Колко Ви е сметката за ток на месец?

  • 1 089 882
  • 13 566
  •   1
Отговори
# 9 225
  • Мнения: 240
Последните сметки от 20-30-40 лв. само от осветление ли са? Бойлер не ползвате ли, готвене? За нищо на света не мога да постигна такива резултати.

# 9 226
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 873
 Joy Е, представи си, къпем се и ползваме ежедневно бойлер. За готвенето няма да те лъжа - само на газовия котлон, рядко фурната /писах, че сме двама/. Перем се, ползваме лаптопи и компютър, прахосмукачка, хладилник, ютия, все нормални неща, НО ЗА ДВАМА. Като си дойдат децата другия месец ще ви кажа сметката.  Grinning

# 9 227
  • Пловдив
  • Мнения: 40 928
При мен всичко е на ток...сметките са си реални.И се къпем и през ден пера/не на нощна/ и готвя-за 3-ма.

# 9 228
  • Мнения: 240
Последната ми сметка е 70 лв. най-ниската до сега от няколко години, като за летен период.Бойлера от няколко месеца  пускам от 23.00 часа за около 3 часа, готвя на ток,повечето пъти нещо набързо и всичко друго на ток,което е нормално в едно домакинство.Пералня един път в седмицата,рядко два пъти в почивни дни и пак съм на 70 лв. с икономии...просто незнам как бих стигнала примерно сметка от 40 та дори и 50 лв...

# 9 229
  • Мнения: 2 783
Нашата е с 20лв повече от преходния, а потреблението уж беше по малко  Rolling Eyes.
111+стотинки за този, за миналия 91 и нещо.
Имайки в предвид, че печката в банята не е пускана нито веднъж  през този месец и това, че ни нямаше около седмица, съответно бойлер, готвене, тв и др екстри черпещи ток отпадат...нямам обяснение, защо е по висока сметката.

# 9 230
  • Мнения: 69 200
65.00лв...
Но аз пусках климатик по-малко...

# 9 231
  • София
  • Мнения: 38 912
40 лв.
Всеки ден въртя пералня, миялна, готвя, два телевизора и комп вървят почти нон-стоп.
Климатика не сме го пускали от месеци - може би 1-2 пъти, в най-горещите дни.

Е, друго е топлата вода да е на електричество. Ама пък ние се мъчим с Топлофикация.

# 9 232
  • Мнения: 46 592
Последните сметки от 20-30-40 лв. само от осветление ли са? Бойлер не ползвате ли, готвене? За нищо на света не мога да постигна такива резултати.

Бойлер - не.
Около 37 лв. ни е ТЕЦ-ът.
Т.е. 57 лв. общо. Напълно нормална консумация.

# 9 233
  • София
  • Мнения: 12 011
Последните сметки от 20-30-40 лв. само от осветление ли са? Бойлер не ползвате ли, готвене? За нищо на света не мога да постигна такива резултати.

Бойлер - не.
Около 37 лв. ни е ТЕЦ-ът.
Т.е. 57 лв. общо. Напълно нормална консумация.

За последните 10 години не съм имала сметка под 80 лева. До преди 3 години ползвахме услугите на Топлофикация - летните сметки не са падали под 60 лева, отделно още 30-40 лева за ток.

Не знам вие как го правите.

# 9 234
  • Мнения: 46 592
37 лв. е сметката за водата (годишната, делена на 12 месеца), около 5 кубика топла вода.
За ток:
- 30-40 мин. до 1 час фурна на ден (малко харчи, под киловат на час)
- миялна 0.74 kw/h
- пералня 2-3 седмично
- лаптоп
- лампи (енергоспестяващи)

Телевизор лятото почти не пускаме, събота/неделя евентуално някой филм.

П.П. Големи сметки за топла вода имахме преди миялната, откакто не мием нищо на ръка се сринаха  Peace

# 9 235
  • София
  • Мнения: 12 011
Миялна имам от 14 години.
И преди с централна топла вода, и сега с топла вода от бойлер не мога да докарам такива сметки.

Готвя много, ясно е, че оттам идва някаква разлика, но пък не знам как го правите това с 30-40 минути работеща фурна. Моята е нова и пак не мога да се справя за толкова време, минава си време докато вдигне 180-200 градуса, а после и самото готвене.

Явно трябва да мина някакви курсове за спестовност.

# 9 236
  • Мнения: 46 592
Топлата вода има различни цени на различните места, може и от това да идва.
За колко кубика става дума?

За фурната - идея си нямам за колко време ги вдига, готвим само на вентилатор, според упътването харчи 3 пъти по-малко така, но и  според мъжът ми е по-добро като печене, той е по готвенето, засекъл ми е кое колко се готви и когато се налага аз да пипам само пускам и засичам, като дрънне таймерът на телефона - изключвам.
Скрит текст:
Примерно питка 30 мин., изключвам и стои още 10 вътре (така е дадено в упътването, че 10 мин., ако не се отваря продължава да готви на същите градуси).
За пилешко - 40 мин, цяло пиле - 1 час.
Мусака - час.
Свинско с кост - 25 мин.
Картофи и те някъде 50 мин.
Само телешко и джолан печем по повече, но обикновено са в големи разфасовки и стигат за 2 дни, така че пак идва до към на ден.
Котлоните по-рядко ползваме.

# 9 237
  • София
  • Мнения: 2 995
Половината от 'готвенията' ми са само на грил. Предполагам, че има значение, защото и аз съм с ниските сметки - около 30 лв. без бойлер.

# 9 238
  • София
  • Мнения: 11 745
Последните сметки от 20-30-40 лв. само от осветление ли са? Бойлер не ползвате ли, готвене? За нищо на света не мога да постигна такива резултати.
Бойлер не ползвам, ТЕЦ. Но готвя много сериозно, фурна ползвам също много сериозно + всичко друго като ютия, прахосмук, пералня...всичко. Бойлерите за мен дърпат най-много и от там идват големите ви сметки.  Peace Лято, зима все съм с една и съща, около 40-45 лв максимум.

# 9 239
  • Мнения: 6 395
Аз готвя основно на мултикукът и активфрай , които са много икономични.........е верно че вчера правих едно телешко в гювеч за 2,5 часа във фурната, но като цяло  Peace Peace Peace Та има много голямо значение какви електроуреди се използват, дори климатиците. Пак ще кажа, че като направихме изолация и взехме големи инверторни климатици, сметките за ток , станаха смешни...........Виж за топлофикация, не ми се говори  ooooh! ooooh! ooooh!.....но пак е по-поносимо , отколкото с боилер.

Общи условия

Активация на акаунт