въпрос към имащите съдомиялна

  • 115 513
  • 738
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 803
Не!
Не , не е в теб проблема, в мен е. Прекалено съм разглезен и взискателен.

Дисбалансът ти е добре Laughing/ако може така да се каже/, а аз често си говоря алогично...на пръв поглед.
 
Просто не мога да препоръчам нищо, особено ДМ.
Ето мнението ми за ДМ тук:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=417278.msg12053953#msg12053953
и тук:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=369841.msg11488205#msg11488205

# 376
  • София
  • Мнения: 6 011
Добре де, прати ме и мен тогава да си купя 100 таблетки за 18 лв., моля!  Grinning

# 377
  • Мнения: 803
В Пловдив?
Много е горещо тез дни, не е за теб Laughing

Май оспамихме темата. Извинете ме, ако съм досадил,момичета!

# 378
  • София
  • Мнения: 6 011
Ти просто ме уби...

# 379
# 380
# 381
  • София
  • Мнения: 6 210
В Пловдив?
Много е горещо тез дни, не е за теб Laughing

Май оспамихме темата. Извинете ме, ако съм досадил,момичета!
Дедо, мисля, че мен имаш предвид, като спомена, че си пратил съфорумка до Пловдив за препарати. Ама да ти кажа, ден след разговора ни във форума, минахме покрай града на път за морето. Мнооооооого малко ми оставаше да се примоля на половинката да спрем за едно пазаруване  Joy. Обаче прецених, че има реална опасност да ме зареже под тепетата и да не се върне за мен  Mr. Green!

За да не спамя съвсем, ще напиша, че се присъединявам към съветите да не купувате огромни разфасовки от препаратите. Особено момичетата, които от скоро имат миялна. Най-добре да пробвате едно, друго, трето - така сами ще прецените кой от препаратите отговаря на вашите нужди и мие добре. Пък после после се зареждайте  Sunglasses.

# 382
  • Мнения: 803
Вени, здравей!
Аз получавам много ЛС с различни въпроси и на някои момичета в Пловдив им помогнах с информация. А теб, ако те изоставят под тепетата, гледай да е на връщане от морето. Аз не съм точно там, но наблизо. Есента там е разкошна! Grinning

Да не съм извън темата, ще кажа, че е добър съветът ти за преценка с по-малки опаковки.
Всеки модел /марка/ машина мие по различен начин.
Четох, че много момичета са доволни и от Аро и Клийн?
Може би машините им са подхдящи за такъв тип препарати, ако се игнорираме от надраскването на съдовете, побеляване на стъклото, миризма или други недостатъци. Важното е, че мият и домакините са доволни. Друг е въпросът, ако не са имали база за сравнение или възможност за преценка, за която ти съветваш.

# 383
  • Мнения: 163
Дедо  и при мен се получи едно на ивици побеляване на чиниите / няма да ти кажа как си личи на черния и кафявият сервиз / аз си мислех, че е от стъклото, а то наистина може ли да е от препаратите за миене  #Crazy Shocked Shocked

Малко по-горе питах, защо така ми остават едни прашинки по чиниите newsm78. Ползвала съм само Калгонит, преди беше 7в 1 , а сега е това Финиш.
Съдомиялната ми е АЕГ.....

# 384
  • Варна
  • Мнения: 2 124
Добре де, прати ме и мен тогава да си купя 100 таблетки за 18 лв., моля!  Grinning
У немско кутия калгонит 100 бр. - 9Euro

# 385
  • Мнения: 803
Добре де, прати ме и мен тогава да си купя 100 таблетки за 18 лв., моля!  Grinning
У немско кутия калгонит 100 бр. - 9Euro

така требе  и тук да е, ама НЕ! - както би казала Татяна Лолова Joy

Има ги , и дори по-добри от местния калгонит, но не навсякъде.
Не знам  - не ги допускат умишлено ли, конкуренцията ли, супермаркетите /веригите/ ли са с некадърни кадри?
Много въпроси...
Как да е Grinning Не това е основното!

# 386
  • Варна
  • Мнения: 2 124
Просто в БГ зареждат само производството на Полша и Румъния.Хем не са толкова качествени и пак е по-скъпо отколкото да си ги купиш в магазин в Германия.

Последна редакция: сб, 22 авг 2009, 22:58 от tollitade

# 387
  • Мнения: 15 379
Дедо  и при мен се получи едно на ивици побеляване на чиниите / няма да ти кажа как си личи на черния и кафявият сервиз / аз си мислех, че е от стъклото, а то наистина може ли да е от препаратите за миене  #Crazy Shocked Shocked
Не съм Дедо, но да си кажа Wink. Вероятно препаратите, които си ползвала са надрали стъклото и оправия няма Sad. Отделно и използването на приборите при хранене, най-вече ножове, завършват картинката. Просто нищо не е вечно...

# 388
  • Мнения: 163
Оххх мерси, помислих, че сте ме отсвирили с този ми въпрос   newsm78 Simple Smile

Нямам предвид надраскванията от приборите, а от едни петна, който изглеждат все едно е полята с нещо чинията и малко на цвят докарват, като на цветовете на дъгата, също така стои леко матирана на пипане, все едно не до изплакната и сега от скоро и тези прашинки..... като, че ли прах за пране е полепнал Shocked
Уж голяма работа това АЕГ..... #Crazy имам един Индезит на 15 г. е / но е работил около година / ами няма такива работи, мие си машината супер.... ееее малко е шумничка, но такива забележки нямам.......

Гадното е, че направих тази грешка и си купих голяма разфасовка от тези таблетки, уж да имам и да не ходя всяка седмица да пазаря ooooh!

# 389
  • Мнения: 803
Не сме те отсвирили.
Аз направих едно запитване, защото съм виждал такова побеляване но на обикновено стъкло / чаши за вино/, не върху кафяво или черно.
Отговорът е подобен на този на Черешката - от захабяване е, но причината е точно в препарата. Не случайно последните модели таблетки имат и функция "Glasschutz"  = предпазва стъклото. Таблетките преди "5в1" нямаха тази функция.
Но дори и да пише "всичко в едно", ако препаратът не е качествен - може да се получи този проблем
Сигурното е едно : Колкото и да се смея на тез ''...в едно", че са рекламни трикове, явно има подобрения на продуктите.
Жалко, че си купила голяма опаковка, но си ги използвай и постепенно ще подмениш сервизите.
Те да не са вечни, ама ха Grinning
Нито пък ние...

Общи условия

Активация на акаунт