Мигрена

  • 20 984
  • 52
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 798
Пил ли е някой `Сибелиум`-за мигрена е,взима се само вечер преди лягане.Но аз се чувствах като парцал от приема....Доспива ти се и нямаш сили за нищо.

# 31
  • София
  • Мнения: 472
И аз се присъединявам към клуба Sick
кажете какво пиете, за да ви мине? Щото на мен нищо овсен Аулин не ми помага...има ли нещо специално за мигрена?


На мен само Ацефеин ми помага, но трябва да го пия в момена в който усетя, че се почва, иначе после не минава . Дори се събуждам и на другия ден с леко главоболие, което към обяд вече става страшно. При мен болктата е в ляват половинаа, силна пулсираща. Дразни ме светлина и шум. Но като съм била бременна ( и дват пъти) не ме е боляла глава. Не ги свъразвм с цилъл или овулация , по скоро е от напрежени или неприятни емоции. Сега като съм си вкъщи и си гледам децат намма пристъпи. Но като започна работа...

# 32
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Ей, голям късмет имате някой, че не ви е боляла глава като бременни. Аз какви кризи имах... Особено втория път- във втория месец, а ДжиПката ми разреши само 1 парацетамол  Sick Исках да се гръмна  #2gunfire
Аз май ще отида да се прегледам в психодиспансера на 4-ти километър  Crazy хи-хи... Там имало добри невролози. Ама се опасявам да не ме приемат за лечение, наистина имам нужда  Embarassed, а няма на кой да оставя децата  newsm78

# 33
  • София
  • Мнения: 6 477
Преди доста време пих Сибелиум - не ми помагаше много, освен адската сънливост. Преди десетина години беше модерна тази теория, че мигрената се причинявала от излишък на калций в мозъчните тъкани и Сибелиума се свързвал с него и оттам намалявал пристъпа.....Ама нещо не се получи....За сега се спасявам с Ацефеин в конски дози...кътам седалгин за жестоки моменти и се моля по-скоро да решат дали прехваления топамакс ще да е решение за главоцеп! Praynig

# 34
  • София
  • Мнения: 13 209
Аз доколкото знам няма лечение това зло.

Е да, лечение няма в смисъл, че все си има пристъпи, ама все пак може да се разредят и да намалеят като интензивност на болката...

# 35
  • София
  • Мнения: 13 209
Аз май ще отида да се прегледам в психодиспансера на 4-ти километър  Crazy хи-хи... Там имало добри невролози. Ама се опасявам да не ме приемат за лечение, наистина имам нужда  Embarassed, а няма на кой да оставя децата  newsm78

Ей, Рени, като гледам всичките сме за там.... newsm78 Освен да се организираме и да наемем някой да гледа всичките ни деца... лошото е, че може да ни последва после на 4-ти километър  Crazy

# 36
  • Мнения: 1 022
аз преди да забременея пиех седалгин-нео или ацефеин.мама пък пие кофергамин преди пристъпа .аулина изобщо не ми действа,парацетамола също.от хомеопатичните съм обнадеждена.

a tezi homeopatichni stawat li za wsichki ili se naznachawat zadylzhitelno ot homeopat

# 37
  • София
  • Мнения: 469
Здравейте. И аз съм с мигрена. Имам я от 18 годишна. Толкова години се мъчих. Взимах Еферелган за облекчаване на болката.Нямах проблеми само когато бях бременна. Преди няколко месеца тук пуснах същата тема. Благодаря на мамите, които ми отговориха. По техен съвет отидох на невролог. Пия Сибелиум вече трети месец и съм много доволна. При взимането на първите две таблетки почувствах сънливост, но след това всичко се нормализира. За две месеца съм имала само четири пристъпа, които продължиха около 30 мин. с лека аура и липса на всякакво главоболие. Имам надежда, че поне ако не се преустановят, поне ще са в по-лека форма.

# 38
  • София
  • Мнения: 472
Здравейте. И аз съм с мигрена. Имам я от 18 годишна. Толкова години се мъчих. Взимах Еферелган за облекчаване на болката.Нямах проблеми само когато бях бременна. Преди няколко месеца тук пуснах същата тема. Благодаря на мамите, които ми отговориха. По техен съвет отидох на невролог. Пия Сибелиум вече трети месец и съм много доволна. При взимането на първите две таблетки почувствах сънливост, но след това всичко се нормализира. За две месеца съм имала само четири пристъпа, които продължиха около 30 мин. с лека аура и липса на всякакво главоболие. Имам надежда, че поне ако не се преустановят, поне ще са в по-лека форма.

И аз съм за невролог. Посъветвайте ме къде да отида?

# 39
  • Мнения: 4 244
Не помня вече да съм имала година без пристъп. Не помня откога имам.
Пристъпите ми протичат като Пустинна сълза описа.
Ако хвана навреме че е пристъп и изпия един аспирин и си легна, минава веднага, обаче пропусна ли момента - отиват 3 дена нон стоп повръщане, световъртеж, гадене и главоболие.
Знам че иглотерапията дава много добри резултати но не съм си правила изследвания да ми изпишат като лечение. Просто не съм стигнала до там Embarassed
Единствения период в който не съм имала пристъпи са били бременностите ми.
Имам чувството че има и някаква хормонална връзка с цикъла newsm78
Ама те и докторите не знаят де

# 40
  • Мнения: 154
Здравейте. И аз съм с мигрена. Имам я от 18 годишна. Толкова години се мъчих. Взимах Еферелган за облекчаване на болката.Нямах проблеми само когато бях бременна. Преди няколко месеца тук пуснах същата тема. Благодаря на мамите, които ми отговориха. По техен съвет отидох на невролог. Пия Сибелиум вече трети месец и съм много доволна. При взимането на първите две таблетки почувствах сънливост, но след това всичко се нормализира. За две месеца съм имала само четири пристъпа, които продължиха около 30 мин. с лека аура и липса на всякакво главоболие. Имам надежда, че поне ако не се преустановят, поне ще са в по-лека форма.
СИБЕЛИУМА как го взимаш, има ли схема или чете по опаковката?

# 41
  • Мнения: 1 798
по 1 преди лягане,ноне знам колко най-долгоможе да се пие.На мене докторами каза месец и после `сме щели да видим.` newsm78...

# 42
  • София
  • Мнения: 4 884
Страдам от непрекъснато главоболие години наред, напоследък пристъпите ми зачестиха. И на мен само Ацефеин ми помага, обаче като изпия две хапчета, започва да ми се повръща и усещам ъжасен дискомфорт. Ходих при хомеопат, не ми помогна лечението. Джипито ми даде Жълт кантарион, не ми помогна. Дрогирам се с Ацефеин редовно.. Наистина, ако болката се хване в началото, минава, иначе те прави като парцал-лежа в тъмното, главата ми пулсира, мозъка ми е като набоден с горещо желязо. Гълтам хапчета, повръщам..Трагедия. Майка ми също страда от  мигрена в силна форма.Ужас.

# 43
  • Мнения: 269
И аз съм с мигрена от 15-годишна.Както знаете ужасно е – започне ли кошмара просто не ме гледай, понякога ми идва да си блъскам главата в стената.
Досто неща съм изпробвала и естествено всичко е без особен успех.Минах от сурови картофи на главата, през аналгин, ацефеин, лечение с Лексотан, аулин и в момента съм на ацефеин отново.
От всичките ми срещи с доктори за лечение, една сестра ми даде добър съвет – за мигрената няма лечение, трябва сам да разбереш от какво се облекчава пристъпа.Така и правя – пия ацефеин при най-слабата болка/защото изтърва ли момента после няма смисъл от лекарства/, а ако вече ме боли глава повръщам  и се моля да минат бързо кошмарните 8-9часа.
За бременните момичета- при мен масажите никога не са ми помагали, но докато бях бременна и получих пристъп приятелката ми ме масажира 3 часа без да спира и това наистина ме облекчи.

# 44
  • Варна
  • Мнения: 956
На мен пък САМО аналгина ми помага - нищо друго Cry
Не помня колко години я имам пустата мигрена, но последно ходих по лекари 1999г. Дори лежах в болница да ми направят абсолютно всички изследвания.
И лечение......никакво  Shocked
Дори едно хапченце за мигрената.
А ми откриха всевъзможни болести и трябваше да пия 1 месец антибиотик по схема заради някакво уплътнение на черепа  #Crazy което не вярвам да е минало де.... newsm78

Сега, откакто ми откриха рака на щитовидната жлеза, малко се изместиха приоритетите в лечението и лошото е, че вече не могат да ми се правят рентгенови снимки Sad

Сега си пия аналгинчето, още като започне да ме боли окото /ляво или дясно/ и си трая ...

Общи условия

Активация на акаунт