На кой термометър да вярвам?

  • 1 919
  • 14
  •   1
Отговори
  • някъде другаде
  • Мнения: 629
Не знам дали е тук мястото на темата , но се обръщам за помощ. От събота малката ми дъщеря е болна - кашляше ужасно. Отидохме на преглед при личният. Изписа и АБ-Цероксим , вит.С и Флудитек. Тази сутрин имаше Т - 37.2.
Тази вечер и измерих Т отново. Електроният термометър показваше 36.9 , а обикновенният - 37.2. Та въпросът ми е , кой от двата е по-верен според вас? newsm78

# 1
  • Мнения: 5 140
естествено че живачния, детенце как се чувства?

# 2
  • Варна
  • Мнения: 17 960
Мноооого сложен въпрос. Има термометри и термометри.
Много често електронните дават някаква грешка, ако не е минал определен период между меренето на температурата. Зависи също от марката и производството на термометъра.
Естествено живачния заслужава много повече доверие, за него обаче трябва да се изчакат 5 минути за да отчете, а обикновено децата мърдат и го разместват, та пак може да стане грешка.
Разликата между измерената температура от двата термометъра е твърде малка - 0.3 С, за да има чак такова значение. В случая вярвай и на двата. Simple Smile

# 3
  • някъде другаде
  • Мнения: 629
Благодаря за отговорите. Детето е добре , играе дори се и храни , че при предният грип не хапна нищо 2-3 дена.
А до електроният термометър - купих го от аптека , дори има 1 год. гаранция. Не че не може да е менте.

# 4
  • Мнения: 350
На живачния.СКОРАШНО ОЗДРАВЯВАНЕ   bouquet

# 5
  • София
  • Мнения: 9 860
Меря с електронни термометри.Не ползвам живачни от години,обаче последно когато ползвах,два живачни термометъра ми показаха разлика от 0,5 градуса.Така че им нямам доверие,повечето от тях в последните години са китайски боклуци.Освен ако някой няма хубав живачен термометър,а не такъв от левче.
Според мен мери само с един термометър.Дали детето има 37,2 или 36,9,то разликата не е голяма.Следи с един термометър промяната на температурата,тоест с колко се качва или спада.
Доколкото ми е известно,живачни термометри не се предлагат вече в аптечната мрежа.

# 6
  • Мнения: 2 865
Повечето от електронните трябва да се задържат половин минута допълнително след звуковия сигнал и така се получава окончателната стойност. На един от моите го пишеше в упътването, прилагам го и за другия, на който не го пишеше.

# 7
  • Rio de Janeiro/Austevoll/Varna occasionally
  • Мнения: 580
Живачният е по-точен. Електронните често дават отклонения.

Повечето от електронните трябва да се задържат половин минута допълнително след звуковия сигнал и така се получава окончателната стойност. На един от моите го пишеше в упътването, прилагам го и за другия, на който не го пишеше.


Присъединявам се към това мнение с поправката, че може и повече от половин минута да е нужна. Случвало ми се е чак на четвъртата минута след звуковия сигнал да ми измери вярно.

# 8
  • Мнения: 2 480
А на електронния проверявате ли редовно батериите с мултицет? Не казвайте, че не знаете как! Ако не знаете, можете да се обърнете към ваш близък да стори това. Вече много хора са снабдени с тези уреди и могат да мерят с тях.

# 9
  • Мнения: 245
                Само живачни термометри. Както и апарати за мерене на кръвно!   newsm10

# 10
  • Мнения: 125
                Само живачни термометри. Както и апарати за мерене на кръвно!   newsm10

# 11
  • Мнения: 3 146
Живачният е по-точен. Електронните често дават отклонения.

Повечето от електронните трябва да се задържат половин минута допълнително след звуковия сигнал и така се получава окончателната стойност. На един от моите го пишеше в упътването, прилагам го и за другия, на който не го пишеше.


Присъединявам се към това мнение с поправката, че може и повече от половин минута да е нужна. Случвало ми се е чак на четвъртата минута след звуковия сигнал да ми измери вярно.

Е как разбираш тогава коя е вярната стойност??! Аз махам веднага след сигнала.

Живачният ни термометър винаги е бил по-точен от електронния.

А на електронния проверявате ли редовно батериите с мултицет? Не казвайте, че не знаете как! Ако не знаете, можете да се обърнете към ваш близък да стори това. Вече много хора са снабдени с тези уреди и могат да мерят с тях.
А какво да кажем, като не знаем. Нали има индикатор за батерията - ако е изтощена, трябва да се покаже на екрана на самия термометър или превантивно да се сменя на 2 години батерията?

# 12
  • Мнения: 2 865
След звуковия сигнал, ако задържиш термометъра числото на дисплея започва пак да мига, след като спре вече значи че е окончателно. Т.е. задържаш половин минута след сигнала и поглеждаш, ако не мига вече значи това е окончателното измерване.

# 13
  • Мнения: 3 146
Ясно. Ще го пробвам и така. Просто в указанието не пише нищо такова... Моят е на Омрон, ако някоя друга марка е по-добра, дайте идеи. Моята лекарка винаги го вади, веднага след като вземе да пищи... newsm78

# 14
  • Мнения: 18
Тъй като ме е страх, да не счупим живачния т., пък и децата трудно стоят 5мин. мирни, купихме електронен и сравних резултатите - след подаването на сигнала(което е около минута след започване на меренето), елекртонният т. отчиташе 3 десети по-малко от живачният. Ако държим и електронният 5мин.(а не една) и той показва същото като живачният. Затова  мерим с електронният докато изписка и после добавям 3 десети (т.е. ако покаже 37.1, знам че всъщност е 37.4).

Общи условия

Активация на акаунт