Остров Тасос (3)

  • 193 502
  • 741
  •   1
Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 254
В Панагия. Ние си купихме и сапуни оттам. Съпругата на собственика е българка и разказва ако нещо те интересува по-подробно Simple Smile

# 691
  • софия
  • Мнения: 757
Ето информация и за нашия престоой в Тасос- оценка 6!
Минахме през Банско, Гоце Делчев- пътя хубав, спокоен, няма хора на границата. Оттам Драма, Кавала, посока Ксанти за Керамоти. Както беше писано в темата- страхотно добра организация на ферибота. Бяхме подготвени с бисквити за чайките.
Спахме в Скала Потамия, наистина по- добър вариант от Кинира. Студиата Summer Dreams- много хубави, чисти, има си всичко необходимо. Двор, барбекю, мивка, за децата играчки. Бяхме 9 човека, 3 студиа и 1 апартамент. Останаха 2 свободни студиа. Собствениците- отзивчиви, въпреки, че не говореха английски се разбрахме.
нямахме проблеми с цената и капарото, което  бяхме изпратили. На около 400 м е плажа, Голдън Бийч, чадър и шезлонг- 5 евро.Навън беше над 30 градуса..
Общо взето всеки втори беше българин, много от къщите бяха затворени, сезонът си е на края.
Жалко, че бяхме само три дни...
Някой ако има въпроси- на разположение съм.

# 692
  • София
  • Мнения: 6
И аз се включвам с кратък разказ за Тасос. Бяхме от 22-ри до 25-ти.
Пътувахме с организирана екскурзия. бяхме настанени в Скала Потамия в този хотел - http://hotel-korina-thassos.focusgreece.gr/ . Не сме имали никакви проблеми. нито закуската беше оскъдна (както бях чела някъде), нито водата е спирала (както се е случило с хора настанени в други хотели и студиа). Хотелът беше на 400 м от Голдън биич, а за шезлонгите и чадърите не сме плащали. Два дни имахме за плаж и никой от групата ни не е споменавал да е плащал.
Иначе аз се възползвах от допълнителната екскурзия - целодневна обиколка на острова. много съм доволна. интересно ми беше във фабриката за производство на зехтин, а гледките от автобуса  и манастира "Архангел Михаил" са нещо незабравимо  Simple Smile
Храната в таверните и местата за бързо хранени много ми хареса. За пръв път опитах гръцка мусака и то с канела. Не знам дали обикновенно я приготвят така, но на мен много ми беше вкусно. Абсолютно всичко, което опитах ми хареса.
Наистина времето беше идеално, а водата тоолкова чиста
Островът страшно много ми хареса. Мисля, че това е моето място за истинска почивка  Heart Eyes

# 693
  • софия
  • Мнения: 757
emiliq2 , нашите студиа бяха на 30 м. от хотела ви, на главния път.Но долу на плажа си поиска едно момче по 5 евро. Единствено в неделята сутринта нямахме ток за около 2 часа, на което обаче никой не се впечатли. Страхотна почивка.

# 694
  • София
  • Мнения: 6

iniici, още първата вечер след пристигането ни се разходих и видях студиата, където сте отседнали. наистина бяха в съседство на хотела ни, малко след автобусната спирка. Бях чела твоите коментари и знаех, че там има българи, а и видях кола с българска регистрация паркирана в дворчето  Simple Smile

# 695
  • софия
  • Мнения: 757
emiliq2   Hug

# 696
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Искам да попитам /не съм чела назад цялата тема/ някой ходил ли е до селцата Теологос и Кастро.? Отзиви? Видяха ми се не толкова туристически от инфото, което прочетох, но за съжаление не остана време за тях.

# 697
  • Мнения: 11 203
Теологос си е туристическо. Но все пак не колкото Панагия. Има приятни заведения. И вино Simple Smile Прилича малко на нашия Мелник. Бе става.

Кастро е доста забутано, там почти няма хора. Има и доста други планински селца на острова, препоръчвам ги горещо, всичките са хубави. В повечето обаче извън сезона няма да работят ресторантите и хотелите, доколкото ги има.

Повечето са построени на големи баири и с такова изложение,че имат чудесна гледка към морето 5-10 км по-долу.

# 698
  • Мнения: 790
Изчетох темата, търсейки основно информация за плажовете.  Ако правилно съм се ориентирала по отзивите - бих избрала Амудия, Голдън бийч или Мраморния плаж. 
Иска ми се да намеря място, в непосредствена близост до хубав плаж. Няма значение дали е хотел, студио, апартамент, вила, дали е със закуска или без. Просто приятно място в непосредствена близост до хубав плаж.  Водещото е плаж и морска гледка. Благодаря ви предварително.

# 699
  • софия
  • Мнения: 757
Тай , нашите студиа не бяха на първа линия, но препоръчвам. Всичко е ново и чисто, направено с вкус.

# 700
  • Мнения: 790
Тай , нашите студиа не бяха на първа линия, но препоръчвам. Всичко е ново и чисто, направено с вкус.
Благодаря за бързия отговор. Може ли линк или някаква информация за тези студия. Може и на лични.  Колко отдалечени от плажа бяха? Кой плаж? Рано ли отивахте на плаж, има ли сектор с чадъри, такива неща....

# 701
  • софия
  • Мнения: 757
малко по- назад съм писала- Summerdreams се казват. Намират се на около 10 мин пеша от плажа- Парадайс Бийч. Има ги в нета, снимките са реални. Ние бяхме края на септември и на плажа беше спокойно. Много от къщите бяха затворени. На плажа- 5 евро,чадър и 2 шезлонга.

# 702
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 738
А какъв е наемът на тези вили?

# 703
  • софия
  • Мнения: 757
това е голяма къща, тип семеен хотел. Края на септ. месец ни дадоха цебна- за 2 стая- 27 евро, за тройна( спалня и диван)- 30 евро. Най- добре изпратете по мейл запитване, отговарят бързо

# 704
  • София
  • Мнения: 10
Здравейте,
тази година сме решили да почиваме на острова към 10-ти юни, нали не е много топло за малко дете? И още един въпрос - трябват ли ми някакви документи за детето - акт за раждане, медицинска застраховка или нещо друго?
Мерси предварително!

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт