Съдомиялна BEКO DFN 6837 ?

  • 40 867
  • 373
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 17
Здравейте, нова съм във форума. Имаме съдомиална беко същата марка почти от година. На втория месец обаче дефектира и се наложи да се сменя платката. Може ли някой да ми каже на 4 програма на 50 градуса колко време суши, защото имам съмнение че е прекалено дълго. Иначе съм много доволна как мие. Преди нея имах уьрпул много стара и има голяма разлика между двете. Благодаря предварително.
ееееее, никой ли няма да пусне съдомиялната на 4 програма и да види колко време духа вентилатора топъл въздух и суши Cry........

# 106
  • Мнения: 399
Ако не се лъжа това е Еко програмата, тя е доста дълга около 1.30 - 2 часа. Ако държиш, че ти я засича точно до ден, два.

# 107
  • Мнения: 17
Ако не се лъжа това е Еко програмата, тя е доста дълга около 1.30 - 2 часа. Ако държиш, че ти я засича точно до ден, два.
Здравей, да това наистина е Еко програма, 50 градуса и е с продължителност 2 часа и 45 минути, което включва две измивания и две изплаквания, но ме притеснява, че изключително дълго суши. Ще съм благодарна ако я засечеш, защото ме тормози.

# 108
  • Мнения: 399
Извини ме, че се забавих с отговора. Първо моята миялна е Беко 1500 DFS/45см/, та сигурно няма да съм ти от полза. Моята суши около 45-55 минути на Еко програмата. Като за сушене аз приемам момента, в който е спряла да прави всичко, но не е изключила.

# 109
  • Мнения: 17
Извини ме, че се забавих с отговора. Първо моята миялна е Беко 1500 DFS/45см/, та сигурно няма да съм ти от полза. Моята суши около 45-55 минути на Еко програмата. Като за сушене аз приемам момента, в който е спряла да прави всичко, но не е изключила.
Благодаря за информацията. Успокоих се малко, защото ми се вижда чудно на економична програма, миалната цял час просто да стои и да духа топъл въздух.

# 110
  • Мнения: 164
Извини ме, че се забавих с отговора. Първо моята миялна е Беко 1500 DFS/45см/, та сигурно няма да съм ти от полза. Моята суши около 45-55 минути на Еко програмата. Като за сушене аз приемам момента, в който е спряла да прави всичко, но не е изключила.
Благодаря за информацията. Успокоих се малко, защото ми се вижда чудно на економична програма, миалната цял час просто да стои и да духа топъл въздух.

Не духа въздух (няма вентилатор), а просто нагрява водата и от парата се суши Wink
А колко децибела е тази съдимиялна някой може ли да ми каже.. много ли са шимни??  Thinking

# 111
  • Мнения: 50
Привет, Дами!   chef

Вчера направих подарък на жената по случай един от най-светлите ни празници - Рождество Христово!
Купих й така нареченият топ-модел на Беко DFN 6837 S + кухненски робот на Филипс!
 Сега тя гледа филм по ТВ-то а аз съм се захванал да изчета цялата тема посветена на това чудо на техниката - съдомиялната машина!
 Вие как я свързахте - имахте познат майстор, или повикахте човек от специализирания сервиз?

Малко ме притеснява монтажа, понеже при мен трябва да се извеждат кабели за тока от разпределителната кутия.
Монтажникът от сервиза по ток и вода ли е свързва? Embarassed

# 112
  • в провинцията
  • Мнения: 249
Ами моята я свърза мъжът ми, пусна мръсна и чиста вода, щепселчето в контакта и - готово. По принцип беше хубаво тая работа да я свърши оторизиран за целта техник, за да важи после гаранцията, обаче в нашата община има точно един такъв и, когато го потърсиш, все го няма или е много зает, та гаранцията я прежалихме. Дано си работи по-дълго без проблеми.
Иначе мисля, че ел. техникът и водопроводчикът са двама различни майстори, трябва да дойдат и двамата.

# 113
  • Мнения: 50
Ами моята я свърза мъжът ми, пусна мръсна и чиста вода, щепселчето в контакта и - готово. По принцип беше хубаво тая работа да я свърши оторизиран за целта техник, за да важи после гаранцията, обаче в нашата община има точно един такъв и, когато го потърсиш, все го няма или е много зает, та гаранцията я прежалихме. Дано си работи по-дълго без проблеми.
Иначе мисля, че ел. техникът и водопроводчикът са двама различни майстори, трябва да дойдат и двамата.


Ами като я купувахме от хипермаркета, продавач-консултанта ми каза, че може и аз да си я свържа, без това да се окаже проблем за гаранцията!

Все още не сме я свързали, та жената не може да й се порадва!
Значи както си мислех - най-добре е да се обадя в сервиза да си дойдат техниците!

Да си кажа честно по принцип предпочитам да работя на принципа: "препоръки", щото знам ли какви майстори ще ми влезнат в къщата! Дано не ми развалят пейзажа, че...  #2gunfire

По принцип ще я поставяме в коридора!Като слагахме кухненското обзавеждане не бяхме планирали съдомиялна машина.Сега там е пералнята.Пък и сега дори и да има място за нея, защо да си заемам пространството в кухнята...този коридор за какво, ще се монтира там! Кухнята е царството на жената, нека се шири на воля! Grinning

А колко взимат за монтаж майсторите?
Живеем в най-красивия град в България - Пловдив!

# 114
  • в провинцията
  • Мнения: 249
Ако имате място в кухнята, сложете я там, колкото по-близо до шкафовете, толкова по-добре.. Ти представяш ли си как при всяко миене жена ти снове от кухнята до коридора и обратно, разнасяйки чинии, чаши и пр.?! Че тя само от тия разходки ще си навърти дневната норма  Laughing

# 115
  • Мнения: 50
Мислихме и по този въпрос - тя сама си хареса мястото! Grinning
 Споделете за препаратите, които ползвате, моля!

Жената мисли да купува от немската верига-магазини "DM" , тъй като там препаратите са много евтини и най-вече са немски, та се
надяваме на качество!

Казаха ми да забравя за таблетките всичко в едно. Явно ще трябва да слагам всичко поотделно - сол, гланц и детергент!

Колко излизат на месец консумативите за съдомиялната? newsm78

# 116
  • Мнения: 164
Мислихме и по този въпрос - тя сама си хареса мястото! Grinning
 Споделете за препаратите, които ползвате, моля!

Жената мисли да купува от немската верига-магазини "DM" , тъй като там препаратите са много евтини и най-вече са немски, та се
надяваме на качество!

Казаха ми да забравя за таблетките всичко в едно. Явно ще трябва да слагам всичко поотделно - сол, гланц и детергент!

Колко излизат на месец консумативите за съдомиялната? newsm78

Ако искаш качество, вземи си "Калгонит" без значение какъв, но според мен всичко в едно е по-добър от обикновения.. и отделно си добави сол и гланц, защото водата в Пловдив е твърда  Peace
"ДМ" са за леко замърсени съдове.. например загоряло по трудно ще измие (зависи колко е загоряло  Laughing ), но за загоряло "Калгонит" със сигорност ще се справи Wink
Ние сме с "Калгонит" сол, гланц, и таблетки "всичко в едно", и едни на "Медикс"/"Клийн" за леко замърсени съдове  Simple Smile

# 117
  • Paris, France
  • Мнения: 14 326
Ако имате място в кухнята, сложете я там, колкото по-близо до шкафовете, толкова по-добре.. Ти представяш ли си как при всяко миене жена ти снове от кухнята до коридора и обратно, разнасяйки чинии, чаши и пр.?! Че тя само от тия разходки ще си навърти дневната норма  Laughing

И аз точно това щях да напиша. Горещо ви съветвам да сложите пералнята в коридора а миялната в кухнята. Като се поставят мрусни купи и тенджери вътре тече мръсотия по капака и е по-добре да е до мивката. Разкарването е много. Тя едно мисли сега жена ви, друго ще запее като я монтирате. Освен това понякога се налага да се местят съдове за да се поставят нови и с мръсни ръце докато стигне до умивалника ще е ....... не си е работа.

drakona442 , с новата миялна ли сте вече? Мие ли загоряло на едночасовата, я кажи? Да помечтая малко.

# 118
  • Мнения: 164
Ако имате място в кухнята, сложете я там, колкото по-близо до шкафовете, толкова по-добре.. Ти представяш ли си как при всяко миене жена ти снове от кухнята до коридора и обратно, разнасяйки чинии, чаши и пр.?! Че тя само от тия разходки ще си навърти дневната норма  Laughing

И аз точно това щях да напиша. Горещо ви съветвам да сложите пералнята в коридора а миялната в кухнята. Като се поставят мрусни купи и тенджери вътре тече мръсотия по капака и е по-добре да е до мивката. Разкарването е много. Тя едно мисли сега жена ви, друго ще запее като я монтирате. Освен това понякога се налага да се местят съдове за да се поставят нови и с мръсни ръце докато стигне до умивалника ще е ....... не си е работа.

drakona442 , с новата миялна ли сте вече? Мие ли загоряло на едночасовата, я кажи? Да помечтая малко.

  Laughing

Още ги няма тия от "Технополис".. сега заради празниците се бавят.. Twisted Evil
Казаха, че до 30 ще ни я докарат.. утре се надяваме да дойде  Grinning

# 119
  • Мнения: 18
Ако имате място в кухнята, сложете я там, колкото по-близо до шкафовете, толкова по-добре.. Ти представяш ли си как при всяко миене жена ти снове от кухнята до коридора и обратно, разнасяйки чинии, чаши и пр.?! Че тя само от тия разходки ще си навърти дневната норма  Laughing

И аз точно това щях да напиша. Горещо ви съветвам да сложите пералнята в коридора а миялната в кухнята. Като се поставят мрусни купи и тенджери вътре тече мръсотия по капака и е по-добре да е до мивката. Разкарването е много. Тя едно мисли сега жена ви, друго ще запее като я монтирате. Освен това понякога се налага да се местят съдове за да се поставят нови и с мръсни ръце докато стигне до умивалника ще е ....... не си е работа.

drakona442 , с новата миялна ли сте вече? Мие ли загоряло на едночасовата, я кажи? Да помечтая малко.

Мъжът ми не е обяснил моите мотиви...  Laughing И аз исках да е в кухнята, на мястото на пералнята, което щеше да ми бъде най-удобно, но майсторът, който ни направи кухнята, така е изчислил до милиметър, че за пералнята става, а после е монтирал вратата на съседния шкаф, която стърчи малко напред,  та ако реша да сложа там съдомиялната, няма как да я отварям и ще трябва да сваля трайно едната вратичка на шкафа...  #Cussing out  JoyТа, единственото друго удобно място, за което се сетих, е точно срещу вратата на кухнята, което е на същото разстояние от мивката, като отправна точка, да речем, както и пералнята...  Laughing Като отворя вратата на съдомиялната, се пада точно до другия плот, така че не смятам, че ще навъртам някакъв километраж, пък и нямам избор...  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт