Въпрос за употеба на съдомиялна

  • 26 523
  • 88
  •   1
Отговори
  • Мнения: 40
Здравейте,
мъжа ми ми спретна страхотен подарък Simple Smile Все се оплаквах че миенето на чинии ми отнема много време и сега по случай годишнината ни е купил миялна Simple Smile
Голям кеф ама.........упътванията са на португалски, испански и френски. А аз не владея тези езици. И сега не ми е ясно нещо.
Ако ползвам тези таблетки които се продават - 3в1 трябва ли все пак да сложа сол и препарат за изплакване? Сега сме купили някакви 5в1 ама все пак ми е тъмна Индия Embarassed Embarassed Чувствам се като последния глупак  Rolling Eyes

Ще съм ви благодарна за съвети Simple Smile
Например кое е по добре да ползвам - препаратите или таблетки, а таблетки - кои? Ако пък препарати - какви и кои?

Благодаря предварително   bouquet  bouquet  bouquet

# 1
  • гр.Сливница
  • Мнения: 84
Здравей,ползвай таблетките 3в1 и 5в1 и виж резултата,ако не одобряваш/т.е има петна и недостатъчно блясък/ прибегни до допълнително слагане на сол или гланц в машината.

# 2
  • Мнения: 1 919
я кажи марката, модела може да изровим някъде упътване на БГ език., аз ползвам 3 в 1, но въпреки това съпруга ми зареди сол, то май  няма нужда но той реши да има, че ако ми хрумне да мия  с някакъв друг препарат.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 2 074
Сол в съдомиялната се слага заради твърдоста на водата и е препоръчително винаги да има достатъчно сол в нейното си отделение. Някои съдомиялни имат индикатори за наличието на сол. Относно таблетките - 3 в 1, 5 в 1, всичко е търговски трик. Както вероятно не ползваш шампоан 2 в 1, защото в комбинация с балсам не е толкова добър, така е и за таблетките за съдомиялна. Разликата между прах и таблетки е, че таблетките са дозирани и не се чудиш дали си сложила повече или недостатъчно. Препарата за блясък е по желание, но ако сложиш гаранция, че стъкларията ще излиза супер.

# 4
  • Мнения: 40
Всъщност поразрових се и намерих упътването на БГ Simple Smile Съдомиялната е ELECTROLUX ESF 46010

Вие какви(марка) препарати ползвате?

# 5
  • Варна
  • Мнения: 2 074
Таблетки - Кларо, двуфазни, 44бр., 10лв.
Сол - Кларо, 1кг, 4 лв.
Блясък - Калгонит, 1л, 7лв.
Последно неможах да намеря таблетките и реших да опитам с Калгонит гел и останах доволна.

# 6
  • Русе
  • Мнения: 1 844
Аз имам ELECTROLUX ESL 46010.Използвам таблетки Сомат или Калгонит.Доскоро не слагах сол,но прочетох,че е необходимо и вече използвам и сол на Калгонит.

# 7
  • Русе
  • Мнения: 3 711
ВЕКО DIS 5830

Сол - каквато взема по-евтина, но задължително, че водата ни е варовита;
Гланц - Сомат;
Прах - последните 7-8-9 месеца само АRО, колкото и да е странно, много съм доволна, преди Сомат и Калгон пак на прах, а съвсем в началото преди 4 г. пробвах какви ли не прахове и таблетки, засега АРО-то ми води класацията отвсякъде. Докато не го развалят съм с него Simple Smile.

# 8
  • Мнения: 3 456
AEG FAVORIT 65011VI
Ползвам Калгонит на таблетки- обикновен, само препарат. Сол и гланц съм заредила отделно в съответните отделения.

# 9
  • Мнения: 1 788
До колкото знам от упътването на нашата съдомиялна, задължително е слагането на сол, още преди първото миене.
След това вече - само допълваш при нужда.
Таблетки имам някакви неизвестни от Дания донесени, а от тук купих последно Калгонит (или нещо подобно беше).
Все още не съм пробвала с тези, чието фолио се разгражда само и не махаш опаковката - от рекламите. Нямам отзиви за тях и съм любопитна, ако някой ги е ползвал, да каже дали е доволен.

# 10
  • Мнения: 127
Таблетките с целофан са същите като старите,само дето не го отваряш.По рано сипвах сол веднъж в годината,сега от как ни смениха водопровода в града индикатора свети всеки месец.Добавям и гланц,макар ,че хапчетат са Калгонит пет в едно.Лъжат яко.Предполагам ,че на нашия пазар не е истински Калгонит.

# 11
  • Мнения: 803
Хей, момичета, що не ползвате търсачката преди да пуснете тема Laughing
Ето, на първо прочитане, само четири от последния месец.
Ама какво ли не сме дъвчили там, може и да повторим, но ставаме досадни...

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=253912.msg12140072#msg12140072
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=364397.msg12139749#msg12139749
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=345823.msg12065132#msg12065132
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=289021.msg12054179#msg12054179

Все пак, питайте, ако още има неясноти.

# 12
  • Мнения: 2 055
Ужасни са Техномаркет и Технополис. Всичката им техника е без превод на български в упътването...

# 13
  • Русе
  • Мнения: 1 844
Ужасни са Техномаркет и Технополис. Всичката им техника е без превод на български в упътването...
Така е!И моето упътване си го изтеглих от интернет Peace

# 14
  • Мнения: 87
Сол се слага задължително. Има сигнална лампичка, когато трябва да се допълни.

Общи условия

Активация на акаунт