Съдомиялна BEКO DFN 6837 ?

  • 40 861
  • 373
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 6
благодаря за съдействието

# 91
  • Мнения: 20
значи да кажа от опит със същата миялна съм, ако има бели ивици, това е защото гланца ви не е дозиран правилно и най-вероятно пуска повече от колкото трябва. до кутийката за таблетка има едно за гланц. трябва да намалите числото. а иначе майстора ми каза ако ползвам таблетки да не слагам нищо друго и да натисна копчето на дисплея, че ползвам таблетка. иначе аз имам другия проблем, който може и да не е от миялната. по приборите за хранене има кафеви петна, сякаш от ръжда, като пожуля известно време на ръка падат, но не знам какво по дяволите е това... newsm78

# 92
  • Мнения: 803
значи да кажа от опит със същата миялна съм, ако има бели ивици, това е защото гланца ви не е дозиран правилно и най-вероятно пуска повече от колкото трябва. до кутийката за таблетка има едно за гланц. трябва да намалите числото. а иначе майстора ми каза ако ползвам таблетки да не слагам нищо друго и да натисна копчето на дисплея, че ползвам таблетка. иначе аз имам другия проблем, който може и да не е от миялната. по приборите за хранене има кафеви петна, сякаш от ръжда, като пожуля известно време на ръка падат, но не знам какво по дяволите е това... newsm78

много здраве на майстора предай и да не опираш до него се моли Laughing
В Пловдив водата е твърда - солта е задължителна за да работи йонообменника/много сме го коментирали в други теми/.
Прочети и инструкциите на машината - пише:напълнете резервоара със сол. А на опаковката на таблетите /над 3в1/пише: "не слагайте сол и гланц, ако твърдостта на водата в региона ви е под 14 оН" . Зависи и от таблетите - "класик" например са само почистващо средство, без сол и гланц. Съдовете няма как да са солени - водата от резервоара със сол не влиза в машината.
Петната по приборите са от лош препарат/сомат е такъв/.
Изобщо се чудя да се смея ли , да плача ли?
Има толкова теми и ги дъвчем постоянно тез неща, а вие си продължавате с импровизациите?

# 93
  • Мнения: 20
еми защото сме жени и така правим ние. чукаме си главите за едни и същи неща, обсъждаме - за да се намираме на приказка Simple Smile. нищо лошо. това със солта е така и за препарата съм съглаасна. само да ви предупредя че в бг няма да намерите качествени препарати, тук се произвеждат ментета за цяла европа. ако някой има възможност да си ги купува от чужбина, няма да сбърка.

# 94
  • Мнения: 803
една си такава - критикарски настроена и от това идват грешни изводи:
В България не се произвеждат ментета за Европа, нищо от препаратите за миялни не се произвежда тук/ за съжаление /. Дори "българските"таблети на Медикс идват от една близка държава наливни и тук се пакетират само в картонените кутии.
А хубави препарати има - внасят се от Германия и са по-евтини дори от медикс и калгонит, но това е друга тема.

# 95
  • Мнения: 2 778
А хубави препарати има - внасят се от Германия и са по-евтини дори от медикс и калгонит, но това е друга тема.
А къде може да поговорим на тази тема  Flutter?
Аз съм с калгонит засега,но ако има по добър и евтин вариант , защо да не се възползвам  Laughing?

# 96
  • София
  • Мнения: 38
Здравейте и от мен!
Имам същата съдомиялна от месец май тази година и до сега си е работила идеално, но днес като я пуснах (на 5-та програма 65градуса)  забелязах, че не си е разтворила таблетката, пуснах я втори път на същата програма - никаква разлика - таблетката пак е почти цяла (без червеното топче). Много ви моля, ако някой се е сблъсквал с такъв проблем, нека сподели, приемам всякакви идеи и съвети.
Забравих да кажа че до сега съм използвала само таблетки Calgonit и допълнително гланц, така че не вярвам да е от таблетките.

# 97
  • София
  • Мнения: 700
А хубави препарати има - внасят се от Германия и са по-евтини дори от медикс и калгонит, но това е друга тема.
А къде може да поговорим на тази тема  Flutter?
Аз съм с калгонит засега,но ако има по добър и евтин вариант , защо да не се възползвам  Laughing?


Аз също се интересувам от тази друга тема Peace

# 98
  • София
  • Мнения: 6 210
ДюДю, Polly, темата е Въпрос към имащите съдомиялна - тук доста коментираме препаратите и всякакви други въпроси около миялните. Ако трябва да съм честна, напоследък е нещо като "ние питаме, Дедо ни осветлява и ограмотява"  Hug  Mr. Green. Имаше още една тема, озаглавена Препарати за съдомиялна, но търсачката не ми съдейства в момента и не мога да ви пусна линк Thinking!

# 99
# 100
  • Мнения: 15
ако някой иска инструкциите, мога да ги дам на английски (дръпнах ги от един сайт). за по лесно може да го прекарате през преводача на гугъл
http://4storing.com/2kelns/0feb4d44fe626b165c7d364ef590c1b7.html

# 101
  • Мнения: 17
Здравейте, нова съм във форума. Имаме съдомиална беко същата марка почти от година. На втория месец обаче дефектира и се наложи да се сменя платката. Може ли някой да ми каже на 4 програма на 50 градуса колко време суши, защото имам съмнение че е прекалено дълго. Иначе съм много доволна как мие. Преди нея имах уьрпул много стара и има голяма разлика между двете. Благодаря предварително.

# 102
  • Мнения: 20
А хубави препарати има - внасят се от Германия и са по-евтини дори от медикс и калгонит, но това е друга тема.
А къде може да поговорим на тази тема  Flutter?
Аз съм с калгонит засега,но ако има по добър и евтин вариант , защо да не се възползвам  Laughing?


Аз също се интересувам от тази друга тема Peace



и на мен ми го направи този номер преди няколко дни. не е от таблетката. значи, аз махнах остатъка от таблетката, избърсах каквото беше останало от нея с кухнеската ролка и пуснах няколко цикъла на кратка програма само да ги плакне без препарат. на следващия път заредих с половин таблетка, но гледай контейнерчето за таблетката да е напълно сухо. явно зимата като е студено и прави повече конденз вътре, а в опътването пише че трябва да е напълно сухо мястото за таблетка, така че го забърсвай с кърпа преди да я зарадеш. при мен нещата се оправиха  Peace дано помогне

# 103
  • Мнения: 20
Здравейте и от мен!
Имам същата съдомиялна от месец май тази година и до сега си е работила идеално, но днес като я пуснах (на 5-та програма 65градуса)  забелязах, че не си е разтворила таблетката, пуснах я втори път на същата програма - никаква разлика - таблетката пак е почти цяла (без червеното топче). Много ви моля, ако някой се е сблъсквал с такъв проблем, нека сподели, приемам всякакви идеи и съвети.
Забравих да кажа че до сега съм използвала само таблетки Calgonit и допълнително гланц, така че не вярвам да е от таблетките.



ох мн съм застреляна  #2gunfire по горния коментар всъщност беше за теб , сори.  Laughing

# 104
  • Мнения: 2 778
.....че не си е разтворила таблетката, пуснах я втори път на същата програма - никаква разлика - таблетката пак е почти цяла (без червеното топче). Много ви моля, ако някой се е сблъсквал с такъв проблем, нека сподели, приемам всякакви идеи и съвети.
Аз имах същия проблем ето тук  съм го описала,една страничка назад  Wink ,благодарение на BG_dreamer   bouquet,нямам проблеми вече  .

Общи условия

Активация на акаунт