Юлски бебета - Тема N21

  • 21 739
  • 749
  •   1
Отговори
# 30
  • Варна
  • Мнения: 1 012
И ние сме в отбора на трудно заспиващите и мрънкащите.. Рекордът ни е два часа и половина приспиване... Засега не съм видяла никакви следи от зъби. За сметка на това, вече не мога да й хвана края на сукането, днес като че ли яде пре половин час и ми виси на циците като новородено  - по час, час и половина. Прочетох почти цяла книга...
Ето нещо весело по повод на трудното заспиване Simple Smile


На този сайт има и други интересни материали за захранването, рецепти и т.н. http://mamaznae.com

ЕлиГ, като за между другото, снимката е бонбон! И предните снимки на Инето също са разкошни. Аз пак да питам мамите фотографки - на каква светлина снимате и как правите фона да е черен. Моите снимките от така наречената фотосесия, не станаха кой знае колко добри, та ме е срам да показвам.

Буболече,  аз още не съм захранила, но мисля, че независимо от количеството 7 дни от един зеленчук са достатъчни и спокойно може да въвеждаш нови.

Честит имен ден на всички малки и големи Стеф-чета! Честити месечинки и почерпени с разни вкусотии бебчета!

И нека всички сополиви, кашлящи и т.н. бебенца до Нова година да са се оправили!

# 31
  • Мнения: 11
Привет на всички в новата тема! Simple Smile

Честит Стефановден ден на именниците на патерица! Честито на сдобилите се с хубави подаръци Simple Smile, как ми се иска и аз да запраша на някъде, а не на работа на 4-ти...

На нас ни расте трето зъбче та малко си поплакахме тази вечер. Момичета, да ви питам нещо относно реакция от ваксината против туберкулоза (казва се BCG тук). Ние я сложихме на 16 Ноември, и забелязах преди около седмица червено петно на мястото където беше поставена инжекцията, което обаче вчера стана по-голямо и подуто. Днес е по-голямо, подуто и топло на пипане, не виждам гноѝ да има. Знам, че може да се появят петна след 2 до 6-тата седмица след ваксината, но мен ме притеснява да няма някакъв възпалителен процес заради подутината, говорих с приятелка днес, но неѝното дете не е имало такава реакция. Знам, че в БГ тези ваксини се бият веднага след раждането, но някоѝ от бебоците имал ли е подобна реакция?

# 32
  • София
  • Мнения: 6 160
Nina_S,нормално е-означава,че организма си създава имунитет. Peace При нас имаше такава реакция при малкия батко и при бръмбарко,даже стана гнойна пъпка,от която изтече жълто-зеленикава гной. Sick Не го пипай,единтвено можеш да направиш компрес с риванол. Peace

# 33
  • Мнения: 198
Весела Коледа на вси4ки- бъдете здрави и щастливи!
Карелия79най-вероятно са зъбки - може дълго да продължи това  Crazy
ние ве4е около месец си имаме 2 долни зъба  Wink и мисля 4е го мъ4ат и горните ве4е
и каката беше експресна със зъбите!

желая на вси4ки весели празници и дано бебоците ви слушкат   bouquet

# 34
  • Мнения: 40
Добро утро от нас. Ние се завърнахме вчера. Изкарахме си много хубаво. На мама пича беше много послушен. Аз си довлякох една хрема, нямам Т, дано не заразя малкия.

ЧЕСТИТО НА ВСИЧКИ, КОИТО СА ИМАЛИ ПОВОДИ!

Джиджи - браво за екскурзията.
Изчетох ви, но ми изфиряса всичко, защото нещо не съм в кондиция.
Имам цял апартамен за чистене и сума ти багаж за подреждане, а ми е едно криво...

# 35
  • Варна
  • Мнения: 211
Добро утро, записвам се за днес и съм се хванала с домашни задължения- продължавам ги, всичко прочетох  Simple Smile Успешен ден, явно всичките ни юлчета са на фаза вечерно мрънкане- и ние сме от тази група и на фона на месеците ни  и моята диагноза е зъбки ни мъчат......

# 36
  • Мнения: 250
Днес Дани става на 5 месеца-почерпете се за нейно здраве:



# 37
  • Мнения: 32
Кейт, много се смях на тази картинка, ако пеех, сигурно Андреа щеше да проговори по- рано, само, за да може да ми каже да не пея Laughing.
Мила, лаконична съм, защото нещо ми е едно никакво, а и ми дойде и нещо ходя като парцал от два дни. Смотанко ми е, че зор, зор за пустата Коледа и никакво настроение не ми дойде, нещо не я усетих .
Честито на всички месечинки и да кажа, че ако не отслабнем ще е виновна Чочо- сан, с тези софри, които все ни слага Joy.
Jaana, честит рожден ден, много любов, щастие и късмет Hug.

# 38
  • София
  • Мнения: 4 027
Благодаря ви за хубавите думи за снимките  Heart Eyes
Кейт,снимам само на естествена светлина, слагам я точно до прозореца.Със светкавица избягвам да снимам, освен ако не е нещо дето трябва да се запечати като момент за спомен.Но светкавицата ми е вградената, нямам външна.Фона е от черен картон, после го правя така наситен във фотошоп.Иначе самите снимки освен шарп, не ги обработвам.Ти с какво снимаш?И се престраши да покажеш някъде снимки , стига да не те притесняват критиките, но пък никой не  се е родил научен Peace

Юлско бебе, много си се навила за празниците, затова предполагам сега се чустваш така, и при мен се случва така понякога.Затова избягвам да имам очаквания по отношение на хората, подаръците и всичко останало.Просто чакам самия празник.Да не говорим, че на една Нова година Михаела ми беше с температура, та нощта ми мина в мерене на температура и мокрене с оцет.Това за утеха ти го пиша, че има по-лошо от това да не получиш подарък или свекито да те издразни, когато детенце ми е болничко и най-скъпия и желан подарък на света не може да ме зарадва.А и има още от празниците, не се давай на лошото настроение  Laughing



# 39
  • София
  • Мнения: 15
Добро утро мамите!
Честита месечинка на Дани на Чочо сан и всички други празнуващи бебоци!
Честито и на всички други празнуващи различни поводи
!

# 40
  • Мнения: 1 208
Добро утро и от нас.
Значи не сме сами с еднократните температури.Но тази нощ Катето нямаше Т.За сметка на това пък се пукна да кашли милото.Днес почвам да й слагам Бивацин в нослето.Притеснява ме това,че е антибиотично но вече незнам и какво да правя.Толкова много сополки извадих през нощта с аспиратора и толкова много имаше още.  Sad

А4 , винаги разбирам когато имат Т. Петя например като вдигне винаги е 40градуса. Тогава наистина е като парцал. Но Катя вдига малко и ми топлее иначе не е отпаднала.

Буболече , много се кефя,че точно ти направи темичката  Mr. Green Hug

Джиджи,благородно ти завиждам за подаръка - като казах на моя мъж и той каза "някои хора акъл нямат,вместо да си пръскат парите да важни неща /разбирайте дрелки,шмиргели,менгемета,перфоратори,компресори и всякакви такива /  Joy Идеше ми да го  #2gunfire

# 41
  • Мнения: 914
Честита месечинка на Дани на Чочо сан и всички други празнуващи бебоци!
Маймун, не искам да ти се бъркам, но мисля, че е важно да започнеш да предлагаш вода след захранването. Абе знам ли, но питай там падиатъра по-добре.
Джиджи, страшен подарък.
И Моника оня ден беше мрънлива, явно верно някакъв мрън по юлчетата тия дни. А за буденето не ми се приказва-тая нощ по едно време не беше даже през час, а пред 20-30минути ooooh!
Жената, която я гледа е болна и няма да мога да изтичам до работата днес и се чудя по тоя повод дали да не сваря био-картофа, ама сигурно няма да се наканя...
Да питам за замразяването на кубчета - четох как става - във формички за лед и после се премествало в пликчета. Ама така не слепват ли едно с друго с кубчетата. А гол смлян картоф мога ли да замразя така newsm78 
Мамо Диди, дано бързо се оправя Катето Simple Smile

# 42
  • Мнения: 232
Ох като прочетох за този био магазин все се чудя как точно да бъде сигурен човек, че това  са био неща в наща измамна държавичка?  Thinking

Джиджи, браво, уникален подарък, наши приятели бяха на формулата там тази година и се разминахме с 3 часово видео, да идете на аквапарка задължително и да не им викате чаршафи, че чаршаф било същото на арабски  Crazy
На мене ми се ходи някъде ама моя е изгледал всички филми за самолетни катастрофи по дискавъри и сега иска само с параход да пътува  ooooh! Е не че сега има как де.
Миласара  Joy hahaha

Вашите бебоци са на вълна мрънкане, мойта направо пищи от едно известно време. Още сутрин като стане и почва.

Честити месечинки!

# 43
  • Мнения: 793
Честита половин годинка на Кристина на kris-kros,Борил на Svetliana и Кубрат на LOTUS
Честита месечинка на Аманда на buffy,Даниела на chocho-san,Мартин на radost78,Георги на kukumiavka и Виктория на Jerita

# 44
  • Мнения: 32
Ели, така е, можеше и по- зле да е Laughing. Временно ми е малко смотано, малко ми омръзна да гледам да изненадам и зарадвам хората, пък никой да не се сеща да ме изненада мен, а най- се издразних, че бях единствената, която се погрижи за бебка, тя, че не разбира сега не разбира, но все пак е първата Коледа. Много ми се е набило изречението на "златният" ни татко, че на Андреа нищо не е взел, защото аз съм й била взела достатъчно неща. А и въпросът е не в подаръците, а в липсата на желание да изненадаш и зарадваш другия.
Да ви питам как да си запазя едни домашни ябълки, че мисля да почна със зеленчуковите пюрета и докато стигна до ябълките ще са се скапали вече newsm78? А и захранването го мисля да е към средата на януари, та има ехе, доста време.
Емили, кажи му да изгледа и Титаник и няма да ходите никъде Laughing.
Кукумявче, честита ви месечинка, как минаха 5 месеца, хем все едно вчера беше когато седяхме на терасата в Майчин дом, хем ми се вижда и толкова далечно. Сега ми изкочи пред очите как се носиш с бялата рокля и как почна да ти действа хапчето и да те присвива.

Общи условия

Активация на акаунт