Каква съдомиялна да си купим....??

  • 2 924
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 18
Здравейте,
решихме да си купим и ние съдомиялна машина,
но понеже кухнята ни е мъничка, май ще трябва
да бъде от компактните модели -за 5 комплекта

Някой може ли да сподели мнения, препоръки и т.н.
Благодаря !

# 1
  • София
  • Мнения: 3 994
Вече повече от година сме с тази:

https://www.technopolis.bg/b2c/app/displayApp/(xcm=bulgarian& … CEA2723)/.do?rf=y

Измива супер!

Не си взимай Мидея! И ние и майка ми изхвърлихме по една!

# 2
  • София
  • Мнения: 1 735
Навсякъде по темите,където четете ще ви препоръчат голяма.Зависи и колко души е семейството ви.И аз в началото си мислех за малка и се бях спряла на тази:
http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09023266
В последствие си взех същата марка,но за 12 комплекта и съм много доволна.Сложих я в мокрото помещение,което ми е до кухнята.В къщи цапаме много съдове и я пускам всеки ден.
Малка има и този модел:
http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09054098
Мидеа и Беко лично аз не бих купила.Мидеа има малка.
За малките,ако ползвате таблетки трябва да се делят на две и Мидеа някои от моделите нямат индикатор за сол.

# 3
  • Мнения: 18
за сега сме само двама Rolling Eyes
знам, че повечето препоръчват 'голяма'
но като нямаме място какво да направя newsm78

# 4
  • София
  • Мнения: 1 735
Вземи си малка,но не от евтините.И Rima те е посъветвала същото.

# 5
  • Мнения: 18
индикатор за сол=що е то ? Thinking

# 6
# 7
  • Мнения: 63
Моята е на Whirpool adp550  на 45 см ширина и съм много доволна- имам я от 7 години

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 440
Ние сме с Електролукс за 9 комплекта .Доволна съм и ни е достатъчна за семейство от 4-ри човека.Почти всяка вече я пускам.Много рядко пропускам или я пущам два пъти на денонощие.

# 9
  • Мнения: 685
Намери местенце за по-голяма Wink
И аз в началото си бях наумила да е малка, дето се казва като микровълнова фурна да е, но приятелка ме светна да не правя тази грешка...огледах се из магазините, че исках и да е евтина  Blush  спрях се на тази и не съжалявам, дори малка миидва понякога, тъй като не мога да събера повече от 2 тенджери+чиниите и чашите, обикновено на 2 я пускам.
Техномаркета май имат и опция доставка до дома за 10лв и намаление от цената, ако поръчаш он-лайн, така че ходи, обикаляй, гледай и после не да се чудиш как да пренесеш стоката, ами поръчвай онлайн и хем вкъщи ти я носят, хем по-евтино излиза, хладилник така си взех последно.  Laughing
да..погледнах линка, който ти давам към модела, описано е това.

# 10
  • Мнения: 8
аз имам точно Midea от 4-5 години и досега не съм имала проблеми с нея, това за измиването зависи преди всичко от таблетките, които се ползват за целта

# 11
  • София
  • Мнения: 749
12 години имах Siemens за 4 комплекта. Чак сега сдаде багажа. Счупи й се някаква перка. Чаках 2 месеца да ми доставят частта, оправиха я, но след 4 месеца пак спря със същите симптоми. Според мен проблемът дойде най-вече от сервиза, но това е друга тема. Ремонтът първия път ми излезе 80 лв и реших, че е крайно време да си купя нова вместо да ремонтирам пак старата.

Купихме си Мидея за 6 комплекта, защото исках машина с по-голяма вместимост, но пак с малки размери. Тук ще кажа, че със Сименс-а миех без проблем и без струпване съдовете на 4-членното ни семейство. Така че не е чак толкова задължително да си вземаш по-голяма.  Peace Вече сме 5-има и пак машината ми стига. Мия всеки ден, но аз така и предпочитам.

На Мидея-та проблемът й е, че решетката за съдове е много рехава и много често по-малки чинии висват надолу и пречат на перката да се върти ако не са поставени на точното си място. Трябва мноооого да се внимава как се подреждат съдовете.  Rolling Eyes Другото е, че програмите й са по-дълги.
Иначе мие много добре.
Аз таблетки никога не съм ползвала. Купувам си прах. Дозира се адски лесно.

# 12
Ние сме с AEG вече 2 години,мие без проблем дори и засъхнали съдове,използвам само таблетки и съм много доволна,по скъпички са но си заслужава парите.Съветвам те да е поне за 9 комплекта иначе няма смисъл,по добре си ги мий на ръка

# 13
  • София
  • Мнения: 749
Съветвам те да е поне за 9 комплекта иначе няма смисъл,по добре си ги мий на ръка

Да бе, да  Rolling Eyes И малките вършат много добра работа. И сравнение не може да става с миенето на ръка! Вече казах, но пак ще повторя - 12 години миялна машина за 4 комплекта ми вършеше работа. И не съм я купила малка за да пестя пари - малкия Сименс струва колкото голяма машина от почти всички други марки.

# 14
  • София
  • Мнения: 1 735
Миенето с машина не може да се сравнява с това на ръка.Сега тавите и тенджерите ми блестят/а преди съм стигала на търкам с Циф, за да махна загоряло/,а едно бебешко шише с тясно гърло и дълго се мъчех с четка и пак не винаги дъното беше идеално измито,а мия и с Пур.А и градусите са доста повече и това има значение.При малките съдомиялни пък е добре,че чиниите няма да се събират дълго време и като я отвориш да мирише кофти.Аз и ароматизатор съм сложила,но пак понякога Sick

Общи условия

Активация на акаунт