клас или група (не съм сигурна как се казва), но не в детска градина, а в училище. Бихте ли ми препоръчали училище с такава група или клас в училище, което да е в райна на Младост, Изгрев, Изток, за да може след това директно д апремине в 1-ви клас в същото училище?

Много ви благодаря!

п.с. сега тепърва започваме да се оглеждаме и сме все още боси в това отношение, затова ме извинете, ако звуча твърде лаишки

# 1
  • София
  • Мнения: 9 497
Аз лично не си представям детенце на 5г. в училище. ooooh!
Предучилищната е от 6г. в масовият случай и е в детската градина.
Има училища, в които има предучилищна група, като напр. 145, в което се помещава и групата на децата от Сдружение "Шилер"за изучаване на немски език.
Аз знам за него, защото моята дъщеря ще бъде там в предучилищна паралелка догодина, когато ще е на 6г. 2м. Wink

# 2
  • Мнения: 7 161
Аз няма да коментирам възрастта, защото всеки си преценява кога и къде.

Дъщеря ми в момента учи в 119-то СОУ. Записах я на предучилищна там, защото прецених, че по-добре ще се чувства в училище, отколкото в детската градина.
Не сбърках. Много съм доволна. Училището става по-добро с всяка изминала година.Препоръчвам го.
Ако решиш, ще ти препоръчам и преподаватели за първи клас.

# 3
  • Мнения: 213
Аз не бих могла да препоръчам конкретно училище в този район, но гласувам с две ръце предучилищната да е в училище.Дъщеря ми беше в детска градина,а сега синъът ми е на 6 г.  и ходи в подготвителна група в училище и виждам разликата.Тук не става дума за материала,върху който се подготвят-той е един и същи.
В училищните ПГ децата ходят с раници-не са тежки като в първи клас,носят 2 тетрадки ,моливи и др.,но свикват да се организират в училищна среда.Седят на чинове, имат часове и междучасия-разбира се часовете са по 30 мин.,а междучасията са по- големи от на другите ученици и така те не се засичат с големите.Детето няма отговорностите на ученик, но в същото време свиква със средата и реда в училище.

Сина ми няма да може да продължи в същото училище ,защото ние сме избрали друго за първи клас,в което няма предучилищна, но не мисля че това ще  е проблем.Успех ви желая, запишето детето на няколко места,вижте условията и тогава вземете решение.

# 4
  • Мнения: 214
благодаря ви за мненията! не знаех, че може да се записва на повече от едно място или това е с цел запазване на място? Решихме по-отрано да я пуснем, защото виждаме, че в момента тя по-скоро "назадва" с детската градина, уменията и познанията й са на ниво "готова за предучилищна", сравнявайки с познанията й по писане и разчитане на букви, смятане с числа от 1 до 5, с тези на деца, които ходят в предучилищна към едно частно учили ще. а и тенденцията в някои западни страни е децата да тръгват на училище още от 5 годишна възраст, защото новите поколения са по-различни от нашите. аз самата на 6 години бях в 1 клас и не съм съжалявала за това, дори напротив, но това е друга тема.

# 5
  • София
  • Мнения: 18 063
BoGaDa,
И трите ми дъщери караха предучилищната група в училище. PeaceБих те насочила към нашето училище (120 ОУ до НДК), тъй като и предучилищната и началният курс са на много добро ниво, но за жалост училището не е в описаните от теб райони. Peace Иначе огромен плюс към предучилищната и доброто обучение в начален курс е наличието на клон на Центъра за работа с деца на Столична община на територията на училището..Центърът предлага занималня и за децата от  предучилищната.Занималня е силно казано, тъй като за около час децата приключват с написването на цифричките и ченгелите за домашно, след което прекарват остатъчното време до 17.30 часа  рисувайки, танцувайки, пеейки и т.н...Това е прекрасна опция за работещи родители, които нямат възможността да приберат отрочетата си на обяд, а в същото време предпочитат последните да посещават училищните групи пред тези в детските градини.Решен е и проблемът с яденето.Децата се водят от учител до стола и се контролира храненето им .
Колкото до тръгването на предучилищна на 5, ще те подкрепя дотолкова, че всяко дете е различно.При нас каката тръгна на училище на токущо навършени 6 години /родена е през август/ и към днешна дата /вече е седмокласничка/ хич не съжалявам за взетото тогава решение. Grinning Докато близначките си тръгнаха на училище съвсем навреме,т.е напълнили 7 години....За което също не съжалявам, на 6 сякаш  психически още не бяха напълно готови за тръгването на училище..Та мисълта ми е, че всичко е строго индивидуално, зависи си най-вече от детето. Peace
Извинявам се за отклонението, възрастта тук не е тема на разговора. Peace

# 6
  • Мнения: 213
Възрастта не я мислете-от другата година предучилищната става задължителна за 5 годишните!
Под записване на няколко места имах предвид да подадете молба в няколко училища, а пък след това можете да се откажете и да запишете детето в желаното от вас.Аз бях подала молба в три училища с уговорката, че все още мисля.

# 7
  • Мнения: 214
след репортажа на бТВ снощи за въвеждането на предучилищно обучение от 5 годишна възраст, си мисля, че вървим в правилната посока, но както казва not stubborn enough, всичко е до детето. синът ми със сигурност не е с уменията на дъщеря ми от тази възраст, но това може и да е от пола (ако се счита, че момченцата в голямата си част израстват след момичетата).
та, порових се снощи в други теми от този форум и прочетох добри неща за 120 и други ОУ и СОУ, които не са в Младост, Изгрев и Изток, но в крайна сметка ще посетя и 120-о, за да видя дали няма райониране на децата, дали ще имаме въобще шанс за кандидатстване по-надалеч.

# 8
  • Мнения: 160
Аз лично не си представям детенце на 5г. в училище. ooooh!
Предучилищната е от 6г. в масовият случай и е в детската градина.
Има училища, в които има предучилищна група, като напр. 145, в което се помещава и групата на децата от Сдружение "Шилер"за изучаване на немски език.
Аз знам за него, защото моята дъщеря ще бъде там в предучилищна паралелка догодина, когато ще е на 6г. 2м. Wink


Доколкото знам, ще има нещо, като изпит през април за да приемат в предучилищната на Шилер или..., може ли да дадеш повече информация.

# 9
  • София
  • Мнения: 9 497
Доколкото знам, ще има нещо, като изпит през април за да приемат в предучилищната на Шилер или..., може ли да дадеш повече информация.
Да, ще има такова нещо.
Към пролетната ваканция се очаква.

# 10
  • Мнения: 214
Към фондация Шилер предлага ли се и друг език освен немски?

# 11
  • Мнения: 150
BoGaDa, Шилер е само с немски.
А относно възрастта за предучилищната - щем, нещем тръгват от 5 годишни. Ще се подготвят в нея 2 години. И няма да тръгват на 6 в първи клас, а както си е сега от 7. Ето тук http://www.btv.bg/news/news_details.pcgi?cont_id=148479

# 12
  • Мнения: 150
А подобно на Шилер, но с английски език са сдружение "Послушковци". Работят с 55 СОУ (Дървеница), 8 СОУ (Мусагеница) и 113 СОУ(Илинден). Ето тук за повече информация http://poslushkovci.com/.

# 13
  • Мнения: 214
благодаря ти, Крис Ан за инфото, със сигурност ми е полезно!

# 14
  • Мнения: 5 790
Хайде да се включа в тази тема. И аз съм в процес на оглеждане за предучилищна група в училище. Мисля за 22-ро училище, но още не съм проверила дали имат там. Ако някой има повече информация или детенцето му посещава училището, ще съм благодарна, ако напише отзиви.
Също така съм в чуденка...
Виктория е родена на 1-ви декември и на 15-ти септември ще е на 5 год. и 9 месеца. По мои изчисления, трябва да тръгне на предучилищна тази година, а в 1-ви клас ще е на 6 год. и 9 месеца. На 7 год и 9 месеца 1-ви клас е малко късно, нали?  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт