Открит е магазин на немската верига dm във Видин

  • 23 512
  • 114
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 13 512
скоро няма да ходя във Видин Thinking, затова нека като разберете кога и къде ще се открива магазина им във Варна да го споделите тук Laughing
За Варна планират да се открие в следващия мол, който и да е той. Няма да е много скоро. Може и в Добрич да пткрият преди Варна

А в съществуващите молове няма ли свободни обекти  newsm78
не искат в такива прецакани молове. Чакат май еврейския

# 61
  • Мнения: 7 605
скоро няма да ходя във Видин Thinking, затова нека като разберете кога и къде ще се открива магазина им във Варна да го споделите тук Laughing
За Варна планират да се открие в следващия мол, който и да е той. Няма да е много скоро. Може и в Добрич да пткрият преди Варна

А в съществуващите молове няма ли свободни обекти  newsm78
не искат в такива прецакани молове. Чакат май еврейския

Еврейския?  newsm78 Много съм назад с Варненските клюки  Crazy

# 62
  • Мнения: 13 512
Този , който е от другата страна на гробищата.
Не съм минавала оттам и не го знам на каква фаза е, но има още да се чака

# 63
  • София
  • Мнения: 64
Май вече има и в София, някой ходил ли е да разкаже аз утре ше проверя и ще пиша
http://www.dm-drogeriemarkt.bg/bg/home/kompanijata/filiali-v-blgarija.html

# 64
  • София
  • Мнения: 6 587
Провери ли вече някой магазините в София? Rolling Eyes
Първо за цените -за сравнение тоник за лице в Германия е 0.69 евроцента тък във Видин е 2.19лв, ама пак е евтино. Какво съм ползвала аз и ми е харесало:
Балеа - сапун сенситив, душгеловете и с и без пилинг частици, крем за около очи (аз от този п/в бръчки се издух, но този за тъмните кръгове има поразителен ефект и върху колежката и върху майка ми), кремове за лице над 50 и над 60 г.- майка ми и леля ми са супер доволни; дезодоранти и ролкови и спрей; тоник за лице - много добре ми понесе, а аз имам склонност към алергични реакции; балсам за оплитаща се коса; течен сапун.
Пастата за зъби, която някой горе беше похвалил и ние я харасахме. Не съм доволна от лака за коса на Балеа, Велата е по-добър.
Балеа мен - мъжа ми много хареса рокловите дезодоранти, уош гела за лице, шампоана п/в пърхут и един стик с който се "мажеш", ако се порежеш при бръснене
Витамини - не зная колко са добри, но 100 хапчета са 6.90 лв- пием ги и се чувстваме добре, на майка взех разтворим калций + още нещо п/в остеопороза20 бр хапчета са под 4 лв.
Дер Бар - много готини шампоанчета и пени за вана, децата се кефят
Ден микт- хапчета за миялна 60 бр. 5.90 лв. мият добре, течните перилни препарати за бяло и цветно също са добри.
Колежката много хвали серията бейби лав.
Имат един препарат Вим (не е тяхна марка, но само там съм го виждала в БГ )уникален е и универсалния и този за инокс.
Цените на маските на Freeman също са много добри - пилинг с кайсиеви черупки е 7.50 лв срещу 10 в София и то в квартална козметика.
Братовчедите пък много харесаха младежката серия - Балеа янг за проблемна кожа.

# 65
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Чакам с нетърпение и във Варна до открият (в който МОЛ си изберат Mr. Green) - навила съм се на техните памперси... Rolling Eyes

# 66
  • Мнения: 803
И в друга тема писах мнение, сега да повторя-продуктите им собствена марка Денк-мит /особено почистващите и за миялна/ не са нещо особено. Голямото им качество е , че са евтини, ако за вас е важно...Хартиите и памперсите пък са дори скъпи, витамините са без ефект, добри и евтини са котешките и кучешки храни/ако не ви е капризно добичето/.
Козметиката за тез цени, става. По-евтино е от другите подобни магазини в БГ, но по-скъпо от Германия. Който е с претенции-пробва и повече не влиза там. До една година ще имат обекти във всеки по-голям град. Ако не са доволни от оборотите, както е в повечето обекти в момента, ще увеличат цените или ще напуснат БГ. Навсякъде са под наем, с малък и некомпетентен персонал. Касиерките, когато нямат хора на двете каси, бършат рафтовете и дават "консултации". А когато са на касите - грешат, внимавайте!

# 67
  • Мнения: 4 717
Дедо, много ги разбираш работите
Така, както пишеш имаш вид на Д&М консултант май...
Надявам се, че работите дето пишеш са на база опит, щото и ние имаме такъв и мненията ни очевидно се разминават с твоето... Mr. Green

# 68
  • Мнения: 5 608
Чакам с нетърпение и във Варна до открият (в който МОЛ си изберат Mr. Green) - навила съм се на техните памперси... Rolling Eyes

Хубави са им памперсите-babylove кашон 2х50 бр. е 27 лв. 4-9 кг. С разтегателни лепенки на кръста  Peace

# 69
  • Мнения: 4 700
Цитат
продуктите им собствена марка Денк-мит /особено почистващите и за миялна/ не са нещо особено

От няколко години купувам само техните таблетки zа миялната (не съм в БГ) и съм много доволна. С ниЩо не се раzличават по качество със скъпите Сомат или Калгон. От както имат филиали в БГ съм го препоръчала на много хора и всички са много доволни. Полzвам и тяхната тоалетна хартия, трипластовата и влажната. Ами много да ме иzвиняваШ ама в България нямаШе до сега свястна тоалетна хартия на таzи цена. Или ти сравняваШ с теzи, от които ми е необходимо едно руло на ден?  ooooh!

Интересно ми е много как точно раzбра, че витамините им са беz ефект???  newsm78

И zа да не ме обвините, че им правя реклама да кажа, че не съм доволна от Шампоаните им.

Всеки има право на мнение, но твоето zвучи като писано от някой zасегнат конкурент.

# 70
  • Мнения: 803
Me_and_baby ,
разбира се, че има различни мнения. За това е форума, всеки да сподели впечатления. Моите са на база професионални изследвания. Почти позна, но не съм консултант, а анализатор. Това ми е професията и ежедневието. И не точно на Дрогерие маркт, а на един определен пазар-на бързооборотните нехранителни стоки.

Миле,
радвам се за конкретните въпроси.  Ето отговорите:
Засегнат конкурент не съм, дори обраното. Анализи на нашия колектив помогнаха да се вземе решението за експанзията на фирмата в БГ. Друга верига дрогерии у нас няма, така че те са без конкуренция. Преди 7-8 години Калиман се опитаха да създадат дрогерии, но бяха без нох-хау и си останаха само  с аптеките Цейба. За сравнение - знаеш, там където си ти, има развит пазар -ДМ, Росман, Шлекер и още 3-4 по-малки вериги.

Таблетките за миялна-не се наричат Калгон, а Калгонит/но това не е важното/. За качеството - купи и сравни таблетките на Росман/Домол/ или на Щлекер/Ас/. Или на която и да е собствена марка на бюджетни супермаркети/алди, пени, плюс/. Еднакви са с тези на Денк-мит. Просто се произвеждат от два конкуриращи се производителя. Не са лоши, зависи от базата за сравнение.

За витамините - прочети Щифтунг-Варентест. Имат оценка 4,2/мангелхафт в много сериозен анализ по 7-8 характеристики. Добра оценка имат само за цената, цуфриденщелунг за опаковката.

Влажната хартия не я включиха в първоначалния асортимент. Сега може и да са я донесли. А трипластовата е по-скъпа от по-качествени подобни на пазара. Тук има хартии от по 4,6 или 8 рула, бели или декорирани, ароматизирани, 100% неизбелвана целулоза на цена около 40-45 стотинки на руло. Ако те интересува, ще ги опиша като марки, цени, брой салфетки, грамове. Но станах толкова подробен, че и на себе си досадих.

Момичета, извинете ме за термините на немски и дългия пост.
Приятен ден!

# 71
  • Мнения: 4 700
Дедо, съжалявам, че не zапаzих броя на Списанието, но витамините с лоШата оценка мисля, че не ги видях в българския ДМ. А теzи, които аz купувам или ги няма като оценка или са били с добра оценка. Поне това ми е останало в съzнанието. Росман и Шлекер нямам наблиzо, така че паzарувам почти само от ДМ. Но определено от таблетките zа миялната Денк мит съм точно толкова доволна, колкото и от Сомат или Калгонит. Само че раzликата в цената е огромна, нали? Наясно съм, че теzи в другите дрогерии сигурно са съЩите, но нямам директни наблюдения. Факт е, че много вериги тук продават продукти на иzвестни марки, но под друго име. Предполагам, че е така и с продуктите на ДМ. Научила съм се, че тук високо качество не винаги струва много пари. Искрено се надявам, че и в България един ден Ще стане така.


 

# 72
  • Мнения: 4 717
Аз пък мога да кажа, че тук, в Чехия, дрогериите Шлекер са адски мизерни и продуктите им са гнусни, по каквито и показатели да ги сравнява Дедо. От тях купувам само известни марки в промоции и определено те са тези с некомпетентния и мързелив персонал(което всъщност не е голямо важно, в случая, защото темата е за БГ)
Сигурна съм, че след навлизането на Д&М в БГ, много скоро това ще направят и Росман, но с по-малък успех.
Калиман нямаше как да успеят, просто защото нямаха собствено производствто и бяха алчни за пари, цените им бяха с пъти по-високи от кварталните магазинчета.
Да, съгласна съм,че Д&М имат и несполучливи продукти, но цената им говори сама за това, пък на фона на БГ стоки, просто са добри!

# 73
  • София
  • Мнения: 2 893
Ползвала съм ги и в Германия продуктите им, ползвам ги и тук, разлики не намирам. Сега ми се налага да ползвам и памперс-гащите - доволна съм, на пазара според мен са най-евтини. Каквото и да съм попитала в пловдивския магазин, са били винаги любезни да ми отговорят. Нека не подценяваме типично българската черта, всичко ново да се плюе. Странното е наистина, че те са единствената дрогерийна верига все още в бг, къде се губат Schlecker например? Щото в конкуренцията се ражда истината.

# 74
  • София
  • Мнения: 64
Провери ли вече някой магазините в София? Rolling Eyes
Първо за цените -за сравнение тоник за лице в Германия е 0.69 евроцента тък във Видин е 2.19лв, ама пак е евтино. Какво съм ползвала аз и ми е харесало:
Балеа - сапун сенситив, душгеловете и с и без пилинг частици, крем за около очи (аз от този п/в бръчки се издух, но този за тъмните кръгове има поразителен ефект и върху колежката и върху майка ми), кремове за лице над 50 и над 60 г.- майка ми и леля ми са супер доволни; дезодоранти и ролкови и спрей; тоник за лице - много добре ми понесе, а аз имам склонност към алергични реакции; балсам за оплитаща се коса; течен сапун.
Пастата за зъби, която някой горе беше похвалил и ние я харасахме. Не съм доволна от лака за коса на Балеа, Велата е по-добър.
Балеа мен - мъжа ми много хареса рокловите дезодоранти, уош гела за лице, шампоана п/в пърхут и един стик с който се "мажеш", ако се порежеш при бръснене
Витамини - не зная колко са добри, но 100 хапчета са 6.90 лв- пием ги и се чувстваме добре, на майка взех разтворим калций + още нещо п/в остеопороза20 бр хапчета са под 4 лв.
Дер Бар - много готини шампоанчета и пени за вана, децата се кефят
Ден микт- хапчета за миялна 60 бр. 5.90 лв. мият добре, течните перилни препарати за бяло и цветно също са добри.
Колежката много хвали серията бейби лав.
Имат един препарат Вим (не е тяхна марка, но само там съм го виждала в БГ )уникален е и универсалния и този за инокс.
Цените на маските на Freeman също са много добри - пилинг с кайсиеви черупки е 7.50 лв срещу 10 в София и то в квартална козметика.
Братовчедите пък много харесаха младежката серия - Балеа янг за проблемна кожа.

Не съм ходила но им се обадих по телефона. За съжаление трябва да изчакаме още малко до края на Юли

Общи условия

Активация на акаунт