Колко Ви е сметката за ток на месец?

  • 1 089 377
  • 13 566
  •   1
Отговори
# 12 000
  • Мнения: 1 798
Декември - януари   155.14 лева

15-01 - 15-02-2017      128.27 лева
Явно по-високите температури си казват думата.

# 12 001
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 823
Периодът е от 28.11. до 28.12. Нямаше ни 9 дни от този период...
А каква ви е сметката за предния период?

За това, че е без свидетели - да, трябва си жалба, но щом имат подпис, забрави да я уважат. Направете събрание и обсъдете, че така НЕ се подписва.
Макар да смятам, че няма манипулации в такива случаи, трябва да се знае, че подписът значи поемане на отговорност, не просто едно драсване.
Сметката ни за предния период е 60 лв., затова ми се струва, че нещо не е наред, все пак 9 дни без консумация не може да не са от значение.

# 12 002
  • Мнения: 46 535
О, грешка, мислех, че сравняваме декември и януари, значи не миналата, а следваща трябва да гледаме. Тези 60 лв. са за ноември, но тогава си беше още топло, минусите дойдоха после.
Виждам, че януарската ви сметка е 117 лв., януари и декември бяха горе долу еднакви, така че може да се сметне колко харчите горе долу на ден.
117 : 30 = 3.90 лв.
Следващия период е 31 дни, 9 ви е нямало, значи само 22 х 3.90 лв. = 85.80 лв.
Според мен си отговаря напълно на потреблението ви Peace

# 12 003
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 823
Средната месечна температура за периода от 1 до 19 декември 2016 г. за нашия район е положителна, може после да е имало отрицателни температури. Но това са подробности.  Peace
И, да, точно, че и януарска сметка такава не съм имала при нормална консумация (имам предвид без да се ползва нещо по-различно от обичайното) и отново ни нямаше 8 дни от посочения период, но пък си беше студен месеца.

Аз и по-напред казах, че за мен е некоректен начина на смяна на електромерите и най-вече затова написах жалбата, защото това не е единичен случай, а за съжаление практика.

# 12 004
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 782
159 лв за периода 16.01-15.02. Доволна съм.  Предходната беше 156 лв.  Като чета тук какви сметки се цитират,  очаквах над 200 лв. Два климатика,  два бойлера,  готвене на ток ежедневно,  7-8 перални седмично. И целодневно човек вкъщи.

# 12 005
  • Мнения: 1 483
Аз съм от скромните - 15лв и стотинки. Но аз не се топля на ток и нямам бойлер.

# 12 006
  • Монтана
  • Мнения: 1 010
За периода 19.01-17.02-191.82ст.
Климатик, акумулираща печка и духалка за половин час на вечер.
Два бойлера не се изключват, пералня по 4-5 пъти седмично другото са типични неща хладилник, фризер, готварска печка и т.н.

# 12 007
  • добрич
  • Мнения: 68
То и ние не се топлим на ток и нямаме бойлер,но сметката ни е 45лв

# 12 008
  • София
  • Мнения: 44 135
То и ние не се топлим на ток и нямаме бойлер,но сметката ни е 45лв
Може би разликата идва от там, че ти пишеш "ние", а killpop "аз" Wink Напълно е възможно ако човек живее сам и почти не се завърта вкъщи, яде предимно навън и т.н. да има  подобна сметка.

# 12 009
  • Мнения: 1 483
Предполагам, че има значение как си ползвате уредите. При мен например готвенето е 2, макс 3 пъти седмично, пералня също толкова. Сушилня и съдомиялна нямам. Остават един хладилник, лаптоп и осветление, което е все енергоспестяващо.

# 12 010
  • Мнения: 14 639
Докъде стигнахме....обади ми се роднина да се похвали с последната сметка за ток. ooooh!През декември бяха дълго време болни,по цял ден вкъщи и 165лв.ги затрудни.С ужас очакваха януарската.След оплаквания на познати и непознати от необосновано високи сметки за ток,се филмирали.Молели се да не е повече от 300лв.Като видяли само 185кинта настроението в петък привечер е възторжено. Grinning

# 12 011
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 823
Нормално, все пак в БГ сме. Работим само за сметки и данъци.  ooooh!

# 12 012
  • добрич
  • Мнения: 68
То и ние не се топлим на ток и нямаме бойлер,но сметката ни е 45лв
Може би разликата идва от там, че ти пишеш "ние", а killpop "аз" Wink Напълно е възможно ако човек живее сам и почти не се завърта вкъщи, яде предимно навън и т.н. да има  подобна сметка.
Опа да,не обърнах внимание на "Аз"

# 12 013
  • Мнения: 46 535
Средната месечна температура за периода от 1 до 19 декември 2016 г. за нашия район е положителна, може после да е имало отрицателни температури. Но това са подробности.  Peace
И, да, точно, че и януарска сметка такава не съм имала при нормална консумация (имам предвид без да се ползва нещо по-различно от обичайното) и отново ни нямаше 8 дни от посочения период, но пък си беше студен месеца.
Затова едната е по-малка, другата по-голяма. Иначе нормално да не сме имали такива сметки за отопление, скоро не е имало такива Т.

За електромерите си ги гонете, въпреки че съм убедена, че нищо не правят, не трябва да се допуска, защото после изникват хиляди съмнения.

# 12 014
  • София
  • Мнения: 1 742
В нашия блок, когато смениха електромерите бяха оставили протоколите в една съседка.Когато звъннах на чез и им вдигнах скандал след време всеки от блока получи писмо с протокол от чез.

Общи условия

Активация на акаунт